ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
раници Deuter -за и против
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
раници Deuter -за и против
Автор Съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение раници Deuter -за и против Отговорете с цитат
Бих искал да чуя мнението на повече колеги за раници Deuter -предимства и недостатъци. Ще се радвам да се чуят всички гледни точки -привърженици и противници на тази марка Smile
Толкова ли са добри(качествени) и удобни за носене тези раници?
Чет Дек 02, 2010 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Докато не си я сложиш на гърба - не можеш да кажеш Smile
Няма универсална раница, която да е удобна на всички. Даже и Deuter да е.

Познавам хора, на които даже Ташев Вихрен 40 им е удобна, а за мен това е най-голямото изтезание измисляно някога, може би бие и средновековните мъчения.

За себе си съм открила, че са ми удобни високи и тесни раници, колкото по-високо ми идва капака, толкова по-лесно я нося. За момента най-удобното нещо, което съм слагала на гърба си е един Loap Mivok 50+10. И натъпкана до край почти не я усещам. Пък за мен 13-14 кила са си много за носене.

Друго важно е да премериш раницата и да видиш дали кръстния колан ти идва на кръста точно (ако не се регулира гърба), иначе е безсмислен.
Чет Дек 02, 2010 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
+ Здрава, удобна за носене, капака става на дневна раница, отвара се странично, дъждобран, много дупки за водата, каишки и тн
- тежка, скъпа (макар, че купена в промоционални времена от UK не чак толкова много)
говоря за този модел
http://www.deuter.com/en/products/33827_AircontactPRO60u15_470_07_ENG.php

ПП Е разбира се за възможности за настройки на гърба, кръстния колан и другите каиши и каишки изобщо няма какво да се коментира, за мен е постигнато съвършенство (сравнено с това което съм ползвал и виждал до сега)


Последната промяна е направена от JimBoj на Чет Дек 02, 2010 6:42 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Дек 02, 2010 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Плюсове и минусите като в предходния пост.
Аз съм с подобна на горната, но по-малък литраж.
http://www.deuter.com/en/products/33429_Aircontact45u10__DEU.php

По-удобна не съм имал и аз, но всичко става след като успееш да регулираш всичко да е по твоя гръб.
Иначе модела който щях да си взема аз, щеше да бъде:
http://www.deuter.com/en/products/33748_ACTLite45u10SL_238_08_ENG.php Почти кило по-лека от моята.

Но тази която я взех в първия линк беше на много яка промоция и то тук в БГ.

Поздрави
Чет Дек 02, 2010 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Това, което аз имам като наблюдение е, че ниските им класове не са нищо особено.
Пет Дек 03, 2010 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
а за ниските класове мисля че то се подразбира, да не би евтините сапунерки на Канон и Никон да приличат по нещо на фулфраймовете, или А класата на Мерцедес да е комфортна като SEL ?
Пет Дек 03, 2010 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Това е мнението за Deuter на колегата igurbev :

Моето мнение е, че раниците са наистна качествени, в смисъл може да разчиташ, че няма да се изпочупят циповете още на първото ходене (както стана с предходната ми раницата на Ферино) или пък да се разпаднат по шевовете. Визирайки моята, сериозни недостатъци са:

много е тежка - горе долу, колкото една прилична двуместна палатка(2,55 кг спред Стената, според други 5 lbs 11 oz, което е 2,58 кг - за 55+10, което изобщо не е голяма раница; 75 + 10 са вече 3,08 кг ) ,
може и единсвения да съм, но на мен ми е неудобна,
скъпа е,
при последното ходене в дъжд, раницата освен, че беше мокра под собствения й дъждобран, но в долната част на дъждобрана се беше събрала локва(като го видях това, просто не можех да повярвам на очите си и седях и се почесвах, и си виках, гледай я тая глупост, навремето, когато ходех със самар с алуминиевите тръби и го покривах с найловнов чувал, можех да изкарам часове под дъжда без поражения, а това, освен че не пази, спомага и допълнително да се накваси долното отделение)
Пет Дек 03, 2010 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пишман турист



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
.......
при последното ходене в дъжд, раницата освен, че беше мокра под собствения й дъждобран, но в долната част на дъждобрана се беше събрала локва(като го видях това, просто не можех да повярвам на очите си и седях и се почесвах, и си виках, гледай я тая глупост, навремето, когато ходех със самар с алуминиевите тръби и го покривах с найловнов чувал, можех да изкарам часове под дъжда без поражения, а това, освен че не пази, спомага и допълнително да се накваси долното отделение)


Темата е стара, ама като явно се получават локви в дъждобраните на раниците всеки може да си направи на дъждобрана отдолу две / три дупки с поялник или цигара и водата ще се оттича. А който иска може и да направи като Vaude http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B001QXDK70/ref=dp_otherviews?ie=UTF8&color_name=4&img=PT02&s=sports[/img]
Пет Авг 31, 2012 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
чудесни раници.
ако не навредят на бюджета ... нямам какво да му се мисли и избира Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Нед Сеп 02, 2012 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diatod



Регистриран на: 11 Окт 2012
Мнения: 1

Мнение Раница DEUTER Отговорете с цитат
Бих искала да попитам всички ли раници на марката DEUTER имат възможност капака им да става дневна раница? Харесала съм си една Deuter ACT Lite 40 + 10.
Чет Окт 11, 2012 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами определено не са всички, аз имам Futura Vario 45+10 SL и няма тази опция.
Пет Окт 12, 2012 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Едно питане към феновете на Deuter - доколко комфортно е закачането на снегоходки(TSL-226) на страничните компресионни ленти ? Става въпрос за модела ACT LITE 50+10.... Croc



_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Окт 31, 2012 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, имам я тая същата. Кекави са и щракалките межу другото, счупих 3 вкл на кръстния колан за има-няма 1 месец.
Да сложиш снегоходките отстрани не е много добре, блокират се джобовете.
Алтернатива е отпред прави, но пък се блокира предния ластичен джоб и се затруднява достъпа до долното и горните отделения.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 01, 2012 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
На моята са си здрави "щракалките"... (Act Lite 50+10, но по-стар модел) Rolling Eyes

Снегоходките (също 226) винаги ги закачам отстрани, така и не измислих по-подходящо място. При това с шиповете към раницата, уж не трябвало така, ама обратното хич не става.
Успявам даже да ги вмъкна вътре в джобовете и неясно как да набутам и щеките там Laughing С повечко маневри съм наблъсквала и бутилка с вода.

Това се получава в крайна сметка:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/329428_4112177050093_1974070163_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/621773_4112149569406_1722033302_o.jpg (тук даже съм с 2 чифта щеки и чифт и половина снегоходки накичени по мене)
Чет Ное 01, 2012 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
То и аз досега закачах по подобен начин федербалите. Но скоро имах възможността да премеря въпросния модел раница и май се харесахме Smile . Голямо наказание са това снегоходките - с тях лошо, без тях още по-лошо Crying or Very sad .........

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Чет Ное 01, 2012 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov