ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Търся админ/модератор
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Търся админ/модератор
Автор Съобщение
RoshaF



Регистриран на: 28 Ное 2010
Мнения: 11
Местожителство: в.з.Ярема,с.Ковачевци

Мнение Търся админ/модератор Отговорете с цитат
Здравейте,
надявам се това да е правилния раздел. Става на въпроса за една моя тема със снимки, които съм качил в платформа, която вече не съществува.Имам желанието да възстановя снимките в темата. Може ли админ/модератор да отключи темата за редакция?
Линк към темата : http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13205

Благодаря,

Поздрави!

_________________
5 Минути И Сме Там
Съб Апр 09, 2022 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Прати ми новите линкове на ЛС, ще ги оправя от твое име.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 09, 2022 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Доскоро отворените теми (евентуално прочетени) преставаха са светят в червено. Сега обаче остават червени. Дори аз като публикувам мнение, пак продължава темата да е червена. Което е малко досадно. Има ли някаква дълбока причина за това явление?
Пет Авг 12, 2022 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Изтрий си форумните cookies.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 12, 2022 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Май стана. Ама по-рано не ми се налагаше.
Пет Авг 12, 2022 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Теглене на майни Отговорете с цитат
Както обещах, днес тръгнах да сканирам няколкото пожелани страници от книжката за Мусала. Аз обаче имам лазерен принтер със скенер и побеснях, след като снощи няколко часа не можах да включа принтера към лаптопа. Отляво компютърът, отдясно принтерът, помежду тях жица, а комуникация йок! Лаптопът разпознава принера, принтерът ксерографира, но всеки опит да прати картинка до лаптопа удря на камък. Извиках съседа, компютърджия божем, нищо не можа да оправи. Хвана ме яд! С модерен принтер и нов лаптор да не мога да сканирам една страница е направо резил! И днес сутринта нарамих принтера и лаптопа и на автобуса - към моя сервиз. Оказа се, че проблемът съвсем не е толкова елементарен, както беше с предишните ми компютри: сваляш драйвера и всичко тръгва. Всъщност какъв беше проблемът, така и не разбрах, но моят човек в сервиза инсталира някаква безплатна програмка, която заработи като за слепи: ето ти сканирания образ, ето ти опция за цветове и чернобяло, ето ти размери... Та срещу 10 (десет!) лева всичко тръгна и сега ще почна сканирането на пътеводителя за Мусала. Думата ми е просто една тежка майна за всички сложнотии, които непрекъснато ми сервират пролетариите на Бил Гейтс. Ами писна ми от нововъведения им!
Пет Авг 12, 2022 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Теглене на майни Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... някаква безплатна програмка, ... Та срещу 10 (десет!) лева...


Rolling Eyes

А можеш ли да напишеш името на безплатната програмка, струваща 10 лева? Би било полезно за някой със същия проблем.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Авг 15, 2022 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сайтът е https://www.naps2.com. Иронията е неуместна, защото никой не е длъжен безплатно да се занимава с моите проблеми - свързване на принтира към компютъра, настройка на опциите и прочие умения, които при предишните "прости" версии на Уиндоуз се нагласяха автоматично.
Пон Авг 15, 2022 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
По прости от последните версии на уиндоус едва ли има, но важното е че са ти разрешили проблема, въпреки че не съм фен на допълнителните софтуери, ако ги има вградени като функционалности в операционната система.
Вто Авг 16, 2022 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нищо ново няма в това, че което за едни е просто, за други е сложно. Нервират ме обаче непрекъснатите "подобрения" в програмите. Не разбирам защо нещо, което работи чудесно, се модифицира до неузнаваемост. Виж дори само иконката "Старт". По-рано имаше "Контрол панел", сега го няма. Иди търси кое го замества! Конкретно за включването на принтера: какво да направя, щом "дивайсът" се появява като присъствие, но по никакъв начин не се задейства командата за сканиране? Със стария лаптоп, който беше със "седмица", такъв проблем не възникваше. Ама какво се чудя и аз, щом вече няма ЦУМ, а има Мол. И в него няма "гащи", а ме питат дали желая боксерки или слипове. Пак добре, че не ме питат за "прашки". Очаквам утре да ми обяснят, че бившите гащи сега се обличат през главата. Иновации, сър!

Дидо, имам въпрос към теб. Понеже тези дни ще се наканя да сканирам туристическата книжка, сетих се, че личната поща не предлага опция "атачмънт". Как да постъпя с файловете?
Вто Авг 16, 2022 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Виж дори само иконката "Старт". По-рано имаше "Контрол панел", сега го няма. Иди търси кое го замества!

Там си е - натискаш Старт бутона на клавиатурата или с мишката и пишеш control и то излиза. Да опитват се да свикнат потребителите да ползват за настройки друго мяст, но го има и старото все още( говоря за Вин10)
Иначе и сканирането си бачка, но малко по-различно. Важното е че си се оправил.
Сря Авг 17, 2022 2:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Дидо, имам въпрос към теб. Понеже тези дни ще се наканя да сканирам туристическата книжка, сетих се, че личната поща не предлага опция "атачмънт". Как да постъпя с файловете?


Владо, обади се да се видим, ще ти дам носител да копираш данните.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 17, 2022 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Носител на данните ще нося аз, ти носи преносител. Very Happy Като ми дойде ищахът, почвам сканирането. Къде е твоят сайт с туристическата библиотечка? Аз имам няколко десетки от нея, можем да запълним липсите. Но това по-нататък.
Сря Авг 17, 2022 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Носител на данните ще нося аз, ти носи преносител. Very Happy Като ми дойде ищахът, почвам сканирането. Къде е твоят сайт с туристическата библиотечка? Аз имам няколко десетки от нея, можем да запълним липсите. Но това по-нататък.


Успех с ищаха Smile

Книгите са описани тук:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=381
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2480

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 19, 2022 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, сканирах книжлето. Цялата папка е към 9МВ. На картинка са по две съседни страници. Общо към 40 файла. Не знам обаче дали не съм прекалил с икономията, 100 точки. Така беше зададена. Чак накрая видях, че може много по-четливо да се сканира. Ти ще прецениш. Ако не я харесаш, ще я пресканирам. Не е Библията, зер! Списъкът, който си приложил, е внушителен. Само някои от заглавията обаче са сини и това предполага те да се отварят. Ама не се отварят книгите, а само корицата. Така ли трябва да е? Да не би нещо да иска кеш? Shocked
Съб Авг 20, 2022 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov