ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
„Маркови“ екипировка или евтинийки?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
„Маркови“ екипировка или евтинийки?

„Маркови“ екипировка или евтинийки?
само марково, не правя компромиси с качеството
32%
 32%  [ 12 ]
евтиното върши същата работа за жълти стотинки
5%
 5%  [ 2 ]
нямам възможност за скъпи неща
21%
 21%  [ 8 ]
за по маловажните неща, правя компромиси с качеството
40%
 40%  [ 15 ]
Общо гласове : 37

Автор Съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Само да не ти се налага да я мъкнеш.През мене са минали стотици такива-и ремонт и продажба-и новите модели-девета серия,пчелни пити и т.н..Даже и в момента имам за продан няколко.За здравина-няма други толкова яки машини като тая марка.Ама тръгнеш ли да я мъкнеш-трима души не можем да я качим в камиона.Особено ако си в някой блок на по-горните етажи и няма асансьор е шоу.Стоварвам пред входа и се оправяй както можеш.
Оф,много се отплеснахме с тия перални.

ivailo.hr написа:
Моето скромно мнение е, че вече и продуктите на големите марки се скапват в пъти по-бързо отколкото преди 20, 30 и повече години. Това важи за всичко - автомобили, бяла техника, екипировка и т.н.
И Миеле-то и Мерцедес-а не са това, което са били преди 20 и повече години. Wink


Нормално е да е така.Консуматорско общество.Трябва да се произвеждат нови стоки и да се продават за да може да пълнят гушите производителите.Навремето вкарвахме едни портативни телевизорчета-Nec и Sharp-те бяха еднотипни.Нековете се продаваха и в кореком,така че вероятно някой ще се и сети кои са...Едни бели пластмасови с осем програми.Истинска японска направа отпреди 30години.Щот после Sharp почна да се прави в Испания,а Нек-в Сев.Ирландия.В момента и двете-в Китай.Та въпросните телевизорчета бяха видимо много ползвани,жълти от никотин,мазни,мръсни-но 100% всичките работеха.От няколкостотин бройки имаше един-два които имаха само клеясали потенциометри(врътките за звука)и се оправиха с пръскане с малко Контокс и тва беше най-тежката повреда.В момента имам на тавана същичкия и още работи и кинескоп му не е мръднал.И след 20години да го пусна-главата си режа-пак ще работи и няма да е мръднал.
Ако сега някой производител направи такава техника-ще фалира щот после като не се скапват уредите-няма да има на кого да продава.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Дек 03, 2014 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Само да не ти се налага да я мъкнеш.През мене са минали стотици такива-и ремонт и продажба-и новите модели-девета серия,пчелни пити и т.н..Даже и в момента имам за продан няколко.За здравина-няма други толкова яки машини като тая марка.Ама тръгнеш ли да я мъкнеш-трима души не можем да я качим в камиона.Особено ако си в някой блок на по-горните етажи и няма асансьор е шоу.Стоварвам пред входа и се оправяй както можеш.
Оф,много се отплеснахме с тия перални.


Качваха я двама цигани-хамали. Айде стига спам Very Happy
Сря Дек 03, 2014 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Консуматорско общество.Трябва да се произвеждат нови стоки и да се продават за да може да пълнят гушите производителите.

Пропускаш, че клиентите отдавна не са склонни да плащат за дълговечност, търсят само промоции и обичат да сменят всичко на всеки 2-3-4 годни с по-нов модел. (говорим за платежоспособна средна класа по света, ние не сме мерило). Кръга е малко порочен. Производителите са принудени от търговците и от азиатците да свалят цените и логично от това страда качеството.

Инак за екипировката конкретно ... за някои неща може и менте - компромиса най често е до теглото и здравината. Ако не искаш най лекото и да те изкара до живот - ок. Има обаче екипировка от която може да ти зависи живота или най малкото здравето. Там компромиси не е хубаво да се правят. Инак да - марковото си е мега надценено и нерядко се прави на същото място като ментето, но все пак от други материали и под съвсем друг качествен контрол.
Пък си и опира до кеф и глезотия понякога. Мен лично ме радват някои по хай тек дрешки, които наистина са мислени и в детайлите.

Very Happy
Чет Дек 04, 2014 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Прав си колега, масово се търси удобство и лекота, ясно е,че такъв продукт не е така траен. Аз лично не попадам в тази класа, предпочитам нещо средно, естествено заради парите. А ментета отдавна съм спрял да закупувам, според мен това са пари на вятъра.
Чет Дек 04, 2014 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
outfaced написа:

Пропускаш, че клиентите отдавна не са склонни да плащат за дълговечност, търсят само промоции и обичат да сменят всичко на всеки 2-3-4 годни с по-нов модел. (говорим за платежоспособна средна класа по света, ние не сме мерило).


Абе не е баш така.В моя бизнес съм единствения който продава и евтини китайски и по-качествени стоки.Повечето фирми в България се залепят за един производител и карат все с него-за квото и да ги питаш-неговото качество е най-хубаво на света.А очевидно невинаги е така,дори и Miele имат несполучливи модели.Може да са един на хилядо-но имат!Та аз съм си свикнал-зареждам и евтино,и за по-средна ръка хора и елитно качество.И съм се убедил че ако си добър търговец-90% от хората вземат това към което ти ги насочиш!Разбира се-това си е дарба и не всеки го може.Все пак съм изкарал такова училище,което малко хора са изкарали-в продължение на 5години всяка седмица по 4битака без пропуски.Няма студ-няма пек-плътно там.
Останалите 10%-кучета ги яли-да се оправят.Ся някой дойде и иска нещо което е пълен боклук,ама си е навил на пръста че иска точно него-кво да направя да взема да го върна ли!?Че да не съм луд.Все пак-това за което ти като клиент си дошъл да го купиш-колкото и да си чел из нета за него или да си разпитвал за отзиви,то на мене от същото са ми минали през ръцете хиляди бройки.Логично е аз да съм по-в час от всеки клиент за която и да било стока.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Дек 04, 2014 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
.....Все пак-това за което ти като клиент си дошъл да го купиш-колкото и да си чел из нета за него или да си разпитвал за отзиви,то на мене от същото са ми минали през ръцете хиляди бройки.Логично е аз да съм по-в час от всеки клиент за която и да било стока.....


А как точно събираш хиляда бройки минали през ръцете? Като продаваш 8-мата бройка (примерно), как преценяваш качеството, не вярвам да инспектираш всеки ден първите 7 клиента как ползват и как работи уреда?! ... пък и много често при бялата техника (нали в тоя ресор беше?) уредите си показват рогите след 3-4 години експлоатация?!
Чет Дек 04, 2014 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Колеги оспамихте темата, моля карайте по същество с планинска екипировка. Exclamation

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Чет Дек 04, 2014 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
що бе, виж как хубаво си върви разговора за пералните Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Дек 04, 2014 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Insight написа:

А как точно събираш хиляда бройки минали през ръцете?

Като продавам много.Дори в тоя форум,който няма нищо общо със спецификата на стоките които продавам съм засичал хора,които са купували стоки от мене.Сигурно съм засичал и десет пъти по толкоз,които съм ги забравил.Не знам що реши че съм квартален магазин на който оборота му е двеста лева на ден.
Insight написа:
Като продаваш 8-мата бройка (примерно), как преценяваш качеството, не вярвам да инспектираш всеки ден първите 7 клиента как ползват и как работи уреда?!

Всичко опира до усет.Когато си врял и кипял в дадена професия и през ръцете са ти минали хиляди неща-обръгваш.
Още нещо-никой модел от дадена стока не пада от небето.Днес някой да го удари дъска по главата и да го изобрети "от един веднъж".Той обикновено е модификация на друг по преден модел с нещо попроменено.Тоест-за 90% от изпълнението на дадената стока можеш да съдиш по това каква е била предишната,която е била базов модел на сегашната.Ако материала от който е изградена предишната раница е същия,като този от който е шита и сегашния нов модел-кво не можеш да съдиш за качеството му ли?
Отделно-занимавам се и с ремонт,и гаранционен и извънгаранционен на нещата които продавам.Това значи че освен да ги гледам кат "голям камък"-ги знам и как работят и съм ги отварял и да видя какво има вътре и да ги отремонтирам.Когато видиш нещо залепено с пищовче с hot glue нали се сещаш че там е срал китаеца и че няма да кара дълго-без значение дали е раница,кола или телевизор?
Трето-щом се занимавам с гаранционна поддържка-това значи че съм и директно оторизиран от дадена фирма-производител.Когато ти продаваш било Филипс,било Гармин,било Deuter и съответно станеш официален представител на дадена марка-съответно получаваш достъп до закрити фирмени
сайтове(такива които са недостъпни за обикновения потребител).Там вече комуникираш с хора и черпиш от извор на знания,които са на хора на които са им минали през ръцете не хиляда,ами 10хиляди бройки или са било самите конструктори,било самите производители дето са го създали въпросния уред.
Няма да коментирам колко случаи има в които стоки се изтеглят заради дефект.Няма да коментирам и че за всеки типов дефект на дадена стока има до седмица след пускането и вече и сервизни бюлетини.
Insight написа:
пък и много често при бялата техника (нали в тоя ресор беше?)

Не знам що го реши това.Да,занимавам се с търговия И на бяла техника.Но тя е много малка част от това с което се занимавам и което е с доста по-друга насоченост.
Insight написа:
уредите си показват рогите след 3-4 години експлоатация?!

Не е баш така,между другото при бялата техника моделите се менят доста по-бавно отколкото при телевизорите,телефоните и компютрите.Има си модели които се произвеждат по 7-8години без да се осъвременяват.Така че ето ти още една причина да ги знам тия неща.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Дек 04, 2014 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
що бе, виж как хубаво си върви разговора за пералните Laughing


Не виждам къв ти е проблема!?И потреблението и маркетинга са си цели науки така че няма да е лошо да ги знаеш тези неща,впредвид това че доколкото знам работеше в магазин(или ако не са ти интересни-просто да ги подминаваш).Е освен ако не си обикновен продавач или бачкатор там де...
Или ще отречеш че всяка от уважаващите името си фирми няма закрити сайтове за поддържка в които има бюлетини-какво най-често се скапва на дадена раница,навуща или гпс-апарат?Имат си.Често за нещата които се скапват и подлежат на ремонт/пришиване си има и отделни партидни номера на дадената резервна част.Ти да не мислиш че заради една строшена антена или скъсано парцалче/каишка се хвърля стока дето струва примерно 300 или 500лв.!?Говоря за скъпите неща.Евтините под 100лв. са ясни и по закон и всякак.Сменяш на юзера с ново и старото го фърляш.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Дек 04, 2014 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ми проблема е, че тук не е форум за бяла техника. Все едно да тръгна да пиша в Калдата за новите постижения в отглеждането на магданоза Wink
Чет Дек 04, 2014 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Ми проблема е, че тук не е форум за бяла техника. Все едно да тръгна да пиша в Калдата за новите постижения в отглеждането на магданоза Wink


Ми нямаше да е лошо вместо да се заяждаш да вземеш да прочетеш поста,щото в него не се говори конкретно само за бяла техника.А поддържката,типовите дефекти,начина по който се осъществява поддържката на гаранциите/подмяната,тренда в който върви качеството и т.н. са едни и същи при 90% от стоките-от китайски кец,през раница,та до покупката на камион.
Ся разбирам че си с рабоче-крестьянский произход и въжделенията ти стигат само до аграрната продукция,но аз никъде не съм говорил за магданоз и прочие зарзавати. Twisted Evil
А каката от "по-горе" работи в такъв магазин-ако с нещо не е съгласна или не е така,както съм го описал-нека коригира и да пише как е.Ся тя ако не може да убеди 90% от клиентите си да купят дадена стока вместо това което са си навили на пръста-отделен въпрос.
А мисълта ми е много проста и ясна и се състои в две основни идеи,които в дълги постове съм развил и защо са така(не щото ми е голям дерт дали някой ще попие знание от тях,а защото умея да пиша бързо)-
1)Далеч по-добре е да имаш доверен търговец,който няма да те метне,отколкото да четеш за нещо хиляди отзиви в интернет(или да съдиш от реклами или казано от приятел).Най-малкото щото може да са писани тия отзиви от платени драскачи.
2)Не всичко което е евтино е боклук,както и не всичко което е една шапка пари е хубаво.Трябва си усет,опит и знания за да се разбере кое в "твоя" ценови диапазон е с най-добро съотношение "цена/качество".И съответно като си нямаш понятие от въпросната материя-опираш пак до точка 1.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Дек 04, 2014 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
То е ясно, че не сме назначили модераторите на заплата, та не са длъжни да си губят времето и да ходят след графоманите дето се въдят във форума. Ама нека и ние не насърчаваме с излишни въпроси или (още по-зле) като противоречим, също излишно.
Не друго, ами понякога като е писал някой друг след Лъжливото балканджийче се подлъгвам да отворя темата и си губя и аз времето Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Дек 04, 2014 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Off Topic
То е ясно, че не сме назначили модераторите на заплата, та не са длъжни да си губят времето и да ходят след графоманите дето се въдят във форума. Ама нека и ние не насърчаваме с излишни въпроси или (още по-зле) като противоречим, също излишно.
Не друго, ами понякога като е писал някой друг след Лъжливото балканджийче се подлъгвам да отворя темата и си губя и аз времето Sad

Tooth Think

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Дек 04, 2014 11:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Дек 04, 2014 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
лъжливото балканджийче


Кво съм те излъгал,ма??? Evil or Very Mad

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Дек 04, 2014 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov