ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Някой знае ли нещо за мрежов маркетинг

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Някой знае ли нещо за мрежов маркетинг
Автор Съобщение
Montana



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 14

Мнение Някой знае ли нещо за мрежов маркетинг Отговорете с цитат
Получих мейл с оферта да започна работа в една такава компания - NWA като страничен бизнес. Някой наясно ли е с това, че когато напиша това в търсачките излизат само сайтове на дистрибутори, които възхваляват компанията.
Вто Дек 21, 2010 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За 2секунди в гугъл:

Цитат:
Мрежов маркетинг (на английски: Multilevel Marketing, MLM, маркетинг на много нива) е термин, който описва маркетингов подход, използван като част от тяхната цялостна маркетингова стратегия, който се осъществява се чрез изграждане на мрежа за непосредствена доставка на услуги или стоки от производителя до купувача, заобикаляйки традиционните посредници при продажбата на едро и дребно. При мрежовия маркетинг силите, задвижващи продажбите, са свързани с компенсиране на агентите, промотиращи и разпространяващи продукти на компанията, не само чрез процент от личните продажби, но и чрез процент от продажбите, които правят други лица, които на свой ред са били привлечени за агенти/сътрудници. По този начин се формира разширяваща се многонивова йерархия от дистрибутори, която има формата на обърната пирамида.Често мрежови компании биват обърквани с финансови пирамиди.Разликата е ,че в практиката на вторите 'работата" е свързана с привличането на нови хора и продажбата на продукта не е най-важното звено.Друга косвена разлика е ,че във финансовата пирамида човека,който стои над вас на 100 % получава повече от вас.В МЛМа в зависимост от начина по който се развива даден агент той може да печели 10 пъти повече от човека,който стои над него(зависи от маркетинговия план на компанията).


Тоест висша форма на пирамида.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Дек 21, 2010 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Не се занимавай с глупости.
Трябва да се превърнеш в спамър на продукт в които не вярваш, а искаш да препечелиш и първо спамиш приятелите си. После те водят на обучения и ти говорят, че ако приятелите ти не са маниаци да спечелят милионите - не трябва да дружиш с тях.
Вто Дек 21, 2010 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgiperov80



Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
За мен това е нещо много покваряващо като бизнес. Аз съм магистър по маркетинг и да ви кажа в 5годишното си обучение нищо хубаво не чух за Мрежовия маркетинг.
Сря Дек 22, 2010 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Montana



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за мненията, макар че звучат обезкуражаващо. Ще помисля.
Сря Дек 22, 2010 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anne



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Напълно съм съгласна! Изключително голяма част от подобните предложения са измама, не казвам че всички са такива но по-голямата част да. Аз лично винаги си припомням приказката "Няма безплатен обяд." и съм скептично настроена към такива предложения. Имам приятелки дистрибуторки на разни компании, но и те самите признават че са се опарвали с такива неща. Искам само да погледнеш колко много сайтове има .. http://www.google.bg/#hl=bg&q=nwa+bulgaria . Провери, проучи и тогава скачай, и то само ако няма как да се изгориш.
Пет Яну 07, 2011 2:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Montana



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Хехе, още едно обезкуражаващо мнение. Явно това не е свестен бизнес. Какъв е проблема с толкова многото сайтове. Аз и Пирин да напиша в Гугъл пак толкова ще излязат.
Пет Яну 07, 2011 6:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
В уикипедия си пише какво е.
Нищо лошо, в рамките на закона се държат почти винаги. Но трябва да си нещо като идиот - ухилен, убеден, вежливо агресивен и в крайна сметка ако се престврува, в един момент те променя все пак. Уловка е скрита в определението "странични доходи" - никакви страничн не са. Всъщност си е допълнително работно време, или пълен работен ден плюс споменатото допълнително, за някакви пари. Някои успяват, спор няма. То и от лотарията се успява.
Това би вървяло в щатите, може би преди 50 години обаче. И в Англия. В Англия все още има щуротии - там стига да не е незаконно, всяка печалба е чудесна. Незаконните също. Колко е коректно към клиента няма значение.
Оправдание на тази идея е и болната сегашна патентна система и системата на дистрибуция. Резултатът от нея е ясен - нещо струва 10 лева, но се продава за 50-100. Интересно дали колегата специалист по маркетинг ще каже нещо по-сериозно за последното ми твърдение.

И освен това лъжат. Простои директно, по метода "лъжливи доводи - вярна логика". Подменят се някои основни факти, аксиоми, недобре известни на неспециалистите, и после се строи вярно обяснение или логика на идеята, като често се копира логиката на отричаната конкурентна.
Давам пример, от страницата на коментираната пирамида
Цитат:
За тези, които не са запознати, ако има такива, МЛМ бизнесът или мултилевъл маркетинг най-общо представлява начин за дистрибуция на дадена стока по линията производител-дистрибутор-клиент. Така, в МЛМ се избягва оскъпяването на стоката при прекупването и от търговци на едро, търговци на дребно, магазинна мрежа, като по този начин се пестят пари. Средства се спестяват също и като не се отделят пари за медийна реклама. Основната идея за да се прави това е, че дистрибуторът в първо лице ще обясни на клиента по-добре предимствата на стоката, отколкото изключително скъп 30 секунден телевизионен клип или нещо такова. Друг основен принцип в мултилевъл маркетинга, а и в новата компания NWA е, че спестените от прекупвачи и реклама пари отиват като бонуси, премии и отстъпки за дистрибуторите. По този начин мултилевъл маркетингът е една чудесна алтернатива и възможност за свой собствен бизнес.

Нкаратко - твърдението, което не се изказва директно, но е прието като основа и като вярно е "традиционната дистрибуция включва прекупвачи по веригата" "разходите за реклама са по-малки от разходите за дирекно предлагане". Да, ама не - прекупвачи има при доматите в Бг, има и рекет, и т.н.
Всъщност, ако си умен (човека с темата), направи МЛМ за български домати. Имаш потенциал, докато пазарът не реагира - поне 5 години ще е, ако въобще реагира и достави хубави домати.
Пет Яну 07, 2011 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anne



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Съгласна съм с изказаните мнения. Но ако все още не си убеден в непочтеността и нахалството им, ето ти следващото доказателство: http://mrejov.net - тук против всякаква етика открито се канят дистрибутори на други компании! Не знам до колко това е позволено или не, но в никакъв случай не изглежда тактично от тяхна страна!

Не искам да ти влияя с лично мнение, за това ти показвам и сайтове, да се убедиш ти сам черно на бяло..
Съжалявам ако си си сложил сърцето на тази компания, на мен обаче не ми вдъхва доверие..
Пет Яну 21, 2011 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Montana



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Това с доматите не го разбрах Smile
Пон Яну 24, 2011 8:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Montana написа:
Това с доматите не го разбрах Smile

Нарочно съм писал грозно с изпускане на букви за да не е лесно да се открадне идеята.

Това с доматите е да е направи малка - като за Бг - мрежа за продажба на хубави зеленчуци. Конкретно за доматите всеки знае, че не са хубави. А не е проблем да се доставят. От друга страна, хората в Бг живеят често в най-лоши условия като за цивилизования свят. Това ги предразполага да търсят. Осъзнато или не, искат подобряване на качеството на живота. Елементарно и видимо е, но трябва поглед отстрани.
Доматите са лесни за продажба и клиентите стават златни. Млади, стари - все ще плюскат. Не е като продукт за отслабване, който не е за всеки. Има и пристрастяване - после ще ядеш от гумените, ама друг път Smile

Само че без работа няма да стане. Нали не се очаква някой друг да ти анализира задачата и да ти я тикне в ръцете?
Пон Яну 24, 2011 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sminkov



Регистриран на: 01 Фев 2011
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Не се захващай. В общия случай - ще те карат да продаваш боклуци на хората, като ще те обучат да убеждаваш, че продаваш хубави неща. Над теб има "мениджър", който ти спуска квота, която трябва да изпълниш, защото и на него му е спусната квота. По улиците на Истанбул е пълно с реални примери за MLM. Така са наричали амбулатната търговия в средата на миналия век в САЩ Very Happy
Вто Мар 15, 2011 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anne



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
MLM може да опиташ, поне старта пише, че е безплатен. С това NWA нищо не стана, нали?
Чет Авг 04, 2011 7:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov