ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов заслон на връх Голям Кадемлия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Нов заслон на връх Голям Кадемлия
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не споря. Говоря за ноември. Не казвам да си носиш цялото отопление, но при всичките кг. половин кило домбаски въглища не е нищо. А с тях може да стопиш печката. Преди две години мисля ти беше изнесъл казанчето за печката. Не помня дали беше от големите или малките казанчета, но тази година трябва и скара да изнесем. Ако има, то може друго да изнеса, стига някой да сподели. За мен заслоните са нещо като светци, не като хижите. За това съм с по-особено мнение.
П.С. Не, че ноември е сложно, но на 2000 м.н.р. си е зима от всякъде, къде със или без сняг. И аз това нося, без фотото. Ама дано сега и него помъкна. Smile Ама пак е по-лек от твоя. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Сеп 26, 2014 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Не Дидо , не съм бил аз,някой от дружеството май го е носил.За съжаление ми е доста далеко,иначе с удоволствие бих помогнал с каквото мога.Освен това аз там ходя само зимата.
Пет Сеп 26, 2014 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Не Дидо , не съм бил аз,някой от дружеството май го е носил.За съжаление ми е доста далеко,иначе с удоволствие бих помогнал с каквото мога.Освен това аз там ходя само зимата.
Абе някой от форума беше, но сега не ми се рови в темите. Но ми се върти в главата около теб, Peca или някой от сериозните участници в планинското дело.

Туй го знаем, кажи нещо ново. Аз не съм опитен, но съм си избрал точно този връх за зимни преходи. Като тренировка. Дано тази зима има достатъчно сняг да го пусна с таборката. Smile Та на едно мнение сме, ама с различни думи говорим.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Сеп 26, 2014 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Като навали повечко сняг и го затрупа хубаво може да се чуем и да направим едно ходене до там.Качвал съм го от към х.Тъжа и от х.Триглав по южното ребро.От х.Мазалат и х.Соколна зимно не съм го качвал,защото е много път за зимно (имам предвид не само от посочените хижи ами от изхона позиция,иначе ще станат три дни).
Съб Сеп 27, 2014 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат


_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Сеп 27, 2014 1:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
През февруари дърва почти нямаше под стълбите, а и бяха много изгнили и напоени с влага. Имаше чувал брикети под леглото. Мисля, че това не е лоша идея, защото с тях не може да се стопи печката, а с 3-4 бучки се отопля добре заслона. Ако дружеството качи няколко чувала брикети с джип или полицаите с Щаера - няма да е лошо.
Съб Сеп 27, 2014 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Тошо, те полицаите зор нямат,това трябва да го направят от дружеството.След като направиха заслон на това място трябва и да го поддържат,а за нас остава да го пазим. Very Happy
Съб Сеп 27, 2014 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Тошо, те полицаите зор нямат,това трябва да го направят от дружеството.След като направиха заслон на това място трябва и да го поддържат,а за нас остава да го пазим. Very Happy


Нямат, ама имат безплатен транспорт и какво ги бърка Smile Аз ако имах джип сам щях да си предложа услугите за общото благо, но имам едно малко ситруенче дето от Тъжа ако излезе и ще му паднат колелетата..... Може ако няма друг вариант и Руси да наемем дето качва хора до смесите, ама много скъпо ще излезе.
Съб Сеп 27, 2014 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Тошо, те полицаите зор нямат,това трябва да го направят от дружеството.След като направиха заслон на това място трябва и да го поддържат,а за нас остава да го пазим. Very Happy

Това не е хижа и има разлика между поддържане и стопанисване!Направили са заслон-да има за зор заман ако се наложи -да влезеш и да се скатаеш от лошо време, а не да ти се качват дърва през месец-ей така за общо ползване и за ходене там да си пият ледените ракийки някой хора!!
До didogen-казанчето го изнесох аз!При същото ходене нацепихме и заредихме и дърва,но разберете хора-това са лични инициативи-както и на още 2-3 човека-дружеството няма как да се грижи постоянно за удобството там защото няма постоянно присъствие!
Нед Сеп 28, 2014 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
[quote="didogen"]Но ми се върти в главата около теб, Peca или някой от сериозните участници в планинското дело.[quote]
Ха! Почти познах, ти беше третия в главата ми. Казанчето от големите или малките беше?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Сеп 28, 2014 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Понеже темата е за заслона, да попитам:
1. За колко време се слиза от заслона до хижа Триглав и как е маркировката, има ли опасност от объркване на пътя? Ако има малко сняг проблем ли е да се мине?
2. Има ли директна пътека (и ако има маркирана ли е) от заслона до хижа Русалка, или трябва да се мине първо до хижа Триглав и после по пътя до х.Русалка?
3. За колко време се слиза от заслона до хижа Соколна (някъде четох за 4.30-5.00 часа, но не разбрах за слизане или качване става дума) и как е маркировката, има ли опасност от объркване на пътя? Ако има малко сняг проблем ли е да се мине?
Нед Сеп 28, 2014 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Не с лошо Станчо,пиенето на ледени ракии на такова място е свято дело. Very Happy Сигурен съм,че всички ползватели на заслона са благодарни на дружеството и на такива като теб,които с доброволен труд и много усилия са допринесли заслона да е това което е.С едно обаче не мога да се съглася с теб.Това няма как да е спасителен заслон,защото не се намира на никой от официалните туристическите маршрути,освен това при влошаване на времето никой не би тръгнал към върха,по скоро би тръгнал към ниска гориста местност.Според мен този заслон е направен с мисълта да се ходи специално до него и там с приятели да се пият ледени ракии. Very Happy Аз съм съгласен ако има и други ентусиасти да съберем по някой лев за дърва,за да може който отиде зимата там да не мръзне.Достатъчно е 20 човека да дадът по 20 лева за 2-3 кубика и превоз.


Планинец,мога да отговоря само на част от въпросите ти.
1.От заслона до х.Триглав съм слизал зимата в доста сняг(добре фирнован) за около час и половина.Официална маркировка няма,но има тук-там пирамидки и дървени колчета.В повече сняг обаче те не се виждат.Ако няма гъста мъгла няма как да се объркаш,защото се върви само по гърба на реброто.Има само една особеност в долната част на реброто.Там има отвесни скали които трябва да се заобиколят от ляво.Трябва добре да се запознаеш с маршрута,а още по-добрре е първия път да го минеш с някой който го е минавал вече.Макар да не виждам нищо плашещо в този маршрут, не го препоръчвам за хора без зимен опит в планината.
2.Пътека от заслона до х. Русалка има,но не бих я нарекъл "директна",защото е по-дълга от тази до х.Триглав.Тази пътека също не е маркирана.Тя става за лятото,но за зимата не е препоръчителна,защото подсича някои върхове.
3.От заслона да х.Соколна време не мога да кажа,защото не съм ходил точно така пък и не помня всички времена.От Г.Кадемлия до М.Кадемлия няма маркировка,но е близо и ако няма мъгла се вижда добре къде да се мине.От там до х.Соколна има колова маркировка.Към х.Соколна зимата има криви места и не препоръчвам за хора без зимен опит.
В заключение мога да кажа следното:Не препоръчвам зимата ходене до заслона на вр.Г.Кадемлия на хора без зимен опит,добра екипировка и най-вече GPS.При нужда мога да дам трак. Very Happy Very Happy
Пон Сеп 29, 2014 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
До Планинец-от заслона до Соколна е към4-4.30ч. убаво ходеньеSmile Ники ти е отговорил на другите въпроси
Ники, в голямата сграда имало дърва колкото искаш-лошото е че имаме само един човек дето има връзки с хората от базата долуSad трябва да синхронизираме някак си нещата-те се качват все по-рядко горе(щото вече почти са го занемарили) а след падане на снега-изобщо!
Пон Сеп 29, 2014 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Ако има начин да ги придумаме да отворят голямата сграда,съм готов някоя събота и неделя(докато още няма сняг)да дойда да пренасяме и нарежем дърва. Very Happy
Пон Сеп 29, 2014 8:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на НИКОЛАЙ Т. и fena73, моята идея е да ходя по безснежно време, просто питах ако случайно има останал някъде малко снежец може ли да се минава от такива като мен. Благодаря още веднъж за точните отговори
Пон Сеп 29, 2014 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov