ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на нож
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на нож
Автор Съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
asen4ooo написа:
еми таква е темата Smile

Затова го и казвам. Laughing
Вто Фев 21, 2012 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sika



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 5
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък незнам кой пусна мухата ,че джобен нож е за туристически цели ама според мене е фишек. Най-веротно този слух идва от фирмите производители. Виж нож за пикник да ала за туризъм ,бивакуване и тнт не!
Вто Фев 21, 2012 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
sika написа:
Аз пък незнам кой пусна мухата ,че джобен нож е за туристически цели ама според мене е фишек. Най-веротно този слух идва от фирмите производители. Виж нож за пикник да ала за туризъм ,бивакуване и тнт не!

От чисто любопитство, какъв според теб трябва да бъде ножът за туризъм?
Вто Фев 21, 2012 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
sika написа:
Аз пък незнам кой пусна мухата ,че джобен нож е за туристически цели ама според мене е фишек. Най-веротно този слух идва от фирмите производители. Виж нож за пикник да ала за туризъм ,бивакуване и тнт не!


Ako е само туризъм , без бивакуване това http://wenger.bg/swiss-army-knives/ranger/ranger-79.html според мен е напълно достатъчно. За бивак е добре човек да има и нож с фиксирано острие. Wink
Вто Фев 21, 2012 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sika



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 5
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ами тоя черния дето го е пуснал колегата е добър.Харесва ми и бих се доверил на такъв нож само да не е 77лв Smile Принципно и с подострен капак от консерва човек ще се оправи ала аз все си мисля ,че ножът е добре да бъде фиксиран.
Наистина неразбирам що в раницата да има куп по-ненужни неща ,а да няма място за едно фиксирано ножче от порядъка на 11см до 15см острие.
А алпинисткият Пецел по-горе няма за цел да реже салам и да маже лютеница ,а да пререже въже в критичен момент.Супер дизайн са му барнали но незнам дали си го държал в ръка.Пластмасата е една такава ще го счупиш само от държане дет се вика (и тва е нож със спецялно предназначение,не ми се мисли ако бяха направили нож за лютеница с кво качество щеше да е ) Smile ако се бяха постарали да го направят нож кат нож щеше да е супер ама пуст маркетинг и те да не останат по назад ,а да запълнят всички ниши в туристическата екипировка са се изакали.

п.п. не съм видял Бруслето да правят челници ала доживях да видя пецел да правят ножове със съмнително качество.Скоро очаквам от тях да пуснат на пазара и кисело мляко Пецел за да закачат и пенсионерите . Very Happy

п.п. 1 ето тва е ножа за бивак http://www.moraofsweden.se/construction/classic-20 ,струва 10-на кинта ,въглеродна стомана -ще рече страшен резак ,шведски (все още ги правят там,а не в китай) дървена дръжка.
Недостатък -ръждясва ала за 10-15 кинта на кой му пука ,трошиш го и имаш нов. Very Happy
Вто Фев 21, 2012 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maks



Регистриран на: 25 Ное 2009
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
sika написа:
...А алпинисткият Пецел по-горе няма за цел да реже салам и да маже лютеница ,а да пререже въже в критичен момент.Супер дизайн са му барнали но незнам дали си го държал в ръка.Пластмасата е една такава ще го счупиш само от държане дет се вика (и тва е нож със спецялно предназначение,не ми се мисли ако бяха направили нож за лютеница с кво качество щеше да е ) Smile ако се бяха постарали да го направят нож кат нож щеше да е супер ама пуст маркетинг и те да не останат по назад ,а да запълнят всички ниши в туристическата екипировка са се изакали...
Ако го нямах бих помислил че е правен от кофичка кисело мляко. Мора-та която хвалиш е прекрасен нож, а за цената си е разкошен. Не съм сигурен че дървената му дръжка е по здрава от на пецл-а.
Вто Фев 21, 2012 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sika



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 5
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
maks написа:
sika написа:
...А алпинисткият Пецел по-горе няма за цел да реже салам и да маже лютеница ,а да пререже въже в критичен момент.Супер дизайн са му барнали но незнам дали си го държал в ръка.Пластмасата е една такава ще го счупиш само от държане дет се вика (и тва е нож със спецялно предназначение,не ми се мисли ако бяха направили нож за лютеница с кво качество щеше да е ) Smile ако се бяха постарали да го направят нож кат нож щеше да е супер ама пуст маркетинг и те да не останат по назад ,а да запълнят всички ниши в туристическата екипировка са се изакали...
Ако го нямах бих помислил че е правен от кофичка кисело мляко. Мора-та която хвалиш е прекрасен нож, а за цената си е разкошен. Не съм сигурен че дървената му дръжка е по здрава от на пецл-а.

общо взето май е правен от кофичка кисело мляко . мората има едно единствено предимство ,цена 10лв. казах и по-горе трошиш,хвърляш ,взимаш си нов.технически само малката спата на пецел е нож за алпинизъм със серитирано острие ,годно за раязане на въже. за голямата четох в едно ревю била супер за рязане на хляб и колбаси Smile
да не навлизаме в темата за стоманите ,скосовете и тнт.нож със спецялно предназначение ще рече ,че е добър за работата за която е направен ,да реже въжета ,а големият е маркетингово трупче насочено към "феновете" на Пецел дето искат да имат нож ама не са наясно за кво да го използват.далеч съм от мисълта ,че тези два ножа могат да бъдат полезни в бивакуване .
Сря Фев 22, 2012 7:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sika



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 5
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Темата се е развила в сгъваеми ножове ,та да ви покажа едно ножче ,което е обявено за ловно .
Стоманата е най-добрата от всичките 420-ки ,цената също Smile
Може да разгледате надолу останалите от серията имат доста забавки Smile

http://www.mikov.cz/en/produkty/folding-knives-with-safety-lock/230-XP-1/mikov-hunter--hunting-folding-knife-with-safety-lock.html
Пет Май 04, 2012 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
http://bladeforum.bg/index.php?PHPSESSID=38196b9676989a787e5f34443e7093ac& Arrow Arrow http://knivesbg.com/forum/viewforum.php?f=11 Arrow Arrow Arrow http://forum.xenos-bushcraft.com/index.php


Последната промяна е направена от пешко на Чет Сеп 19, 2013 10:47 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Сеп 17, 2013 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
По скоро ножа трябва да е лек и по възможност със заключващо острие за избягване евентуално порязване ако е сгъваем ножа. Смятам че викторинокс имат много добри ножове за тази цел особено тези по-дългите 110мм. http://www.camofire.com/forum/hunting-deals/victorinox-alpiner-knife-2 e много подходящ на мен ми идва малка дръжката за това не си го взех, общо взето на тази серия не ми достига дължината на дръжката.
Вто Сеп 17, 2013 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Не че не харсевам виксовете, и аз имам един, но не бъх разчитал на техните фолдъри. Вижте в темата по-долу ножове с марката Enlan. Много качественно направени маркови китайски фолдъри. Имам четири и съм страчно доволен.

http://metalblade.eu/viewtopic.php?f=26&t=1311
Вто Сеп 17, 2013 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Spyderco Endura 4 Black FRN

Лек пълноръзмрен фолдър, прилична стомана и класен бранд Smile Поносима цена предвид ценовото позициониране на Spyderco. Уж няма възможност за затваряне с една ръка, но с малко практика...
Пон Сеп 30, 2013 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
В планината само нормален нож с фиксирано острие. Не е нужно да е от супер стомана и супер реклама. Ако не хваща една ширина на нормален хляб, за чий ми е? Да не е лек, че да може да сече неголеми клони, ако се наложи нещо за колче или друго такова...
Тия сгъваемите са за острене на моливи. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 30, 2013 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
В планината само нормален нож с фиксирано острие. Не е нужно да е от супер стомана и супер реклама. Ако не хваща една ширина на нормален хляб, за чий ми е? Да не е лек, че да може да сече неголеми клони, ако се наложи нещо за колче или друго такова...
Тия сгъваемите са за острене на моливи. Wink


Не съм много съгласен, а смея да твърдя, че имам и малка представа от ножове и работата с тях. Wink
Пон Сеп 30, 2013 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение нож за из планината Отговорете с цитат
Що един нож бе пичове,поне два си требват един сгъваем джобен за дребни работи и един по-големчък нещо ако да се насече примерно .


Последната промяна е направена от баир_будала на Пон Сеп 30, 2013 4:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 30, 2013 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov