ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
„Маркови“ екипировка или евтинийки?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
„Маркови“ екипировка или евтинийки?

„Маркови“ екипировка или евтинийки?
само марково, не правя компромиси с качеството
32%
 32%  [ 12 ]
евтиното върши същата работа за жълти стотинки
5%
 5%  [ 2 ]
нямам възможност за скъпи неща
21%
 21%  [ 8 ]
за по маловажните неща, правя компромиси с качеството
40%
 40%  [ 15 ]
Общо гласове : 37

Автор Съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
А Лидъл не е за подценяване.....

Не е ами, последния път си купих от там страшни вратни пържоли. Laughing
Вто Дек 02, 2014 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
И , както гласеше една поговорка "За всеки влак си има пътници" Laughing
Няма как човек с 400-500 лв. заплата да си купи маркова екипировка , както и няма такъв получаващ пет или десетократно повече да пазарува от битака Very Happy
Демокрация ве Laughing
Вто Дек 02, 2014 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
//offtopic

Между другото ми е чудно-що винаги трябва нещо да е скъпо,за да е хубаво!?Навремето си купих комплект отвертки от магазина за левче-5отвертки и една отвертка дето отпред завършва с дръжка за "камък" на гедоре.Всичко за 6лв.Едри,грамадни,груби-25санта е дълга всяка,към сант е дебело металното острие.Пластмасата от която са направени дръжките не знам ква е, но е нещо страшно.Една синя груба пластмаса ли е,епоксидна смола ли е, не знам кво е,даже и осенъците като са я ляли ги е мързяло да изстържат.Твърда е като камък и същевременно-супер еластична.
Ще свалям аз 4 видии-главата да е била към петнайска нейде...Слагам аз камъка на китайския върток и напъвам-ниц.Не че нямам по-свестни инструменти,ама така се наложи-тоя китайски комплект само ми беше под ръка.На дръжката на въртока има дупка-там промуших металната част на една плоска отвертка от комплекта.Двете отвертки станаха като буквата "Т",за да имам по-яка опора.Пак напънах-ниц.Накрая доде един авер-150кила човек,два метра и кусур и взе да млати по въпросната Т-образна конструкция с един огромен чук за клинци-сигур 20 кила чук беше...При първия удар-нищо. Shocked При втория удар-видията изхвърча барабар с парче от стоманата във която беше завита,но така и не се отви.На двете отвертки и на камъка от гедорето-нищо им нямаше.Важното е че останаха за развиване само още три.На следващата видия ми дойде случайно идеята,що ли не пробвам дали пък случайно не е обратна резба... Twisted Evil Края няма да го разказвам,щото е срамен и обяснява колко е актуална поговорката "малко акъл да имаш-ама навреме да ти дойде"...
Търсил съм още от тия отвертки-няма.От шестте от 2004та досега-нямам нито една на която да и се е повредила/захабила било метална част,било дръжка.А работя постоянно с тях всеки ден.Едната-жената преди 6 месеца я загуби нейде из къщи.Идеше ми да и тегля един бой заради тая случка от яд.Слава Богу-загубена е нейде из дома,така че рано или късно ще изскокне...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Дек 02, 2014 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
//offtopic

Между другото ми е чудно-що винаги трябва нещо да е скъпо,за да е хубаво!?Навремето си купих комплект отвертки от магазина за левче-5отвертки и една отвертка дето отпред завършва с дръжка за "камък" на гедоре.Всичко за 6лв.Едри,грамадни,груби-25санта е дълга всяка,към сант е дебело металното острие.Пластмасата от която са направени дръжките не знам ква е, но е нещо страшно.Една синя груба пластмаса ли е,епоксидна смола ли е, не знам кво е,даже и осенъците като са я ляли ги е мързяло да изстържат.Твърда е като камък и същевременно-супер еластична.
Ще свалям аз 4 видии-главата да е била към петнайска нейде...Слагам аз камъка на китайския върток и напъвам-ниц.Не че нямам по-свестни инструменти,ама така се наложи-тоя китайски комплект само ми беше под ръка.На дръжката на въртока има дупка-там промуших металната част на една плоска отвертка от комплекта.Двете отвертки станаха като буквата "Т",за да имам по-яка опора.Пак напънах-ниц.Накрая доде един авер-150кила човек,два метра и кусур и взе да млати по въпросната Т-образна конструкция с един огромен чук за клинци-сигур 20 кила чук беше...При първия удар-нищо. Shocked При втория удар-видията изхвърча барабар с парче от стоманата във която беше завита,но така и не се отви.На двете отвертки и на камъка от гедорето-нищо им нямаше.Важното е че останаха за развиване само още три.На следващата видия ми дойде случайно идеята,що ли не пробвам дали пък случайно не е обратна резба... Twisted Evil Края няма да го разказвам,щото е срамен и обяснява колко е актуална поговорката "малко акъл да имаш-ама навреме да ти дойде"...
Търсил съм още от тия отвертки-няма.От шестте от 2004та досега-нямам нито една на която да и се е повредила/захабила било метална част,било дръжка.А работя постоянно с тях всеки ден.Едната-жената преди 6 месеца я загуби нейде из къщи.Идеше ми да и тегля един бой заради тая случка от яд.Слава Богу-загубена е нейде из дома,така че рано или късно ще изскокне...



Едно време та едно време, много го бленувате това време, ама то няма да се върне! И аз имам биташки отвертки от едно време с цени на тях 3ст. и все още нямат грешка. Сега иди си купи отвертки от левчето , завиеш 2 винта и те се нагънали затъпили или се счупят или дръжката се извади или ти се разпаднат в ръцете. Имам и един китайски френски ключ от много години ем не е мръднал ,а колко бой е видял. Наскоро купих нов за в колата пак китайски на вид същия, натегнах 10тина болта и на един каза прас и се разпиля . Аман от боклуци вече. Ясно,че скъпите неща са по качествени , ама има и боклуци с нарочно завишени цени да си мислим,че като са скъпи са качествени !
Вто Дек 02, 2014 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
Едно време та едно време, много го бленувате това време, ама то няма да се върне!


Ти прочете ли въобще кво съм писал?Говоря за нещо закупено от магазин за левче през 2004та година(времена когато китайската стока отдавна беше навлязла и като качество не се различаваше много от сегашната).Кви пет лева,кви три стотинки,къв съветски чугун!?За 3стотинки не знам да можеше да си купиш квото и да било,че даже и кибрит.Наема на видеокасета за една вечер беше левче,ебаси...
А че качеството на повечето китайски стоки е ясно-спор няма.То не че повечето от българското производство е с нещо по-различно,ама нали е родно...Кво да кажа кат си купих маркови български обувки за из града за 120лв. и за една седмица и на двете им се пробиха подметките.Тва е положението-квото такова.И цените вече не са меродавни,просто кат си купиш нещо по-скъпо се кръстиш малко по-рядко да не се разкапе ама пак не е сигурно...Даже хич.
Вече си купувам за из града такива от 15лв. и ми е мирна главата-колкото изкара-толкоз и в казаня.Поне не ме е яд после че съм се набутал.
А на марки пък изобщо не обръщам внимание-квато такава.Така или иначе всичките ги правят в Китай(айде изключвам най-лачените модели,дето може и да не са китайски,ама всеки отделен елемент от оборудването и всеко отделно парцалче ти е 400-500лв.,а аз не съм син на Рокфелер).Останалото всичко се прави от жълтурите.До обед правят някъв боклук за Йевропата и му лепят нашенска марка-Philips,Mercedes.Следобед същия го правят за Америката и става RCA или Crysler.Утре-за източния пазар,понашарят му малко външния вид,кръстят го Чангхонг и заминава.А всъщност и трите стоки и като качество и като характеристики-са все едно и също...
Няма да ти казвам колко пъти съм взимал стоки от китайски марки от алибаба за по 5долара и после съм виждал тука същото едно към едно именовано на някакъв европейски производител и с цена 50лв.
Та така-със всички стоки от бита е така.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Дек 03, 2014 3:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Сега да ви кажа какво съм виждал в някои от българските обувни фирми, лично. Сключен договор с италиански такива, ще се работи на Пишлеме. Идва италианец технолог, докарват кожи, лепила, подметки... Правят под надзора на технолога пробна серия, всичко е ок, качеството - италианско, изнасят за където трябва. След има няма две седмици, техонолог по спешност е командирован обратно в България - обувките имат вид и трайност, като за реквизит на погребално бюро Танатос. Стои италиаЯнецът и си бие главата, какво е станало, всичко е както трябва, машините и стоките са като в Италия. Изведнъж се сеща - работниците - я да видим какво правят. Слагат скрита камера и гледат....После псуват, който не знае, получава теоретична помощ от българския "партньор". Констатации - технологията, ако се спазва, предвижда за един работен ден да се произведат да кажем 10 чифта от човек. Има време, в което намазаните обувки чакат да засъхне лепилото и тогава да се лепят и т.н. Нашите тиквеници съответно имат норма - 10 чифта и си тръгвате. Камерата показала, че "нормата" е изпълнявана докъм обед и следобед "сензорите" не засичат никакво движение в цеха....Работили сутрин стахановски, следобед - на заслужена почивка. Предвид горното, може би вече ви става ясно как яке/мамут, не се сещам румънско или филипинско производство беше/ за 1000 лева се къса, как италиански марки, /правени в Румъния - ла спортива, асоло, гармонд и др. повече не се сещам от раз, но ако се разровите ще намерите/ също се порят. Най-фрапантен пример са онези червените гети на Мамут, които още с първото слагане, каишката отдолу се къса, защото е използван изключително калпав конец, и дори не е връщан тигел за да не се изнизва.
Сря Дек 03, 2014 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
За тва такива стоки от чужбина от страни като Германия, Швейцария, Норвегия - излизат по-евтино от тука (или ако не са по-евтини, то поне не са по-скъпи), поне да знае човек че не взима като горепосочените стоки.
Сря Дек 03, 2014 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Че има ли наивници, които да си мислят, че каквото и да е на The North Face се прави в Щатите или пък раниците Deuter се шият ръчно от слепи баварски монахини?
Цитат:
Where are Deuter backpacks made?
In the early 90’s, we realized that if Deuter was to survive as a competitive brand known for high-quality equipment (based on technical sewing skills), we could no longer manufacture in Germany. Deuter established a relationship with a single supplier in 1991 based in Vietnam– that marked the beginning of a close partnership starting with just 35 sewing machines. Today, there are over 2,500 employees who work on the exclusive production of all Deuter packs and accessories. Through the years, mutual understanding, close cooperation, and the sharing of ideas has turned a business partnership into a true friendship.

http://blog.deuterusa.com/about-deuterusa/faq/#made

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Дек 03, 2014 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Че има ли наивници, които да си мислят, че каквото и да е на The North Face се прави в Щатите или пък раниците Deuter се шият ръчно от слепи баварски монахини?

Е, много ясно. Всичко вече се прави на изток, което е нормално. Даже ако видиш на някоя дреха Made in Germany, може да си сигурен, че си попаднал на менте.
Може би само някои фирми за обувки произвеждат високите си класове в родната си държава.
Затуй....станете скиори. Smile Все още всички ски обувки (с изключение на някои детски) се правят в Италия или България. Ските - в Австрия, Германия, Франция, Италия, Словения, щатите, Канада и България. Автоматите(пак без детските) са 100% германски италиански или канадски. Дефакто, по ски екипировката, единствено една-две фирми произвеждат детските си обувки(от 35 надолу) на изток. Точно затова и в този спорт, който разчита на "евтинийки" просто удря греда. Там такива няма. Wink
Ииии Хора, екипировката се дели на класове. От там се определя и ценообразуването. Технологии, материали, време за изработка и т.н.
Има Норд фейс, има и Норд фейс. Единият е тип градско, другият е топ - и 'се са оригинални. Естествено, че и цените са им различни. Както при автомобилите и всичко останало. Не си мислете, че всяка една баба в шивашки цех в Родопите, може да шие всичко, защото това е много далеч от истината. От друга страна, както е казано по-горе, всеки си решава какво ще носи. Според нужди, финанси и т.н.
Точно поради тази причина, лично за мен, тази тема и анкета са меко казано тъпи.
https://www.youtube.com/watch?v=a2exAELpXBU
Сря Дек 03, 2014 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
....

Майка ми от 25години само с това се занимава-шев на обувки.Мамата си е ебало.Доставчиците основно са италиански.Преди беше преимуществено спортни,сега-наблягат на дамските.Поради многото народ дето шие-всеки се ангажира да го прави за жълти стотинки за да го наемат(щот избор от работници и фирми-голям).Съответно особено по Нова Година се правят огромни количества,за да има някакъв икономически смисъл.От само себе си се разбира че при тоя напън-всичко се претупва колкото да мине номера.Редовно им връщат по цели камиони с обувки за преправяне.Поради малкото пари-масово се наемат мангали,дето не могат да си напишат името-ти му обясняваш как да пробива и лепи-той си го върши както си знае-после се пори и преправя наново...
Отделно-много се краде.Навремето правиха тук Diadora.Бяха докарали от чужденеция един конец-ебати и конеца-една дъска си бях вързал с конеца(само на един кат) и си бех направил люлка у дома на черешата.Дъската да е била 5 кила,аз да съм бил 60 кила-значи на единичен кат е издържал поне 65кила тежест тоя конец.Кафяв,много лъскав и твърд,кат си тръкнеш ръката по него-шурти кръв веднага-реже като бръснач.По едно време обувките почнаха да ги правят със един същия на цвят ама калпав-разнищва се.А макарите с истинския конец почнаха да се мяркат по битака. Twisted Evil
Още ме е яд че не се запасих тогава с такъв конец и имаше едно много яко лепило на Хенкел-подобно на промата изглеждаше в едни големи кофи...
Отделно оставям настрани ганювщината на бая от мениджърите.Един авер държеше и той цех за обувки тук в града.Пак вземаше стока от Италия,ама много лъскави неща,отделно и дрехи шиеха освен обувките.
При него вече падаха добри пари-имаше къща-палат в София,купи си чисто нова лъскава кола.Ама си типичен Ганю-свиди му се.Бяха му казали италианците че ще му трябва някакъв софтуер за кройките-да си го купи легално.1800евро.Горе-долу толкова е изкарвал за 2-3дни сигурно,айде за седмица да е.Е,ми не ги даде.Дойде при мене-намери ми го от нейде по-евтино ще ти платя на тебе.Даваше стотина-двеста лева.С големи мъки му го намерих,един авер-програмист му го кракна криво-ляво да проработи-една функция работеше,една не работеше ама карай...всичко се правеше според това дето функционира на софтуера,а не според нужното.Съответно един път се поразясаха сумати топове плат грешно разкроени заради тоя софтуер.Абе-мамата си ебало.
Та ето ти една камара причини в България да се шият некачествени неща...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Дек 03, 2014 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Кибик, извинявай, че не съм ти отговорил, но мненията ми са местени от една тема /за технологиите/ в друга /за марковото/ и едва сега случайно попаднах на новата. Да, имам хладилник, имам телевизор, пералня и други плодове на цивилизацията. Това не прави скъпите ми обувки с Контагрип, Горе-текс и пр. по-добри от старите ми Дагщайнки.
Затова пък вече нямам смартфон, защото се убедих, че не ми трябва. Пералнята ми не е Миеле, защото и Индезита пере. Преди години продадох едно Рено 25 и си купих по-ново БМВ. Трудно мога до измисля с какво премиума беше по-добър от френската кола. Примерите могат да станат много.
Ристе е написал, че всеки сам преценява колко му струва кожата. Съгласен съм, затова предпочитам памучни фланелки. Почти всяка синтетика и всяка вълна биха ми докарали обрив. Значи не всичко на всички върши работа, дори да е скъпо. Подобно на много форумци,, не използвам специална бутилка за вода. Никога не съм имал специален туристически панталон, вероятно усилените участъци на коленете не са безсмислени. Щеките ми са втора употреба.... Не става въпрос за пари, макар че и те са важни. Не отивам в планината да съм фешън, а да ми е кеф. За някои и това е кеф - личен избор.
Сря Дек 03, 2014 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
vladofff написа:
....

Майка ми от 25години само с това се занимава-шев на обувки.Мамата си е ебало.Доставчиците основно са италиански.Преди беше преимуществено спортни,сега-наблягат на дамските.Поради многото народ дето шие-всеки се ангажира да го прави за жълти стотинки за да го наемат(щот избор от работници и фирми-голям).Съответно особено по Нова Година се правят огромни количества,за да има някакъв икономически смисъл.От само себе си се разбира че при тоя напън-всичко се претупва колкото да мине номера.Редовно им връщат по цели камиони с обувки за преправяне.Поради малкото пари-масово се наемат мангали,дето не могат да си напишат името-ти му обясняваш как да пробива и лепи-той си го върши както си знае-после се пори и преправя наново...
Отделно-много се краде.Навремето правиха тук Diadora.Бяха докарали от чужденеция един конец-ебати и конеца-една дъска си бях вързал с конеца(само на един кат) и си бех направил люлка у дома на черешата.Дъската да е била 5 кила,аз да съм бил 60 кила-значи на единичен кат е издържал поне 65кила тежест тоя конец.Кафяв,много лъскав и твърд,кат си тръкнеш ръката по него-шурти кръв веднага-реже като бръснач.По едно време обувките почнаха да ги правят със един същия на цвят ама калпав-разнищва се.А макарите с истинския конец почнаха да се мяркат по битака. Twisted Evil
Още ме е яд че не се запасих тогава с такъв конец и имаше едно много яко лепило на Хенкел-подобно на промата изглеждаше в едни големи кофи...
Отделно оставям настрани ганювщината на бая от мениджърите.Един авер държеше и той цех за обувки тук в града.Пак вземаше стока от Италия,ама много лъскави неща,отделно и дрехи шиеха освен обувките.
При него вече падаха добри пари-имаше къща-палат в София,купи си чисто нова лъскава кола.Ама си типичен Ганю-свиди му се.Бяха му казали италианците че ще му трябва някакъв софтуер за кройките-да си го купи легално.1800евро.Горе-долу толкова е изкарвал за 2-3дни сигурно,айде за седмица да е.Е,ми не ги даде.Дойде при мене-намери ми го от нейде по-евтино ще ти платя на тебе.Даваше стотина-двеста лева.С големи мъки му го намерих,един авер-програмист му го кракна криво-ляво да проработи-една функция работеше,една не работеше ама карай...всичко се правеше според това дето функционира на софтуера,а не според нужното.Съответно един път се поразясаха сумати топове плат грешно разкроени заради тоя софтуер.Абе-мамата си ебало.
Та ето ти една камара причини в България да се шият некачествени неща...

Пробвай белетристика.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Дек 03, 2014 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
//offtopic

tortomanin написа:
Пералнята ми не е Миеле, защото и Индезита пере.


Не че нещо ама тук не позна.Не е нужно една пералня да е половин тон и да се качва до апартамента с кран за да е читава.Има си достатъчно читави перални и от турските марки,отделно-Candy,Semens/Bosch,Philips/Whirlpool и въобще квото се сетиш(че даже и са по-евтини от индезита).От Hotpoint Ariston/Indesit(или още т.нар. Мерлони груп) бягай на далеч.
Дедо ми викаше-на хора дето ядът жаби-вяра да им нямаш! Twisted Evil Idea
То и кандито е италианско,но е доста по-добре направено.
Здрави са като направа индезитите,ама един път скапе ли се-отиде.Повечето са с електроника-т.нар. Аркадия или Ево2 модули.Новите програмирани модули вървят от 250лв. нагоре.При класическата случка на теч-гори и дисплей модула и плащаш и за него 150лв. и всичко ремонта ляга с труда на майстора към половин хилядарка.Демек-кръстиш се да кара колкото кара и после при повреда-отива на бунището.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Дек 03, 2014 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Бе специално за Милето - пералнята е бетон, сори, ама има защо да струва толкова.
Сря Дек 03, 2014 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моето скромно мнение е, че вече и продуктите на големите марки се скапват в пъти по-бързо отколкото преди 20, 30 и повече години. Това важи за всичко - автомобили, бяла техника, екипировка и т.н.
И Миеле-то и Мерцедес-а не са това, което са били преди 20 и повече години. Wink
Сря Дек 03, 2014 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov