ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Над Симеоново- 07.11

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Над Симеоново- 07.11
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Над Симеоново- 07.11 Отговорете с цитат
Здравейте!
Неделята не беше за изпускане, а Витоша- близоSmile
Маршрута е доста познат- Симеоново- Бай Кръстьо- надолу към Драгалевци и после по нископланинската към Симеоново.
И малко снимки:
http://andimit.snimka.bg/mountain/nad-simeonovo.547257.21341557
Всичко най!
Нед Ное 07, 2010 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hristoz



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Приятни кадри. Отказал си се от В.Левски като гледам. Получи ли ми изобщо съобщението в отговор на питането от блог-а ?
Понеже гледам, че кутията ИЗПРАТЕНИ ми е празна и се зачудих...

_________________
SLOWLIGHT.BG
Пон Ное 08, 2010 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията ти!
Отказах се отчасти от поясненията ти/ позакъснял съмSmile/, отчасти ангажименти тук.
Сега на ред е връх Мусала, но зависи от времето.
Всичко най!
Вто Ное 09, 2010 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Една лека неделна екскурзия Отговорете с цитат
Най-добре да се вмъкна в темата на Андимит, че маршрутът беше кажи-речи същият: Симеоново - Бай Кръстьо - Драгалевци. То нямаше и време за повече път - два часа загубихме, докато стигнем от Семинарията до Симеоново! Променили са маршрута на автобуса да минава през Драгалевци, чакахме го 40 минути, кошмар! Но пък нагоре започнаха красотите. Пътеката извежда до скалите, където се събират доста възрастни хора, някои от тях са дъновисти. Е, аз бях с по-млади туристи:



От това място се разкрива чудесен изглед към София. Има и самоделно заслонче. Някои вече печеха мръвки на скарата. Има и чешма. Чудно кътче!

Малко по-нататък се подминава един каменен заслон, който и Андимит е снимал. В него винаги срещаме една очарователна двойка, която си пали печката и си готви:



Този път Антон го гостиха с варени картофи, печени чушки и маслини. Ох, и на мен как ми се ядеше, ама пуста свенливост! Истинският обяд обаче беше в ресторантчето на Бай Кръстьо. Не мога да го разбера българския ресторантьорски бизнес! Там има второ ресторантче, което вече години не работи. Защо? Винаги е било претъпкано. Необяснимо ми е как може някой да го притежава и то да не му носи печалба! Но и там, където ядохме, храната е добра и не е на непостижими цени. Няколко вида супи, скара, хубави салати... Някои съчетаваха туризма с ракийката и вече изглеждаха много здравословно - със зачервени бузи.

Оттам надолу пътеката е много красива, защото съчетава реката с буковата гора. Има подходящи дървета за маймунски упражнения. Препоръчва се за малки деца:



Когато се пресича реката, за да се стигне до заслона на Паша бунар - най-студената вода на Витоша според пътеводителите, трябва много да се внимава: минава се по две изгнили мостчета, мокри и хлъзгави и без перила. Оттам - Драгалевския манастир. Не забравяйте да запалите една свещица и да погледнете вдясно от входа на църквата. Там е вратичката на една от най-старите църкви в Софийско, но за съжаление винаги е заключена. А малко под манастира, ако се вгледате, ще откриете нашата любима "тайна" стълба. Почти отвесна, гарантираща екстремно спускане. Но и хубаво място за уроци по алпинизъм:



Това е. Къса екскурзия - къс разказ!
Вто Ное 23, 2010 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Montana



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Много готино!
Пон Дек 20, 2010 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov