ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Люлин планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Люлин планина
Автор Съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Направих престижен преход...от Княжево до Владая. Започна се с абсурдно действие - включих джипиес на трамвайната спирка; после последва качване по улиците "Люлински път", "Боженци" и "Поточе". Малко преди "Розмарин" се свива нагоре, пресича се жп линията и се продължава през гората към Мала кория. Пътят е с лек наклон и сенчест в по-голямата си част. Излиза на Кърлежа след около час - час и четвърт без бързане. Много по-добър е за ходене от маркираната пътека; впрочем, при паметника "1918" двата пътя се доближават и е лесно да се прехвърлиш от единия на другия. От Кърлежа продължих нагоре по пътека, успоредна на стария път за поделението. Все по нея може да се стигне до кота 1094. Оттам се изкачих още малко до разклона, от който пътека слиза стръмно към заслона на Тошо. До чешмичката над заслона ми се случиха тръни - предимно шипки и къпини във внушителни количества. Последно съм я минавал преди две години и сега e доста по-зле. От заслона надолу пътеката е добра. Тръгнах да слизам по пътя с червената маркировка - нарядко е и не разчитайте много на нея. По едно време свърнах наляво по път със симпатична самоделна маркировка - бутилки и кенове, набучени на клони. Той води до шосето към клуб Владая и след лишено от въображение слизане през вилна зона - маркирано със зелено - се влиза триумфално в селото. Трака ще кача някой от тези дни, не е готов още. Снимки


Последната промяна е направена от ndamov на Нед Мар 04, 2018 6:40 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Пон Окт 02, 2017 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тракът още го няма; но пък намерих зимни снимки от същото - или почти същото - място. Правени са през далечната 2011-2012 от големия ми син, тогава на 19 години.



Последната промяна е направена от ndamov на Съб Юни 15, 2019 9:58 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Окт 03, 2017 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бях писал, че ще дам трак, но се оказа, че не съм бил натиснал някакво копче на джипиеса; затова във вид на извинение нарисувах ходенето сравнително точно, макар и ръбато.


Последната промяна е направена от ndamov на Съб Фев 10, 2018 10:31 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Окт 17, 2017 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Следобедна люлинска разходка - опитах се да стигна от Горна баня до пътя със зелена маркировка за параклиса; натресох се на тръни и кал и се отказах; друг път ще се пробвам. Снимките се получиха меланхолични, а първите три са дори от Плана - ето ги всичките.

9 декември - още една следобедна разходка до Люлин - напоследък все ми остават по два-три часа и не мога да направя нещо по-интересно. Оставих скромното си возило на паркинга при вилите и тръгнах през манастира по пътя за Мало Бучино с чудната идея да се кача по синята маркировка до Благото и после до върха. Беше доста кално и се отбих по нещо като път, дето тръгна стръмно нагоре - от него се вижда само една чертичка на хоризонтал 1100, но всъщност слиза до пътя с маркировката. По едно време засякох стара, но много добре трасирана пътека - качва се много леко, единствено около сградите на поделението малко се обърква. Мисля, че тръгва от манастира, но ще я мина цялата някой път да видя дали е така. Имам смътен спомен, че преди да го има поделението това беше пътеката за върха. Снимките са добавени в албума по-горе.


Последната промяна е направена от ndamov на Съб Фев 10, 2018 10:35 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 28, 2017 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Новогодишен Люлин Отговорете с цитат
Докато стигна до планината стана 2 следобед. Протягах ръка към слънцето, за да видя колко има до залеза - виждал съм Беър Грилс да го прави. Разходката се получи повече от скромна, но намерих нов заслон тук - където хоризонтал 950 пресича пътя. Допреди две - три години там имаше пейки и маси в брезовата горичка - http://static.panoramio.com/photos/large/42683273.jpg - снимка на Vidval от Панорамио; мястото дори си има име - Бивака Влад - в Google Maps. Сега изглежда така. Не знам да има вода наблизо. Иначе пътищата - във всеки случай изровените от АТВ-та - бяха безобразно кални. Надявах се поне на Нова година да е замръзнало. Нямало глобално затопляне... Слязох през гара Владая и се върнах с влака. На Горна Баня ми се случи бонус. От няколко дни се беше разгоряла дискусия за едновремешните надписи на гаровите тоалетни и точно като слязох от влака видях табели с неподражаем правопис и култовите "Hommes" и "Dames". Хубаво начало на годината... Всичките снимки.

На 21 януари се поразходих от Черния кос до Ловната чешма. Имаше 10 см нов сняг, изобилна, различно гъста мъгла и доста повече кучета от обикновено. През повечето време пробивах снега - ако беше по-дебел, щях да се озоря. Котата на Кърлежа е килната настрана; есента си беше добре. Към Княжево ходих по следите на доста голяма група - може би 10-15 души. От Мала кория те продължиха, както е казал поетът, Уеко вУево през терена на военните. Рекох си, че знаят неизвестна за мен хитрина и тръгнах по тях. Слязоха по тази пътека. След малко тя се съедини с "моята". Май не е по-добра за ходене. Разходката си беше унила, но снимките, безнадеждно калпави, създават много по-силно усещане за мирова скръб. На живо не беше толкова зле. Всичките "снимки"

Седмица по-късно отидох от паркинга при вилите през параклиса Вси светии до Добринова скала. От кота 1115 до скалата има пряк път по нещо като ребро. Този път времето беше много хубаво. Снимки


Хрумна ми нещо - след като Рила и Витоша си имат своите дузини, защо пък Люлин да няма? С известен зор преброих 12 върха над 1000 м, като заради чистотата на жанра внимавах да имат имена, а не само коти. Ако почнем от запад на изток - Криви камик 1128 м, Шинов кръст 1067 м, Острушка 1102 м, Мелича 1170 м, Райловско градище 1199 м, Гола могила 1113 м, Остра чука 1030 м, Петрови орници 1102 м - дотук в западната половина на планината; прехвърляме се на източната - Кула/Благото 1149 м, Добринова скала 1229 м, Дупевица 1256 м, Еленска глава 1202 м. При тръгване от Дивотино и финал във Владая дистанцията е около 27-29 км. Като се запролети ще взема да се пробвам да го мина. Трак...

18 02 2018 - отидох до Еленска глава /колко ли Еленови глави има?/ по било, дето върви на запад от Дупевица. Снимки

29 04 2018 - рекох си да поразузная каквото не знам за Люлинската дузина - по-конкретно слизането от Еленска глава към ловната хижа и Бучински проход и "върховете" Петрови орници и Остра чука. Изненадващо проблем се оказа слизането - двата преки пътя са доста обрасли и по този случай слязох почти до Големо Бучино за да хвана пътя към прохода. На BgMountains има лека, както едно време се казваше, необвръзка. Нарисувах липсващата част от лесно проходимия път, който качва от Големо Бучино към билото. Дори когато се ходи по него, няма излишна загуба на височина, просто се добавя около километър разстояние. По-долният пряк път е възможен за преминаване, но с малко "трънинг"; въпрос на избор. Вече в западната половина на Люлин - върховете, хайде да ги наречем така, Петрови орници и Остра чука са достъпни от разклона по нещо като алеи в парк, отиването и връщането и до двата ми отне към час без бързане. Прибрах се през Градоман - пътеката над каптажите и чешмата е проходима, но на места доста стръмна и с много паднали дървета; по-надолу пътят е добър. Има стръмни отбивки по двата склона, по които минават мотористи. Една от тях видях да стига до билния път около Остра чука. Снимки

П.П. Нещо, което може и да е важно - пътят от Стражарника по хоризонтал в посока юг-югозапад ми се видя напълно непроходим и дори не може да се познае къде е; преди две-три години пробвах да го мина от другата му страна, натресох се на паднали дървета и тръни и се отказах. Не мисля, че си струва да се опитва, още повече, че пътищата по билото са в, бих казал, ювелирно състояние.

11 11 2018 - прииска ми се да намеря параклиса "Св. Илия"; не е далеч от нещото, наречено "На върха". Ходи се по просека, която миналата есен беще толкова кална, че се отказах. До параклиса има течаща чешма, която май се захранва от воден резервоар малко по-нагоре. След това тръгнах по пътя от Суходол към парклиса "Вси светии", където на картата има зелена маркировка. В реалността я няма, но пътят е добър. Снимки - https://photos.app.goo.gl/g18XAXy8ErG61AQZ9 Трак - https://drive.google.com/file/d/1tNNu4ANMEI3YkXNoL7lb_VMJOKIhNLqc/view?usp=sharing

24 12 2018 - бездарен следобеден излет от паркинга до Дупевица, някоя и друга снимка - https://photos.app.goo.gl/jyrwQmwpCbSthrvz6


Последната промяна е направена от ndamov на Пет Юни 14, 2019 3:19 pm; мнението е било променяно общо 19 пъти
Вто Яну 02, 2018 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Дивотински манастир въпрос? Отговорете с цитат
Привет, ето че започвам с кроежа на планове за новия велосезон.
Идеята ми беше от София с влака до Перник, от там към с. Дивотино или с. Люлин с колелото. През манастира и към Банкя спускане. На сателитната снимка се вижда път, който би могъл да ми свърши работа, в Бейз Кемп не иска да го изчертае нещо... Незнайно защо. Гледам и в къде.си, бая маркировка има нанесена, как ли е на яве? Бих приел и друи интересни предложения, предпочитат се черни пътища, пожелателно е да има и качване и спускане. Ако някой има наблюдения по този дял, може би колегата ndamov? Но след като препрочетох отново ето това:

ndamov написа:
https://drive.google.com/file/d/0Bx6BMlSHsdrxSzZOdm10RHBBX2s/view?usp=sharing
https://goo.gl/photos/YV9UjbGWLpNDr62m8

Тръгнах рано сутринта от разклона за Клисурския манастир с идеята да стига до Владая; не се получи. Както и да е - до вр. Форта бях ходил и преди, няма нищо особено. След Форта черен път по билото води на юг към вр. Криви камик. Следи се вододела - това, което на снимките прилича на поле всъщност е континетален вододел - и се стига до северното подножие на Криви камик. Единственото навигационно предизвикателство е нещо като Т-образно кръстовище в най-ниската точка на билото, на около 3 км от Форта. Странното шляене малко след Форта се получи, защото видях табелка с надпис "Клисура" и тръгнах по - както ми се видя - по-хубавия път. Усетих се, че вървя не накъдето трябва и погледнах GPS-а. С такова нещо ходя за пръв път в живота си. Маршрутът ми не можа да се качи и бях взел нещото само да записва движението ми. Та погледнах го от немай къде и с възторг видях на картната основа жълта маркировка! Впрочем при манастира я има и в реалността, но след това изчезва напълно. По трака на Петър /благодарности/ се качих по пряка пътечка право на Криви камик. От поляната в подножието на върха началото и не се вижда добре; има го на снимка. В гората пътеката е ясно очертана. Ако слизате от върха, дръжте вдясно от скалата. Първите и единствени за деня хора които срещнах идваха откъм Дивотино. По-нататък на изток по билото води много хубав черен път. Преди хижа Люлин минах през вр. Острушка - май някъде съм виждал да го наричат Ветрушка. Самата хижа прилича на сцена от филм на ужасите. Снимал съм и интериор; помещението на времето беше столова, бил съм там няколко пъти. После към Райлово градище се появи маркировка - синя и жълта. Последното качване преди върха ми се стори безумно. Ако си падах по теориите за конспирацията, щях да кажа, че някой мой зложелател го е направил такова - във всеки случай като бях на 25-30 години не беше толкова стръмно... Шегата настрана, последните около 500 м преди върха са не толкова изровени, колкото прокарани право нагоре от АТВ-та /следите им личат/, като серпентините на пешеходната пътека са заличени. Иначе на върха е разкошно, само дето нямаше видимост до Рила. Щеше да е подходяща награда за драпането ми... След Райлово градище ясна и хубава пътека - тук АТВ-та май не минават - води до разклон след около 750м, където от югозапад се включва черен път откъм с. Люлин и Големо Бучино. После в североизточна посока пътят води през вр. Гола могила до седловината преди Петрови орници. Там хубавият път свършва. Маркирано /!/ отклонение завива рязко надясно. Пътищата към Михайлово наляво и към Петрови орници направо изглеждат добри; във всеки случай АТВ-та минават по тях. Спускането към Бучински проход отначало изглеждаше лесно, както го помнех от 80-те години на миналия век. След това стана мазало. На около 700 м след отклонението синята маркировка на GPS-а настояваше да продължа леко вляво, но там път нямаше. Впрочем, на GoogleEarth там личи нещо като старо трасе. Продължих по леко обиколен път, който постепенно обрасна с трънаци, а малко преди прохода стана на полянка - снимал съм я откъм шосето. Само екстрасенс може да познае, че там има път. Тук вече бях уморен, сякаш съм качвал Мусала и Вихрен, а не Криви камик и Райлово градище - с цялото дължимо уважение към последните. Ами отказах се, макар че имах време да прекося и източната част на Люлин. Това ще остане евентуално за другата неделя. Ще разузная, каквото мога и ще го споделя. Поздрави, Н.


Дали това не е добра идея също, само че за колело в коя посока е по-удачно? То е ясно че ще има и бутане и каране. И колко като километри се явява, тук идва и логистиката някой да ме закара или вземе от старта или края, че иначе с каране на ход май доста ще се удължи излета, ама това си е мой проблем Smile
Благодаря предварително!
И не бързам, в събота лягам под ножа да махаме винтовете от глезена, тъкмо да стане чудна пролет и да съм готов. Групичката е от още 3-4ма, обичайно заподозрени за подобни приключения.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 03, 2018 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov, на Люлин има много възможни трасета за колело; идеята ти да тръгнеш от Дивотино или с. Люлин изобщо не е лоша. От Банкя до София може да се кара по пътя. Утре ще драсна на Бейс Кампа едно друго - имам го само на компютъра в бачкането. Иначе моето изпълнение от Клисура /дотам има градски рейс, ако е рано може и да ви вземе с колелата/ до София става за колело. БутАнье ще има около Криви камик, Райловско градище и по-малко около Добринова скала. Знам възможностите ви, ще се справите спокойно. Ако искате, може да вземете влака за Перник през Волуяк до гара - как беше - Разменна. То е почти същото, както до Клисура. Като цяло това е най-якият преход в Люлин, нещо като траверс - около 25-30 км през доста върхове. Може и да направите кръгче от Банкя - кв. Михайлово - до х. Люлин, после до Криви камик и на север през Форта пак до Банкя. Иначе за разгрявка може да качите Дупевица по пътя за поделението дори и сега - само да няма сняг. Дано операцията ти мине добре, поздрави, Н.

П.П. Нарисувах три много груби "трака" - толкова мога тук; утре ще има и по-добри. По-нагоре в темата има и доста джипиес тракове, ще те светна от кои какво да гледаш.
https://drive.google.com/file/d/1Vb5xj1zmBPyqvmGdHucYImkhcr9Tlkqk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1nRiSNlS2MqZs6kcbCH1Yi_9Sme-7Q26F/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1ruxBlHkf-J0ara7U6Jt8nzxxXN5j2oWv/view?usp=sharing

С водата в Западен Люлин е малко зле. По-надолу има координати от Петър; според моя опит със сигурност може да се разчита - вече в източната половина - на Стражарника и Студените вирове. Като годишно време бих препоръчал от април, ако е сухо, до около първата половина на юни - лятото става доста горещо на откритите места - или примерно септември и октомври. Също около столицата Плана е много подходяща за колело; виж писанията ми, има доста снимки. Откритите и билни части са по-високи и по-прохладни от люлинските. Като логистика там номерът е някак да се стигне село Плана, Железница или Пасарел. Може да се направят и кръгчета, и преходи.

П.П.П. Това са препоръки на Петър, по-точни и по-подробни са от моите. Има ги на стр.1 в темата

"Задължителна"отбивка до "Драганова скала"/ 42°39'27.60"С 23°10'5.21"И/
т.024-т.023-т.022-т.021-т.020
На места е силно обрасъл и трудно проходим, използвай част от трака "Люлин_западен_билен"-черен път, доколкото си спомням е немаркиран.
т.020-т.019
Не може да се премине през магистралата, минава се над тунела,преди това може да се отбиеш до останките на крепостта "Караула"/ 42°39'34.10"С 23° 8'20.56"И/
След х."Люлин" може да се мине през вр."Острушка", по дълго е и има леко изкачване спрямо асфалта, но е по-туристически.
От "(B) and (AF)" можеш да продължиш напред към култовото място-"Криви камък",/42°39'51.19"С 23° 4'43.16"И/ скален масив и крепост с обзорна панорама чак до м."Форта". Пътеката/пътя към "(B) 21" започва непосредствено от дясно под скалата, малко трудно се забелязва.
Вода по маршрута:
/ 42°39'31.86"С 23° 9'40.24"И/чешма в дола от дясно на пътя,отклонението е само за зареждане с вода, иначе на пряко твоя маршрут
преди х.Люлин, в ляво от пътя чешма
Клисурския манастир

трак: "Люлин 2"
http://dox.bg/files/dw?a=6f0c5819ab
http://dox.bg/files/dw?a=97b1d0480a
трак: "Люлин_западен_билен"
http://dox.bg/files/dw?a=724b399d93
http://dox.bg/files/dw?a=6ab1602639
Сря Яну 03, 2018 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Специални благодарносоти! Отговорете с цитат
Благодаря, Н! Просто по-изчерпателна информация рядко може да се получи!
Водата не е проблем, за ден колоездене, наличната бира в раницата е достатъчна. Smile А относно колегата Петър, всички знаем, че и той е от подробните информационни личности, радвам се че се познавам лично с него. Надявам се и с теб да се видим! Имам време да обмисля, едва ли преди април бих се пуснал на целодневно каране, предполагам от март ще започна постепенно възстановяването с някой друг км в парка.
Идеята за влака е добра по принцип, ама ако сме 3-4 човека оскъпява много. По-скоро да си намерим човек да ни закара до Банкя. Или да се разхожда един ден там, докато ние караме и да ни прибере, което обаче ни обвързва с кръгов маршрут... Или да ни закара и да се спасява, а ние да продължим към Кнажево, от там околовръстния и по къщята. Повечето сме от Младост, ако караме на ход до там, само стигането до същинското каране ще ни е 2 пъти по-дълго от него Smile
Разбрах за твоите тегели из Плана, там сме вилняли и е горе долу ясно, има още 2-3 маршрута, които без проблем ще разучим (да видим де). Само за Люлин не ми стана ясно има ли разлика според теб коя линия е за предпочитане /условно Княжево - Банкя/, ( тук могат да влязат Владая - Клисура и подобни...) или обратното.
Благодарско още поне един път Smile
ПП: М дааа сега като навързах трите ти трака, бих комбинирал първия и третия - старт от Банкя, Клисура, Форта, Криви камък, х Люлин, Райловско градище, Гола могила, Бучин проход, Добринова скала, Дупевица (там сме били пеш от Бонсови поляни само - на картата са Манастирски поляни, може източника ми да не е правилен), та до Княжево.
Явно може и тук да се слезе https://kade.si/#map=16/2583270.56/5258989.97/0 - това с колата съм го гледал сума пъти като пътувам посока Перник - път черен в дясно, срещу бензиностанцията на Газпром (бившата ОМВ).
ППП: Я сега да прочета и Момчил в книгата какво е писал за Люлин, че другите са четени, а тея дет уж са най-близо все не четем за тях и директн питаме, ама така, питай патило, не книгоиздало Idea

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 04, 2018 1:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Янкова поята Отговорете с цитат
Това нещо го има на всички карти, но никога не го бях виждал, освен на две-три снимки. Нарисувах си, както си мислех, лесно ходене от Дивотинския манастир. Отначало тръгна добре, но като излязох от първата гора видях, че заслонът /наистина е заслон/ е на следващия рид, от който ме делеше дълбок, стръмен и трънлив дол. Слязох почти до края на вилната зона и хванах пътя за Дивотино, като жълтото означение на екранчето ми изглеждаше издевателски близо. В най-ниската точка на ходенето подминах верния път, защото ми изглеждаше мизерен и тръгнах лекомислено към Криви камик и Дивотино... Рекох си, че все някъде ще успея да пресека дола. Вместо това доловете станаха два, все тъй стръмни и трънливи. Чак в подножието на Криви камик намерих път към целта, но по едно време и той свърна настрани и ме остави на продълговата полянка; по нея стигнах на около 100 м от заслона, но те бяха хубава гъста трънлива люлинска горичка. Заслончето излезе доста симпатично. Има стая с две легла, маса, печка и недотам прилични снимки по стените. "Поята" значи кошара за дребен добитък; ударението е на "я", а членувано е просто невероятното "поятата" /госпожата все ми се кара, че съм бил даскал, а аз не съм/. От "поятата" хванах някакъв път към билото, отначало малко обрасъл, а после по-добър; изведе ме на Шинов кръст и оттам се прибрах по пътеката с червена маркировка до манастира. Снимки - https://photos.app.goo.gl/T747zS3AFKo7XRiz7 Трак - https://drive.google.com/file/d/1pH5dPmSu-_yIUrmYsf_rklIYJ5E8Eg5H/view?usp=sharing

П.П. Намерих зимно клипче за Янкова поята - https://www.vbox7.com/play:8bf68f8c00




Последната промяна е направена от ndamov на Пет Юни 14, 2019 3:22 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Сеп 09, 2018 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ndamov
Привет!
Кратък коментар по текста, с уточнение за давност от около 4-5 г.
Цитат:
... е на следващия рид, от който ме делеше дълбок, стръмен и трънлив дол.

мъчил съм го, не става!
Цитат:
В най-ниската точка на ходенето подминах верния път, защото ми изглеждаше мизерен...

*Възможна е промяна по терена, беше добър черен път.
Цитат:
...но по едно време и той свърна настрани и ме остави на продълговата полянка...

важи също:"*"
Разклон на ляво/С/ N42 40.544 E23 05.115/ през поляната, в /N42 40.649 E23 05.116/ завой на 280 гр./Ю-И/ към дерето и по него към заслона.
Трак: Криви камък-Дивотински манастир http://dox.bg/files/dw?a=533c26d5c1 /само липсващи в BGM пътища и характерни точки/
Въпрос за актуалното състояние:
1.Състоянието на чешмата при беседката, беше с добър дебит.
2.Ловджийската хижа водоснабдена ли е, имаше такава идея.
3.Вода около заслона.
4.Състоянието на чешмата по пътя за Дивотино/N42 40.841 E23 04.779/, беше действащ водопой.
Можеш да пуснеш билет със следите: N42 40.634 E23 04.553-N42 40.306 E23 04.318/прекият път към Дивотино/ и тази към Шинов кръст N42 40.306 E23 04.318-N42 40.142 E23 05.464, не фигурират в BGM, да се изчертаят.
Вто Сеп 11, 2018 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:
[b]ndamov[/
Цитат:
В най-ниската точка на ходенето подминах верния път, защото ми изглеждаше мизерен...

*Възможна е промяна по терена, беше добър черен път.

Това си беше чиста глупост от моя страна - пътят изобщо не е лош, на сателитната снимка е в средата.

Цитат:
...но по едно време и той свърна настрани и ме остави на продълговата полянка...

важи също:"*"
Разклон на ляво/С/ N42 40.544 E23 05.115/ през поляната, в /N42 40.649 E23 05.116/ завой на 280 гр./Ю-И/ към дерето и по него към заслона.

Тук също сглупих - в дерето ми се стори, че пътят върви нагоре, а всъщност води по източния бряг на дерето към заслона, аз дори го хванах в последните метри.

Трак: Криви камък-Дивотински манастир http://dox.bg/files/dw?a=533c26d5c1 /само липсващи в BGM пътища и характерни точки/
Въпрос за актуалното състояние:
1.Състоянието на чешмата при беседката, беше с добър дебит.

И сега е добре, дебитът е дори по-добър, отколкото на твоята снимка.

2.Ловджийската хижа водоснабдена ли е, имаше такава идея.

Не видях чешма, поне не наблизо. Имаше бидони за вода на някаква маса, което говори по-скоро за липса на чешма.

3.Вода около заслона.

Също не видях да има, но не съм търсил.

4.Състоянието на чешмата по пътя за Дивотино/N42 40.841 E23 04.779/, беше действащ водопой.

И това не съм видял, просто подминах мястото.


Можеш да пуснеш билет със следите: N42 40.634 E23 04.553-N42 40.306 E23 04.318/прекият път към Дивотино/ и тази към Шинов кръст N42 40.306 E23 04.318-N42 40.142 E23 05.464, не фигурират в BGM, да се изчертаят.

Ами не знам как се пуска билет, можеш ли да го направиш вместо мене? Пътят си заслужава нанасянето. Примерно тук от запад се включва черен път и нагоре трасето е много по-добро.
Вто Сеп 11, 2018 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ще съм благодарен ако пуснете билетче, да оправим грешките Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 12, 2018 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Липсващите пътища на картата са:
- по рида от Янкова поята до вр. Шинов кръст - https://drive.google.com/file/d/1u8QJ57F3LzxFJAg15kAInjaje71LBMtX/view?usp=sharing
- частичен пряк път от вилната зона до Михайлово към подножието на вр. Криви камик и Дивотино; отбивката към дерето я има и изглежда се използва от дървосекачи. На края има уширение и свършва там.
https://drive.google.com/file/d/1InJygzu9tYpzTreFKkxNreG6M_KcswXd/view?usp=sharing
Сря Сеп 12, 2018 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Подготвих и ще пусна билет с реално проходени пътища и пътеки по Люлин планина-запад. Освен споменатите е отразено и актуалното състояние на характерни точки, както и нови такива. Включени са и описаните от ndamov черни пътища:
1. по рида от Янкова поята до вр. Шинов кръст/track_2nd/
2. пряк път към Дивотино/track_1nd/
3. отбивката към дерето/track_3nd/
! Изчертаната част от път да се заличи, представлява плитко суходолие./!не съществува_1/
http://dox.bg/files/dw?a=eb7c95bce1
Сря Сеп 12, 2018 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Люлинска работа Отговорете с цитат

https://photos.app.goo.gl/mmJ84k3efkSDHwxi6

В интерес на истината това беше преди няколко години, мисля, че сега съоръжението или е демонтирано, или е поставено на земята.

На 10 февруари направих излет над село Люлин до Райлово Градище, като на връщане минах през манастирите над Големо Бучино и с. Люлин. Между двата се опитах да карам направо по склона, за да не слизам до селата, но последния около половин километър беше най-безумният трънинг, който някога ми се е случвал. Черквата на Райловския манастир - май така се казва - се виждаше през цялото време. Пътят към храма се оказа трънлив, но манастирчето е чудно и лесно достъпно от шосето. Някоя и друга снимка - https://photos.app.goo.gl/dKjonqmZCmEEMXty9 Трак - https://drive.google.com/file/d/1mHh0stj5VHWuCf3KRtRi_O3EEYixDWX0/view?usp=sharing


Пролетен излет дo Дупевица - https://photos.app.goo.gl/kkWh8Xog9EDbQWB57

30 06 2019 - Отидох още веднъж до Янкова поята, за да видя къде се бях омотал предишния път. Прекият път от вилната зона има склонност да тревясва, но шипките засега се държат настрана. Около заслона има някакви растения над 2 метра високи, също и коприва с подходящ размер и гъстота. Нагоре по дола си върви пътят, който не можах да намеря миналата есен. Чудният ми принос от това ходене е отсечка от "трупчийски" път, който тръгва от дола и излиза на реброто, по което минава пътят за Шинов кръст. Прибрах се през Криви камик към Форта и изпробвах, както изглежа, по-пряк път към Клисура. Отделя се надясно малко преди Форта и води сравнително добре право до автобусната спирка. Има къс участък, наличен на картата и отсъстващ в реалността, но близо до къщите си се появява. Явно тревата си е взела своето. Иначе селото ми допадна - има усещане за безвремие, подкрепено от стар Москвич и липсата на покритие на поне два от трите оператора. Не е за вярване, че е на половин час с градски автобус от София. Снимки - https://photos.app.goo.gl/gkC8vzZ6hWpKbfPG9 Трак - https://drive.google.com/file/d/1PbK4193kV-wOk8MC_kQsox4z8l4v3vHl/view?usp=sharing

Пет Яну 25, 2019 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov