ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине
Автор Съобщение
BogdanGB



Регистриран на: 06 Окт 2010
Мнения: 1

Мнение Ком Емине Отговорете с цитат
Здравейте
Тази година проучвах трасето по прехода Ком Емине. Сам за около 12 дена преминах цялото трасе, като правих еднодневни преходи от проход до проход. Започнах на 25 май и приключих на 9 септември.
Мога да споделя следното за маршрута Ком - Емине:
- Пълни глупости са че дължината е от 650км до 720км, някой твърдеше че е към 750км. За мен тя е 546км, плюс минус 2-3 км. Толкова показва трака в GPS ми, по който вървях през цялото време. Не мога да си обясня как може да да се получи такова раздуване на разстоянието, все едно да се твърди че Мусала е 3500м
- Легенди са и според мен преминаванията за под 8 дни. Няма реални доказателства и както си измислят че маршрута е 720км така и лъжат за дните. А тези 5дни и 17часа са смешни. Този човек трябва да е супер атлет и защо не е участвал на престижен маратон с голям награден фонд, а си рискува здравето по билото на една планина.
- Маршрута е добре маркиран и проходим. Ако се ползва GPS няма да изминете повече от 50м преди да се усетите че сте сгрешили посоката.
Съб Окт 16, 2010 3:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ти си първия човек, който виждам да споделя GPS-данни за целия преход Very Happy Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Окт 16, 2010 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение отг. Отговорете с цитат
Здравейте,BogdanGB !
Много остри и наивни нападки отправяте към всички преминали скоростно и нескоростно по трасето.Относно разстоянието много правилно сте го определили :
"За мен тя е 546км, плюс минус 2-3 км. Толкова показва трака в GPS ми, по който вървях през цялото време. "-правилно то е само за вас Very Happy
Най-много може би ще се засегнат тези които са го преминавали за най-дълго време. Излиза, че група преминала трасето за 20-25 дни средно на ден е преодолявала 21-27км. ами, че те може би са го преминавали лазейки Very Happy
Аз мога да кажа за нашата група преди години(още пазя някъде маршрутния лист с печати от контролните точки,времена-въпреки,че не бяхме решили да поставяме някакъв рекорд тогава-това беше само една генерална репетиция за следващата година, когато наистина си поставихме за цел да направим някакво постижение разбира се групово от 4-5 учасника финиширали заедно-тази следваща година така и не дойде. Така, че това време от 8дни и 11часа си остана наш личен рекорд.Разбирасе ние преминахме повече от разстоянието, каквото и да е то-650-734 или вашите 546км, къде заради лошото време, къде поради грешки но винаги максимално придържайки се към билото)От всички солови изпълнители със сигурност знам за един постигнал време от 7 дни и 15-16часа.-Димо Станкеев-контролите му бяха засичани от представители на армията и отразени след това във в."Българска армия".Заедно с представители на нашето тур. дружесво аз също участвах в засичане на неговото време в определени участъци.За бай Коста Янев от Бургас знам , че също го е преодолял и то на границата 6-7дни.Другата инф.за време в порядъка на 5-6дни то това може да бъдат двама души по отделно -Цветан Цеков или Ради Милев от Казанлък.Моят опит по това трасе е 4-5 преминавания нескоростно и само веднъж на високи обороти. А по етапно както е във вашия вариянт в продължение на 20-25 години без значение на сезоните съм изминавал много от отсечките не само от проход до проход Very Happy Балкана ми е бил и ще си остане моята слабост за винаги.Твърдо мога да заявя, че добре подготвен планинар (не казвам професионален маратонец) почти без багаж, но с поддържащ екип -относно храна и вода-може да преодолее трасето за 7 дни + - няколко часа.
Не виждам основателна причина някой да лъже във времето-а разстоянието се знае от всички, които са го преминавали то е Ком-Емине.
То е удоволствието да преминеш от край до край по гръбнака на Балкана, какво значи времето(да когато бяхме млади го гонехме изпробвахме собственните си възможности, сега искаме да го задържим а не можем)-то просто е относително понятие всръвнение с това което окото ще съзре, оная невероятна красота която изпълва съзнанието и душата на човека поел по Пътеката.За тази красота приятелю,BogdanGB, драснете няколко реда или "закачете"някое фото-другото са само сухи цифри и безсмислени спорове.

Останете със здраве

П.П
Първият смъкнал GPS-данни за целия преход е нашя съфорумец Cholla преминал наведнъж трасето през август- справка:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=24313&start=390
Съб Окт 16, 2010 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Re: Ком Емине Отговорете с цитат
BogdanGB написа:
- Легенди са и според мен преминаванията за под 8 дни. Няма реални доказателства и както си измислят че маршрута е 720км така и лъжат за дните. А тези 5дни и 17часа са смешни. Този човек трябва да е супер атлет и защо не е участвал на престижен маратон с голям награден фонд, а си рискува здравето по билото на една планина.
- Маршрута е добре маркиран и проходим. Ако се ползва GPS няма да изминете повече от 50м преди да се усетите че сте сгрешили посоката.

За разстоянието не знам, но за времетраенето от 5 дена и 17 часа съм сигурен. Приятел съм с един от двамата, които са го минали за това време (тръгнали са повече, но другите са окапали по пътя) и той ми е разправял какво тичане е падало. Човекът се казва Иван и за мен, поне засега, той ще остане най-ненормалния планински атлет. Разправял ми е за доста ненормални преходи като например: Драгалевци-билото на Витоша-Верила-Езерата-през Дамга-Рилски манастир-по р. Илийна-х. Македония, всичко това в рамките на 24 часа!!! Качване на Черни връх от Драгалевци по 4 пъти на ден (един път им било малко). Та, тея хора са били и май ще си останат едни от най-добрите планински бързоходци.
А на въпроса "...защо не е участвал на престижен маратон с голям награден фонд, а си рискува здравето по билото на една планина?" - ще отговоря съвсем просто, но само за Иван, който познавам: него не са го влечели тези маратони, защото са се провеждали по асфалт и в ниското, за него е нямало тръпка монотонното бягане на такъв терен. Амбициите са им били свързани с планината, не с полето.

Ей сега измерих горе-долу разстоянието по въздух - излезе 436км. По земя с всичките завои и денивелации ще е доста повече! Напълно е възможно и да са 546км. Но, за по-сигурно е добре да се намери инфо и от други хора преминали трасето с ГПС или пък с колела - те нали имат километражи.
Съб Окт 16, 2010 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Богдане,

Пусни ги тези тракове/профайли да ги видим ако не ти е проблем. Колко измери като тотално изкачване/слизане?

В тази тема има дискусия относно разстоянието и скоростни преминавания. Аз лично не се съмнявам че е минаван за 5 дена и 17 часа. За разстоянието съм по-слконен да вярвам на GPS-a (550км ми звучи по-реалистично от 720км).
Нед Окт 17, 2010 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Здр-те!

Богдане ще трябва да сравним траковете с теб. Аз също направих следа на трасето, но бях с колело т.е. имам няколко места, където заобикалях спрямо маркировката, незначително само колкото да си спестя бутанията по стръмните склонове. На Емине вело-компютъра ми отчиташе 681.11 км. в тях не влиза бутането, което няма как да се засече и не е никак малко. В този ред на мисли почти съм сигурен, че имаш някъква грешка.



Един въпрос към теб. Имаше ли участък сериозно обрасъл с къпини м/у ВЪрбишки - Ришки пр. при твоето минаване? Това е малко след постройка на местното горско, в близост до рекичка, на около 1ч и 20мин с колело след Върбишки. От там започва гадното изкачване по коларски път поне 2ч газене. Ако не, би ли споделил следата си в ефира да видя алтернативната?

_________________
www.senseofbulgaria.org
Съб Окт 23, 2010 2:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Няма начин разстоянието да е 550 км. Моят велокомпютър това лято отчете 620 км, при условие, че от Кашана до Беклемето бях пешеходец и това разстояние не е включено в сметката. Със сигурност BogdanGB ни спестява нещичко
Вто Ное 23, 2010 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov