ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
peak23



Регистриран на: 23 Окт 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
peak23 написа:
Здравейте,

Търся да си закупя спален чувал с комфорт около -10. Основно ще се използва при ски преходи зимата.
Какво е мнението за спалният чувал на Мило Трекер (http://milolab.com/spalni-chuvali/treker/)? Някой има ли наблюдения?
Потърсях мнения из форума, но освен запитвания не открих конкретни отговори.

Друг модел, на който съм се спрял е Robens Couloir 500 (https://www.robens.de/en-gb/shop-1/outdoor-sleeping-gear/couloir-500)

Поздрави!
Аз съм от години с по-малкия брат - milo Турист +
Много съм доволен. Единствена забележка - нямаше дублираща текстилна лента на ципа отвътре и през него фукаше. Та при една шивачка го носих и му приши такава лента. Голямо недоглеждане, но може да са го подобрили - все пак моят е от 2013-та.
Мило-то от линка е по-зимен чувал от Робенс-а.
850гр. пух срещу 500. Голяма е разликата, но пък на Робенс-а съотношението пух/пера е 95/5 срещу 90/10 при мило-то.
BG


Благодаря!

Според описанията на продуктите в сайта, този проблем за модела Трекер е оправен, но липсва в описанието на Турист +.
Цитат:
Детайли:
    ...
    1 пухен шал по дължината на ципа за оптимална изолация
    ...

Вто Окт 08, 2019 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми те поне са българска фирма, звънни им кажи им, че искаш да ти пришият шал на ципа, мисля, че няма да ти откажат - Собственика се казва Пенчо ползвай го като жокер
Сря Окт 09, 2019 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
peak23, конкретно пухените чували на Мило са много добри и с адекватна цена. Ползват качествени материали и работят добре - покрай експедиции, познати чужденци след това купуваха от тези чували. Последният чувал, който ползвам от Мило е Хималая, като помолих за размери, съобразени с моя ръст, както и за по-малко пух за да го олекотя. Да, могат да изпълняват и персонални поръчки. Говорил съм все с Веселина и съм възприемал нея за собственик, но може и exiiit да е прав. Мисля, че и без жокери ще ти помогнат. Кулоарът на Робенс е също добър чувал - по-лек е основно заради по-малкото пълнеж и съответно, очаква се да топли по-малко. Наистина би бил по-удобен при седнало положение. На мен страничния цип ми е по-ценен заради възможността да сдвоявам с втори чувал, както и поради това, че се въртя често. Вероятно и двата биха ти вършили работа, като подозирам, че стават и за зимни преходи без ски Smile
Сря Окт 09, 2019 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Веселина е жена му, може би тя да се разправя с производство и т.н.
Сря Окт 09, 2019 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peak23



Регистриран на: 23 Окт 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за полезната информация! Smile

Най-вероятно ще заложа на чувала на Мило, а и опцията за персонални поръчки/доработки е супер.
Сря Окт 09, 2019 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лятото си поръчвах чувал от Мило (те май правят всичко по поръчка) - модел Трекер. Предпочитах по-късия вариант (висок съм около 170 см) за да пестя тегло, но се оказа, че той се брои дамски и стандартно е по тесен от дългия. Затова ми направиха по-къс, но със стандартна ширина. Отне само няколко дни, пратиха ми го с компресионна торба и отделно торба за съхранение. Отделно имаше и подарък. Изпълнението изглежда много добро. Чувалът има пет години гаранция, което е важно. Нямах възможност да го пробвам на температури под нулата, спах при температура няколко градуса над нулата и беше ужасно горещо с него. Впечатлен съм от отношението към клиента. Поръчката от тази фирма беше истинско удоволствие за мен.
Пет Окт 11, 2019 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Бихте ли споделили сайта от които поръчахте?
Пет Окт 11, 2019 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
http://milolab.com/
Съб Окт 12, 2019 7:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Налага ми се да купя прав спален чувал за лятото.
Искам да може да се сдвоява с наличния VANGO TRANQUILITY 250: https://www.dimibike.com/turizam-ekipirovka/spalni-chuvali/letni-spalni-chuvali-grupa/spalen-chuval-vango-tranquility250.htm
Но се чудя дали да не е трисезонния му вариант: VANGO TRANQUILITY 350: https://www.dimibike.com/turizam-ekipirovka/spalni-chuvali/trisezonni-spalni-chuvali-grupa/spalen-chuval-vango-tranquility350.htm или новият VANGO Roar Single: https://tashev.bg/store/bg/spalen-chuval-vango-roar-single-2046
Ако се спра на трисезонния вариант, дали този новият ще може да се сдвоява с наличния? А каква е разликата между двата, според вас? Гледам описанието на пълнежа, но честно казано, не съм много наясно...

За висока планина и за по-хладно време си имам мумия с комфорт под нулата, но с него лятото и на по-ниско ми е много топло...

Благодаря!
Чет Ное 07, 2019 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Е ако си от София и не те е срам ( не би трябвало) вземи твоят и иди в магазина да провериш сдвояването дали е възможно.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Ное 07, 2019 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Вкъщи и на вилата спим със завивка от силиконизирани кухи влакна със същата плътност от 350г на квадратен метър. Мога да кажа че топлят много добре без да спарват и не дразнят хората с алергии (жена ми има астма). Аз лично не бих се поколебал при избор между 100% кухи влакна и едва 30%, но пък сдвояването е най-важно. Все пак две тела се топлят толкова добре, че в краен случай и без спален чувал може. Very Happy
Пет Ное 08, 2019 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Определено като имаш някой да те топли е по-добре...хихих

ПП: Имам вече два противоречащи си отговора на въпросите ми: от служител на един спортен магазин, че не се сдвояват и от познати, които са точно с VANGO TRANQUILITY 250 и VANGO TRANQUILITY 350 и казаха, че няма проблеми и си пасват двата чувала добре.
А може да грабна наличният и да ида до някой магазин, идеята е добра. Smile
Пет Ное 08, 2019 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Ами сегашните ни летни три сезонни чували принципно не са предвидени да се сдвояват, но всъщност се сдвояват без проблем, само дето единия е с дъното на горе... Та ако ситуацията го изисква винаги се намира начин, а и напълно разгърнати като одеало също вършат работа, ако е по-топло. Най-добре си остава просто да се пробват и да се вземат такива, че всичко да им е точно разбира се.
Пет Ное 08, 2019 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasko.sm



Регистриран на: 24 Юни 2019
Мнения: 21
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
https://campingrocks.bg/bg/product/3403/spalen-chuval-trimm-balance-red-dark-red-2019
Мнение за този чувал, ще се използва при мимимални температури от 0°, търся чувал до 100 лв. ако имате други предложения с удоволствие бих ги чул.
Пон Дек 30, 2019 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vasko.sm написа:
https://campingrocks.bg/bg/product/3403/spalen-chuval-trimm-balance-red-dark-red-2019
Мнение за този чувал, ще се използва при мимимални температури от 0°, търся чувал до 100 лв. ако имате други предложения с удоволствие бих ги чул.


Другия вариант ти е нещо на Vango или PINGUIN за тези пари.
Примерно нещо от сорта..... но е по тежко от това което си гледал

https://www.dimibike.com/turizam-ekipirovka/spalni-chuvali/zimen-spalen-chuval-comfort.htm

Но колко са реални градусите на подобни чували не се знае.....
Пон Дек 30, 2019 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Следваща
Страница 28 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov