ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
4-та форумна среща. Май е време да я заформим

 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
4-та форумна среща. Май е време да я заформим

Коя да бъде хижата?
Свищиплаз
16%
 16%  [ 3 ]
Вежен
38%
 38%  [ 7 ]
Дерменка
11%
 11%  [ 2 ]
Тъжа
33%
 33%  [ 6 ]
Общо гласове : 18

Автор Съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение 4-та форумна среща. Май е време да я заформим Отговорете с цитат
Щом Тихомир е зает и се дърпа, да взема да се пробвам да заформя една сбирка. Вече пробвах с една и се получи, така че с малко помощ ще я направим и тази. Стига да имате желание.

За дата не знам дали не е рано да се говори, но няма да е по-рано от края на Октомври или началото на Ноември. Нека първо изберем хижата, пък после ще натаманим и датата. То вариантите са три : 18-19.10; 25-26.10 или 01-02.11. Втората седмица от изброените е Димитровден и ако кажете може да отпадне като вариант.

А хижата... В анкета съм изброил четири хижи, намиращи се в Централна Стара планина, които разполагат с достатъчно голяма леглова база и столова, че спокойно да издържат на огромната орда от Старопланинци Laughing , които ще я щурмуват от вред. Нарочно пропускам Амбарица и Васил Левски (да ме прощават Ема и Вълко, а и другаря Томанов), но там вече е имало срещи и според мен е добре да се въртят. На Козя стена също бяхме, ама там няма кой да ме прощава. Тя също отпада. Ако някой не е съгласен да казва - ще сложим и тях в анкетата.

Останалите хижи са или с малка леглова база, или столовата им е малка или разделена и няма да е комфортно. Ако греша също поправяйте. От по-големите хижи пропускам Момина поляна (която е с малка столова според мен) и Узана, на които скоро ще има срещи и повечето от нас ще ходят). Както и Рай и Плевен, на които не може да се спре потока от туристи и да запазиш хижата за форума.

Мисля си, че 15 дни е достатъчно добър срок да изберем хижа и след това да посочим датата. В това време сигурно вече ще има фаворити и може да се говори с хижарите.

Нека гласуваме по съвест, че после да не се ядосваме защо еди кой си стопанин е такова теле, че не се трае. И ни разваля купона. Аз също имам голямо несъгласие с личността на някои от хижарите на изброените хижи, но която и да се избере ще се опитам да говоря с тях и да уредя нещата.

Интересното е, че до всяка от четирите хижи има път, по които в нормално време може да се достигне с високопроходим автомобил. Така, че спокойно можем да извозим някакъв багаж ако се комбинираме и организираме както трябва. Така и разходката ни до горе ще е по-лека и приятна. Това като идея.

Толкова за сега от мен. Ако има несъгласни - не се приема. Шегувам се Very Happy
Сря Сеп 24, 2014 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Ти убаво си я сложил тая Тъжа,ами Чоч?

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Сеп 24, 2014 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Ти убаво си я сложил тая Тъжа,ами Чоч?


Мъка, ама какво да правим. Някои го долюбват Rolling Eyes
Сря Сеп 24, 2014 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Balkandjiq написа:
Ти убаво си я сложил тая Тъжа,ами Чоч?


Мъка, ама какво да правим. Някои го долюбват Rolling Eyes

Аз мисля, че Тъжа е много добър вариант от гледна точка на това да бъде включена в интересен маршрут, и за това е предложих в предишната тема за среща.
Колкото до Чочо мисля, че при една толкова голяма група ще се сепикяса малко и ще си свърши работата.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Сеп 24, 2014 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
от както списвачът на пътеводител и търговец започна да слага етикети за хижари и хижи и да се прозинася, като последна инстанция нещата не отиват на добре

Off Topic
Сря Сеп 24, 2014 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
Off Topic
от както списвачът на пътеводител и търговец започна да слага етикети за хижари и хижи и да се прозинася, като последна инстанция нещата не отиват на добре

Off Topic


И за какво точно се "прозинася" този гаден търговец толкова, че света загива. За това че всеобщата любов към великите пичове които управляват хижите е голяма, ама не всеки си изказва мнението на глас ли? Винаги съм бил човек на действията, а не "кибик" на времето.

Темата се затваря и срещата ще бъде на Вежен, ама не заради това че на мен не ми харесва, а защото вече е уговорена. Само, че малко не сме се поразбрали с Krasy. Или малко сме се разминали във времето.

Krasy казвай като по-старши какво следва. Аз се махам. Мястото на търговците е на пазара. Адиос
Сря Сеп 24, 2014 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Само не ми стана ясно как Краси дето не е Краси,реши от името на всички срещата да е на Вежен.Нормалния вариант беше това решение да се вземе след обсъждане . Twisted Evil Twisted Evil
Сря Сеп 24, 2014 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Само не ми стана ясно как Краси дето не е Краси,реши от името на всички срещата да е на Вежен.Нормалния вариант беше това решение да се вземе след обсъждане . Twisted Evil Twisted Evil


Ники пробвах да е демократично, ама не се получи. Сори. Krasy не е виновен. Той поне взема нещата в ръцете и действа. За да я има срещата. И прави среща. За разлика от кибиците, колкото и велики да са.
Сря Сеп 24, 2014 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Мястото на търговците е на пазара. Адиос


мъдро решение!
Сря Сеп 24, 2014 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Хубава работа,ама българска.Не виждам какво друго да кажа Димчо.Сега само остава да кажете,че и датата е избрана,дори вече имам съмнения и коя групичка дърпа конците.
Сря Сеп 24, 2014 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Хубава работа,ама българска.Не виждам какво друго да кажа Димчо.Сега само остава да кажете,че и датата е избрана,дори вече имам съмнения и коя групичка дърпа конците.


Ники в този случай грешиш. Няма група която да дърпа конците. Просто някой се опитва да организира нещо и да е угодно на повечето. Кажи къде да бъде и заставам зад теб. Без значение на коя хижа. И на коя дата. Ама го организирай. Тази група за която говориш мислеше за една друга хижа, но явно повечето не искат за там. Така, че тя със сигурност отпада. Нека да е Тъжа - аз нямам нищо против хижата. Мястото е прекрасно. Както каза PECA "при една толкова голяма група който и да е хижар трябва да се сепикяса малко и да си свърши работата".
Сря Сеп 24, 2014 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Защо винаги когато се плануват сбирки на форума възникват спорове за място, време, организация и т. н.?
Сами виждате, че в Ст. планина хижите, които са подходящи за подобни сбирки се броят на пръстите на едната ръка. Предстоящата нека да бъде на х. Вежен, следващата на х. Тъжа и така ще се изредят всички. Не съм присъствал на форумни сбирки и за предстоящата не знам дали ще мога да се включа, но такива спорове не ме ентусиазират да присъствам.
Чет Сеп 25, 2014 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Аз нямам нищо против да е Вежен,а и едва ли е от съществено значение какво мисля.Просто казвам,че според много колеги с които съм говорил, е норммално тези въпроси да се обсъждат.Обсъждането на място и дата е нужно,за да могат да се присъединят повече хораСъгласен съм с Росен,че подходящите хижи не са много и една по една ще ги изредим.За другата среща може да се помисли и за Момина поляна.Гърбев ми каза,че тя има и друга по-голяма столова,а и Баньо е много точен.Позицията ми е принципна и тя е: хижата и датата за срещите да се избират след обсъждане и по възможност да се редуват.Това ми е мнението още от първата среща и не се е променило с времето.Щом обаче организацията е напреднала нямам намерение да преча с нищо.


Последната промяна е направена от НИКОЛАЙ Т. на Чет Сеп 25, 2014 8:55 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 25, 2014 8:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Пък като гледам че вече започнаха гласувания и силите на двата мастодона Вежен и Тъжа са почти изравнени ми е интересно кой ще надделее. Вярно че мнението ми е субективно, но гласуването е хубаво нещо. Докато Admina не затвори темата (ако иска разбира се) ще е голям купон. Ще кибичим и ще зяпаме. Това поне всички го можем Laughing
Чет Сеп 25, 2014 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov