ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да се опазим от Дивите животни
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Да се опазим от Дивите животни
Автор Съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Да се опазим от Дивите животни Отговорете с цитат
След няколко нощи на палатка в дивото и тормоз от 2 доста едри лисици, започнах да търся средство как да държа дивите животни далече от нас. Никога няма да забравя това гадно и трескаво чувство когато ме събуди душеща муцуна или звук на ровене и дерене на раницата. После следва отварянето на ципа и бойна поза с щеки в ръце. Laughing

Та така... под диви животни визирам:
- лисици;
- вълци;
- мечки;
- коне;
- диви прасета;
- кучета;

До момента спазваме елементарните изисквания:
- не се храним където спим
- не държа храна нито в палатката, нито около нея. Предпочитам да е качвам на някое дърво

Мислих си за пиратки, но това е временно решение, а ако е сухо времето може и някой пожар да направим. Другото, което ми хрумна е някаква ултразвукова пищялка, която да се задейства при движение.

Надявам се да не съм първия с подобен проблем и вече някой да му е намерил решението.
Сря Май 04, 2011 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Няма решение.
Съб Май 07, 2011 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Значи и ти не си го намерил Smile
Хайде да видим и другите какво ще кажат.
Съб Май 07, 2011 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
modjoa написа:
Значи и ти не си го намерил Smile
Хайде да видим и другите какво ще кажат.




Croc
Съб Май 07, 2011 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Даже за по-сигурно така-


P.S.Лисица,която е дошла при тебе .Ъъъ това ми се вижда доста странно. Confused Лисицата(кокто и повечето останали диви животни) определено се стреми да страни от хората.Ти сигурен ли си че не са били кучета или чакали?Подобно поведение е много по-типично за тях.
Де да знам-единственото страшно животно коет съм срещал в планината ходи на два крака...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Май 07, 2011 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fireman75



Регистриран на: 18 Апр 2011
Мнения: 36

Мнение Отговорете с цитат
Преди 3години на Зелени преслап в Рила съм хранил от ръката лисица която идваше всяка вечер при бесетката
Съб Май 07, 2011 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:

P.S.Лисица,която е дошла при тебе .Ъъъ това ми се вижда доста странно. Confused Ти сигурен ли си че не са били кучета или чакали?Подобно поведение е много по-типично за тях.

Абсолютно съм сигурен, че бяха лисици. Не бях единствения, който ги видя.
Като тръгнахме да хвърляме камъни те си помислиха, че им даваме храна - първо тръгнаха след камъните, после се запътиха към нас. Имаше голямо викане от наша страна докато се махнат Very Happy

Може би грешката ни беше, че разпънахме палатката до беседка, която очевидно дивите животни знаят като източник на храна, за това и я проверяват редовно.
Съб Май 07, 2011 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_dmp_



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Отишъл си у тях и като добър и възпитан гостенин- ще ги търпиш и ще се съобразяваш с тях.
Съб Май 07, 2011 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Не знам кой нормален човек би спял безпроблемно като чува нечие създание да рови и души около палатката и знаейки, че най-близкия човек е на десетки километри. В случая с лисицата, най-близките хора бяха на около 25км.

Някакви препоръки за марка лютиви спрейове?
Rolling Eyes
Нед Май 08, 2011 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Виж също в темите за Стара планина "Стадата коне, добитък и кучета" или нещо подобно беше- темата е развита с много мнения. Пускам ти актуално линкче. http://www.dnes.bg/stranata/2011/05/07/v-rodopite-pak-propishtiaha-ot-mechkite.117935 , пуснал съм го и там. Личните ми проблеми са с конете и не само мои са. А кошмарът ми са мечките. Женска мечка с малко мече на пътеката ще е последното нещо, което ще видят очите ти преди да се затворят завинаги. Добре че нашите очи виждат по-добре от техните. Видиш ли такава комбинация без много много шум цюрюк, цюрюк и дим да те няма. В ниските части на планините нощем на палатка глиган може да полюбопитства- на високото няма глигани. Ние навлизаме в територията на животните и те стават фактор, с който да се съобразяваме.
Нед Май 08, 2011 5:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Поради честа среща с кучета, миналата седмица си купих от Ибей ето тази джаджа:
http://cgi.ebay.co.uk/SUPER-DOG-CHASER-ELECTRONIC-DOG-REPELLER-AND-TRAINER-/120716697878?pt=UK_Pet_Supplies_Dogs&hash=item1c1b46a116
Не съм имал възможноста да го изпробвам още, но уверяват също , че работело и срещу котки Rolling Eyes
Това според мен означава , че ако може да отблъсне кучета и котки, то ще действа и на други животни.

_________________
Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!
Нед Май 08, 2011 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
С богато въоръжение трябва да се тръгне в планината- химическо, ракетно, огнестрелно, хладно. Трябва да се води и психологическа война- шум, пускане на транзистор, чийто звуци смущават мечките като твърде непознати, запис на рев на бяла мечка, която е по-голяма от нашата и нашата като чуе бяга от страх (срещу по-глухите мечки не става). Трябва да се преминат кратки курсове в Севиля (Испания) за тореадор-бикоборец поне ІІІ-та степен, ако решиш да пиеш вода от чешмата при Заслон Маринка (Ст.планина) или да си изчел Стратегикона, ако ще минаваш Беклемето, за да можеш, както писа един колега- в "спартанска формация " с щеките напред, гръб до гръб са преминали покрай банда овчарски кучета. Много смешно- ха-ха-ха!!! Хи- хи- хи!!! Дали им е било смешно на тях? На колегата с бръмбара-кУрояд ще кажа, че последният , като работодател е сключил срочни Трудови договори с 87 мъжки мечки, да дебнат туристи от мъжки пол и да вършат неговата работа. Характерното в случая е, че мъжките мечки като се бият помежду си се атакуват точно там- в най-ценното- куроядната зона. Така че гледайте да не приличаме на мъжки мечки. Но и на женски не е добре да приличаме, защото...
А ако трябва сериозно, водиш ли нов човек задължително поне 10 минути му говори за тези проблеми, защото на чужд гръб и 100 фаланги са малко и ни е много смешно, но... животът е бърз и динамичен и докато се усмихнеш се озъбваш. Заради кучета и бичета много хора първият излет в планината е последен и казват : Айде, мерси, ама друг път... не ми се обаждай !
Нед Май 08, 2011 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Гледам, че се отплеснахте в друга посока.
Едно е да срещнеш диво животно през деня, а друго е то да те изненада през нощта.
Аз просто искам метод, който да държи дивото животно далече от мен и да не ме събужда през нощта.

При първия случай ти се движиш и навлизаш в територията му. При втория случай, то подбудено от глад и любопитство идва да те "провери".
Всякакви варианти за хладни оръжия - ножове, пушки и т.н. твърдо отпадат поради външни обстоятелства.
Нед Май 08, 2011 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Ако тези кучегони се задействат единствено при наличието на движение, мисля че проблема с захранването не е толкова голям.

Някой има ли наблюдения колко са ефективни срещу диви животни, различни от подивели кучета?
Вто Май 10, 2011 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Горките животни, ако знаят какво й мислите.....
Вто Май 10, 2011 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov