ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръки относно публикуването на снимки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръки относно публикуването на снимки
Автор Съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Може би, по-правилно е, да се махне всичко, след разширението .jpg - мисля "?r=1,2,3".
Нед Фев 12, 2012 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
Може би, по-правилно е, да се махне всичко, след разширението .jpg - мисля "?r=1,2,3".

Да, точно - всичко, което е след разширението на файла - в случая след .jpg
На мен ми изкарва ?r=0

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Фев 12, 2012 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Racho



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 12
Местожителство: на юг от Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Я помогнете че пикасата и тя ми прави номера.
Първо ми качва снимките като от 2мб на снимка ги прави на 100кб на снимка сега пък ги качва с нормалния им размер и този 1 гигабайт който го дават не стига .
Изрових всички чекмеджета да търся 5$ за да си увелича размера на 20 гб ама освен евро и рупии друго не открих.
Не можах да разбера къде точно е настройката за големината на файла който се качва.
Ама обяснете ми ако може като на малоумен стъпка по стъпка.


Виж дали това няма да ти свърши работа:
http://www.cdstudio.bg/blog/?p=357
Нед Фев 12, 2012 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
когато качваш снимки от Пикаса в уеб албум

Upload to Web Album

Size to upload:

излиза ти падащ списък и от там избираш в какъв размер да са снимките
Нед Фев 12, 2012 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
...
Пък някой ако знае каква може да е причината да иска регистрация имиджшак на мен и на всички които се опитват да видят снимките ми ще е още по-добре.
....

Отговор могат да ти дадат само собствениците на таШака.
Аз се регистрирах и сичко е ок.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Фев 12, 2012 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Айде бе Христо, баш теб чаках по-подробно да обясниш къде е това копче дето се намалят и увеличават МБ на снимките.
Беше го споменал в темата за шака зулу, ама го няма тва в моята пикасаSad

Чеки, че са баш са ми в главата палатки, бре.
Не моа работа в многозадачен режим Smile
Какво копче, уа?
Начи като качиш веднъж една снимка в Пикасата - няма как да и променяш резолюцията /размера/
Като качваш - избираш с каква резолюция/размер да е и толкоз.
Въййй - могло да се преоразмерява качена вече снимка.
Кано се отвори снимката - горе има Действия -> Редактиране в Picnik.
Като се зареди пикника - отдолу в ляво има опция преоразмеряване.

Ама въобще не съм сигурен Иво какво искаш всъщност...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Нед Фев 12, 2012 7:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Фев 12, 2012 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
Аз използвам за склад на снимките photobucket.com . По-рано там имаха някаква граница и показваха колко обем съм използвал, сега нямат. Мога да качвам и видео. Предлагат всякакви инструменти за редактиране на снимките, обаче аз не ги използвам. Каквото трябва, го правя на най-елементарната обработваща изображения програма, нарича се PhotoFiltre. Има си иконка за автоматичен контраст - то повече не ми и трябва. При нужда може и да се променя форматът на снимката, който обикновено в оригинала е огромен. Фото-складът предлага няколко формата за автоматично запазване. Аз съм избрал 800х600 пиксела. Преди да науча тази тънкост, снимките ми върху екрана излизаха колкото вестник. Въпросът ми е: това ли е най-удобният за гледане формат? Знам, че изгледът много зависи от екрана на компютъра - има по-малки, има и по-големи. Ето за пример един днешен пейзаж от снежна Витоша:



Някакви препоръки за големината? Shocked
Нед Фев 12, 2012 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Добре е според мене -800 х 600

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 12, 2012 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Доброто за Дидо е добро за форума! Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy
Нед Фев 12, 2012 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pgg



Регистриран на: 29 Мар 2010
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Всъщност моята е на български и пише *качване*.
Натискам и ми предлага или от компютъра да ги избера снимките или направо да ги пренеса с мишката в едно поле.
Никъде няма надпис *размер...*
Има отдясно даден размера на хранилището и колко е пълно до момента.
Пък някой ако знае каква може да е причината да иска регистрация имиджшак на мен и на всички които се опитват да видят снимките ми ще е още по-добре.
От години ползвам имиджшак и такова нещо досега е нямало и затова сега щях да ги качвам с пикасата ама с този един 1 гб хранилище ща не ща ще трябва да ги понамачкам защото са към 4 гб.


Ако искаш да си контролираш размера на снимките които качваш в пикаса трябва да си изтеглиш техния софтуер Picasa и да си качваш снимките през него а не през страничката им.
Нед Фев 12, 2012 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
До разбиращите Very Happy

Качвах снимки за първи път тук и горе долу ги налучках нещата. ( в темата Към връх Ботев )
Обаче, не знайно защо сниките не излизат правилно оринетирани, както са в албума където съм ги качил.
Някой знае ли къде е грешката? Think
Чет Юни 07, 2012 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
дешева написа:
проба....

става и от фб
Вто Сеп 11, 2012 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Отговора за предпочитания формат се крие в брояча на форума(долу има едно бутонче WebCounter).

Ето статистиката:
http://bgcounter.com/?sts,screen,,,,planinaf

Вижда се, че има все още доста влизания с резолюция 1024х768, така че снимките е коректно да са по-малки от това. Примерно до 900 пиксела по дългата страна.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 12, 2012 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Споделяне на снимки качени във Фейсбук. Отговорете с цитат
Недостатък - не намерих начин за контрол в/у размера на визуализиране на снимката във форума. Създава дискомфорт при разглеждане на големи снимки.

Преди малко пробвах да споделя снимки, качени във фейсбук.
С Windows XP Professional съм.

Взимане на адреса на снимката от ФБ.
С ляв бутон на мишката се цъка на снимката, след това се натиска F5 клавиша на клавиатурата, за да се излезе от режима за разглеждане с черния фон. Отваря се същата снимка. С десен бутон на мишката се цъка в/у снимката и се избира функция "Copy image location" /в браузър Mozilla Firefox/, "Copy image address" /в браузър Opera/, в Internet Explorer е по-засукано - избира се Properties и от показалият се прозорец се копира цялата информация след Address (URL), "Копиране на URL адреса на изображението" в Chrome.
След това се поставя копирания адрес м/у таговете [img]тук[/img], които се появяват след като се натисне последователно два пъти бутона Img, видим горе като се пише съобщение /пост/ във форума.

Някакви разлики с по-нови ОС?

По-лесен начин?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 20, 2013 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Re: Споделяне на снимки качени във Фейсбук. Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Недостатък - не намерих начин за контрол в/у размера на визуализиране на снимката във форума. Създава дискомфорт при разглеждане на големи снимки.

Преди малко пробвах да споделя снимки, качени във фейсбук......


А трябва ли сниката във facebook-а да е в публичен албум?
Вто Ное 12, 2013 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov