ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ще изместят ли GPS – ти маркировката ???
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Ще изместят ли GPS – ти маркировката ???
Автор Съобщение
bst



Регистриран на: 24 Авг 2010
Мнения: 53
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За мен ГПС-а има и друго предимство, помага ми след всеки преход да знам колко мога да хода, като дължина и денивилация. Така следващия път няма да се чудя това ще го мина ли, просто знам става или не става.
Иначи въпреки че ходя винаги с ГПС и часовник с висотомер и компас, винаги ми е било по добре като виждам и маркировката. На последък обаче маркировката ми е все каменни пирамиди, тъй като все ходим извън стандартните пътеки, но друго си е да видиш пирамидите а не само трака на ГПС-а. Другото което за мен е ценно е това, че знам кога ще пристигна, така мога по добре да си планирам почивките и да не се товаря излишно.
В крайна сметка който не го е ползвал до сега, смята че не му трябва, който започне да го полва, има вероятност в началото да се предовери, което също не е хубаво, просто трябва да се мисли, бе значение колко технологги носиш със себе си.

_________________
skype: stm.desk
Вто Сеп 14, 2010 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astika



Регистриран на: 04 Ное 2010
Мнения: 36
Местожителство: Хасково

Мнение Още едно мнение Отговорете с цитат
Аз мисля, че за всеки влак си има пътници - който иска с ГПС, който иска без. Иначе е доста трудно да се каже как ще се развият нещата в бъдеще. Като има интернет всички предричат крах на книгите, но книги все още има, така че не се знае. И маркировки ще има в близко бъдеще заедно с ГПС-и, колко ще се поддържат маркировките вече е друг, но много интересен въпрос.
Чет Ное 04, 2010 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
Така е. А освен книги има и ибук рийдъри, ама пари няма за такова...До кога ще ги чакам да поевтинеят?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 05, 2010 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Нали е ясно, че говорим за разликите в пътуване от Бургас до София пеш по хижите или със самолет? ГПС никога няма да ликвидира скитането с ориентация по сетива или ориентири. Маркировка, карти, камъни, дерета и реки.
Тъй че ГПС в джоба не е основание за надуване и гордост. Просто различно. Нали се сещате като прелиташ над Стара планина как е интересно, но по-малко. Хомеопатичен разтвор на истинското преживяване. Сериозните го препочитат чисто и с висок градус (не пия алкохол обаче)
Съб Ное 06, 2010 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vlado_Z



Регистриран на: 22 Ное 2010
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди около година си взех един Гармин Орегон 300.
Макар да не го ползвам много често (мързи ме да го ръчкам), го взех с ясна идея - трак. Под това освен да гледам трак-а вкъщи имам предвид и друго. Всеки път когато го ползвам го пускам да записва трак, постоянно, с идеята да мога да се върна от мястото където съм тръгнал.
Прочетох няколко покъртителни истории за хора умиращи на няколко десетки метри от заслон, поради невъзможност да намерят пътеката или да се върнат на безопасно място при внезапно разразила се буря. Понякога опита може и да те спаси, но понякога ти трябва едно леко "побутване" за да успееш. Изпробвал съм го няколко пъти да се върна по трак-а си и със задоволство открих че системата работи. Естествено никой не иска да пробва такова нещо в екстремна ситуация, но знае ли човек кога ще му се случи ...

Поздрави,

Владо.
Пет Дек 03, 2010 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov