ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
„Маркови“ екипировка или евтинийки?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
„Маркови“ екипировка или евтинийки?

„Маркови“ екипировка или евтинийки?
само марково, не правя компромиси с качеството
32%
 32%  [ 12 ]
евтиното върши същата работа за жълти стотинки
5%
 5%  [ 2 ]
нямам възможност за скъпи неща
21%
 21%  [ 8 ]
за по маловажните неща, правя компромиси с качеството
40%
 40%  [ 15 ]
Общо гласове : 37

Автор Съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз карам на прИмоции Smile ако намеря нещо качестено и на промоция купувам, иначе не... Така е с раницата ми, 3 чифта обувки, щеки, зимен екип, ски и т.н.
В тая връзка бях много разочарован от единя чифт обувки, с който по невнимание стъпих в река веднъж и не пускаха, след като на 5тия месец почнаха до пускат от към петите!!!!
В това отнишение igurbev е много прав, ако действително бях дал реалната цена (вярно, че мойте се водеха с лек дефект но нямаше нищо общо с това порпускане появило се по-късно) със сигурност щах да съм тотално разочарован, и да сматам като него, че не си заслужават цената. (сега съм само малко разочарован Laughing )

А за споменатите излети с пътички и удобството, ей това лято за пръв път при един 4 дневен поход из Рила си обух сандалите да ходя с тях не само около хижите на третия ден, след като яко ми се подбиха краката за пореден път, такова удобство с никоя туристическа обувка не съм имал в планианта никога. Вярно че така шанса за контузии е по-голям, ама на мен като цяло никои туристически обувки не са ми на 100% удобни..... то дефакто проблема си е в мойте крака, ама се пак.

Това е според мен.....
Чет Дек 16, 2010 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така...нека и аз да споделя от скромния си опит до тук в планините. Както се спомена и по-горе - с обувките компромис не правя - работих цяло лято - дадох 300лв и вече 3-та година няма мърдане ( вярно, че за лятото ми идват малко тежички за походи - но се преживява). Лека полека събирам екипировка - отвсякъде. Магазините секънд хенд са един не лош избор за панталон (примерно), но е факт, че трябва бая обикаляне и известна доза късмет, че да попаднеш на хубаво нещо. Купувам по 2-3 неща на година и си преценявам екипировката - за това къде мога да отида и къде - не. Но се съгласете, че ако можеш да си набавиш всичко на един път - част от удоволствието да си набавяш малко по-малко необходимите неща - ще се загуби, а това според мен е един от чаровете на планината (макар и по индиректен начин). Все пак правилото, което следвам е никога, ама никога да не подценявам планината - принцип, който съм сигурен, че движи и бая голяма част от планинарите.
Все пак винаги се консултирам с форуми, мнения на потребители и приятели преди да си купя каквото и да било Smile
Пет Дек 24, 2010 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Pssiho написа:
с обувките компромис не правя - работих цяло лято - дадох 300лв и вече 3-та година няма мърдане

Сподели, моля, за какви обувки става дума и колко често ги използваш.
Пет Дек 24, 2010 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами обувките са Соломон, а ги използвам поне 2 пъти месечно през зимата, и поне 10 дена през лятото - не е много, но все пак съм доволен Smile
Съб Дек 25, 2010 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pinchi



Регистриран на: 07 Юни 2009
Мнения: 83
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
За обувките - без компромис. От там нататък може да си караш и с дрехите от на пра дядо, ще се оправиш без проблем. Е ще носиш по-тежка раница, ще ти е по-неприятно че боцка, ама кво, нали е за без пари Wink
При мен въпроса седи така - Струва ли си да си взема яке или полар Маммут при положение, че на Мило и на Зайо същите и струват 3 пъти по-малко.
Old

_________________
Що е убав този връх байно
Съб Дек 25, 2010 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Pssiho написа:
Ами обувките са Соломон

Извинявай, че това нищо не ми говори. Би ли постнал линк към модела. Аз съм малко скептичен по темата, защото с течение на времето се убеждавам, че е грешка човек да е твърде критичен към обувките си: или не са удобни, или бързо започват да пропускат, или се хвъзгат на камък, или подметката им много бързо се изтърква. Евентуално изкарват 2, дай боже 3 години, но общо взего след по-малко от половината от това време стават вир вода при първата роса, без значение дали ги импрегнираш или не. Така че за мен мерилото за добри обувки е, когато ги хвърлиш, преди да си купиш други, да си кажеш: "И все пак бяха сериозни обувки!"
Съб Дек 25, 2010 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Ами като четох постовете по горе да ви похваля нещо качествено хубаво и относително евтино работни дрехи на Щил и обувки Катерпилар със карбонови предразни бомбета и без пластини в подметката. Вярно че се водят работни но по нищо не отстъпват на туристическата екипировка и понеже са работни съответно са по евтини .
Нед Дек 26, 2010 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Pssiho написа:
Ами обувките са Соломон

Извинявай, че това нищо не ми говори. Би ли постнал линк към модела. Аз съм малко скептичен по темата, защото с течение на времето се убеждавам, че е грешка човек да е твърде критичен към обувките си: или не са удобни, или бързо започват да пропускат, или се хвъзгат на камък, или подметката им много бързо се изтърква. Евентуално изкарват 2, дай боже 3 години, но общо взего след по-малко от половината от това време стават вир вода при първата роса, без значение дали ги импрегнираш или не. Така че за мен мерилото за добри обувки е, когато ги хвърлиш, преди да си купиш други, да си кажеш: "И все пак бяха сериозни обувки!"


Бих постнал мои снимките на обувките, защото моделът в нета не мога да го намеря - все пак съм ги купувал преди 3 години.
http://pssiho.snimka.bg/mountain/razni.414980.14446479
Пон Дек 27, 2010 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, и аз мисля, че се водят зимни - но това не ми пречи да ги нося и лятото в планината(както казах - на моменти ми иде да ги метна в първото дере, но след това съм им благодарен).
Пон Дек 27, 2010 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
serjy



Регистриран на: 10 Авг 2010
Мнения: 8
Местожителство: Лом

Мнение Отговорете с цитат
Може да си купите скъпо и боклук, но евтино и хубаво, никога! Laughing
Пон Яну 03, 2011 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Дали? Миналата година канадско карибу беше по 220 - 230 лв. Забравих фирмата... лесно ще се намери с Caribou ако не греша и това. Всичките пластмасови бълвочи са над тази цена винаги, а рядко вършат работа като тази обувка.
Вто Яну 04, 2011 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
ОТ известно време започнах да се образовам относно материите и материалите за производство на екипировка като за пример мога да дам polartec. Полартека си е полартек но можеш да свалиш от цената ако си купиш по-народна марка и естествено на промоция. Говоря за блуза от полартек 100 но от мамут или зайо. Веднъж плащаш за марката но материала е същия но зависи и кройка и прочие. Пазарувам ако мога качествени работи но на промоция или от чужбина ако става. Дрехи и обувки предпочитам да меря преди да купя.
Нед Апр 29, 2012 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilio



Регистриран на: 01 Апр 2010
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Привет,
Понеже фамилията ми е "Марков" и някак си приемам присърце темата.Не стига че всичките молове предлагат от мойте стоки(маркови), на всеки ъгъл има маркови цигари и алкохол...а сега и маркови туристически дрехи.

Дали предпочитам от мойте или еФтинки..определено Ефтинки.
Примери бол - раница "eye" - 30 лв вместо 100 и кусур за Ташев и върши същата работа.

Чепици Нетвалк верно боклуци са обаче според мойта теория всички обуща рано или късно протичат.Познавам поне трима собственици на обувки над 300 лв които съжаляват.

И не на последно място цената е адски определяща.Ако 300 лв са 5% от заплатата ми давам ги без да се самисля, Обаче като 50% от заплатата ми как да ги дам.
И наистина марково и скъпо въобще не значи качествено (освен за мен)
Поздрави.

_________________
В планината лоша ракия, грозна жена и неприятно време - няма!
Skype:iliyan.markov
Пет Май 18, 2012 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ilio написа:
Привет,
Понеже фамилията ми е "Марков" и някак си приемам присърце темата.Не стига че всичките молове предлагат от мойте стоки(маркови), на всеки ъгъл има маркови цигари и алкохол...а сега и маркови туристически дрехи.

Дали предпочитам от мойте или еФтинки..определено Ефтинки.
Примери бол - раница "eye" - 30 лв вместо 100 и кусур за Ташев и върши същата работа.

Чепици Нетвалк верно боклуци са обаче според мойта теория всички обуща рано или късно протичат.Познавам поне трима собственици на обувки над 300 лв които съжаляват.

И не на последно място цената е адски определяща.Ако 300 лв са 5% от заплатата ми давам ги без да се самисля, Обаче като 50% от заплатата ми как да ги дам.
И наистина марково и скъпо въобще не значи качествено (освен за мен)
Поздрави.


Остави това ама дори и да дадеш тези 300лв за дадено нещо не може да си сигурен че е "Марково" и колко време ще ти изкара , какво от това ,че пише примерно Salewa,Marmot,Montane или която и да е било скъпа марка у нас.Днес съвсем случайно се загледах в сайта на Мontane за един полар които страшно много ми хареса,като видях цената му от 100 паунда на бързо се отказах.Къде ли не го гледах по други сайтове обаче по малко от 85 паунда го няма.Като погледнах в един от нашите магазини за планинска екипировка се продава за около 160-170лв с печалбата на шефа на магазина.Много ми е интересно как като полара е 100 паунда той го взима за 50 - 55 най много за да може да е на печалба(дори и да е вносител на тази фирма).И не само за този полар стоят така нещата,въпрос на късмет,това е всичко според мен (за качествената стока)
Съб Юни 16, 2012 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Май всичко е една комбинация от личната концепция за обзавеждане и възможностите.

Навремето инвестирах първо в обувки, тях не можеш да ги вземеш на заем, като раницата Very Happy
Аз обаче ходя само с ниски обувки, като маратонки, понеже всички останали ми правят проблем на ахилеса. Добре че нямам никакви проблеми със здравината на глезените. От всички маркови, полумаркови и др., които съм си купувал, най-доволен бях от един модел на Адидас, който изглеждаше като усилена маратонка. Те понеже гледат повече комфорта, просто я бяха усилели и беше станало нещо уникално. Носех ги поне 3 години активно, дори лятото си ходех с тях из града.

След време си взех раница Салева за 340 лв и НЕ СЪЖАЛЯВАМ. Няма общо с другите, които вземах на заем преди това. Very Happy

Относно осветлението, още на пъривя китайски диоден челник се отказах от такива стоки.
Ходя си с пещерния челник на Пецел, с 4хR14, (има диоди и крушка, квото ти е кеф), обаче е безотказен и мога да си светя цяла нощ ако трябва. Very Happy
Съб Юни 16, 2012 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov