ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Фотоапаратите...
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Фотоапаратите...
Автор Съобщение
vinko_89



Регистриран на: 03 Ное 2010
Мнения: 20

Мнение фотоапаратите Отговорете с цитат
Здравейте ,всеки планинар , изследовател или пътешственик е свързан с 1 вещ - фотоапарата . Аз лично поне не мога да си представа да изляза сред природата наи- млкото и да не взема със себе си фотоапарата си . Доста гледах и тук все още не съм видял тема за фотоапатратите . Така че предлагам всеки да сподели какъв инструмент използва , защото предполагам на този етап на развитието на ИТ технологии малцина са запалените туристи които тръгват някаде на пътешествие и не взима със себе си фотоапарат.
Съб Ное 06, 2010 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Обикновена сапунерка Sony DSC W120.Не тежи, не заема място и снима прилично добре.
Нед Ное 07, 2010 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
stoian stoikov написа:
Обикновена сапунерка Sony DSC W120.Не тежи, не заема място и снима прилично добре.


След като няколко години ходих по планините с СЛР и ДСЛР, вече и аз съм в твоя лагер. Няма нищо по-добро за активни планинари от една сапунерка. Още по-задължителна става, ако се занимаваш и с катерене.
Нед Ное 07, 2010 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Тъкмо си купувам Канон А590. За съжаление е доста голям, но след време и по-малък.
Нед Ное 07, 2010 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм с обикновена щракалка
Canon PowerShot A1100 IS
Нед Ное 07, 2010 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
как се държат батериите?
Нед Ное 07, 2010 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
как се държат батериите?

Ако питаш колко време издържат, това е много относително.Зависи колко често го ползваш и при какви условия (със светкавица или без) и т.н.
Нед Ное 07, 2010 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ей тва:

Нед Ное 07, 2010 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с Samung nv3.

Влиза в категорията сапуниерка и много бих искал да го заменя за нещо с по-дълъг живот на батериите /този е 850мач/ и с широкоъгален обектив.

Бил съм на планина с голям фотоапарат, повече такава глупост няма да направя никога Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Нед Ное 07, 2010 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
как се държат батериите?

Карам с комплект от тези
http://www.amazon.co.uk/Sony-Power-Charger-1800mAh-batteries/dp/B000BO0ZZA
и държат доста дълго. Не съм ги прбвал на дълги преходи от няколко дни, но при ходене някъде с една нощувка единия чифт батерии издържа спокойно без да се изтощи и при това наистина яко съм щракал, включително и видео. А590 е малко по-стара версия на А1100, би трябвало и при теб да са така.
Нед Ное 07, 2010 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
За тези които все пак не искат да правят крайни компромиси с качеството лишавайки се от DSLR-a ... powershot G серията на канон Smile ... компактни, относително леки (под 500г.) и ако знаеш какво и как да правиш могат да дадат в 80% до 90% от случаите образ съпоставим с този на DSLR ... или да кажем че само тренирано око на напреднал фотолюбител или про може да види разликата.
Разбира се че DSLRa не може да бъде заместен, но докато се налага аз да си го нося ще си нося само G10ката Laughing
Досега е изминала с мен 100цити километри на байка и пеша.
Води се с магнезиев корпус, но слава богу не му се налагало да му тествам здравината. Батериите карат много ... 300+ снимки без светкавица. С две батерии мога да изкарам 5-6 дена в планината. То си заивиси и кой колко снима де. Аз определено не съм от хората, дето се връщат с 1000 снимки от 3-дневно ходене.

Сони и самсунг също имат аналози, някои от тях с още по широкоъгълен обектив (важно за хубави панорами).
Пон Ное 08, 2010 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinko_89



Регистриран на: 03 Ное 2010
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
аз съм фен на OLIMPUS но тъй като съм още в начална фаза на снимане и още нямам професионална подготовка съм се спрял на полупрофесионалния клас фотоапарати . Много съм доволен от мащинаката и мога да твърда че много е видяла само сняг не ,засега . Искам да ви попитам допълнително в пловдив да знаете дали някаде има курсове за фотография и евентуално цени .
Вто Ное 09, 2010 1:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristoz



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Болна тема - над половината от теглото ми е фото-техника. Скоро ми идеше да хвърля всичко в най-близкия улей...

_________________
SLOWLIGHT.BG
Вто Ное 09, 2010 4:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nasko_



Регистриран на: 13 Апр 2010
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Винаги като започна да стягам раницата започвам да се чудя кое щракало да сложа в нея.
Ползвам една малка никонска сапунерка.В повечето случаи вземам със себе си никон д50 ката с кита,но след последното слизане от купена,явно съм го повредил нещо и сега мъкна по баирите фуджи С5 с 18-55 обектив.Е понякога вземам и 70-200/4,но по рядко според зависимост от преходаSmile
Разни филтърчета , както и комплект кокин филтри.
Вто Ное 09, 2010 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
serjy



Регистриран на: 10 Авг 2010
Мнения: 8
Местожителство: Лом

Мнение Отговорете с цитат
Влача си един Олимпус Пен. Голям е колкото голяма сапунерка, а снима като истински дслр. Very Happy
Вто Ное 09, 2010 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov