ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
„Маркови“ екипировка или евтинийки?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
„Маркови“ екипировка или евтинийки?

„Маркови“ екипировка или евтинийки?
само марково, не правя компромиси с качеството
32%
 32%  [ 12 ]
евтиното върши същата работа за жълти стотинки
5%
 5%  [ 2 ]
нямам възможност за скъпи неща
21%
 21%  [ 8 ]
за по маловажните неща, правя компромиси с качеството
40%
 40%  [ 15 ]
Общо гласове : 37

Автор Съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение „Маркови“ екипировка или евтинийки? Отговорете с цитат
Този дискусия я започнахме с колегата igurbev на друго място но имаше опасност да заспамим темата за раниците и мисля, че е тя е достойна за самостоятелно място,

igurbev написа:
............. Вярно, че положението при това с високите показатели ще е значително по-добро, но предвид разликата в цената Confused - ти пък ще си значително по-критичен. Smile


Дали да се оборудваме със скъпи и маркови неща или да караме с каквото има. Това разбира се на първо място е въпрос на финанси и до колко има смисъл, но все пак.

Разбира се мечтата на всеки купувач е качество на ниска цена, но има ли такова нещо?

Аз имам опит с фенерчетата, имам една торба китайци и само един Petzl, че свети много по добре, няма какво да говоря, може би и факта, че другите са евтини до някъде е провокирала в мен несериозно отношение, но факта си е факт Petzl-а си го ползвам вече години и си свети а другите не, а общата им цена е повече от колкото съм дал за Petzl-а

А колко тениски съм съксал преди да открия, че тениската не трябва да е памучна или колко дрехи съм събрал и изхвърлил пред да разбера, че трябва полар. Но дали да е от полартек или салева или прост полиестер... ?

Вече имам две якета в гардероба, но не съм никак доволен и очите ми гледат към едно: Devil Alpine с фантастичните: Тегло: 590 гр. (L) и 20.000 mm H20/38.000 mm g/m2/24 h но цената е малко смущаваща ....

И ако платя тази висока цена, разбира ще имам високи изисквания към продукта, но няма как да очаквам раница пълна с 30 кг. багаж да е удобна, или да вървя 5 часа в проливен дъжд и да съм сух и дрехите насипани в раницата също да сухи. Разликите са, че с хубави обувки може да минеш през река без да се намокриш, а с другите само ако летиш ще останеш сух и други такива дребни разлики...
Сря Дек 15, 2010 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Отговорът е много относителен. Общо взето това дали си доволен от дадена екипировка зависи от сравнението на предимствата и недостатъците и. Високата цена силно натежава от страната на недостатъците и този смисъл марковата екипировка трябва да наваксва сериозен негатив. Така погледнато вероятността да останеш доволен от нещо по-евтино е по-голям. Smile (Това не значи, че трябва да купуваш боклуци за без пари, но има не дотам претенциозни марки като Заио, Трим или Хъски, нещата на които (или поне някои от нещата) никак не са лоши).
Сря Дек 15, 2010 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Намирам големи разминавания в понятията "марково" и "качествено". Марковото често не върши работа, а такъв въпрос няма в анкетата.
Специално в Бг това е още по-актуално. Гъзарията не топли.
Какви тениски се ползват вместо памучни? По-добри от тях не знам, стига да не се изисква трайност 5000 обличания. От памук до памук има огромна разлика - дебелина на влакната, дължина, плътност, заплитане на плата, ..., ...
Сря Дек 15, 2010 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
аз съм най-вече за леките неща
щото просто не мога да нося тежка раница

всичко е въпрос на лично мнение и удобство - за мен вълнена тенска плюс вълнен пуловер е идеална комбинация
също вълнени чорапи
вълната топли и мокра, което е голям плюс
също е лека и не се вмирисва така адски като синтетиката
и съхне бързо

за качество и цена.... не знам, в БГ няма голям избор, разните маркови неща не е ясно оригинални ли са, истински ли са......
Сря Дек 15, 2010 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:

Какви тениски се ползват вместо памучни? По-добри от тях не знам, стига да не се изисква трайност 5000 обличания. От памук до памук има огромна разлика - дебелина на влакната, дължина, плътност, заплитане на плата, ..., ...


Памук зимата избягвай, че намокри ли се става леле-мале. Само пластмасови тениски или вълна.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 15, 2010 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Въпросът според мен трябва да бъде - Избирам екипировка (като единствената такава дреха/джаджа, произведена с тази цел и натоварване) или китайски заместител приличащ на оригинала.
Отговорът зависи само и единствено от условията в които ще ползваш екипировката. Ако ще ходиш до Черни Връх два пъти годишно през лятото, то сигурно и с найлонова торбичка ще се оправиш. Ако обаче си 2 дни от всяка седмицата зимно време на преходи и катерене, то некачествената екипировка се износва прекалено бързо, почваш да псуваш как нищо не работи и накрая си купуваш истинска екипировка.

Дълго време се заблуждавах, че качествена екипировка ще си купя като "порасна" и започна да ходя по "големите" планини. Оказа се че с тази си нагласа съм омаловажавал всеки път, когато съм бил мокър, премръзнал, крив и тн. Бях приел, че е нормално и си плащам с неудобството цената да съм в планината. Оказа се че може да ми е сухо, удобно и хубаво и пак да се катеря.
Сря Дек 15, 2010 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Оказа се че може да ми е сухо, удобно и хубаво и пак да се катеря.

Страхотно! Smile Сподели, моля, как го постигна.
Чет Дек 16, 2010 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Страхотно! Smile Сподели, моля, как го постигна.


Смених чорапите на баба с малко по-качествени Smile
Чет Дек 16, 2010 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Sad Надявах се на повече. За себе си започвам да се убеждавам, че "сухо, удобно и хубаво" при всякакви условия спада към митовете. Или може би тайната е в чорапите на баба ти?
Чет Дек 16, 2010 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Sad Надявах се на повече. За себе си започвам да се убеждавам, че "сухо, удобно и хубаво" при всякакви условия спада към митовете. Или може би тайната е в чорапите на баба ти?


Е шегувах сеWink Всичко е относително все пак. И най-качествената дреха пропуска, и най-качествената джаджа се чупи. Въпроса е да се случи по-близко до хижата
Чет Дек 16, 2010 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
За обувките - без компромис. От там нататък може да си караш и с дрехите от на пра дядо, ще се оправиш без проблем. Е ще носиш по-тежка раница, ще ти е по-неприятно че боцка, ама кво, нали е за без пари Wink
При мен въпроса седи така - Струва ли си да си взема яке или полар Маммут при положение, че на Мило и на Зайо същите и струват 3 пъти по-малко.
Чет Дек 16, 2010 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stflyfisher



Регистриран на: 02 Сеп 2009
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
"Не съм толкова богат, за да си купувам евтини неща."
Чет Дек 16, 2010 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Както каза една позната, тръгнала лятото по кецове из Пирин "Ми на мен така ми е удобно, никога не съм носила туристически обувки, че да знам каква е разликата"

Та така и с всичко останало, леко-полеко човек се екипира и след като веднъж усети по-удобното, не би направил компромис да тръгне по "кецове" Rolling Eyes

Поне аз така мисля. Нещата ми не са от най-високия клас, но за момента със зимните ми дрешки ми е хубаво, удобно и сухо. Има какво още да се желае, но... едно по едно Razz Бавно, но славно се отървавам от "кецовете" в екипировката си.
Чет Дек 16, 2010 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Точно така Гамина, малко по малко се екипирам и аз.
Фреди, отново казвам "качествени", не "маркови".
Чет Дек 16, 2010 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Изглежда въпросът по-скоро трябва да бъде дали си заслужават парите за скъпа екипировка. Не вярвам някой да се съмнява, че е нужна екипировка, за да тръгнеш планината.
Например аз съм доволен от полара си на Зайо и не съм убеден, че ще получа два път повече, ако дам два пъти повече пари за полар на Мамут.
Колкото за обувките - никакъв компромис Smile, дотук добре. Но ето например, че вече от много места се чува, че обувките на Райхел и Мамут (доколкото знам те вече са едно) не са това, което се очаква от тях да бъдат. Виждал съм Бореал на половин година с отлепени бордове. За това колко не пропускат - може и да е вярно за известно време ... От друга страна най-важното за обувките е да са ти удобни, но и то това трудно можеш да го прецениш с едно обуване в магазина.
Чет Дек 16, 2010 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov