ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов заслон на връх Голям Кадемлия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Нов заслон на връх Голям Кадемлия
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Чудни снимчици. Онзиден бяхме в района, минахме от Соколна до Мазалат. Мислехме да скокнем и до Голям Кадемлия, но вече се бяхме позабавили и се отказахме. От Малкия направо си слязохме към Мазалат.
Нед Мар 06, 2011 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
добре е ,че от едно военно безумие накрая се получи нещо хубаво и полезно.Идеалното ще е държавата да рекултивира грозния път който съсипа снагата на върха по такъв начин,че да не се вижда въобще къде е минавал.Казвам държавата,понеже ще е доста скъпо и няма да е по силите на никое ТД. Така ще се позатрудни и достъпа на ония тъпанари с АТВ-та,моторите и пр.,които иначе гарантирано ще освинят заслона и околността му.
Пет Мар 18, 2011 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nicksn



Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 51
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
На 19.03.2011 четири души спахме в заслон Голям Кадемлия. Проблемът с желязната врата съществува и ако нямате пикел, влизането в заслона е невъзможно. В основата и имаше лед дебел около десетина сантиметра. Добре, че вътре имаше сухи дърва и бързо запалихме огън, защото бяхме премръзнали и с мокри крака. От хижа Тъжа до връх Голям Кадемлия ни отне около 7 часа. Още в Гърмяната гора газихме над метър сняг, за съжаление нямахме снегоходки. По северните склонове имаше много сняг, докато по южните липсваше.
Пет Мар 25, 2011 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Gollum, който презира и не храни своята армия, един ден ще храни чужда. А за развалянето на първата половина от пътя от село Тъжа, до онази вила, дето е по-хубава от хижа Тъжа и е в ниското долу до реката и аз съм съгласен. Ако не ти е известно тази "хубавата" вила е на един големец от Казанлък (транспортен бизнес) има си персонал, трактор с тракторист и един тон нафта на сезон. Като падне сняг тракторът му валира и поддържа пътя проходим за джипове цяла зима. На вилата големецът ходи с джип и си прави пофтата - нещо като Берлускони, а небезизвестният пловдивски апелативен прокурор Р.Д. заедно с други бракониери по този хубаво поддържан от трактора път си правят нощен лов с джипове , оптика и нарезно оръжие. Разстрелват всичко, което мърда. Оставят животните така както са ги изтрепали. При това положение не виждам защо военните да са ни проблем. Те и без друго са на изчезване.
Съб Мар 26, 2011 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Имам една идея, но не настоявам, а само я подлагам на обсъждане - не е ли по-разумно, дружеството изградило заслона да го заключи за летния период, за да не го сполети участта на другите заслони, особено по маршрута Калофер - вр.Ботев. Нещо нямам вяра на пастирите в района.
Чет Май 19, 2011 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Не е добре да се заключва, всичко се случва. Туристите през лятото са повече, разваля се времето и ето ти случката.
Факт е, че х.Планински извори се радваше на пастирско внимание ранните си години, но пък също така и бе оставена на стихиите горе. Ако всеки от нас се отнася към заслона като личният си дом едва ли ще се допуснат инциденти.

_________________
www.senseofbulgaria.org
Съб Май 21, 2011 1:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Имаше проблеми с вратата

http://www.tdsrgora.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=514
Чет Ное 01, 2012 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Влади_Величков



Регистриран на: 18 Юли 2014
Мнения: 11
Местожителство: София

Мнение Re: Отговорете с цитат
Здравейте планинари,
Това лято посетих този прекрасен връх и заслон и останах много очарован. По-нататък когато имам време и вдъхновение ще направя фото разказ. Наистина е чудесно когато на върха те чака легло на което можеш да починеш и дори да дремнеш. Поздравления на Старозагорци за тази чудесна идея.

Докато бях горе обаче ми минаха разни мисли през главата които ще споделя с Вас.
Както добре знаете има едно голяма триетажна сграда собственост на военните, която е изоставена и пустее. В същото време е заключена от всякъде и в нея не можа да се влезне, дори човек да намери подслон при лошо време. Също така има едно по-ниска постройка, която също е херметизирана. Ето вижте какво имам на предвид.


Чудно ми е не може ли тези сгради да се ползват като заслон? Значително по-големи са и могат да бъдат по надеждни. Защо голямата масивна постройка е запечатана? Нали военните отдавна се изнесоха, дали все още нещо крият там? Че то това може да се преустрои дори на хижа най-спокойно.

Заслона не е лош, но зимата ако има доста сняг сигурно едвам се отваря. Не искам да съм на мястото на тези които ще решат да пренощуват там в зимна снеговалежна нощ. Сутринта може и да не излязат. Sad

Какво мислите? Съгласни ли сте с мен, че е крайно време и другите пустеещи сгради да започнат да се използват?

Благодаря Ви предварително.

_________________
"Когато живееш докосвайки планината, твоето виждане за нещата се променя напълно"
С. Де Бенедети
Пет Сеп 26, 2014 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Отговорете с цитат
Влади_Величков написа:

Чудно ми е не може ли тези сгради да се ползват като заслон? Значително по-големи са и могат да бъдат по надеждни. Защо голямата масивна постройка е запечатана? Нали военните отдавна се изнесоха, дали все още нещо крият там? Че то това може да се преустрои дори на хижа най-спокойно.

Заслона не е лош, но зимата ако има доста сняг сигурно едвам се отваря. Не искам да съм на мястото на тези които ще решат да пренощуват там в зимна снеговалежна нощ. Сутринта може и да не излязат. Sad


Големите сгради няма кой да ги стопанисва-изисква се много средства и постоянно присъствие.Да не говорим че ако трябва да се отопляват ще е нужно централно парноSmileА и вече са НЕ на военните а на МВР(които имат база и на Смесите)...
Заслона е направен така че и зимата да може да се влезе и излезе!
Пет Сеп 26, 2014 8:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък искам да съм там точно зимата когато е затрупан,в друго време няма да се кача.Чара за мен е в това да го намеря под снега,да го разрина за да вляза,да запаля печкара и да изпием с приятели по някоя замръзнала ракия.За голямата сграда не става,но за средната която е била спално помещение и аз съм си мислил.От нея би станал чудесен заслон.
Станимире живо се интересувам как стои въпроса с дървата за тази зима.Миналата бяха много малко и сигурно вече са свършили,а там без дърва не е опция. Very Happy
Пет Сеп 26, 2014 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Скоро не съм се качвал-тая зима имаше дърва под стълбите на голямата сграда но зимата замръзват и дори с пикела не става да се изровят.Тъй като мястото е малко колкото се вкарат на есен в заслончето преди да падне снега-това е +съчките и летвите наоколо...февруари бяха останали само такива-малки.
А дърва има още долу на базата на МВР на Смесите-уж обещаха да качат 1-2 щаера ама какво са направили...
п.п.сега викенда съм заедно с човека който се грижи за това и има връзки с полицията-ще ходим към Левски и ще го разпитам-ако не сме изтървали момента бива и една бригада да сформираме преди зимата...
Пет Сеп 26, 2014 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Това ще е добро дело в ползу туриста зимен.Няма да е никак приятно някой да се качи горе премръзнал и да няма дърва. Very Happy
Пет Сеп 26, 2014 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Е то тва може секи да го направи-дървата(мисля има още) са там-под стълбите на голямата сграда,брадвата е в кишето-плюе си на ръцете ии...
Пет Сеп 26, 2014 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Тази година за трети път групичка от Севлиево ще нощуваме в заслона. Понеже не сме закъсали, а отиваме с ясната чел да нощуваме си изнасяме домбаски въглища и еко брикети. Като ги разпределим ни се падат по около половин кг. Идеята е, да не ползваме готов консуматив, от който (не дай боже) някой бедстващ ще има нужда. Всичко, което артиса го оставяме там. Въглища, полуфабрикати и по някое лекарство в аптечката. Та идеята е, който ходи да нощува, без да бедства спокойно може да си изнесе горивото. При 15 кг. раница половин или едно кило не мисля, че е от значение.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Сеп 26, 2014 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Лятото може и да е така,но зимата не е.Аз като тръгна сред зима за там нося доста товар.Снегоходки,котки,пикел,лавинна лопатка,до тук към 5 кила.Раница (2кг),спален чувал(2кг),фотоапарат(към 2,5кг),дрехи,вода , храна и др. дреболии.Сметни ги и ще получиш отговора на въпроса дали мога да нося дърва и въглища с мен.Това би трябвасло да е грижа на дружеството което го стопанисва,защото те имат възможност с автомобил през лятото да качат 2-3 кубика дърва.
Пет Сеп 26, 2014 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov