ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически обувки - мнения и коментари!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Туристически обувки - мнения и коментари!
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм не ми се щеше да пиша антиреклама на обувката, но няма как Very Happy Аз също нося 90 degree, но моя за разлика от твоя тече като лейка Sad Носен е изключително тази зима, и проблема излезе още на 3-тото обуване. Говорих със собственика на магазина, обещаха ми смяна, пък да видим - дано са коректни. Уточнявам - това е модела с текстилно покритие в горната част при езика, не кожа. Стефчо има същия модел и май същите проблеми.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 23, 2008 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
renesanz



Регистриран на: 23 Сеп 2008
Мнения: 17
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
redex написа:


Обувките, които сте избрали нестават за сняг и влага. Аз имам модела Mt. Peak XT GTX Men, които са трисезонни подобни на тези. Изпробах ги във сняг и несе получи. Студено е и след определено време ( 7-8 часа) пускат вода. Подметката не е проектирана за сняг и е по-мека. Ако търсите предимно зимна обувка то тази нестава.
.


странното е,че за Mt. Trail XT GTX продавачката обясни,че са "идеални" за зимата Rolling Eyes другите били 3 сезонни.. 90 degree ми се струват прекалено тежки,но ще помисля. не искам да давам 260лв и да са ми мокри краката...
благодаря за мнението Smile

_________________
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”
Вто Сеп 23, 2008 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Хъм не ми се щеше да пиша антиреклама на обувката, но няма как Very Happy Аз също нося 90 degree, но моя за разлика от твоя тече като лейка Sad Носен е изключително тази зима, и проблема излезе още на 3-тото обуване. Говорих със собственика на магазина, обещаха ми смяна, пък да видим - дано са коректни. Уточнявам - това е модела с текстилно покритие в горната част при езика, не кожа. Стефчо има същия модел и май същите проблеми.


Дидо възможно е да текат тъй, като мойте са с кожа над езика и с Керпотек на горната страна. Ходил съм с тях над 10 часа в сняг и киша никога неса пускали вода, газил съм и в река и пак сухо. Неискам да им правя реклама споделям впечатление. ( Импрегнирам ги редовно!)

Относно: странното е,че за Mt. Trail XT GTX продавачката обясни,че са "идеални" за зимата другите били 3 сезонни

http://www.raichle.ch/en/productDetail/4010619_v_706_11/Mt.+Trail+XT+GTX+Men.html
описано е но факта че са в сектор Backpacking а не alpine говори сам по себе си. Да по-тежки са 90 degree спор няма.
Вто Сеп 23, 2008 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
@renesanz
4ри сезонна обувка според мен не съществува. Няма такова чудо Rolling Eyes

2 зими шляпам с Raichle 60-degree, нямам никакви оплаквания.
Сря Сеп 24, 2008 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
@renesanz
4ри сезонна обувка според мен не съществува. Няма такова чудо Rolling Eyes


Съгласен съм с теб - това е като с "обущата" за колите. Laughing

И аз брах ядове последния път с джвакащи обуща миналия уикенд на вр. Белмекен...

Купих си ТОЗ ЧЕПИК
Изглежда и го чувствам доста брутален /разбирай надежден Laughing/ - ще споделя мнение за тях след тоз уикенд в Пирин /живи и здрави/.


Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Окт 02, 2008 4:12 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Чет Окт 02, 2008 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
renesanz



Регистриран на: 23 Сеп 2008
Мнения: 17
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:


Купих си ТОЗ ЧЕПИК
Изглежда и го чувствам доста брутален /разбирай надежден Laughing/ - ще споделя мнение за тях след тоз уикенд в Пирин /живи и здрави/.


ERROR dat_EXEC!!
1064 You have an error in your SQL syntax near '/url' at line 1

не ми го отваря..
то ако трябва да даваш 260лв за зимни и 200 за есенни и евентуално 150-200 за летни,които да не са толкова тежки.. не съм банка за съжаление Sad

_________________
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”
Чет Окт 02, 2008 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
renesanz написа:
ERROR dat_EXEC!!
1064 You have an error in your SQL syntax near '/url' at line 1

не ми го отваря..
то ако трябва да даваш 260лв за зимни и 200 за есенни и евентуално 150-200 за летни,които да не са толкова тежки.. не съм банка за съжаление Sad


Благодаря - оправих линка. /поне така си мисля./ - ЕЙ ГО ЧЕПИКА

Относно обувките - според мен запален планинар трябва да има 2 вида високи обувки:
1 - т. нар. Advanced Trekking - есенно-зимно-пролетни /есенно-пролетни за вероятни изненади от сняг, киша, продължителен дъжд, висока мокра трева.../ за да не го изненада променливото време в планината и ако на човек му се прииска зимен преход.
2. - Trekking обувки за хубаво сухо време - пролет, лято, есен - леки, удобни, да запарват по-малко, със здрава подметка

За мен не са препоръчителни ниски обувки. Освен, ако прехода не е х. Пионерска - х. Ловна /В Рила/ примерно... Laughing
Чет Окт 02, 2008 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
renesanz



Регистриран на: 23 Сеп 2008
Мнения: 17
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
разгледах ги всичките,харесах си тези : http://www.bestard.com/frmDatArticulo.php3?id_bota=303
има ли ги в България или само с поръчка?

_________________
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”
Пет Окт 03, 2008 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
това е чудесна зимна обувка - и в Бг ги има, виж на сайта. 410 лв Very Happy
Аз например, имам ето тези и съм изключително доволна Very Happy

_________________
Пет Окт 03, 2008 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте - вече мога да споделя първи впечатления от обувките BESTARD NEPAL, дето си зех от Макалу спорт на Владайска 23.
Пробвах ги тоз уикенд по маршрут Банско- Тевно езеро - Банско.

Първият ден - прекрасен почти летен ден. Чак на Мозговишката порта сложих връхна дреха над горнището термобельо. Път сух, с често пресичане на потоци. Камъняк колко щеш. Свалих си обувките и краката ми СУХИ.... Surprised Такова чудо за първи път ми се случва. Бях с дебели чорапи с % мериносова вълна купени от Стената. Единствен проблем имам с ходенето с тях на стръмен баир - твърдичка е подметката и чепика не се огъва и ми "стърже" отпред на езика.

Ден втори - ЗИМА - виелица, сняг. НЕМА такива обувки....БТР-и направо - аз правих пъртината. На хижа Демяница ги загледах - повърхностно потъмняла кожата, вътре краката ми сухи - студено въобще не усетих. След 2 часа трамбоване надолу по пътя почти изсъхнаха.
НЕМА ТАКЪВ ЧЕПИК...за сега.
Горещо го препоръчвам.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Окт 05, 2008 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
За обувките - браво Very Happy
За снежното приключение - също. Макар, че миналогодишното беше по-хубаво Wink

_________________
Пон Окт 06, 2008 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,харесах си модел обувки от сайта на MAKALUSPORT,но нямам идея как мога да си ги поръчам по интернет.Пазарила съм от други online магазини,но тук нещо не мога да се справя Smile))Знам,че обувки трябва да се пробват,но не мога да пътувам от другия край на България до София.От Варна съм и за съжаление тук има само два магазина за катерачи и туристи т.е.няма избор. Very Happy
Вто Окт 07, 2008 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Пазаруване на туристическа обувка без проба - не е добра идеята ... Последните чепици, които купувах, ги избрах измежду 10-на броя и ако не се лъжа 4 или 5 различни модела. С пробване, разбира се Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 07, 2008 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Обувките(някакви италиански)които имам,ги пробвах в магазина и ми бяха удобни,но след няколко похода започнаха да ми правят пришки(може би,не съм ги подържала добре и съм повредила материала от който са направени)Благодаря dido,явно ще се ходи до София. Very Happy
Сря Окт 08, 2008 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
didipav написа:
Обувките(някакви италиански)които имам,ги пробвах в магазина и ми бяха удобни,но след няколко похода започнаха да ми правят пришки(може би,не съм ги подържала добре и съм повредила материала от който са направени)Благодаря dido,явно ще се ходи до София. Very Happy


Естествено - представяш ли си да дадеш като мене 318 лв. с отстъпката за чепици... и да се окаже, че нещо не са ти комфортни, не стават, убиват.... Shocked Shocked Shocked

Проба на място му е майката - с дебели чорапи - в Макалу любезно ти предоставят прани дебели чорапи за проба - поне при мен беше така...

Ела у големото село - таман, че се убедиш, че от Искаро по дЛибоко нема и от Витоша по-високо нема - епа нема... Laughing Laughing Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 08, 2008 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 3 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov