ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какъв дъждобран ползвате и доволни ли сте?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какъв дъждобран ползвате и доволни ли сте?
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
май всички Дойтерски раници имат вграден дъждобран. Може за това да става дума? иначе си се мокрят на общо основание Smile

Аз мисля, че от дъждобран няма много смисъл. Водоустойчива ветровка върши много по-добра работа. Мойта бившата от българското Мило с 5000мм стълб беше перфектна.

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Юли 10, 2012 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Yassen написа:
Инак с Deuter наистина няма нужда от дъждобран. Поне никой от моите познати с такава раница не ползва такъв и нямаме проблеми.

Уби ме! Искаш да кажеш, че ако нещата са ти опаковани хубаво с найлони вътре в раницата, няма значение, че тя е мокра ли? (Защото аз така те разбирам) А това, че Дойтер няма нужда от дъждобран не е вярно, обратното, Дойтер, с дъждобран, при хубав по-продължителен дъжд си е вир вода - твърдя го от личен опит.
Вто Юли 10, 2012 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
А това, че Дойтер няма нужда от дъждобран не е вярно, обратното, Дойтер, с дъждобран, при хубав по-продължителен дъжд си е вир вода - твърдя го от личен опит.


Това също мога да го потвърдя, така е. Не само за Дойтер, но и за всички раници на пазара. Просто да се прибират важните неща в найлонови торби трябва да ви стане втора природа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 10, 2012 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не разбирам какво остава неразбрано.

1. Дойтерът ми няма дъждобран (Guide 45 на 5 г.; Act Lite също нямат).

2. Ташевката ми пропускаше вода като тензух. Дойтерът се навлажнява.

3. Всичко вътре е първо в найлонова кесийка и после в още една, която е от някакъв промазан плат.

Ок? Very Happy

Между найлоновата торба, в която има дреха, и плата на раницата има триене. Триенето улеснява навлизането на влага. Затова като правило можем да възприемем "три слоя за защита на дрехите" Laughing . Дъждобран + раница + найлон пак са три слоя.

Прочее, оставяли сме си дойтерите навън под проливен дъжд и не сме имали проблеми.


Поздрави!
Вто Юли 10, 2012 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
направо едно чувалче вътре в раницата Smile

Незнам колко се мокрят раниците, ама мойта си остана суха вчера след 2.5 часа дъжд вариращ между поройна градушка и холаднско набиване

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Юли 10, 2012 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
направо едно чувалче вътре в раницата Smile

Незнам колко се мокрят раниците, ама мойта си остана суха вчера след 2.5 часа дъжд вариращ между поройна градушка и холаднско набиване


Чувалът, уви, се къса при натъпкването. Инак с ташевката и това прилагах Very Happy. Работи.
Вто Юли 10, 2012 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Незнам колко се мокрят раниците, ама мойта си остана суха вчера след 2.5 часа дъжд вариращ между поройна градушка и холаднско набиване

И после я кисна в езерото, а то преливаше докато я натискаше да потъне Laughing
И по-сериозно - за мен непромокаемите раници са в сферата на фантастиката. То самият факт, че твърдите, че багажа трябва да е в найлони е показателен.
Вто Юли 10, 2012 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
ferdi_mruvkata написа:
Незнам колко се мокрят раниците, ама мойта си остана суха вчера след 2.5 часа дъжд вариращ между поройна градушка и холаднско набиване

И после я кисна в езерото, а то преливаше докато я натискаше да потъне Laughing


абе ти не си ли гледал как Беар Грилс си прибира парцалите в раницата и скаща в реката ?! значи не пропуска Razz

аз съм я изтървал в поточе мойта торба и си се намокри много живописно Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Юли 10, 2012 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:

абе ти не си ли гледал как Беар Грилс си прибира парцалите в раницата и скаща в реката ?! значи не пропуска Razz


И после набива телешки стекове зад кадъра Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 10, 2012 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
От всичко в раницата най-мразя да ми се подмятат найлонови кесии Evil or Very Mad ! Затова съм намерил трайно решение на проблема Very Happy !



Много практични сакчета Wink ! Освен основната си функция имат и още един много голям плюс - благодарение на различните цветове е много лесно организирането на багажа ! Малко скъпички идват, но си заслужават всяка стотинка - все пак ще се ползват години напред Smile .......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU

Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Сря Юли 11, 2012 12:07 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 10, 2012 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ, къде ги продават тия кирии?
Не че ми се е мокрила раницата досега отвътре ама ми стана интересно да ги видя на живо. Very Happy
Вто Юли 10, 2012 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
ПАВЕЛ, къде ги продават тия кирии?
Не че ми се е мокрила раницата досега отвътре ама ми стана интересно да ги видя на живо. Very Happy



Взех си ги преди време от ТУК

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Юли 11, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
FERRINO TREKKER RP - премиерата му беше на Стара планина, почивните дни около 24 май. Добре се представи тогава още, в поредицата ежедневни дъждовни преходи. С опция за раница на гърба е, а цената според мен е повече от добра за възможностите му.
Съб Авг 18, 2012 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tskostov



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 46
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
iceb0x написа:
И аз имам такава раница, само че си купих дъждобран за 1,50 който покрива идеално мен и раницата. Още не съм го ползвал Laughing
Иначе ме е валял дъжд, леко проливен, но в раницата всичко беше сухо.


Ползвам раница Ташев Алпнист 80+15 от 10 години (като имам предвид основно дълги летни преходи и по-рядко нещо късичко зимата)! Първо - мнооооого доволен и не бих си взел друга, освен ако нямам излишни пари да си взема и нещо по-малко като за по-малко време в планината! Раницата е наистина супер здрава, стабилна и удобна, въпреки, че моята няма разни екстрички като "кордура" или "дишашт гръб" (впрочем, от който не виждам ефект, защото веднъж качвах Мальовица с великата марка Deuter, и като изключим това, че наистина беше удобна, пак ми се запоти гръбчето както и с моята Ташевка, която не отстъпва по удобство). Ташев нямат проблем с дъжда - може да пропусне малко, но не е фатално! Страшното е гъстата тежка и мокра мъгла, тя се пропива навсякъде и за това, закон при мен е, че ако ще раницата ми да е от едно парче гума, вътре дрешките са прибрани в найлонови пликчета. Very Happy Аз дъждобраните не ги уважавам много - пречат ми да дишам Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Важното е краката и багажа да останат възможно най-сухи! Very Happy
Сря Апр 03, 2013 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
tskostov написа:
Ташев нямат проблем с дъжда - може да пропусне малко, но не е фатално!


Питай едно книжле на Пратчет, което беше цялото зверски подгизнало и после мухляса, след като преживя дъжд в Ташевката ми Laughing
За удобството - според човека, за гърба - сравнено със стария Вихрен 40, парче найлон запарва по-малко.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 03, 2013 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov