ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръки относно публикуването на снимки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръки относно публикуването на снимки
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз качвам снимки само от ФБ по описания от Ристо начин. Не съм търсила друг, но този не е чак толкова сложен.
f5 - copy image url - и img таг както на всички останали.

п.с. ОС няма толкова голямо значение, колкото версията на браузъра. За статистиката - за Win7 и Win8 (Chrome, FF и Opera) е същия начин.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Ное 12, 2013 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Публикуване на снимки Отговорете с цитат
Много ще съм благодарен ако някой ми обясни как се постват подобни снимки в сайта, както в примерната тема:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7339
Сря Май 07, 2014 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В настоящата тема е обяснено как и от различни източници като фейсбук, пикаса, снимка.бг и др.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Май 07, 2014 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
е точно там ги качвам Smile, но благодаря

Сря Май 07, 2014 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
isometrus



Регистриран на: 01 Юни 2011
Мнения: 39

Мнение Проблем със снимки Отговорете с цитат
Помощ.Нещо не правя като хората.Ето това ми излиза http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7487 .Пробвах и с урл от снимка.бг с махнато всичко след jpg.

_________________
Липсва ли ти планината?Цъкни ТУК!
Пет Юни 13, 2014 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Проблем със снимки Отговорете с цитат
isometrus написа:
Помощ.Нещо не правя като хората.Ето това ми излиза http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7487 .Пробвах и с урл от снимка.бг с махнато всичко след jpg.


Прочети внимателно поста на Gamina на първата страница в тази тема

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пет Юни 13, 2014 7:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
isometrus



Регистриран на: 01 Юни 2011
Мнения: 39

Мнение Проблема е решен Отговорете с цитат
" беше поставена отметка на "Изключи BBCode ...". Това изключва "езика" за форматиране на постовете."-Благодарско на dido.

_________________
Липсва ли ти планината?Цъкни ТУК!
Пет Юни 13, 2014 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
ceckoguide написа:
Днес направихме една лека разходка от Беклемето до х.Козя стена, времето беше невероятно, целия ден слънце с леко подухване на няколко места Smile
снимка


П.П.Защо не мога да кача директно снимката? Пиша [img]линка към снимката[/img] и като дам преглед/прати и си ми го изписва, не ми дава снимка?

Това е странно. Опитах като от адреса на връзката махнах "?dl=0" след .jpg и пак не става.
Същия проблем наблюдавам и с адреси на изображения от ФБ напоследък...

Виж дали снимките са със статус публични - т.е. всички да ги гледат. Да не си сложил някаква рестрикция.

Не съм сложил, защото в други форуми публикувам без проблеми, аз първо пробвах от фейса, ама реших че проблема е от него и след това пробвах със тази от dropbox-a, ама същата работа.Сега гледам в една друга тема един колега е качил от prikachi.com и му е излиза вместо снимка [img]asdasdad[/img].

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Нед Окт 19, 2014 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
... Не съм качвал снимки в гугъл + и как всички снимки от Пикасата се прехвърлиха там, нямам идея.
Направо е като вирус тоя гугъл+, плъзна навсякъде без да съм го канил.
...
...
... То ако има най-добре начин да го премахна гугъл+ ще е най-добре, ама без да прецакам Пикасата че изглежда двете неща са взаимосвързани.[/b]


Доколкото съм се интересувал преди време, Гугъл купуват Пикаса.
После решават да я закрият, като прехвърлят съдържанието й в Гугъл Снимки.
Доколкото съм чел, Пикаса вече не съществува (всичко е прехвърлено в Гугъл Снимки).
Само визуално Пикаса все още се изобразява, може би за успокоение на упоритите консервативни потребители, които отказват да видят истината и да приемат новото положение. А то е, че снимките им са в Гугъл Снимки.

Цитат:
Проблемът е че линкове към определени снимки вече не водят към тях, а към албума в който са вкарани.
...
Вместо като цъкна на линка да отивам на конкретна снимка в Пикасата, където съм я качил преди години и досега съм нямал проблем, гугъл+ ми отваря целия албум.
...
Следващия въпрос е глупав, ама как да дам линк в тази ситуация, така че да не ми прави този номер и след време линка да води другаде?
...
От Пикасата ли да копирам линка или от гугъл+
...


Моят съвет е да се копира връзката от Гугъл Снимки, а не от Пикаса. И посоченият проблем няма да го има.
И без това връзката към Пикаса после препраща към Гугъл Снимки.

Често ми се е случвало някой да ми изпрати връзка към албума си и да ми изкара съобщение, че нямам право да прегледам този албум. Казвал съм му/й, че има проблем с албума и да ми прати връзка към албума в Гугъл Снимки, а не в Пикаса. И се е почвало едно упорство и увъртане - ама не е при мен проблемът, ама при мен всичко си се отваря, ама досега никога не съм имал/а проблем с Пикасата, ама не ми харесва бялата лента в Гугъл Снимки, ама въпреки че вече няма Пикаса, ще си стоя в нея и хората ще имат проблеми при отварянето на снимките ми и други подобни. Smile

След време няма гаранция, че дадената връзка в Гугъл Снимки ще е активна и няма да води другаде. Но такива са условията на Гугъл, с които сме се съгласили.

Цитат:
...
Да не говорим че снимките в гугъл+ излизат с едно гадно квадратче горе в ъгъла и ако искам да увеллича снимката квадратчето пречи всичко да се види, а част от снимките са снимки на разписания и трябва да се увеличат за да зсе разгледат добре.
...


Квадратчето се появява САМО при уголемяване или смаляване на снимката, при снимка в цял размер не се появява.
Квадратчето се скрива автоматично след около 1 секунда бездействие (но се появява отново при размърдване на мишката).

А какво означава "част от снимките са снимки на разписания"? Какви са тези разписания?

Ако се избере опцията Слайдшоу, снимката се изобразява на цял екран и изчезва горната лента с командите и страничната дясна бяла лента с информацията за изображението. Така снимката вече може спокойно да се разглежда, като преминаването към следваща снимка става с кликване на мишката, а към следваща или предходна снимка - с бутоните дясна или лява стрелка на клавиатурата.


Лично аз съм голям почитател на Гугъл Снимки, защото това е може би най-бързия и най-лесен начин да изпращаш множество снимки (и документи) непроменени, в пълен размер и качество, с незасегната информация за снимката. (Разбира се, първоначално трябва да се обърне внимание на настройките, за да се качват оригиналните непроменени снимки).



___________________
Rish Horror delenda est!
Освен това мисля, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Май 19, 2015 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

Днес всичко е ок.
Отваря ми само снимките в Пикасата и от Гугъл + няма и следа.
...

Така си мислиш само ти [и групата съветски учени (както имаше един лаф навремето Smile )].

Цитат:
...
Я цъкни и кажи ти как я виждаш в пикаса или в гугъл+ и въобще излиза ли нещо. Трябва да е сннимка на Близнаците с едни колове нарисувани ръчно. Това е последния коментар в тази тема.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=325&start=90
...

Излиза ми албум в Гугъл Снимки. Над който излиза надпис от сорта "Натиснете тук, за да се върнете към Пикаса Уеб Албуми".
Натиснах бутона и ми се отвори същият албум, но вече в Пикаса Уеб Албуми.
Сега - като натисна повторно връзката към снимката - вече ми се отваря точно конкретната снимка, а не целият албум.
Като натисна връзка към твой албум в Пикаса Уеб Албуми, ми излиза албумът, отворен в Пикаса Уеб Албуми.
Като натисна връзка към снимка или албум в Гугъл Снимки, ми излиза албумът или снимката, отворен в Гугъл Снимки.

Може би след време ще се изтрие командата ми за връщане към Пикаса Уеб Албуми и отново ще отварям въпросната снимка като цял албум в Гугъл Снимки. Рестартирането на браузъра засега не изтрива тази команда и продължавам да отварям връзки към Пикаса Уеб Албуми в Пикаса Уеб Албуми.

П. П. Връщането от Пикаса Уеб Албими към Гугъл Снимки става от менюто горе - команда "Снимки". Но след това ме препраща към МОИТЕ собствени албуми, а не към албума в Пикаса Уеб Албуми, който разглеждах.
За да се върна от Пикаса Уеб Албуми и да разгледам снимката и албума в Гугъл Снимки - лично аз намерих само едно решение - натискам командата за "Отваряне страницата с пълните подробности" и снимката се отваря вече в Гугъл Снимки, откъдето и целият албум се отваря в Гугъл Снимки.


Цитат:
...
Цъкни и тук да кажеш как се вижда че аз всичко си виждам ама за другите не знам как е.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4082
...

Всичко се вижда чудесно - разгледах го с Гугъл Снимки.
П. П. После отворих албумите и в Пикаса Уеб Албуми - и там се вижда по същия начин, само дето е по-тромаво и по-неудобно за разглеждане.

Цитат:

Какво му е по-доброто на гугъл+ спрямо пикасата ? Аз такова предимство не виждам. Искам просто да кача лесно снимки и да ги разгледам лесно.За какво само променят сменят ръчкат и имитират някаква дейност . Единствено и изпилени нерви ми донесе гугъл + и нищо друго. Мога ли да търся стотината теми където съм илюстрирал нагледно със снимка някакво примерно място , за да оправям линка и т.н. Аз между другото чат пат си правя такива проверки и се е случвало да подменям лин защото е изчезвал и води другаде. Всичките ми снимки примерно в Имадже шак и Снимка бг ги няма отдавна и съм ги подменил с такива от Пикасата.

Ти за сравнение между Пикаса или Пикаса Уеб Албуми и Гугъл + или Гугъл Сними питаш? Предполагам, че става въпрос за Пикаса Уеб Албуми и Гугъл Снимки.
Разгледах в какво е "еволюирала" сега Пикаса Уеб Албуми. Може моята Пикаса да не действа като останалите. Не знам.

Ето наблюденията ми:

Общо взето Пикаса Уеб Албуми е само визуализация на Гугъл Снимки - постарали са се функциите на Гугъл Снимки да ги има и в Пикасата. И това няма как да е иначе, тъй като на практика те са едно и също.
Интерфейсът на Пикасата обаче е по-тромав и по-нефунцкионален. Например:

Прословутото квадратче, което се появява при промяна размера на снимката.
При Пикаса също го има това квадратче, само че се намира в долния десен ъгъл. Също изчезва след около 1 секунда.
Разликата е, че в Пикасата, когато снимката е на цял екран, уголемяване на снимката НЕ Е ВЪЗМОЖНО, за разлика от Гугъл Снимки.
Да не говорим, че снимките НЕ СЕ показват на ЦЕЛИЯ екран, остават черни ивици като рамка около цялата снимка.
При уголемяване или намаляване на снимката също остава рамка около нея.
Освен това остава ПОСТОЯННО (не се скрива след 1 секунда) малък дразнещ двоен бутон в горния ляв ъгъл с + и - на него.

Мисля, че възможността да се покаже снимката с един клик на цял екран е достатъчен аргумент в полза на Гугъл Снимки.
Но най-големият аргумент в негова полза е възможността за сваляне на целия албум наведнъж - с три кликвания на мишката.

А как може да се свали целият албум в Пикаса Уеб Албуми? Има една команда - изтегляне в Пикаса.
Тоест - за да се изтегли албумът, трябва да се стартира, да работи и да натоварва ресурсите на компютъра програмата Пикаса.
В миналото съм ползвал програмата Пикаса. От любопитство. Интересна програма. Интересна и сложна. Така и не можах да я разуча.
Най-важното - не успях да открия командата за показване снимките на цял екран. Very Happy

П. П. Албумите в Гугъл Снимки се свалят като един архивен файл, така че после се налага разархивирането им - също с няколко кликвания на мишката.


Лично аз не се опитвам да убеждавам никой да ползва Гугъл Снимки пред Пикаса Уеб Албуми.
За себе си съм решил. И имам няколко десетки профила в Гугъл +, колкото и невероятно да звучи.

Цитат:
...
...Всичките ми снимки примерно в Имадже шак и Снимка бг ги няма отдавна и съм ги подменил с такива от Пикасата.

А ти би ли предпочел Гугъл да беше закрил Пикасата и всичките ти снимки в нея да бяха изчезнали безвъзвратно?


___________________
Rish Horror delenda est!
Освен това мисля, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Май 19, 2015 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Затова публикувайте своите снимки в Фейсбук + снимка диск фейс буук муук и тем подобни. Те ще са вечни Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Вто Май 19, 2015 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Затова публикувайте своите снимки в Фейсбук + снимка диск фейс буук муук и тем подобни. Те ще са вечни Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Лице-книга брат Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 19, 2015 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Dimo Kolev написа:
Затова публикувайте своите снимки в Фейсбук + снимка диск фейс буук муук и тем подобни. Те ще са вечни Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Лице-книга брат Very Happy

Съгласен
Вто Май 19, 2015 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Би било добре някой програмист да обясни каква е точно връзката между Пикаса и Гугъл Снимки.
Защото последните мнения по темата спокойно могат да се преместят в една друга тема-чат в "Лафче". Smile

Цитат:
...
Значи все още ми бъркат работите . Излиза че трябва два пъти да цъкнеш за да излезе конкретната снимка, а от първия път отваря целия албум.

Ще ти отвори само снимката, а не албума, ако кликнеш повторно на връзката, но САМО при положение, че си кликнал на бутона "Натиснете тук, за да се върнете в Picasa Уеб Албуми.". Ако не си се върнал към Пикаса Уеб Албуми - връзката ти пак отворя целия албум, а не конкретната снимка, колкото и пъти да кликваш върху нея.
А не виждам смисъл потребителите на Гугъл + да се връщат в Пикаса Уеб Албуми. По-вероятно е да се откажат да видят снимката.

Сега ми хрумна - а потребителите, които не са имали профил в Пикаса - при тях дали е същото?

Забележка: Рестартирането на компютъра при мен изтри командата за връщане към Пикаса Уеб Албуми и връзката отново води към албум в Гугъл Снимки.

Цитат:
Къде съм пускал линк към Гугъл снимки?
Не съм го правил.

Ако не греша - например тук http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=93827#93827 и тук http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=93830#93830.



Цитат:
На мен ми ги отваря в момента само с Пикасата.Къде се цъка за да се отворят с гугъл снимки?

stefan_iliev38 написа:
П. П. Връщането от Пикаса Уеб Албими към Гугъл Снимки става от менюто горе - команда "Снимки". Но след това ме препраща към МОИТЕ собствени албуми, а не към албума в Пикаса Уеб Албуми, който разглеждах.
За да се върна от Пикаса Уеб Албуми и да разгледам снимката и албума в Гугъл Снимки - лично аз намерих само едно решение - натискам командата за "Отваряне страницата с пълните подробности" и снимката се отваря вече в Гугъл Снимки, откъдето и целият албум се отваря в Гугъл Снимки.

При тебе очевидно това няма да подейства.

Защо не идеш в Гугъл, не натиснеш бутона "Вход" и не влезеш с потребителското си име и парола?
(Профилът ти в Пикаса Уеб Албуми на практика е един и същ и еквивалентен с този в Гугъл + Wink ).
И после от падащото меню горе вдясно избираш бутон "Снимки".

Друго, което можеш да пробваш, е да излезеш от профила си в Пикаса Уеб Албуми и да видиш връзката към снимката къде ще ти се отвори - дали в Пикаса Уеб Албуми, или като на мен - в Гугъл Снимки.

П. П. За да разглеждаш снимки от Гугъл Снимки, не е задължително да си влязъл в профила си в Гугъл +, както е при Фейсбук например.


Цитат:

То тя снимката става на цял екран като натиснеш лупата и си увеличаваш още.
При гугъл + как става това снимката да е на цял екран? На мен все на половината екран ми излиза и затова онова малкото квадратче ми пречи да разгледам увеличените детайли по снимката.

При мен в Пикаса Уеб Албуми при натискане на бутона "Лупа" снимката не се показва на цял екран, а ето така:

Първо - снимката преди натискане на бутона "Лупа" за уголемяване:



При уголемяването снимката изкача на преден план, но като рамка остава да се вижда задният план:



Ето и при максимално увеличение (квадрата долу вдясно се скрива след 1 секунда, но бутона горе вляво - не):



Забележка: Когато снимката е в процес на увеличение, не открих начин да се премине към следваща или предходна снимка.


При мен в Пикаса Уеб Албуми при натискане на бутона "Цял екран" снимката не се показва на цял екран, а с черна рамка, ето така:

Първо, разбира се, ми излиза снимката не на цял екран, а в цялото поле на бръузъра и надписа "Натисна клавиш F11 за цял екран" :



След натискане от клавиатурата на клавиша F11, рамката на браузъра изчезва, но остават черни ивици около снимката - черна рамка:



Менюто за слайдшоу долу след няколко секунди изчезва, но НЕЗНАЙНО ЗАЩО остава сивата вертикална лента вдясно на екрана:



Забележка: Това е с браузър Мозила. С браузър Гугъл Хром няма черна рамка около снимката, но остава сивата лента отдясно.


В Гугъл Снимки преминаването на цял екран става с едно кликване върху команда "Слайдшоу" от реда с команди над снимката.

Забележка: В Гугъл Снимки в режим на цял екран - при кликване с ляв бутон на мишката се показва следващата снимка. Не съм открил обаче начин с мишката да се премине към предходната снимка. Това, разбира се, може да стане с помощта на клавишите стрелки от клавиатурата. Също така (за разлика от Пикаса Уеб Албуми) уголемяване и след това намаляване на снимката е възможно и в режим на цял екран. Отново забележка, че това става със скролера на мишката, а не можах да открия как става с клавиатурата.

Цитат:
Това бутонче е толкова малко че ако не ми беше казал нямаше да го забележа.Smile

Все едно да не забележиш на снимката муха, която се е изпречила пред обектива на фона на синьо небе. Sad


___________________
Rish Horror delenda est!
Освен това мисля, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Май 20, 2015 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Относно показването на снимки от Гугъл Фото във форума така, че да се виждат като изображение:

vedrin написа:
...
Направих още експеримети и установих че със следните допълнителни стъпки горния линк може да бъде визуализиран във форума:

1) изтриваме суфикса след равенството (включително) и получаваме:

https://lh3.googleusercontent.com/Q2KY8S8PXUF38BJDwuLjTGyFM1Qnn320zKKDf6vnKmi40qDgZcMuvbThjJbUbvIVj47a9RZ4WWfI

2) добавяме към резултата от (1) суфикс %3Ds800-tmp.jpg и получаваме:

https://lh3.googleusercontent.com/Q2KY8S8PXUF38BJDwuLjTGyFM1Qnn320zKKDf6vnKmi40qDgZcMuvbThjJbUbvIVj47a9RZ4WWfI%3Ds800-tmp.jpg

3) обграждаме резултата от (2) с [img][/img] и получаваме:



Пояснения:

-- знака за равенство = и %3D са две различни представяния на едно и също нещо, като само второто представяне работи;
-- числото след s е размера в пиксели на по-дългата страна на снимката (удобно е за преоразмеряване, независимо колко голяма е оргиналната снимка).

За тези, на които им е трудно да заменят окончанието на адреса на снимката с %3Ds800-tmp.jpg - все още могат да ползват Гугъл Снимки:

stefan_iliev38 написа:
... защо не ползвате Гугъл Снимки вместо Гугъл Фото? Албумите от Гугъл Фото се отварят (ВСЕ ОЩЕ!) и в Гугъл Снимки. Адресът на снимките в албум в Гугъл Снимки ЗАВЪРШВА на .jpg, така че няма никакъв проблем (ЗАСЕГА!) с визуализацията им във форума.

За целта: В Гугъл Плюс - в горния десен ъгъл кликвате с мишката върху профилната снимка. Появява се прозорец, в който кликвате върху "Потребителски профил в Гугъл +". Отваря се потребителския ви профил - на меню "Публикации". Кликвате с мишката върху меню "Снимки" - отварят се албумите в Гугъл Снимки. Избирате необходимия албум и го отваряте чрез кликване върху заглавието му.

Ако няма албуми при отваряне на меню "Снимки" - тогава може да се натисне "Снимки с вас" (под меню "Информация"). Отваря се прозорец, в който се избира меню "Акценти на ................". Там отново се появяват албумите в Гугъл Снимки.

Ако и там не се вижда търсения албум, има други начини да се появи желаният албум. Но трябва много писане - в съответната тема ще напиша по-късно, ако представлява интерес. ...

П. П. Фотокофата (Photobucket) се оказа много тромава и нефункционална. Много време се изисква, за да се изпълнят прости команди (например изтриване на снимката), често изисква да докажеш, че ни си бот (показва ти 12 малки снимки и ти трябва да маркираш тези на които има дървета, или билбордове, или пътни знаци, или витринана магазин - веднъж 3 пъти не успях да се справя Very Happy ). 14 снимки заеха 2 процента от цялото ми пространство (2 гигабайта безплатно). Следователно то би стигнало само за около 700 снимки? Снимките се качват в точно определени резолюции - максималната е едва 1024х768, тоест много малка за детайлни снимки. При сваляне на снимката (както при Фликър) НЕ се запазва оригиналното име на файла. Снимката се сваля в резолюцията, в която е качена на сайта, а НЕ в оригиналната резолюция. НЕ можех да сваля целия албум наведнъж (многократно ми даваше грешка), а в него имаше една 14 снимки. При публикуване на снимката във форума НЕ може снимката да се покаже с произволна желана резолюция, а само в тази резолюция, с която е качена в Photobucket). Има и още...
Изобщо - за качване на единични снимки от време на време във форума - става. За цялостно решение, бързина и функционалност - не.
...
Трето - качвай снимките си за форума САМО НЕ в Снимка.бг!

Четвърто - Фликър е на пръв поглед най-добрият избор, НО!!! - не знам дали само аз имам този проблем, но като сваля снимки от Фликър и те са с променени имена. Тоест - на файловете им се променят имената и Фликър слага някакви нови, негови си имена. Питам се - какво ли още променя Фликър и може ли да ѝ се има доверие за в бъдеще, щом не запазва оригиналното име на файла, който си качил? Think

Пето - Гугъл Снимки и Гугъл Фото си работят нормално. И в двете могат да се създават нови албуми. Обаче само в Гугъл Снимки адресът на снимката завършва с .jpg и снимката може да се изобразява и преоразмерява в планинарския форум. Аз обикновено във форума правя кликването с мишката върху образа на снимката (с адрес на снимката в Гугъл Снимки) да води към отваряне на снимката в Гугъл Фото (връзка с адреса в Гугъл Фото).

И по конкретно: [url=Адресът на снимката в Гугъл Фото от полето на браузъра за въвеждане на интернет адреси][img]Адресът на снимката в Гугъл Снимки от натискане десен бутон на мишката и команда "Копиране адреса на изображението"[/img][/url]
...

За определяне размера (големината) на снимката, който да се показва във форума: Това става много лесно с Гугъл Фото/Гугъл Снимки:

stefan_iliev38 написа:

dido написа:
...
Една молба също - ако е удобно да намалиш хоризонталния размер на привързаните снимки. Ако са твърде широки, за да четем текста се налага се да скролваме наляво-надясно.

nabludatel50 написа:
Едно въпросче от незнаещ, как се прави това "скролване", за което говори Дидо, за да не се получава толкова дълъг текста?
...
Става въпрос за големината на снимките - не е необходимо във форума да се изобразяват толкова големи снимки - на по-малки екрани трябва да се превърта наляво-надясно и нагоре-надолу, за да се разгледа цялата снимка. Но още по-неудобно е, че и редовете на текста стават прекалено дълги (колкото е дължината на снимката) и е необходимо за всеки ред да превърташ наляво-надясно, за да го прочетеш.

За целта: Цифрите в края на адреса на изображението показват размера на изображението: ...w1274-h955... . Изтриват се символите за дължината и височината след w (тоест изтриват се 1274-h955, но символите след 955 НЕ се изтриват!) и се дописва желаната дължина на изображението. За форума най-подходяща е 800 пиксела: ...w800...

В случая с намереното от Vedrin решение за адресите на снимките в Гугъл Фото - добавя се не ...=w800..., а ...%3Ds800-tmp.jpg

Ако се публикува връзка към интеренет адрес, който е много дълъг, също се получава удължаване на редовете и неудобно четене.
За целта може интернет адресът да се замени с по-кратък текст, който описва връзката:

[url=прекалено дълъг интернет адрес]Кратко описание на прекалено дългия интернет адрес[/url ]
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Авг 22, 2016 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 3 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov