ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Фотоапаратите...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Фотоапаратите...
Автор Съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Аз имам въпрос - възможно ли е някои по-стари модели апарати всъщност да са по-добри? Конкретни модели - IXUS 850/950 или IXUS 95, А560 А570 А590 А720. Имат по-малко точки на матрицата при еднакъв размер - значи са по-чувствителни и ще харчат по-малко ток.
По-добър ли е с нещо купеният SX120 IS, ако не броим по-силното оптично приближаване? Аз предпочитам по-малък обектив и малко увеличение за да е по-здраво, леко и икономично (на ток).
Изключвам ненамираемите легенди, които споменахме по-горе Ф30/31 на Фуджи.


radi мога само да кажа за А560 защото го имам и съм направил между 40-50 000 кадъра с него - с нови NiMH батерии 2100 mAh съм стигал до 850! снимки за един ден и това на дисплей,визьора не го ползвам защото никаква информация не показва.
За някои модели има и благинки,аз също си сложих на картите и проблеми няма:

http://chdk.wikia.com/wiki/Bulgarian/FAQ

http://chdk.wikia.com/wiki/Bulgarian/CHDK_firmware_usage

http://mighty-hoernsche.de/
Сря Мар 09, 2011 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Работи си и с акумулаторни батерии, просто някой трябва да ги е заредил като хората преди това. Oops
Но това, че има апарати с такива настройки е ценна информация. Ще я споделя с тези, които ми казаха, че и техните апарати не можели да работят с акумулаторни.
Сря Мар 09, 2011 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Хиля се като се сетя какви снимки ще произведеш сега. Жалко, че в най-напеченото вероятно ще пропускаш кадри. Приятно ползване на апарата!
Ако те интересува, има един по-различен вид батерии за новото ти фото - сега може би ползваш зареждаши се никел-металхидридни, а има и зареждаши се литиево-йонни. Те вървят по две залепени и с тяхно си зарядно. Не ми се рови да видя защо е така, но в крайна сметка са по-практични. Май като ги заредиш и издържаха повече време да чакат да започнеш да ги полваш. Продават се и в Бг, и по света, по-евтино е в интернет разбира се.
Сря Мар 09, 2011 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще проверя за зареждащите се литиево-йонни.
Принципно за по- джиджани неща си нося незареждаеми литиеви- издържат повече и не падат толкова лесно от студа.
Сря Мар 09, 2011 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Нещо такова са и тези зареждащите се литиеви. За да не стане грешка - добра цена е нещо като 15 лв без зарядно, и 20-25 със зарядното си. Разбира, се не може да няма някакви оферти по 50 лв или повече за същите неща. Сега търся къде се продаваха...

п.с.
Сетих се, типа батерия се казва CRV3 (както онези другите са АА, примерно).
Ето и Бг предложението - http://videoshopdirect.com/product_info.php?products_id=2168 Комплект зарядно устройство и акумулаторна батерия AlkaXline ALVC-CRV3
[ALVC-CRV3] 39.00 лв. c ДДС 29.90

Пише, че събират по-малко ток от NiMH зареждащите се... но пък се държат доста добре с моя апарат като работеше.
Сря Мар 09, 2011 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Аз си поръчах още едни такива. Вече имам едни такива и ги ползвам на GPS-а. Цената в момента е направо зашеметяващо ниска. Ако има кой да ти ги купи взимай и не се чуди. Метал хидридни са но са от новото поколение - с нисък саморазряд. За в България нямам представа дали някой ги продава.
Чет Мар 10, 2011 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ги но естествено на друга цена http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&product=8471&show=additional#
Чет Мар 10, 2011 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Как се зареждат? Ако са толкова добри, дай да си купим. Мога да купя от амазона и да дойдат тук през първите няколко дена на април без да сме платили торба пари за доставка. 10 лв да е за 10 батерии.
Чет Мар 10, 2011 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Поръчах си и това за да ги зареждам. Зарядното го има и в България но цената пак е по-висока. Мойте неща ще ми ги донесат края на май. До тогава ще си ползвам старите батерии сас старото зарядно което също зарежда добре батериите но е най обикновено зарядно в сравнение с BC-700.
Пет Мар 11, 2011 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Проблем с петна Отговорете с цитат
Здравейте! Смених вече два-три апарата, тип "сапунерки" - за по-големи нито имам пари, нито умения, та да ги изплатя, нито пък сили да ги мъкна. Сегашният ми е Самсунг ЕS70. Допада ми, защото е от малкото широкоъгълни, с 5-кратен зум, 12,2 мегапиксела. Дотук всичко е чудесно. Само че редовно вътре някъде върху матрицата се появяват петна. Два пъти го чистиха в сервиза. Първия път ми взеха май 30-ина лева, втория път го минаха като "в гаранция". Обясниха ми, че през луфта на обектива влизат прашинки. Да не съм си и помислял сам да го отварям и продухвам! Добре де, ама един месец след "метенето" ето пак петна:



Когато снимам гори и планни, не личат, но когато се паднат върху небе, веднага се пръкват. Ако снимката е много отговорна, например за този форум Very Happy, почвам да чистя лекетата с фотошопа. Досадно! Затова да ви питам: само на мен ли ми се случват такива несгоди? След последното почистване вече държа апарата само в калъфа му - никакво пускане в джоба без калъфа. Поставих го дори в допълнително найлоново пликче. Бях намислил и рационализация: да купя презерватив Cool, широкия му край да залепя за корпуса на фотоапарата, а върха с изрязана малка дупка - за отвора на обектива. Така при "ерекция" на обектива няма да влиза прах. Само че, докато го направя, ей я отново белята! Да споделите някакъв опит?
Вто Сеп 20, 2011 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
serjy написа:
Влача си един Олимпус Пен. Голям е колкото голяма сапунерка, а снима като истински дслр. Very Happy

Мечтая си за такова нещо, няма да е по-голям от моя Panasonic FZ28. Поне ако не е с телеобектив.
Пари няма.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 21, 2011 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Panasonic FZ38. Фотоапарат с добро родословие, по форумите още се срещат добри думи за татко му - FZ28. Добра сапунерка, с всички възможности на истински фотоапарат. Наистина е сравнително много лек. Не съм го мерил. Според Интернет е 414 грама с батерии и карта-памет. Прави до към 700 снимки с една батерия. За съжаление не се продават резервни батерии за него. (На практика се продават, но не са качествени... Купих, не издържа и месец и я хвърлих.)
http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fz38_review/specifications/

Модела вече не се произвежда и май не се и продава. Има наследник, не знам дали е добър като предишните.
Пет Сеп 23, 2011 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw каква марка беше батерията,питам защото снимам със същия модел Панасоник и мисля да купувам батерия.
Съб Сеп 24, 2011 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
С такава батерия ли е: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&cat=62&product=9311&show=additional

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Сеп 24, 2011 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
С такава батерия ли е: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&cat=62&product=9311&show=additional


Фотоапарата още е с оригиналната си батерия - Li-ion Panasonic CGR-S006E - 7.2V, 695mAh (Min.), 5.0Wh. Panasonic Corporation, Made in China.

Втората батерия, както казах я изхвърлих и не гарантирам точността на отговора, мисля че на нея пишеше BP и същите букви и цифри CGR-S006. "Е"-то май го нямаше. Не си спомням. Със сигурност не беше на Panasonic и струваше около 40 лева. Купих я от Фотопавилион.
Съб Сеп 24, 2011 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov