ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов заслон на връх Голям Кадемлия
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Нов заслон на връх Голям Кадемлия
Автор Съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Нов заслон на връх Голям Кадемлия Отговорете с цитат
Открих случайно, че на 9 октомври 2010 г. откриват нов заслон на връх Голям Кадемлия .

Преустроена стара сграда на военните, за 10 души.
Да ни е честито, детсъвикъ! Smile
Дано стане! Cool
Чет Окт 07, 2010 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Ако наистина намерението е да бъде заслон в истинския смисъл на тази дума това е много добра новина! Но да изчакаме откриването да стане факт.
Чет Окт 07, 2010 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Caka1ueB



Регистриран на: 03 Сеп 2009
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
чудесна новина!
Пет Окт 08, 2010 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Друм написа:
Ако наистина намерението е да бъде заслон в истинския смисъл на тази дума това е много добра новина! Но да изчакаме откриването да стане факт.


Поне през зимата едва ли някой ще седи горе, като се има предвид мястото. Иначе идеята не е лоша, защото човек като щъка горе иначе трябва да се спусне да спи доста надулу по хижите.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Окт 09, 2010 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Заслонът вчера / 9 октомври 2010 година/ в 12,00 часа на обяд бе открит официално от 14 туристи, въпреси лошото време-мъгла и силен вятър със снежец! Дано бъде добър за много туристи и им помага, когата се налага!
Ето малко снимки оттам!


http://www.tdsrgora.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=48
Нед Окт 10, 2010 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Поклон пред усилията довели до резултата!
Дано някой не го счете за ненужно "човешко" присъствие и не го съсипе...
Нед Окт 10, 2010 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Всички се надяваме поне това място, което е сравнително по-трудно достъпно да не бъде съсипано, а напротив, да стане любимо място на доста туристи в един прекрасен масив от Стара планина-Триглав-4 двухилядника-Голям и Малък Кадемлия, Зли връх и Пиргос....наблизо са още върхове , като Танастепе и има страхотни гледки и интересни маршрути и места, доста по-слабо проучени и посещавани-водопади, пещери, а в рида и около него има доста изходни пунктове/хижи/-от юг :Соколна и Русалка, от запад-Триглав или Равна, от северозапад-Тъжа, от североизток-Мазалат! Дай Боже нещата да са наред!
Пон Окт 11, 2010 6:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Мога да кажа само едно
ГОЛЯМО БРАВО !!!

Това е най-хубавата новина, която съм чувала от много време насам.

Аз ще бъда един от хората, които тази зима ще преспят там - живи-здрави. Отдавна си мечтая да нощувам на върха и да посрещна изгрева - сега вече е възможно.
Пон Окт 11, 2010 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Честно казано също ми бе стара мечта, този връх, това сакрално място...тази тишина, този вятър...2276 метра...прекрасно е, само дано съвестните туристи са достатъчно, инак ще има още подобрения по заслона...за да е възможно най-удобното място за всеки "истински" планинар! Това ни бе доста отдавнашна мечта на старозагорци..началото вече е факт!
Пон Окт 11, 2010 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Радостно е, че през последните години се наблюдава "вълна" от инициативи за подобряване на заслони (Кончето и Казана в Пирин, Страшното езеро в Рила, а сега и Голям Кадемлия).
Аз се надявам, че на такова място няма как да се качат безсъвестни туристи, напротив ! Вярвам, че всеки, който отиде, "ще намери себе си" там поне малко - и ще остави нещо от себе си. Чашка ли ще е, супа ли ще е, лекарства ли ще са...или някоя красива фотография...винаги има какво да се остави.
Само трябва да се обърне внимание на хубавото затваряне на вратата - защото ако навява сняг вътре, ще се съсипе всичко.

Масива Триглав общо взето си е доста безлюдно място. Човек ако търси спокойствие, там ще го намери. И "Тъжа", и "Мазалат" са доста пренаселени - лошо няма де, но аз не си падам по такива стълпотворения.
Като си бродил с часове по билото на Стара планина и си потънал в мислите си, обграден от красота, е малко кофти цялата тази дандания да ти се стовари на главата вечер . Very Happy
Пон Окт 11, 2010 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение отг. Отговорете с цитат
Здравейте !
Много похвална инициатива !
"
Масива Триглав общо взето си е доста безлюдно място. Човек ако търси спокойствие, там ще го намери. "

Дай Боже да намери и заслона един ден при нужда в добро състояние.

Някой ден ще се опитам да ви побликувам снимки от един заслон далеч от пределите на родината, както отвън така и от вътре (Нещо като 4-5 звезден хотел) но с надписа:Shelter-заслон по нашенски. Нямаше човек поставен да се грижи персонално за него. Учудването ми беше меко казано голямо от чистотата и реда който цареше вътре.
На входната врата имаше следния надпис, който в превод горе-долу звучеше така:
"Остави заслона по-добре отколкото си го заварил, за да го намериш някой ден по-добре отколкото си го оставил !!!! "
Да всеки посетител беше добавял по нещо..............

ОСЗ


Последната промяна е направена от Балкана на Чет Окт 14, 2010 8:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 11, 2010 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Re: отг. Отговорете с цитат
Здравейте !
Много похвална инициатива !
"
Масива Триглав общо взето си е доста безлюдно място. Човек ако търси спокойствие, там ще го намери. "

Дай Боже да намерим и заслона един ден при нужда в добро състояние.

Някой ден ще се опитам да ви побликувам снимки от един заслон далеч от пределите на родината, както отвън така и от вътре (Нещо като 4-5 звезден хотел) но с надписа:Shelter-заслон по нашенски. Нямаше човек поставен да се грижи персонално за него. Учудването ми беше меко казано голямо от чистотата и реда който цареше вътре.
На входната врата имаше следния надпис, който в превод горе-долу звучеше така:
"Остави заслона по-добре отколкото си го заварил, за да го намериш някой ден по-добре отколкото си го оставил !!!! "
Да всеки посетител беше добавял по нещо.........

ОСЗ
Пон Окт 11, 2010 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Green 65 написа:
Честно казано също ми бе стара мечта, този връх, това сакрално място...тази тишина, този вятър...2276 метра...прекрасно е, само дано съвестните туристи са достатъчно, инак ще има още подобрения по заслона...за да е възможно най-удобното място за всеки "истински" планинар! Това ни бе доста отдавнашна мечта на старозагорци..началото вече е факт!

Браво за добрата работа! Изглежда чудесно! Сега вече от НАС зависи как ще бъде по-нататък.
И аз се надявам чалгаро-пияндурския тип посетители да не стигнат до там. Smile
Пон Окт 11, 2010 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Дай Боже да е така, както казвате. Поне аз съм минавал доста пъти оттам и като цяло е безлюдно и все още сравнително слабо познато..въпреки хубавия маршрут х Тъжа-х Соколна или от Мазалт към Соколна с варианти за директно слизане към х Русалка и село Тъжа или към местността Равна и х Триглав. Има и вода/изворна/ на 100 м от заслона на изток....така че нещата са ок!
Пон Окт 11, 2010 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Страхотно!

Аз даже знам как ще изглежда през зимата Smile



Само малко ме притеснява наличието на камионен път до горе ... да не стане като Маринка Sad Много ще е обидно... и жалко за труда на хората и красотата.
Поздравления към старозагорци! Браво!
Пон Окт 11, 2010 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov