ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ
Автор Съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря,информацията която даде е много ценна за мен,а това за свирката на всяка цена ще си купя.

_________________
martinov66@abv.bg
Вто Ное 16, 2010 5:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
=== Confused


Последната промяна е направена от mediator37 на Съб Яну 22, 2011 6:07 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Ное 19, 2010 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilio



Регистриран на: 01 Апр 2010
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Тия дни и аз се замислих за Ком-Емине. Маршрута от Шипка до Ехо съм го минавал макар и на части.Мартинов Ако си търсиш компания може да спретнем няколко зимни прехода за тренировкаSmile
Пет Ное 19, 2010 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Дай предложения за зимни преходи.

_________________
martinov66@abv.bg
Чет Ное 25, 2010 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение КОМ-ЕМИНЕ Отговорете с цитат
Мартинов,1987 г. минах маршрута само с компаса и 7-те карти ,,КОМ-ЕМИНЕ".Тогава не знаехме какво
е GPS. Разбира се, най-голяма беше помоща на описанието на маршрута направено от к.г.н. ТОДОР
НЕНОВ, на страниците на вестник ,,ЕХО", в продължение на 20-тина броя. Препоръчвам ви, да го потърси
те. Аз това лято се каня още веднаж да мина маршрута(ако мога).Запазил съм споменатото описание ,пак
ще го ползвам.Ако желаете мога да ви го изпратя описанието.Издадено е във в.,,ЕХО"през 1987 г.
Съб Яну 22, 2011 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
meco puh, при проблемите, които срещат болшинството хора, тръгнали по Ком-Емине и ползвали 7-те карти, ако наистина разполагаш с добро словесно описание на маршрута, най-доброто, което можеш да направиш, е да го постнеш тук или някъде другаде, откъдето всеки заинтересован да може да си го изтегли. Току-що положих известни усилия да намеря посочените от теб статии, но вестник "Ехо" от 1987 г. се оказа не много разпространено четиво и поне в Интернет аз не успях да намеря търсените броеве Oops
Пон Яну 24, 2011 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ако имаш сканирани страниците с описанието - прати ги, ще ги сложа на сървъра да са достъпни за всички. Иначе периодика от това време се намира по библиотеките - примерно Народната ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 24, 2011 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение KOM-EMINE Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
meco puh, при проблемите, които срещат болшинството хора, тръгнали по Ком-Емине и ползвали 7-те карти, ако наистина разполагаш с добро словесно описание на маршрута, най-доброто, което можеш да направиш, е да го постнеш тук или някъде другаде, откъдето всеки заинтересован да може да си го изтегли. Току-що положих известни усилия да намеря посочените от теб статии, но вестник "Ехо" от 1987 г. се оказа не много разпространено четиво и поне в Интернет аз не успях да намеря търсените броеве Oops


Статиите са 22 машинописни страници,пък аз съм съвсем нов в интернета,но ще намеря начин и ще ви ги изпратя. Описанието е от Петроханския проход до хижа Бузлуджа. Описанието отх.Бузлуджа до нос
Емине не беше издадено през 1987г.,когато го минахме ние.По-късно дали го е издал, кгн Тодор Ненов не
зная.
С поздрави:meco puh.
Пон Яну 24, 2011 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Много ще съм ти благодарен ако успееш да ги качиш.Предварително ти благодаря а, за похода
мисля че лятото можем заедно да се организираме.Мерака е голям пък ще видим.

_________________
martinov66@abv.bg
Съб Яну 29, 2011 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение КОМ-ЕМИНЕ Отговорете с цитат
Мартинов,за мен ще е удоволствие да го мина маршрута, а не за колко ще го мина,тъй като вече съм
на 66г. Но, поне мога да тръгна с вас. После,мога да продължа и сам.
По въпроса за описанието на к. г. н. Тодор Ненов:Обещах,ще ви го изпратя.Тук въпроса ми е:
Ако изкарам описанието във форума,може ли к.г.н.Тодор Ненов,да се разсърди,да ме съди ит.н.!
Нека по-начетените,по-знаещите да ми отговорят.Ако не може чрез форума,аз ще ви го изпратя по
пощата.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Яну 29, 2011 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
АЗ също неизкам да поставям рекорди,за мен е важно да видя дали мога да го мина цялия маршрут и да се насладя на природата.Относно възраста мисля ,че няма никакво значение по важно е мотивацията а ти като гледам я имаш.Аз също несъм първа младост на 45 г така,че невиждам защо да не опитаме да минем КОМ-ЕМИНЕ.

_________________
martinov66@abv.bg
Чет Фев 03, 2011 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Re: КОМ-ЕМИНЕ Отговорете с цитат
meco puh написа:

Ако изкарам описанието във форума,може ли к.г.н.Тодор Ненов,да се разсърди,да ме съди ит.н.!


Здравей

Няма как да стане, още повече, че ти не цитираш директно неговия пътеводител (той би имал изгода да те съди ако още се предлага на пазара, което не вярвам да е така) а вестник, който няма как по друг начин да се придобие и там са посочени с негово съгласие всички данни и са упоменати авторските права, плюс това ти не го правиш с финансова изгода.
Според мен ако можеш го питай, и човека повече би се зарадвал, че 24 години по-късно някой се интересува още от неговия труд..... макар според мен нещата да не са толкова актуални, защото със сигурност има доста промени неща. Wink


Последната промяна е направена от ggattov на Чет Фев 03, 2011 5:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 03, 2011 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PREDATOR



Регистриран на: 26 Фев 2011
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Може ли малко да ми помогнете.С този маршрут Ком-Емине случаино се загледах чрез гугъла и вече ми грабна мерака сън не ме хванал.Та гледах тук една много стара книга и така и изгубих координатите.А има ли такава която да си закупя да си я имам.Защото прочетох повечето пътеписи от тук но ми изтекоха очите а все още ми се иска да прочета нещо по-подробно.
Също така от къде мога да си закупя подробните карти за маршрута? Всъщност едно от последнните села село Козичино ми е родно по-точно баща ми е от там.И за това много ме надъхва да мина през трака поне до селото ми.Ще съм благодарен за съдействие. А и може би тази не но другата година бих се и включил в някоя малка групичка за прехода.Ако ви допадна естествено.Вървенето не е проблем минавал съм по 30 км в отделни дни все из планината в с.Козичино.
Съб Фев 26, 2011 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fly_Pinko



Регистриран на: 19 Дек 2009
Мнения: 7
Местожителство: Правец

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля да го премина заедно с баща ми. Аз съм на 26 , а баща ми на 66 , както Мечо пух. Не виждам защо да не стане, независимо от годините. Трябва мотивация и голямо желание, другото е малко тренинг. Не знам само дали не е по-удачно да се тръгне с групата на БТС... Само дето с голям брой хоря сигурно е по-трудно сработването си мисля,но пък по-добре да сме с опитен водач,минавал скоро маршрута. Предлагам,ако искате да се организираме за тренировъчни преходи за ден-два-три, кой колкото може през някой уикенд,да кажем след месец-два,като се спопли малко времето.

_________________
Не оцелява най-добрият, а най-приспособимият !
Пет Мар 11, 2011 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Отзивите за групите с БТС не са много добри така ,че мисля да си направим ние група.Има доста литература а и в форума има колеги които са го минавали и са доста отзивчиви като ги попиташ относно прехода.

_________________
martinov66@abv.bg
Пет Мар 11, 2011 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov