ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От Демяница до Безбог

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
От Демяница до Безбог
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение От Демяница до Безбог Отговорете с цитат
Мдам. Стана тя каква то стана. По молба на приятели миналата седица се заех да формирам група. Малко нерви и пари ми костваше, ама заформих стройна банда от 10 человека. Тръгнахме рано в 5:30 от главния мегдан на Неврокоп. На Тодорова орница се опитахме да преминем част от черния път с возилото, но не стана.

Захапахме нагоре през Караманица и Главите, като в хладното ходенето спореше. От двете стани на пътя беше бъкано с малини и навалицата се пръсна из храстите да пасе. Така до Демянишка полена, където захласнахме в Газеите, които току що Райко започваше да огрява. Спряхме за почивка на х. Демяница, която започваше да се събужда. Един по един от хижата и бунгалцата заизлизаха спящите. Докато похапвахме блажено изневиделица изкочи министър Масларова със свита. Кой вятър я беше довял насам незная. Носеха салата и ракия! Явно щеше отрано да се подкарат! Shocked

От там по познатата пътека тръгнахме към Тиаците, където се спряхме и разпределихме силите. Един от нас се върна на хижата, други отидоха на Големото (Валявишко) езеро да се попекат, а трети до Превалски езера да огледат терена. Аз се качих и до Превала да видя дали в Чаира всичко е наред. Wink Естествено на Големото езеро стигнах последен улисан със снимки и записки. Групата се беше изпасала на поляната и почиваше. Зяпахме дълго гледки наоколо преди да тръгнем към Джангалската порта. По пътеката срещнахме двама чехи. На портата пак почивки правихме. Един от групата грубо го закъса с краката. Остри болки и невъзможност да ходи, камо ли да слиза. Тая работа ми е добре известна понеже 3 години съм имал вземане даване с тези болежки. Confused

Дадох щеките да пробва, но вървеше бавно. Повечето тръгнаха да гонят лифта, а аз умувах върху болежката слизайки надолу като се обръщах от време на време. В крайна сметка бръкнах в аптечката и намерих решението на проблема (времено разбира се). Казва се "Нимезил" - прахче, обезболяващо с много бързо действие. Наистина хвана дикиш! Laughing Болката смекна, а след минути и изчезна. Така имаше шанс и ние да се померим на лифта.

Навалицата на Безгог беше потресающа! Sad Като че ли имаше събор. Пространството пред хижата и барчето при езерото приличаше на мравуняк. Много не се задържахме там. Уловихме бай лифт и айде надолу. За пореден път съм разочарован от един младеж на междинната лифт станция. Protest Миналия път не успя да пусне предпазителя на човека с мен та се люлял така си 15 мин, а сега същото на друг от групата. Confused На мен пък ми изпусна седалката, която така зверски ме халоса, че ми разби таза. Protest Вече 3-ти ден имам ужасни болки. Crying or Very sad Crying or Very sad Внимавайте там!

На х. Гоце Делчев пихме по една кола докато дойде буса да ни закара и рано рано в 18:30 се прибрахме в Неврокоп. Имаше маниаци на баскетбола сред нас та бързахме за мача с Босна. Laughing

Качих малко снимчури да позяпате. Тоя път съм ги направил малко по-големки, че и аз да се померя на качеството дето пускате. HarHar Няма само вие да пускате хубави снимки я! Wink Аз да се излагам.
Сега като се кликне и се даде пълен екран излизат като хората.Smile

Ето го и линкчето към тях -> http://oreliak.e-psylon.net/index.php?item=photo&action=photos&gallery_id=49

Айде, за сега толкова от мен!Smile
Вто Авг 21, 2007 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Гадна работа с тия крака, като знам от портата надолу що за гаден камънак е мани мани. Тая министърка какво прави там сабахле с ракията и мезето бе, лягаше си да спи или тъкмо почваше?
Вто Авг 21, 2007 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ами тя дойде малко след нас на хижата. Явно джиповете са ги качили нависоко. Беше рано още, а и обувките и дрехите им не ми се видяха много като за ходене. Ракията и салатат бяха в едни найлонови чанти.

Предполагам а пърхотили в БанЦко.
Вто Авг 21, 2007 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Shocked Това с лифта вярно ли???? Ей, ще те утрепят тия, от едното нищо!
Нимезил и аз си нося, но не се е налагало да го ползвам и от много носене сашето така се е протъркало, че ще се скъса! Само здраве да е!
Тая Масларова само аз да не я срещна че каквато ми е "любимка".... Boxing Boxing Boxing , честно ти казвам!
Е, хубави снимки! ръкопляскания
Вто Авг 21, 2007 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bialk



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 53

Мнение Отговорете с цитат
Да, този път снимките ги бива! Според мен минималната резолюция за такъв вид снимки е 800 на 600. Всичко под тази големина е глупав компромис за сметка на качеството.

Кофти работа е този лифт на х.Безбог -х.Гоце Делчев. Първо те карат да се трепеш от бързане за да ги завариш /с тъпият им deadline - 16,15 часа/, а после те третират като животно при качването и прехвърлянето.
Вто Авг 21, 2007 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хубави са му снимките на Speedy, знае той кое от къде се вижда най-убуу Very Happy Croc
Вто Авг 21, 2007 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Wink
снимчиците са екстра, че и гледките, върховете, езерата. Ей сега разбрах, че езерото Бъбрека - се нарича Бъбрека Laughing
А момците от лифта на Безбог и с нас не бяха много любезни. Само двамцата горе на хижата бяха по - усмихнати.
Сря Авг 22, 2007 2:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Да, наистина тези на горната лифт станция са симпатяги. Поне с мен винаги са били много любезни. Ми Кате, Бъбрека си е Бъбрека, ама като се преписва в "новите" книги и карти какво да се прави. Кой го интересува кое как е, и дали вярно преписва. Laughing Old В циркуса Чаира 4 от 10-те езера имат имена.

Митко аз се чудя как някой още не се е пребил на междинната. Не ми се вярва да сме имали лудия "късмет" само на нас да се случи. За Масларовица какво да ти кажа. Ако почна да говоря за политика... Дай да си обсъждаме ние тука планината, пък на ония в Народното събрание...

Мустафа, то до 16:15 е в събота. Другите дни е по-зле. До 15:30 кой се качил качил се. В 16 ч. лопват кепенците. За снимките какво да кажа. Знам, че работата е такава 800х600, ама по едно време такова източване падна от сайта, че се принудих да ги слагам мижави едни такива, че и воден знак турих, за сметка на такива като вас дето няма да могат да се накефят. Sad Сега затова ги поуголемих, че и мен ме дразнят толкова малки. Друго си е да споделиш кадъра с останалите и заедно да се нарадвате. Croc


Последната промяна е направена от Speedy на Сря Авг 22, 2007 11:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Авг 22, 2007 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
900 пиксела ги пускам аз на ширина, че стоят добре на монитор 1024х768 резолюция, масова е за момента, макар, че работата отива все-повече към 1280х1024.
Сря Авг 22, 2007 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov