ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За означенията по якетата
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За означенията по якетата
Автор Съобщение
Elena-d



Регистриран на: 01 Юли 2009
Мнения: 11

Мнение За означенията по якетата Отговорете с цитат
Може ли да обясните, какво означават следните текстове на етикетите на якетата?
5,000 mm water-proofness
5,000 g breathability
IsoTex 5000 fabric - waterproof, windproof and breathable

Ясно е, че те защитават от дъжд и позволяват на тялото да диша , обаче числата?
Нед Окт 10, 2010 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
5000mm воден стълб означава,че когато на един кв сантиметър има воден стълб над 5м(5000мм) плата започва да пропуска вода.До достигане на този стълб плата е водонепропусклив.

http://en.wikipedia.org/wiki/Waterproof_fabric
Breathability is measured by the rate at which water vapor passes through, in grams of water vapour per square meter of fabric per 24 hour period (g/m2/d),
Typical mid-range fabrics tend to have values of 5,000 mm of water resistance and 5,000 g of breathability; the best materials have 20,000 mm and 20,000 g.
Егати Smile не знаех.


Тоест якето ти провежда през 1квм 5кгв за 24ч...яко а

А може ли аз да знам къде ги тия якета ,че ми трябва ? Idea

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Нед Окт 10, 2010 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Elena-d



Регистриран на: 01 Юли 2009
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за линка. Това гледах.

http://www.sportsdirect.com/regatta-arran-3in1-jacket-mens-444052

http://www.sportsdirect.com/regatta-whitewater-jacket-mens-442376
Нед Окт 10, 2010 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Adventure Sport на Черни връх и в Sport Depot има мембрани на Salewa, за които в първия магазин ми казаха, че са със 7000мм воден стълб. Цената беше 140-150лв. Изглеждаха доста прилично.
Нед Окт 10, 2010 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agnostic



Регистриран на: 13 Сеп 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
тия adventure sport са големи измамници с тия намаления та затва гледайте като коувате Confused
Нед Окт 10, 2010 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Някой има ли яке tresspas и изобщо какво ви е мнението за тази марка?В ebay има интересни оферти та се чудех дали наистина стават за планина или са просто градски якета? Ето и какво сам си харесал:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230534588119&var=530015178893&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Вто Ное 30, 2010 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам от скоро:



С полар, който се сваля, а качулката се прибира. Нисичък е водния стълб (2000 само), но за толкова пари - толкоз Laughing Не съм чувала досега лоши отзиви за Trespass, а и като се има предвид ниската цена (ако си го вземеш отвън) май си струва.

Още не съм го водила на планина, но му имам доверие Razz
Вто Ное 30, 2010 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Ти май скоро продаде панталона Wink .А би ли споделила колко ти излезе якето ?В неделя обикалях из Пловдив и цените на Tresspas бяха от 250 нагоре и то за ниския клас с 2000мм воден стълб, което сравнено с цените в интернет си е направо безумно.
Вто Ное 30, 2010 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гледах днес разни брошурки на LIDL. От 2.12. щели да пуснат някакви якета и панталони, които поне на картинка и описание изглеждат добре. Мисля да се набутам и да видя колко чинят. Пък и само 70 лева струват двете заедно Rolling Eyes
Вто Ное 30, 2010 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Гледах днес разни брошурки на LIDL. От 2.12. щели да пуснат някакви якета и панталони, които поне на картинка и описание изглеждат добре. Мисля да се набутам и да видя колко чинят. Пък и само 70 лева струват двете заедно Rolling Eyes


Я дай малко информация за тия якета и какво имаш предвид с това двете за 70 лв. заедно?
Вто Ное 30, 2010 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това е цялата им промоция за зимни и ски дрехи
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=6779
Вто Ное 30, 2010 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Много е съмнителна тая работа, а и марката CRIVIT нищо не ми говори(предполагам и на всички останали).Май ще взимам Trespass за 100 лв.
Вто Ное 30, 2010 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе то, че е така - така си е. Ама и аз търся нещо в кратксрочен план, докато си набавя по-свестни парцалки, понеже към момента единственото нещо, което имам и ставащо за зимата в планината са едни съдрани ски панталони и едно яке Icepeak втора ръка без качулка Wink
Вто Ное 30, 2010 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
stoian stoikov написа:
Ти май скоро продаде панталона Wink .А би ли споделила колко ти излезе якето ?В неделя обикалях из Пловдив и цените на Tresspas бяха от 250 нагоре и то за ниския клас с 2000мм воден стълб, което сравнено с цените в интернет си е направо безумно.


Да, панталона беше по-добър от якето като показатели, но ми беше мнооого голям Confused Сега си търся панталон.

Излезнаха ми по 80лв с доставката, и двете бяха намалени с по 40-50 паунда обаче. Якето го взех за 30, намалено от 70 мисля Rolling Eyes
Тези по-евтините от англичанско са доста стари модели, ако влезеш в сайта на trespass няма да ги намериш.
http://www.trespass.co.uk/

И пак е по-евтино отколкото ги продават тук Rolling Eyes
Сря Дек 01, 2010 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Малко е стара темата, но да я възродя Smile Взех си едно яке, което обаче ме съмнява в известен смисъл. Якето е GTI Outdoors SKADAR. Фирмата не ми е много известна, надявам се вие да имате някакво мнение за нея. Това, което ме съмнява е, че пише, че е waterproof и breathable. Никъде не пише дали е windproof или не. А иначе на якето пише ISOFlux waterproof, windproof, breathable performance, но на етикетите пише само breathable and waterproof. Ето това е якето: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VrK9Cf4qlcwJ:www.gtiouterwear.com/outdoor/men/jacket/skadar+gti+SKADAR&cd=4&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Нед Сеп 04, 2011 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov