ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какъв дъждобран ползвате и доволни ли сте?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какъв дъждобран ползвате и доволни ли сте?
Автор Съобщение
serjy



Регистриран на: 10 Авг 2010
Мнения: 8
Местожителство: Лом

Мнение Какъв дъждобран ползвате и доволни ли сте? Отговорете с цитат
Че аз си взех на ташев за 45лв., което никак не ми се вижда малко за дъждобран, и при един час под не особено силен дъжд бях целия мокър. Дъждобранът пропуска от всякъде. Никак не съм доволен и сега се чудя, колко още дъждобрана да взема, докато уцеля един добър, да е лек, да се събира в малко обем и да не тече като чаршаф?
Пон Окт 18, 2010 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Georgy



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
а ти сигурен ли си, че дъждобрана пропуска, защото в повечето случаи те не пропускат а те спарват и от конденза пак целия си мокър. Защото при моя /Solo/ пак в тоя ценови диапазон, със сигурност се мокря от конденза а не от дъжда.
Пон Окт 18, 2010 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам най-обикновен полиетиленов дъждобран, даже нося 2 обикновено. Като се скъсат си купувам нови. Това е. Не тежат и са евтини.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Окт 18, 2010 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако искаш да си пич, взимаш си хубаво яке и панталон с добра мембрана, а дъждобран - само за раницата.
Ама е доста по-дебело разбира се.
Пон Окт 18, 2010 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
serjy



Регистриран на: 10 Авг 2010
Мнения: 8
Местожителство: Лом

Мнение Отговорете с цитат
Дъждобранът си пуска яко. Преди ползвах разни за по левче, не пускат, но се късат лесно. След това взех един от пазара за 5лв. много добър, но не намирам такъв, а го дадох на жената. Лек е, не пуска и е много здрав. Сега, в дъжовния период се чудя какво да си взема. Rolling Eyes
Пон Окт 18, 2010 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
Ако искаш да си пич, взимаш си хубаво яке и панталон с добра мембрана, а дъждобран - само за раницата.
Ама е доста по-дебело разбира се.

Sad Болна тема. Особено за хубавото яке с мембрана. Тази събота вървяхме цял ден в дъжда, макар и да не валеше силно. Поларът под хубавото яке с мембрана беше доста влажен. А за раницата с дъждобран - там просто нямам думи - трудно ми е да опиша чувството да спиш в мокър спане чувал. Мисля още не е дошло времето на екипировка, на която можеш да разчиташ изцяло.
Пон Окт 18, 2010 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kkr



Регистриран на: 24 Юли 2010
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, моят дъждобран е 10 - левката на FERRINO, май го водят модел "пончо", ето така изглежда: само дето е жълт.
Вече толкова години го ползвам, но проблеми с пропускане на влага нямам. Е, за конденз, едва ли има дъждобран, който да не образува... , но с по- леки дрехи и една ветровка, смятам че проблема се решава Smile
Пон Окт 18, 2010 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
При една по-силна буря моето пончо ferrino (жълто беше даже Razz) се разпра Confused Откъсна се лентата, която държи копченцата (там е лепено). Според мен по-добро решение е дъждобран на раницата + дъждобран с ръкави. Rolling Eyes
Пон Окт 18, 2010 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм бил свидетел (също и в потърпевшите) как пончотата на ферино стават на парцали при по-силен вятът.
Пон Окт 18, 2010 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
При една по-силна буря моето пончо ferrino (жълто беше даже Razz) се разпра Confused Откъсна се лентата, която държи копченцата (там е лепено). Според мен по-добро решение е дъждобран на раницата + дъждобран с ръкави. Rolling Eyes


Подобна история, само че при мен изкочи цялото тик-так копче. Калпава работа. Освен това е дълъг точно до под коленете, като всяка дъждовна вода се стича по него право в обувките ми.
Пон Окт 18, 2010 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
Ако искаш да си пич, взимаш си хубаво яке и панталон с добра мембрана, а дъждобран - само за раницата.
Ама е доста по-дебело разбира се.


Миналата есен за РД-то на Стефчо направихме тест на 3 различни екипировки по Безбог-Тевно езеро в солиден обилен дъжд. Ходенето беше около 3 часа. Якетата бяха добри мембранни многослойни, раниците с дъждобрани.

Равносметката беше пълен мокреж с изключение на моя чувал дето беше в найлонова торба. Всичко друго - обувки, панталони, якета, дрехи под якетата - подгизна яко. В раниците въпреки дъждобраните също беше мокреж. Т.е. - в сериозен дъжд мисля помага само найлонов дъждобран, нищо друго.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 18, 2010 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе при силен и продължителен дъжд пак ще си вир вода и с най-добрия дъждобран.
Иначе може да помогне за багажа наистина.
Вто Окт 19, 2010 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам едно пончо на Ферино, преди това 5 години имах подобно пончо, купено от рибарски магазин. Много здраво излезе, ама накрая се разлепи на качулката. И двете не пропускат, но като има силен вятър пак си мокър. Важно е дрехите в раницата да се запазят сухи, а това го осигуряват. За краката помагат гетите, иначе водата се излива директно в обувките ти.

За летен, много проливен, но краткотраен дъжд на облак видях един много хитър номер от едни познати. Като ливна, ние си продължихме към хижата, какво да правим. А те, няколко човека, просто клекнаха или седнаха по разни камъни и то така че всичко им беше под дъждобраните и почакаха дъждът да премине. После си станаха, отръскаха водата и си продължиха със сухи крака. А ние маахме още два часа с джвакащи обувки и мокри панталони. Е, за такъв номер нямаше да се сетя! Very Happy
Вто Окт 19, 2010 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
niko_tod



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Здавейте. нов съм във форума / разглеждам го редовно но сега се регистрирах/. искам да споделя какво ползвам като дъждобран след едно много сериозно мокрене с купешки и стоене цяла нощ препасан с едно одеало. купил съм си найлон с моите размери т. е. 2/2,20м. които сгънат е много лек и кампактен.вързан с 60-70 см. връзка не се усеща в раницата.когато трябва да го ползвам го разпъвам и в горния край го набирам на хармоника и го връзвам това което остава след възела го сгъвам и правя още една навивка.когато се пъхна отдолу сам в като малка караулка .направил сам го до глезените но всеки си избира до къде да бъде дължината.може да се тунингова с тиксо и отпред да му се залепят връзки за да него държи човек с ръце.
Вто Окт 19, 2010 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
xarax



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 3
Местожителство: Plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
От 2 години използвам дъждобран CHEVALIER и за туристически преходи и за лов.
Върши страхотна работа и е достатъчно здрав - носил съм раницата доста върху него
но до момента няма следи от осезаемо протриване от ремъците.
Единственият му проблем е, че не е много дълъг и краката се мокрят под коленете.
http://www.chevalier.se/English_Products_Coats_Cumulus_Raincoat__DXNI-25369_.aspx
Има го във ВИП-комплеска в София и Пловдив. Цената му е 80 и нещо лева.

За раницата - дъждобраните помагат малко или много, но по-сигурно от найлоновата торбичка за багажа - няма.
Сря Окт 20, 2010 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov