ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Средоноса
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Средоноса
Автор Съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Евгени написа:
Това лято докато се спусках по Котешкия рид и после се качвах през циркуса Баюви дупки към заслон Кончето много му се чудех на Средоноса - дали има качване и оттам. След юнашкото падане предния ден, от което още ме боляха ребрата, пък и заради мъглата реших да не се пробвам, но това което показваш е много полезна информация за следващо ходене по Пирин.

А, ти тук отговаряш ма въпроса ми от съседната тема!!! Браво, човече - Баюви Дупки е грандиозен циркус. Не се колебай за Средоноса - върховен е. Къде си паднал, че са те боляли ребрата?? Sad И аз на Средоноса се подредих малко - лек каменопад за малко не ме претрепа, но пък успя да ми потроши пръстта още в началото ...
Пон Сеп 06, 2010 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
А така, страхотно ходене. Тоя рид не знам кога ще му устискам минаването, че бая серт бил разправят препатили.

Качването откъде го направи ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 07, 2010 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
А така, страхотно ходене. Тоя рид не знам кога ще му устискам минаването, че бая серт бил разправят препатили.

Качването откъде го направи ?


Ами от Яворов - Погледец - Парева поляна и после малко лавиране из клека за да се излезе на един от кулоарите към онези най-долни скали на Средоноса, които съм показал на първата снимка.
Вто Сеп 07, 2010 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе има щото една пътечка дето прехвърля Средоноса, отбива се от старата пътека северно от Погледец. В най-високата си точка е мурова гора и е удобно място да захванеш зъберите на Средоноса.

Всъщност предполагах, че си почнал оттам без да слизаш до Парева поляна.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 07, 2010 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Абе има щото една пътечка дето прехвърля Средоноса, отбива се от старата пътека северно от Погледец. В най-високата си точка е мурова гора и е удобно място да захванеш зъберите на Средоноса.

Всъщност предполагах, че си почнал оттам без да слизаш до Парева поляна.


Интересно на къде води тая пътека, за която говориш - може ми към Дуниното куче или... ? Щото ако не е просечен добре клекът там е брутален. Изобщо в ниските части на Средоноса е някакъв ад с клека и затова гледах да се 'мушна' по някой по-възможен улей. Не че не брах големи патила де...
Ти минавал ли си по пътеката, която описваш?
Вто Сеп 07, 2010 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
А, да, да, минавал съм по тая пътека разбира се - щом я коментирам. Това е т.нар пътека за Парева поляна и извора Кацата.

Като тръгнеш да слизаш от Погледец посока Баюва дупка по старата синя пътека, в най-ниската част се отклоняваш наляво (изток) към Средонос. Там има една табелка, мисля пишеше "За Парева поляна и Средонос". Пътечката е много тънка и се следи трудно в началото. Тръгва първо на север, подсичайки Средонос, на места стръмно, и скоро (ок. 20 мин от разклона) излиза на рида. Оттам тръгваш да слизаш към Парева поляна по един доста стръмен сипей трошляк и едри камъни мрамор.

След това продължава към Кацата по един стръмен улей в гората и малко клек горе. Кацата е на самото било под Дунино куче, на около 2100-2200 ако не се лъжа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 07, 2010 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Това е т.нар пътека за Парева поляна и извора Кацата.

Може да я пробваме догодина, че един приятел силно съжали, че не успя да дойде след като му разказах и показах снимките. Въпреки, че съм си харесал един друг улей, но живи и здрави! Smile
Вто Сеп 07, 2010 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Да, има още един улей с просека в клека право към Дунино куче от поляната. Ама не съм го пробвал.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 07, 2010 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Чак сега се загледах внимателно в картите - всъщност започнах да спускам от Котешкия рид към Баюви дупки малко след като острите скали на рида свършиха, а Дуниното куче въобще не съм го стигнал, както си мислех.
Иначе предния ден уж за по-безопасно, пък и за да заредя с вода, реших да подсека Жандармите и Албутин, но стъпих на камък, който се обърна и бях на земята преди да се усетя какво става.

_________________
http://evgeniyonkov.blogspot.com
Вто Сеп 07, 2010 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Евгени написа:
Чак сега се загледах внимателно в картите - всъщност започнах да спускам от Котешкия рид към Баюви дупки малко след като острите скали на рида свършиха, а Дуниното куче въобще не съм го стигнал, както си мислех.
Иначе предния ден уж за по-безопасно, пък и за да заредя с вода, реших да подсека Жандармите и Албутин, но стъпих на камък, който се обърна и бях на земята преди да се усетя какво става.

Малкият дявол е бил... Важното е , че цяла седмица след това си тичал по чукарите!!! Smile
Видях, че си се пообъркал за Дуниното куче, но реших да не те поправям...
Като гледам някъде от тука си се спуснал:








Сря Сеп 08, 2010 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Поправяйте де, аз не съм толкова наясно като вас с тези места. В оная мъгла нещата изглеждаха по съвсем различен начин от тези знимки. Направих нещо такова в посока обратна на часовниковата стрелка:


_________________
http://evgeniyonkov.blogspot.com
Сря Сеп 08, 2010 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Евгени написа:
Поправяйте де, аз не съм толкова наясно като вас с тези места. В оная мъгла нещата изглеждаха по съвсем различен начин от тези знимки. Направих нещо такова в посока обратна на часовниковата стрелка:

Точно както си го мислех си го минал:


Сря Сеп 08, 2010 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mimif



Регистриран на: 31 Авг 2010
Мнения: 2
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Страхотно изкачване си направил! Това не може да го направи всеки!
Сря Окт 06, 2010 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
mimif написа:
Браво! Страхотно изкачване си направил! Това не може да го направи всеки!

Благодаря,

Важното е да имаш огромно желание и смелост Smile
Чет Окт 07, 2010 7:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
safcho



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 17

Мнение Намерен полар Отговорете с цитат
Извинявам се че "замърсявам" темата, но: В неделя е намерен полар на този ръб. Според мен е "загубен" съвсем скоро. Затова, очаквам описание и адрес на който да го изпратя.
Естествено, мнението, може да се премести на по-подходящо място.
Пон Окт 05, 2020 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov