ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Информация за некачествени стоки и некоректно отношение
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Информация за некачествени стоки и некоректно отношение
Автор Съобщение
велински



Регистриран на: 26 Сеп 2010
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Информация за некачествени стоки и некоректно отношение Отговорете с цитат
"С ваше съдействие се надяваме да разширим, обогатим и актуализираме списъка."...Е,добре!
Пиша във връзка с явно регулярно повтарящи се проблеми със стоките ,продавани в магазин:
Idea "ЕКИПИРОВКА"София, ул. Герлово 6, Exclamation
както и също така регулярно проявявано некоректно отношение на собствениците на магазина..
Преди няколко месеца закупих от там обувки "Мамут",но общото време,през което са ползвани за планинско ходене е около две седмици.По време на един по-дълъг престой в района на Седемте езера,се разшиха конците първо на едната ,после и на другата обувка(петата).Естествено там нямаше нито обущари,нито магазин отговарящ за гаранцията,така че се получи голямо разширяване на отвора(на едната обувка).По-късно върнах обувките за оценка в магазина и след почти две седмици отговорът беше-
1.гаранцията не покрива такива повреди;2.дефектно ходене(?!),макар че именно в гаранционната карта е написано:покрива всичко по отношение материалите.Когато отидох да си прибера обувките,може би случайно имаше само едно момче,което било ново и може би случайно забрави да ми върне гаранционната карта(трябваше да напомня за това).
За момента имам подадена жалба в КЗП.Коментара на служителя относно -2.дефектното ходене(?,беше,че това е едно абсурдно звучащо обосноваване.Ще добавя и коментара на обущаря-да ,неподходящи конци..
Апропо,и един мой коментар:дори и да имах "дефект на ходенето"(не съм чувал),все трябваше да могат да издържат обувките поне месец ползване,а защо не и година.Саломон закупен 2008 ,не го свалих една година от краката си,постоянно ползван за всичко и още го ползвам(само за работа).
Нед Сеп 26, 2010 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Е тя тая цигания в ekipirovka.com не е от вчера. Няколко пъти съм споменавал тук как ме излъгаха с гаранцията за едни зимни обувки Raichle преди 2 години.

Дано се получи нещо с твоята жалба до КЗК, ако имаш нужда от инфо за друг такъв случай, съм насреща.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Сеп 26, 2010 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
хмм, аз пък нямах проблеми с рекламацията на моя Райхел там.
беше се зацепила подметката леко и ги върнах. след няколко дена ми казаха че не е нормално това и ми върнаха парите. обувките ги носих около 3 месеца.

Но не се получи същотото със разшитите ЛаСпортива които исках да върна в Намасте. Обясниха ми че съм ги носил прекалено много и са амортизирани. Бяха ми казали за гаранция от 2 години, разшиването стана след няколко месеца носене
Нед Сеп 26, 2010 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Информация за некачествени стоки и некоректно отношение Отговорете с цитат
велински написа:
"
Пиша във връзка с явно регулярно повтарящи се проблеми със стоките ,продавани в магазин:
Idea "ЕКИПИРОВКА"София, ул. Герлово 6, Exclamation
както и също така регулярно проявявано некоректно отношение на собствениците на магазина..

Хм, наистина. Не малка част от екипировката ми е от екипировка.ком и казано честно не съм останал с подобно впечатление.
Нед Сеп 26, 2010 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
велински



Регистриран на: 26 Сеп 2010
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От КЗП са изпратили свои служител/и в магазина и там са изслушали само,доколкото разбирам, словесното тремоло на жената(май,тя е по-отговорен кадър там),от което мога да цитирам:-"...обувките са експлоатирани вандалски и проблемът не е в качеството на материалите,шевовете или залепването.Този модел е с доказани качества и ...т.н."
Междувременно ,понеже не можах да дочакам,бях дал обувките за поправка и можах да чуя и мнението на професионалист(обущар ,иначе казано),който в качеството на вещо лице (допитване до което от КЗП не намериха за необходимо) ,каза точно същото-конците не са за обувки.Дори ми предложи опит да скъсам неговите конци-беше невъзможно,по скоро бих си прерязал кожата на ръцете.
Казвам всичкото това,по-скоро за да има информираност как се развиват нещата в нашите условия,не заради лично отношение.И в заключение:
-"Законодателството в РБ не предвижда административните органи да решават правни спорове,като се произнесат в полза на една от страните...Това правомощие принадлежи единствено на съдебната институция.
...КЗП може да съдейства за неговото доброволно разрешаване."
Лично за мен случая с обувките е разрешен,дал съм 15 лв. за ново подсилване на шевовете(дори и там където не беше скъсано) ,нямам оплакване от другите м/ли.нямам намерение да губя време и средства(дори и само за принципа) по съдене...,но в крайна сметка оставам с впечтлението за некоректното отношение на магазин Екипировка,което се допълва към другите случай за които съм чувал.
Вто Окт 19, 2010 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
велински написа:
"...обувките са експлоатирани вандалски и проблемът не е в качеството на материалите,шевовете или залепването.Този модел е с доказани качества и ...т.н."


Това е възможно най-грозното оправдание. Нормално е да си купиш планински обувки за да ги използваш в планината. Те за това са предназначени.
Ако си купя кожени официални обувки и ги кача в планината - тогава бих ги използвал вандалски. Ако си купя планински обувки, то в планината трябва да се чувстват в собствени води. Ако си купя водоустоичиви обувки - ще избера да нося тях в дъждовно време и ще разчитам на ефикасност.

Съчувствам ти и успех с избора следващия път. Надявам се наистина да са дефектни обувки, а не смотан модел. Мамут принципно са доказана марка за високо-качзествена екипировка и е много странно, че магазинът не иска да приеме рекламация. Я кажи за кои модел става дума?
Вто Окт 19, 2010 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
велински



Регистриран на: 26 Сеп 2010
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Borah,били са за скално поднодящи.Не са много добри за равен терен,много рязко и неочаквано се накланят спрямо всяка неравност на терена,при бърз ход глезените се натоварват.Но за преход през наклонен терен,скален се добива добро сцепление и обратно-натоварването за глезените е 0.Не съм ги тествал в други планински условия засега(след ремонта),само малко ме притеснява твоето "надявам се",понеже нямам други такива(леки). Laughing засега проблема е само в конците..
Мерси за линка,интересно...
Чет Окт 21, 2010 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
??!!! Exclamation Exclamation
конците на мамут наистина ли са поддали? Някой от оригиналните имаш ли - опитай дали е здрав и пиши! Спешно ме интересува.
Чет Окт 21, 2010 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vlado_Z



Регистриран на: 22 Ное 2010
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз да разкажа моята история с обувки от екипировка.
Март месец си купих Vasque Velocity. За марката бях чувал разнопосочни мнения, но външния вид ми допадна доста, а и на пръв поглед изглеждаха наред. С тях ходих почти само в града. По-сериозните им изпитания са : 100км обиколка на Витоша, една разходка по морския бряг, както и 4 качвания на Черни връх на сухо слънчево време, до тук, останалото пак повтарям - градско ходене. На петия месец на обувките взе да им се отлепя подметката. Успях да ги върна в края на гаранционния им период, тъй като не бях в София, но в крайна сметка успях - няколко дена преди да изтече гаранцията. Естествено последва "Ама ние не сме имали никакви проблеми с тези обувки", мда, аз съм си карък по принцип няма проблем.
Първата седмица когато стояха при тях им звънях, през ден, но все не бях готови и затова реших да не им досаждам. Изчаках още 10 дни, но тъй като търпението ми се изчерпваше звъннах. Оказа се, че са ми загубили телефона от кутията, а явно не са се оправили да ме намерят от логовете на служебния телефон. Нищо, стиснах зъби, все пак моите обувчици бяха отново наред, уж.
След две седмици употреба само в града, обаче, отново подметката се разлепи. Бях меко казано ядосан, още повече, че едно от разлепванията беше на "ремонтирано" място. Благодарение на "добрата им воля" (както се изразиха по-късно), се съгласиха да ги ремонтират отново. Този път реших да не ги свалям краката си, но за една седмица не показаха никакви проблеми. Тъкмо се успокоих, когато след няколко дена - не щеш ли - отново се разлепиха. Бях бесен до почервеняване, как обувки за 170лв, могат да покажат толкова дефекти. Опитах се да разреша проблема с последователно говорене с : продавачите в магазина, техния отговорник, та накрая стигнах до собственика. Е всички ми обясняваха, че проблема е в мен, както и начина, по който ги ползвам. Израза беше в стил: "тези обувки са ползвани хайвански, то си личи". А при последващия спор със собственика, той най-спокойно ми обясни, че не му пука, че не ми харесва обслужването им, той също не ме харесва, както и, че според него искам да изкарам пари от вече използван продукт, накрая каза, че и не иска да пазарувам повече при тях (жалко, пазарувах често, и вече си бях издействал 10-15% отстъпка от тях ...)
Това беше първият ми допир до клиентското обслужване на Екипировка, твърде вероятно е и да е последното, пиша това за да имат предвид хората, какво може да очакват. Проблеми от другите им продукти не съм имал никакви.

Поздрави,

В.

ПП. Следващите си обувки смятам да взема от Макалу, които дават 2г гаранция, но откровенно казано, не искам да я пробвам, за да не изпитвам подобни премеждия, защото обувките от Екипировка взех именно заради положителни мнения за съпорта им (преди около 2г), а сега точно той куца ...
Пон Ное 22, 2010 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Vlado_Z написа:
А при последващия спор със собственика, той най-спокойно ми обясни, че не му пука, че не ми харесва обслужването им, той също не ме харесва, както и, че според него искам да изкарам пари от вече използван продукт, накрая каза, че и не иска да пазарувам повече при тях

Laughing
Трябва здраво да си ги вбесил, за да се стигне до там. Разбира се нямам идея кой крив, кой прав, нито на какво са приличали обувките. Половин година градско ходене може сериозно да амортизира едни обувки - съдя по себе си (ако видиш моите 5.10 (за 205лв) никога няма повярваш, че са на 2 месеца). Аз лично никога не нося обувките за планлина в града - твърде нерентабилно е.
Пон Ное 22, 2010 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Аз лично никога не нося обувките за планлина в града - твърде нерентабилно е.


И аз съм така. Прекалено скъпи(на сърцето) са ми обувките, за да ме настъпват в метрото с токчета. Това с гаранцията за 1 месец и на мен ми го направиха и то на маратонки с които се отнасям супер вандалски. Купих си маратонки за планинско бягане и за 2 месеца направих над 250 км по каменист мокър кален терен. Ще съм доволен само, ако маратонките издържат поне 1500км, но май няма кои да ми даде подобна гаранция. Засега да чукна на дърво, проблем нямам с тях.
Вто Ное 23, 2010 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vlado_Z



Регистриран на: 22 Ное 2010
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Vlado_Z написа:
А при последващия спор със собственика, той най-спокойно ми обясни, че не му пука, че не ми харесва обслужването им, той също не ме харесва, както и, че според него искам да изкарам пари от вече използван продукт, накрая каза, че и не иска да пазарувам повече при тях

Laughing
Трябва здраво да си ги вбесил, за да се стигне до там. Разбира се нямам идея кой крив, кой прав, нито на какво са приличали обувките. Половин година градско ходене може сериозно да амортизира едни обувки - съдя по себе си (ако видиш моите 5.10 (за 205лв) никога няма повярваш, че са на 2 месеца). Аз лично никога не нося обувките за планлина в града - твърде нерентабилно е.


Определено ги вбесих. Явно чета много американски истории как гаранция бива уважавана.
Нося обувки не от вчера и затова знам, за колко време каква амортизация да очаквам и макар тези обувки да са едни от най-скъпите, които имам да не издържаха много. Тезата на продавачите обаче е : грешна експлоатация. Историята я разказах, за да дам представа на хората какво биха могли да очакват, за себе си изводите вече ги направих. Явно екипировката от този магазин трябва да бъде експлоатирана много внимателно, по възможност минимално.
Обувките реално могат да се носят още и най-вероятно (макар и в окаян вид) ще изкарат още 1 сезон (те са летни), но отношението към клиента е нещо, което остава и вместо да изхарча още N-стотин лева, те загубиха един платежоспособен клиент, и още няколко които открият подобни истории. Цигании на дребно ...

А за екипировката носена в града : ами аз го установих по трудния начин явно Smile

Поздрави,

В.
Вто Ное 23, 2010 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, не знам какво очакваш от ekipirovka.com .

Тоя номер с непоемането на гаранцията го правят от началото на съществуването си. Аз по същия начин го ядох с гаранцията на чифт зимни обувки - хързулнаха ме по тънката лайсна за неправилна поддръжка. Оттогава насам ме изгубиха като клиент, а и не се колебая да давам негативно мнение за ekipirovka.com на хората наоколо.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Ное 23, 2010 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Аз пък съм много доволна от обслужването в Екипировка.
Веднъж дори им върнах една счупена рйка и откровено си признах, че съм се опитала да опъна палатката в снежна буря и съм я настъпила с котките. Исках просто да си купя друга рейка, но имах само няколко дни преди да замина и те нямаха друга такава палатка, за да ми дадат. Тъй че Никола (собственикът) взе въпросната рейка и я занесе някъде, където и направиха втулка (или нещо такова), която две години не е мръднала. Абсолютно безплатно. Нищо лошо не съм видяла от тях, а пазарувам от няколко години.
Сря Ное 24, 2010 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lgr



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам негативен опит с тоя магазин. Бях си купил челник Primus Primelite за 80 кинта, който гаснеше в произволно избрани моменти, и не можеше да се включи от копчето. Това се случваше само от време на време и не можах да го демонстрирам в магазина. Смениха го (беше в гаранция и го тръскаха нещо там, за тест), макар че ме накараха да се почувствам нещо малко като измамник. Вторият челник даде същия проблем, за който по-късно намерих описание и в ревю в нета. Този път ме отсвириха, въпреки гаранцията, та сега имат един не добре работещ челник подарък от мен. Писах на производителя - описах проблема и пратих линк към ревюто, което бях намерил - и ми пратиха нов челник от Швеция, който си работи нормално, а и ми благодариха. Така че и това е вариант, вместо да се нервирате с разни... Shocked
Сря Ное 24, 2010 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov