ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
denidimitrova



Регистриран на: 12 Май 2016
Мнения: 6

Мнение Трисезонен спален чувал Отговорете с цитат
Някой може ли да ми препоръча марка, модел, но да е под 200лв.

_________________
Съдбата е непостоянна, бързо взема това, което е дала. https://www.itazone.com/
Чет Юли 28, 2016 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n3Tk0



Регистриран на: 14 Яну 2014
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
За къде ще се ползва, в какви сезони, около какви температури? Зиморничева ли сте? Около какви температури обичате да спите?
Пет Юли 29, 2016 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitrov



Регистриран на: 25 Авг 2016
Мнения: 8

Мнение Търся Отговорете с цитат
Търся спален чувал за мен и жена ми. Предпочитанията са ми да е лек, евтин и ще се ползва от ранна пролет до късна есен, основно за къмпинг. Ще се радвам и ще е полезно да чуя мнения и предложения. определено не съм капацитет в тази насока и съм новак в къмпинг оборудването....Благодаря!
Чет Сеп 22, 2016 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение "Семеен" спален чувал Отговорете с цитат
Години наред в палатката сме спали с жена ми в сдвоен чувал: двата спални чувала се свързват с общ цип и се превръщат в двойно широк чувал. Вътре спеше и дъщеря ни, докато беше малка, и имаше достатъчно място за трима ни. Смятам, че това е най-добрият вариант за двама души. За целта обаче чувалите трябва да са правоъгълни, а не тип "саркофаг" (който е най-неудобната измишльотина!) и да допускат "зацепване". Има такива и обикновено на тях си пише.
Пет Сеп 23, 2016 1:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм много доволен от този спален чувал.Много добре се държи на студ и на роса... http://www.varriosport.bg/zimen-spalen-chuval-husky-enjoy.html

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Сеп 28, 2016 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Re: "Семеен" спален чувал Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Години наред в палатката сме спали с жена ми в сдвоен чувал: двата спални чувала се свързват с общ цип и се превръщат в двойно широк чувал. Вътре спеше и дъщеря ни, докато беше малка, и имаше достатъчно място за трима ни. Смятам, че това е най-добрият вариант за двама души. За целта обаче чувалите трябва да са правоъгълни, а не тип "саркофаг" (който е най-неудобната измишльотина!) и да допускат "зацепване". Има такива и обикновено на тях си пише.


И аз смятам другата година да си взема лек спален чувал (топлите месеци), но с тази функция сдвояване, понеже е един вид плюс/застраховка >- ако се наложи да спиш на по-студено Cold , да може да го съединиш с чувала, на някоя услужлива планинарка да речем Razz
Сега разбирам, че само правоъгълните го имат това, които предполагам са по-тежки от мумията?
И каква е вероятността да може да се сдвои със случаен чувал (при нужда)- т.е. циповете им еднакви ли са (едва ли) - да знам дали има смисъл да ограничавам избора си?
Предполагам поне може да са и двата "леви" или и там трябва да са лев и десен?

ПП: Тук виждам, че има значение - лев и десен цип, което намаля с 50% вероятността Sad
Значи можело и тип мумия да се сдвояват:
http://extreme-bg.com/spalen-chuval-leten-high-peak-lite-pak-800-2014

http://www.alpine-camping.com/categories-categories-spalni_chuvali-spalen_chuval_easy_camp_orbit_300

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Ное 02, 2016 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: "Семеен" спален чувал Отговорете с цитат
taurus написа:
Сотиров написа:
Години наред в палатката сме спали с жена ми в сдвоен чувал: двата спални чувала се свързват с общ цип и се превръщат в двойно широк чувал. Вътре спеше и дъщеря ни, докато беше малка, и имаше достатъчно място за трима ни. Смятам, че това е най-добрият вариант за двама души. За целта обаче чувалите трябва да са правоъгълни, а не тип "саркофаг" (който е най-неудобната измишльотина!) и да допускат "зацепване". Има такива и обикновено на тях си пише.


И аз смятам другата година да си взема лек спален чувал (топлите месеци), но с тази функция сдвояване, понеже е един вид плюс/застраховка >- ако се наложи да спиш на по-студено Cold , да може да го съединиш с чувала, на някоя услужлива планинарка да речем Razz
Сега разбирам, че само правоъгълните го имат това,

Някои "мумии" също имат тази възможност.

taurus написа:
И каква е вероятността да може да се сдвои със случаен чувал (при нужда)- т.е. циповете им еднакви ли са (едва ли) - да знам дали има смисъл да ограничавам избора си?

С подобен модел от същия производител може и да стане.

taurus написа:
Предполагам поне може да са и двата "леви" или и там трябва да са лев и десен?

За правоъгълните няма значение. При "мумиите" са нужни ляв и десен.
Сря Ное 02, 2016 1:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emka22



Регистриран на: 21 Сеп 2009
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, имам спални чували Aztec с температури: комфорт -3, лимит -9, екстрем -25
Досега зимата не съм спал в палатка и ме интересува дали ще мога да спя с тях в палатка над 2000м. със сина ми или ще е по-добре да не рискувам, че ми се струват малко слабички.
Сря Дек 14, 2016 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
emka22 написа:
Здравейте, имам спални чували Aztec с температури: комфорт -3, лимит -9, екстрем -25
Досега зимата не съм спал в палатка и ме интересува дали ще мога да спя с тях в палатка над 2000м. със сина ми или ще е по-добре да не рискувам, че ми се струват малко слабички.

Определено недей да рискуваш. Комфорт -3 е твърде малко, трябва да е поне -15 за да можеш да заспиш и да не трепериш цяла нощ, а тия температури на лимит и екстрем са предназначени само за крайна нужда, да дадеш шансове на спасителите да те намерят с работещ софтуер.
Сря Дек 14, 2016 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emka22



Регистриран на: 21 Сеп 2009
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Lexx написа:
emka22 написа:
Здравейте, имам спални чували Aztec с температури: комфорт -3, лимит -9, екстрем -25
Досега зимата не съм спал в палатка и ме интересува дали ще мога да спя с тях в палатка над 2000м. със сина ми или ще е по-добре да не рискувам, че ми се струват малко слабички.

Определено недей да рискуваш. Комфорт -3 е твърде малко, трябва да е поне -15 за да можеш да заспиш и да не трепериш цяла нощ, а тия температури на лимит и екстрем са предназначени само за крайна нужда, да дадеш шансове на спасителите да те намерят с работещ софтуер.

И аз така мисля- тези чували ще ги използвам за заслони, а за палатка ще взема нещо по-сериозно - комфорт около -25, екстрем около -35, все пак ще си вода детето и не трябва да има грешки
Чет Дек 15, 2016 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
emka22 написа:
Здравейте, имам спални чували Aztec с температури: комфорт -3, лимит -9, екстрем -25
Досега зимата не съм спал в палатка и ме интересува дали ще мога да спя с тях в палатка над 2000м. със сина ми или ще е по-добре да не рискувам, че ми се струват малко слабички.

Защо трябва да рискувате?

През нощта температурите вече спадат до минус 10 градуса - излизате навън, разпъвате спалния чувал и го пробвате. Ако се смръзнете - прибирате се вкъщи на топло и си правите изводи и заключения.

Да се има предвид, че не е желателно още в началото на зимата да се нощува веднага на екстремни температури. Добре е първо с няколко нощувки на "по-нормални" температури да се свикне със студа и зимата, и едва след това да се премине към чувалуване при температури между границите на лимита и екстемума.

П. П. Всеки човек е различен, затова трябва личен опит. (Част от моя личен опит - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=97072#97072). Мое мнение - ако температурите в палатката не спадат под минус 15 градуса, няма да имате проблем с нощуването. Най-много да не можете да заспите. Но първо пробвайте.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Дек 15, 2016 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Аз също някъде тук бях писал как се спи сравнително комфортно в чувал за 0 градуса на -15 с някои елементарни и подръчни въведения, сътворявани на място. Но не ми се рови, така че ако имате интерес разтърсете се по темите.
Чет Дек 15, 2016 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз затова си поръчах това

Force Ten Nano -10
https://www.amazon.co.uk/Force-Ten-Nano-10-Sleeping/dp/B00KO2MG6U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481814467&sr=8-1&keywords=Force+Ten+Nano

надявам се да помогне в нашите планини
Чет Дек 15, 2016 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emka22



Регистриран на: 21 Сеп 2009
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Аз затова си поръчах това

Force Ten Nano -10
https://www.amazon.co.uk/Force-Ten-Nano-10-Sleeping/dp/B00KO2MG6U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481814467&sr=8-1&keywords=Force+Ten+Nano

надявам се да помогне в нашите планини

Той като характеристики е като моя, мисля че за голям студ не става, затова аз ще поръчвам 2бр. от това- http://www.milolab.com/article?id=3328&ctxid=1702&lang=bg
Като цена ми се струва добре ако отговаря на посочените параметри.
Чет Дек 15, 2016 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение летен спален чувал Отговорете с цитат
Искам да купя за подарък летен спален чувал.
1. чувалът трябва да е прав, не мумия
2. възможно по-лек /макс 1,200кг/
3. ще го ползва жена около 170см висока
4. ще се ползва по планини лятото /в палатка/ и на морето, зимата евентуално на хижа.
5. бюджет до 80-100лв макс.

Мнение за тези:
http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2580
http://www.decathlon.bg/p/8355743_spalen-chuval-za-prehod-forclaz-10-sin-lyav-tsip.html?search_query=SPALEN+CHUVAL&results=27#/275-200-m
http://www.decathlon.bg/p/8352801_spalen-chuval-za-kamping-arpenaz-10-plume-cherven.html?search_query=SPALEN+CHUVAL&results=27#/278-200-l
Пет Дек 16, 2016 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 28, 29, 30  Следваща
Страница 24 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov