ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ако си зиморничав в по-хладни нощи особено през есента с Лафумата ще ти е студено при Комфорт +9˚С и, долна граница +5˚С.

Аз съм с Лафума, но не знам защо в тоя сайт пишат горната стойност за комфортна. Комфортна е средната стойност, в случая +5˚С, а - 10 е екстремната.

При мен числата са +6, -2, -11˚С. Мисля трябва да се ориентираш към нещо подобно - другия чувал, примерно е с добри характеристики. Иначе за марката Лафума няма какво да кажа освен положителни неща. За другата марка не мога да коментирам, не зная нищо.

Поздрави и успех в избора!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юни 23, 2009 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Моя спален чувал е като на колегата-планинар и съм много доволна-Lafuma Patrouille +6, -2, -11˚С.
Вто Юни 23, 2009 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polezan



Регистриран на: 22 Юни 2009
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Абе май съм от по студенолюбивите. За това и се двуумя за Мамут-а да не ми е жешко през лятото Very Happy Very Happy
Вто Юни 23, 2009 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mrdobrev написа:
Ajungilak-a е наистина номер едно в спалните чували. Все едно да си вземеш дрехи Mammut или обувки Raichle - това са все марки на Mammut Sports Group. Този модел е перфектен за лятото и може да служи като образец и за сравнение с всички други - изкуствени влакна, тегло около 700 гр., компактен. Има и други добри марки, които се продават в България - CAMP, Ferrino, Hannah, Yeti... Изборът е ваш Smile

Кой модел е това?!

Търся си за лято (късна пролет, ранна есен , около 2000м) ида е под 1000гр, до 80-100лв , на открито ще се спи (засега)

HIGH PEAK Lite Pak 800 ?
http://www.extreme-bg.com/shop/product_info.php?manufacturers_id=29&products_id=103
Освен че е само 800гр -има опция за сдвояване. Само дето малко градусите ме притесняват : +11º /комфорт/ до
-6ºС/екстремна/.


Kраен вариант : http://www.sportdepot.bg/products/outdoor-mountain-sports/platki/spalni-chuvali/22227-spalen-chuval

Тези стойности за температурите как са изчислявани (с какво облекло се предполага че си) , т.е. ако намъкна един клин и 1-2 полара - ще вдигна ли комфорта ?! Very Happy
Нед Юли 26, 2009 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Е, ти искаш хем до 100 лева, хем до 1000 грама, хем да държи на студ!? Very Happy После ако ти е стъдено ще навлечеш повече дрехи, които също тежат и нещата стават на кантар. Взимай лафумата и си свиркай. То и аз съм с такъв... Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юли 27, 2009 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
estario



Регистриран на: 18 Яну 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Не искам да отварям нова тема и затова ще задам въпросът си тук. Къде може да сменят повреден цип на спален чувал и от къде мога да си купя калъф за чувала?
Нед Авг 16, 2009 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nacho



Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
taurus: Ние с жена ми имаме такива HIGH PEAK Lite Pak 800. Аз съм много доволен! Миналата година спахме на Кременски езера около 5-7 градуса през ноща. Като за сефте си легнах с пуловера и умрях от жега. Тая година на м. Черната вода беше доста топло и се наложи да се разкопчавам през ноща. Спокойно се спи и по долни гащи до 5-10 градуса. А за 800 грама и цена 42 лв. друго по-добро надали ще намериш. Е има и друго нещо моята жена топли добре Laughing
Пон Авг 17, 2009 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
nacho написа:
Е има и друго нещо моята жена топли добре Laughing

Некоректно е, той като си купи такъв чувал как да я ползва? Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Авг 18, 2009 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте
Оглеждам се за спален чувал за летните преходи с колелото в планината. И днес в Метро попаднах на някакъв полски. Марка Wild Nature Dura light 150. Сгънат е доста малък пакета и тежи само 800 грама. Като температурен диапазон го дават от +2 /+18 а оптималната е между +7 +14. До тук ми хареса. Малък, лек, компактен. Но искам да разбера повече и за материата от която е направен. Дали е здрава? Бързо ли съхне? Абе идея си нямам от такъв тип материи. Външна - nylon ripstop diamond 300 T. Вътрешна - polyester ripstop 230 T. Пълнеж - DURA-FIBER. Та аджеба този чувал като изработка и качество на материята добър ли е? За цена от 66 лв заслужава ли си?




Пон Апр 12, 2010 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
skakalec



Регистриран на: 06 Юли 2009
Мнения: 37

Мнение Мнение и съвет за спален чувал Отговорете с цитат
Уважаеми "другари и другарки", решил съм да си звема спален чувал, но се спрях на два модела и сега не знам кой да си взема.
http://www.yakobg.com/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB-PINGUIN-Trekking-6045/Detailed-product-flyer.html

http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=441

Единият ме блазни заради цената, а другия заради марката. Моля, ако някой ползва или е ползвал един от двата да драсне нещо ориентировъчно. Дали си заслужава разликата в цената, ако купя по-скъпия? (Все пак Мамут???) Rolling Eyes

_________________
"Където и да скитам, замръкна ли край пътя - домът ми ще е там!"
Сря Юни 02, 2010 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
До сега не съм ползвал сериозно чувал, но точно втория ми препоръчва една позната с доста стаж по палатки и чували. Дори и за лятото по висока планина. Аз също съм май пред избор да вземам ли и какъв. Като че ли е малко тежичък за носене, но въпрос на гърбина.
Сря Юни 02, 2010 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
skakalec



Регистриран на: 06 Юли 2009
Мнения: 37

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам между двата чувала има разлика и в теглото - по-евтиния е по-тежък. То по нашите планини палатка трудно може да се опъне ако се спазват правилниците на парковете, но по някога се получава. Иначе ходя на палатка, но не по високото, затова 200-300 грама няма да са от значение. Въпроса е да не зинзикам през някоя студена нощ.....

_________________
"Където и да скитам, замръкна ли край пътя - домът ми ще е там!"
Сря Юни 02, 2010 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Контикито става за лятото, но есента или пролетта в Рила и Пирин ще ти е студено с тоя чувал. Аз бих ти препоръчал чувал с комфортна температура около -5 и тегло 1600-1800 грама, за да можеш да го ползваш без проблем през трите сезона (без зима).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юни 02, 2010 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
skakalec



Регистриран на: 06 Юли 2009
Мнения: 37

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за съвета Дидо. Спалния чувал на Pinguin е с параметри : Комфортна t ºC от + 20 до - 5, екстремна t ºC до - 13
• Тегло - 1.70 кг.

Комфорта е от +20 до -5 - това означава ли , че отговаря на съвета ти? Все пак диапазона е доста голям на комфорта? Как да го разбирам? За екстремната е ясно - до -13 ще съм още жив вътре...

_________________
"Където и да скитам, замръкна ли край пътя - домът ми ще е там!"
Чет Юни 03, 2010 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Аз тая марка не съм я чувал, но като тегло отговаря на дадените темпертури. Все пак мисля е добре да заложиш на по-известните марки, като гаранция за вярност на параметрите.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 03, 2010 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Следваща
Страница 3 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov