ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
2010 г. - Равносметка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
2010 г. - Равносметка
Автор Съобщение
natchobg2



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 14

Мнение 2010 г. - Равносметка Отговорете с цитат
В края на отминаващата и началото на Новата Година обикновено си правим равносметка в личен план какво хубаво ни се случи през изминалата година...Може би ще е интересно да споделим кои мигове през 2010 са накарали дъхът ни да спре, когато сме били в планината или където и да е другаде.

За мен лично двата много силни момента бяха - един лятото качване за първи път на Орловец и един зимен Полежан малко преди края на годината.

А за вас?
Пон Яну 03, 2011 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Силни моменти бяха:
- като се качих на последния Скакавец от долината на Леви Искър;
- погледа към езерото Йозола от циркусния праг над него - тогава разбрах, че ще му се насладя от близо;
- голямото Гергийско езеро на залез след бурята;
- гледката към Черна поляна и Аладжа Слап на залез, заедно с първият поглед извън палатката на Реджепица рано сутринта като спахме на връо;
- гледката от Мусала малко след посрещането на НГ
- красивата долина на Дупнишка Бистрица от ок. м.Шамаците

Тези са силните моменти от планината тази година, за които се сещам на "примависта"

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 03, 2011 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
- Качване на Вихрен по Джамджиевия ръб на 2-ри май. Голям лавинарник, прекрасни гледки;
- Кози камък в Родопите. Не съм предполагал, че тази стърчаща над гората скала е толкова завладяващо място;
- Качване на в. Карталка в Боздаг планина по южния склон (винаги, 5-6 пъти, съм го правил от север). Още 10 човека ми се вързаха на акъла и се накефихме максимално.
Punk

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Яну 03, 2011 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
natchobg2



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Ухаааа,

Яка тема май ще се заформи! Ако и другите споделят равносметката си, ще се получи интересна класация на известни и не толкова места из планините. Накрая може и Топ 3 - 5 - 10 да си спретнем, тъкмо ще има свежи идеи за тази година!
Пон Яну 03, 2011 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За мен са:

В Рила :
Семково-Карааланица-Карааланишки езера, превала между в. Канарата и в. Реджепица-м. Горни Куки-Семково;
Семково-Карааланица-Реджебско езеро и обратно;
Семково-Сухото езеро-м.Нехтеница-Рибно (Якорудско) езеро-Мъртвото езеро и обратно (с МПС Oops );

В Пирин:
х. Безбог-Попово езеро-Лява Краледворска порта-Тевно езеро-Мозговишка порта-Превалски езера-Валявишки езера-Джангалска Порта-х Безбог-х. Г. Делчев, бях сам и ходенето беше страхотно!;
м. Туричка черква - Беговишки превал- вр. Каменица и обратно;
х. Безбог-вр. Мангър тепе-вр. Газей-Горно Газейско езеро-вр. Малък Мангър тепе-Джангалска Порта-х Безбог-х. Г. Делчев;
х. Вихрен-Бъндеришка порта-Синанишка порта- х. Синаница и обратно;
х. Безбог-Попово езеро-Демиркапийска порта-вр. Джано-Кременски езера-х. Безбог-х. Г. Делчев;
м. Тодорова орница-х. Демяница-Голямо Валявишко езеро и обратно;
Водохващане на р. Мозговица-з. Спано поле - кота 2404 и обратно...
и много други непосещавани до сега места....
Пон Яну 03, 2011 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
На мен винаги си ми спира дъха когато съм в планината, каквото и да видя Laughing Най-впечатлена бях обаче когато видях връх Казбек от близо. Не съм го качвала, само го погледах.
Пон Яну 03, 2011 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Arrow

- Качването на Чаевата чука от Мугленската река и трамбоването по Мурсалица и Чаирско из Родопите ... и лятото и снежното на Великден
- Изгрев на Песоклива вапа в Рила
- юнски Будачки камък с гледката към Йозола и снежна Централна Рила
- Урдините рилски хубости макар и за n-ти път

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Яну 03, 2011 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
За много години!

За мен личният връх бе изкачването на северна стена на Вихрен през лятото в френска свръзка за 3 часа, като предният ден бяхме изтичали по Джамджиевият ръб.
Зимно изкачване на Мальовица по източният ръб.
Гледката от 4165 метра в Алпите и гледката към Матерхорн от Червиня. Губене, пропадане и оцеляване в ледника в снежно/грамотевична буря на 4000м.
Първото ми соло изкачване по снежен кулоар на Резньове.

Цели за 2011:
Зимно повторение на приключенията на Вихрен.
Още един опит за Матерхорн.
Зимният траверс - Мальовица - Орловец
Вто Яну 04, 2011 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като става дума за равносметка, ходения - доста, обаче ми се набива ярко един спомен от лятото......
Една нощувка в гръмотевична буря до заслон БАК, който беше пренаселен (обсебен, но това е друга тема).......
Та всичко беше в звук и картина в едно нямаше закъснение на звука от гръма, и в палатката ставаше толко ясно при всяка грамотевица по-ясно и от ден, а по стечение на обстоятелствата не си бях взел колчетата на палатката, та при положение, че гръмовете падаха доста близо, а аз си бях изпозвал щеките за заместване на колчетата..... да кажем беше интересно преживяване... и не много спокойно Smile

Та равносметката ми е да не нося палатка без колчета...... Laughing
Вто Яну 04, 2011 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
много работих аз 2010 и малко ходения имам Neutral
първо се сетих за едно тръгване 10 вечерта от София в събота, спане на Бъндерица и после разходка до Кутело
и едно еднодневно качване до вр.Мечит - сви ме нещо сърчицето баш на върха, такава раздираща болка не бях изпитвала, мислех си, че ще си остана на върха....
и гледката към Синаница и езерото едно лятно ходене - още ми е пред очите

за тази година, живи и здрави съм си пожелала повече ходения Very Happy
Сря Яну 05, 2011 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Динамична беше 2010 та. Дано 2011 да буде подобна, ама кой знае Smile

Аз лично по сметки груби имам над 600км ходене из Бг планини.

Най-яките моменти:
- прехода от Клисура до Узана по билото на Балканът и завършека с къпане в река Росица
- качването на вр. Каменица - първата ми по-сериозна среща с Пирин
- нощувката на билото на Жълтец в бруталната буря и мъгла май месец
- рафтинг - не било лошо Smile
- първото море дето не съм давал нито лев за спане, тоест 4 дена под открито небе
- Индъстриал и плескавици в Белград
- Сонисвере Punk
- Бирен маратон в Прага - по 15 бири на ден при температура -5
- изкачването на Царев връх - мъка, мъка!

гадните неща:
- забравил съм ги вече
Сря Яну 05, 2011 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година си прекарах съвсем нормално, дано тази е по-добре.
С изклюиние на няколко слизания от горна до долна станция на Сопотския лифт.
Първия път, в който си отлепих краката от земята, а по радиостанцията ми заобясняваха за някакъв пич-контрол и да гледам къде бил ротора си казах: "Този път наистина я Фтасах!"
Сря Яну 05, 2011 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Равносметка Отговорете с цитат
В личен план бих ги разделил на такива, които съм изкачил за първи път, повторени, потретени и т.н., нереализирани в предната година и разните преживелици. Very Happy Минах през Голям Мермер, Петлите и Двуглав за сефте. Отново бях на Орловец и Мальовица, а Черни връх, Камен дел, Ушите и т.н. не ги смятам. Но ще запомня, че обещах на половинката за рождения и ден изживяване, което не се забравя Laughing Качих я на Мальовица, обърках на Петлите и изгубих пътеката за Орловец/ вместо надолу, качих нагоре по чуките/. И по улея от Петлите до Мальовишка река така изгоря, че и се отлепваха мехури по една педя. Да не говорим, че 2ч. го спускахме на пети и лакти, че на задник се свличахме.... Wink Каза, че това ще го помни цял живот...И аз!!!
Въртях се около Злия зъб и се въртях. Може би ако бях сам щях да пробвам Confused
Сря Яну 05, 2011 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Re: Равносметка Отговорете с цитат
excalibur написа:
Но ще запомня, че обещах на половинката за рождения и ден изживяване, което не се забравя Laughing Качих я на Мальовица, обърках на Петлите и изгубих пътеката за Орловец/ вместо надолу, качих нагоре по чуките/. И по улея от Петлите до Мальовишка река така изгоря, че и се отлепваха мехури по една педя. Да не говорим, че 2ч. го спускахме на пети и лакти, че на задник се свличахме.... Wink Каза, че това ще го помни цял живот...И аз!!!


Ако имаше класация според мненията на останалите до момента ти давам Първо място.... SmileSmile
Просто никой не може да ти стъпи и на малкия пръс с равносметката за 2010-та..... Laughing Сега се смея на чужд гръб, ама сигурно половинката ти, е искала жив да те одере.....

ПС: не мога да спра да се смея като чета случката Laughing
Сря Яну 05, 2011 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
atanas m



Регистриран на: 07 Ное 2010
Мнения: 18
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

като начинаещ планинар, съм доволен!
Няколко ходения до Мусала( с едно от вече новата година); Вихрен; Бъндеришка порта;2 пъти Кончето; из околностите на Безбог; Витоша/Черни връх(десетки пъти); и не на последно място Ботев(тръгване от Паниците, по зимната пътека до върха, през пръскалото до Рай, и обратно до Паниците)

Надявам се 2011 да е по-успешна от предходната

_________________
Опознай Родината за да я обикнеш!
Сря Яну 05, 2011 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov