ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
Iter



Регистриран на: 05 Юни 2014
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Имах Mammut Ajungilak Tundra Summer, който си вършеше добре работата на летен чувал, но след няколко години взе като че ли да не топли толкова и реших да го сменя с Millet Bikal 750. Идеята ми се видя добра, най вече заради компактността и по-ниското тегло - 800 гр. на Миле-то срещу 1100 на Мамут-а. За съжаление се оказа, че те се дължат не само на по-късата дължина /аз съм 1.75 и нямам нужда от удължен модел/, но и на по-малката ширина - 75 см. за Миле-то при 80 см. на стария чувал. 5 см. изглеждат на пръв поглед немного, но без да съм кой знае колко едър - 75-77 кг., в новия чувал се чувствам като в усмирителна ризница и след 2 нощувки в хижа реших, че ще се разделяме.

Ще съм благодарен, ако препоръчате летен синтетичен спален чувал за височина до 180 см., задължително не по-малко от 80 см. широк в най-широката си част. Температура комфорт за мъж около 5 градуса и разбира се тегло до килограм. Благодаря.
Сря Апр 20, 2016 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Дилема Отговорете с цитат
Искам да си купя нещо леко,предстои ми един рафтинг (но не го взимам предимно за него) трябва до месец да реша какво да си взема.
До момента съм се спрял на тези 2 чувала,искам нещо по леко просто.

Husky Espace

https://www.dimibike.com/turizam-ekipirovka/spalni-chuvali/trisezonni-spalni-chuvali-grupa/spalen-chuval-husky-espace.htm

DREAMER COMPOSITE 700

http://alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB-dreamer-composite-700

Мога да отделя до 230лв макс....
Някой ако може да предложи нещо друго на подобна цена което да е тествал и да е доволен от него ще съм му благодарен.
180 съм, търся чувал малко по голям...
Пет Апр 22, 2016 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Дилема Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Искам да си купя нещо леко,предстои ми един рафтинг (но не го взимам предимно за него)...

Не мисля, че който и да е от двата чувала е подходящ за рафтинг. Особено пухеният не трябва да се мокри... Wink

За какво друго ще се ползва спалният чувал? При какви температури? При какви условия? Влага? С палатка?

Мисля, че с посочените чували ще ти е студено пролетта и есента, особено над 2000 метра. Остава само лятото.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Апр 22, 2016 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: Дилема Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
bebo79 написа:
Искам да си купя нещо леко,предстои ми един рафтинг (но не го взимам предимно за него)...

Не мисля, че който и да е от двата чувала е подходящ за рафтинг. Особено пухеният не трябва да се мокри... Wink

За какво друго ще се ползва спалният чувал? При какви температури? При какви условия? Влага? С палатка?

Мисля, че с посочените чували ще ти е студено пролетта и есента, особено над 2000 метра. Остава само лятото.

Чувала смятам да го ползвам предимно по нашите планини,било то на палатка или в някой заслон,търся нещо по леко защото няма да ми е само той за носене,палатка,фото,обективи и така нататък........................
Не разполагам в момента със никакъв чувал и затова искам да си взема нещо като отида на рафтинга затова и го споменах.Набелязал съм си тези двата и затова попитах за тях,знам ,че възможностите до 230-250лв не са много особено за това което аз търся ( лек и хубав чувал) но толкова мога да отделя в момента.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!

Пет Апр 22, 2016 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Дилема Отговорете с цитат
bebo79 написа:
...
... затова искам да си взема нещо като отида на рафтинга... затова и го споменах.Набелязал съм си тези двата и затова попитах за тях, знам, че възможностите до 230-250лв не са много особено за това което аз търся ( лек и хубав чувал) но толкова мога да отделя в момента.
Обикновено рафтиг се провежда в реките по ниското, така че и най-обикновен спален чувал ще ти свърши работа, дори и такъв за 30 лева от Кауфланд. Можеш да вземеш чувал от някого на заем за рафтинга и да не прибързваш с покупката.

Иначе 230-250 лева не са никак малко за спален чувал и ще можеш да си избереш хубав такъв. Важното е как ще го ползваш.

Според мен тегло от 1250-1400 грама е напълно приемливо за хубав трисезонен спален чувал, който не е пухен.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Апр 22, 2016 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: Дилема Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
bebo79 написа:
...
... затова искам да си взема нещо като отида на рафтинга... затова и го споменах.Набелязал съм си тези двата и затова попитах за тях, знам, че възможностите до 230-250лв не са много особено за това което аз търся ( лек и хубав чувал) но толкова мога да отделя в момента.
Обикновено рафтиг се провежда в реките по ниското, така че и най-обикновен спален чувал ще ти свърши работа, дори и такъв за 30 лева от Кауфланд. Можеш да вземеш чувал от някого на заем за рафтинга и да не прибързваш с покупката.

Иначе 230-250 лева не са никак малко за спален чувал и ще можеш да си избереш хубав такъв. Важното е как ще го ползваш.

Според мен тегло от 1250-1400 грама е напълно приемливо за хубав трисезонен спален чувал, който не е пухен.


Дай линкове за такива чували тогава да си избера нещо,предпочитам обаче да е тествано и добро ,ако е възможно до 1кг
Съб Апр 23, 2016 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Първо трябва да избереш дали искаш пух или синтетика.

Ако е първото - нека някой друг да препоръча (аз не съм ползвал пухени чували).
Ако е второто - според мен за трисезонен чувал теглото няма как да е под 1 кг за цена 250 лева.

Утре (тоест вече днес) съм на планина, след това ще прегледам пазара какво предлага и може да пиша.
Все пак - по-назад в темата има предложения, като например:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=108872#108872

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Съб Апр 23, 2016 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Първо трябва да избереш дали искаш пух или синтетика.

Ако е първото - нека някой друг да препоръча (аз не съм ползвал пухени чували).
Ако е второто - според мен за трисезонен чувал теглото няма как да е под 1 кг за цена 250 лева.

Утре (тоест вече днес) съм на планина, след това ще прегледам пазара какво предлага и може да пиша.
Все пак - по-назад в темата има предложения, като например:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=108872#108872


____________________

Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


Това съм го прочел.............този чувал които си посочил FERRINO - NIGHTEC 600 LITE PRO си го оставам ако не намеря друго...
Искам да попитам за този чувал

Deuter - Orbit 0°

http://www.stenata.com/bg/products/product/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB-orbit-0%C2%B0-zip-left
Пон Апр 25, 2016 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
katrinuzunova



Регистриран на: 06 Фев 2014
Мнения: 5
Местожителство: Varna

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, някой случайно дали си е давал спалния чувал за пране на химическо? Видях тази тема, но ми се стори стара и реших да попитам дали някой знае някое химическо чистене в София, към което мога да се обърна за да ми изперат чувала. Чувала ми е този модел от Декатлон и е даже сравнително нов, но миналата година на един преход стана живо чудо, а пък у нас в пералнята нещо не ми се ще да го пускам, понеже съм чувала, че е възможно да се събере пълнежа на куп. За момента съм се насочила към това химическо чистене, понеже ми е наблизо в Надежда, но ако някой друг е ползвал някое и е сигурен в услугите им съм отворена към предложения.

Благодаря предварително.
Вто Апр 26, 2016 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Iter



Регистриран на: 05 Юни 2014
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
katrinuzunova написа:
Здравейте, някой случайно дали си е давал спалния чувал за пране на химическо? Видях тази тема, но ми се стори стара и реших да попитам дали някой знае някое химическо чистене в София, към което мога да се обърна за да ми изперат чувала. Чувала ми е този модел от Декатлон и е даже сравнително нов, но миналата година на един преход стана живо чудо, а пък у нас в пералнята нещо не ми се ще да го пускам, понеже съм чувала, че е възможно да се събере пълнежа на куп. За момента съм се насочила към това химическо чистене, понеже ми е наблизо в Надежда, но ако някой друг е ползвал някое и е сигурен в услугите им съм отворена към предложения.

Благодаря предварително.



Ако чувалът е синтетика и имаш пералня с по-голям обям - 7 кг., няма проблем да го изпереш в нея, като спазваш инструкциите за пране и сушене. На химическо давам пухенки, защото нямам сушилня, за да ги изсуша както трябва. Последно ползвах химическото в Сердика център, нямаше проблеми. И якето си остана пухкаво.
Вто Апр 26, 2016 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Злати



Регистриран на: 23 Май 2016
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Smile
Пиша тук с надеждата да ме ориентирате за зимен (или май е по-добре трисезонен) спален чувал, с който искам да изненадам приятеля ми за рожденния му ден през юни.
В интерес на истината не съм много запозната кое е добро и кое не е, и не мога сама да преценя, а не искам да му взимам просто някакъв спален чувал.
Малко повече информация:
Тъй като сме от Родопите, приятелят ми най-много обикаля нашите прекрасни кътчета, като лятото е планински водач и си има летен спален чувал, но през зимата също много обикаля с неговия най-добър приятел, и то по безлюдни места, задължително с палатка и спален чувал - част от тръпката.
Зимният му спален чувал вече е издал багажа, а обикалят при температури около -10 -> -15 градуса. Иска ми се спалният чувал да е тип „мумия”, разбрах, че той е най-ефективен.
Друга важна подробност е, че е необходимо да не е много тежък, тъй като часове наред бродят с раниците и всеки грам е важен.
Също така трябва да е от изкуствени влакна, тъй като са предимно във влажна среда.
Висок е около 180-185м, около 85кг.
Мога да отделя около 150 - 200лв. Знам, че по-качествените чували са по-скъпи, но нямам толкова финансови възможности.
Ще бъда много благодарна ако някой ме насочи какво да взема, разчитам единствено на вас, както и на неговия приятел, който също ще помоля за съвет.
От търсенията ми досега намерих този модел:
https://www.dimibike.com/turizam-ekipirovka/spalni-chuvali/spalen-chuval-spartan-nepal500.htm
Но ме притеснява, че е тежък, също така за тази цена не знам дали температурите, които пише, отговарят на истината.
Благодаря предварително и желая на всички ви незабравими мигове по родните райски кътчета. Smile
Поздрави! Smile
Съб Май 28, 2016 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Някакво мнение за Лидълските чували с граница на комфорт за мъже 10 градуса и тегло от 750 грама?
Гледам, че са доста компактни като са събрани и се замислих за летен чувал дали да си взема такъв Rolling Eyes
Цената му е към 35 лв.
Сря Юни 29, 2016 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
Някакво мнение за Лидълските чували с граница на комфорт за мъже 10 градуса и тегло от 750 грама?
Гледам, че са доста компактни като са събрани и се замислих за летен чувал дали да си взема такъв Rolling Eyes
Цената му е към 35 лв.


Все казвам, че там откъдето си купуваш лимони и хляб не може и винтоверт и палатка... Ама от въпросните спални чували си взехме с приятелката ми. Спечелиха ни с тегло, цена и обем. Ще ги ползваме по топлото, за студ си имаме истински. След първата проба ще пиша за отзиви. Предполагам ще е скоро на открития балкон на хамака или шезлонга Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 29, 2016 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
denidimitrova



Регистриран на: 12 Май 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Някой тук продава ли спален чувал, който да бъде лек и подходящ за повече от един сезон? Търся нещо под 100лв.... Rolling Eyes

_________________
Съдбата е непостоянна, бързо взема това, което е дала. https://www.itazone.com/
Вто Юли 12, 2016 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
denidimitrova написа:
Някой тук продава ли спален чувал, който да бъде лек и подходящ за повече от един сезон? Търся нещо под 100лв.... Rolling Eyes



Ако има подобни леки ( около 1кг най много 1.2 ) чувалчета много запазени втора ръка за под 100лв веднага 2 си запазвам ако може Laughing Laughing Laughing
Вто Юли 12, 2016 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Следваща
Страница 23 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov