ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Попина лъка - разходки, бира и кюфтета

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Попина лъка - разходки, бира и кюфтета
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Попина лъка - разходки, бира и кюфтета Отговорете с цитат
Поредния слънчев ден не беше за изпускане и в събота решихме да направим малка разходка из Санданския край. Палнахме возилото и в 7:30 запрашихме към Попина лъка. Когато стигнахме там нямаше жива душа. Народа се изпокрил! Само едно куче дотърча отнякъде махайки опашка. Взехме го с нас да ни прави компания и тръгнахме към х. Беговица. Пътечката е много приятна в сянката на гората и не много стръмна. В това време се ходеше идеално.

Единствения минус на маршрутчето е, че не е много обзорно, но едното за сметка на другото. Към обяд бяхме горе и се намятахме в ресторанта. Подкарахме супи, кюфтенца, бирички и т.н. На хижичката в момента се правят и нови бунгала – ще стане работата. Щракнахме се за спомен със Синаница, разменихме няколко думи с идващи отдолу, взехме си кучето и айде надолу.

На Попина лъка срещнахме някакви хора, които говореха на странен език. Питаха за водопада. Отведохме ги да го видят. Хареса им, но имаха страх от високото и какво видяха не знам, понеже се отдръпнаха бързо. След няколко думи ингилизки и жестове разбрахме, че са от Малта. Симпатични хора бяха и само хвалеха България. Голяма красота било. Дали наистина така мислеха при положение, че тъпчеха сума ти боклуци разхвърляни наоколо не знам. Впечатление направиха и онези бръмчащи машинки на 4 колелца, които са се пръкнали и тук. Явно ще има тормоз! Protest

Решихме да довършим биропиенето в Сандански. Люснахме се в парка край езерото и засмукахме в жегата – 31 градуса беше температурата. Зяпахме шараните и Синаница и пиехме. Дойде един приятел от Сандански, с който обсъдихме санданските работи. Жега не жега, дойде време и да се прибираме. Орводихме прозорците на колата да охлажда и така се прибрахме в Неврокоп.

Този път снимах малко и затова качих само 10 снимки на ->
http://oreliak.e-psylon.net/index.php?item=photo&action=photos&gallery_id=53
Пон Окт 01, 2007 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
аа, снимките мноо готини Laughing
.. да те питам нещо, Ники. Кога ще вземе да пиеш бира с нас, някъде из баира .. вече започвам да се чудя Wink
Пон Окт 01, 2007 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Знам ли кога ще се видим пак по тия баири! Think Ще се измисли нещо. Вкарал съм една оферта аз на Дидо за Даутов връх и ако има убаво време може да се спретне едно биропиене на х. Яворов. Наздраве! Само да не се натаралянкаме, че маршрута дето умувам ич не е лек! Laughing
Вто Окт 02, 2007 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ооо, за Даутов връх е ОК ама искам да е от в. Пирин по билото до Суходолския превал. Никси, дето се регистрира вчера - човека с хондата около краката - също е много мераклия, таман говорихме оня ден за този маршрут.
Вто Окт 02, 2007 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Тъй. Убаво викаш от в. Пирин, но мисля си няма да стане. Качването до в. Пирин е дълго и тежко, а после има клекинг до Безименен преди Даутов. От там до Суходолския превал и после слизане на Яворов ще ни излезе душата, а деня е къс вече и някак си няма да стане работата си мисля.

Моята идея е следната: Събота примерно придвижване до х. Яворов, църпърене и спонч. После ставане по тъмно, качване на Суходолски превал и от там на Даутов връх. От там през Даутово езеро, Ушиците и Бела река затваряне на колелото с х. Яворов и слизане на Бетоловото. Пусти къс ден да му се невиди. Трябва да го премисля малко.
Вто Окт 02, 2007 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Така да е. Ходенето около в. Пирин ще го оставим за друг път тогава Smile
Вто Окт 02, 2007 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
ммм.. Даутов връх, суперско Cool
а биропиенето е полезно, аз май трябва повече да тренирам, че да успявам навреме да изпивам бирата и да не бавя останалите, а най - вече да не ми я допиват Laughing
Сря Окт 03, 2007 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение За бирата.... Отговорете с цитат
Не се притеснявай. Нали знаеш приятел в нужда се познава, винаги съм готов да помогна с доизпиването Croc .
А за ходене до Даутов връх бройте и мен Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Окт 03, 2007 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Пусти къс ден да му се невиди. Трябва да го премисля малко.


Като не стига денят не може ли да се измисли с преспиване някъде на палатки?
Сря Окт 03, 2007 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Бе сигурно може, Speedy да каже де. Като за начало ше му намерим едно място у палатка де... Smile
Сря Окт 03, 2007 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение № 1000 Отговорете с цитат
Ако работата закъса може и палатка да се опъне, ама трябва някой да я носи. Аз не разполагам с такава. Само чувал. Rolling Eyes

Между другото по маршрута има едно люто стеснение по билото дето е кофти малко за голяма раница, а и някой ако има страх от високо също не е препоръчително. Cool


Последната промяна е направена от Speedy на Сря Окт 03, 2007 11:32 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 03, 2007 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Бе палатки намират се, даже май носим повече по принцип - винаги има няколко места в повече за спане.
Сря Окт 03, 2007 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Ники ..за палатки наистина няма проблем Very Happy
колко е люто това стеснение за което споменаваш? дай някакъв пример - в смисъл с нещо познато
Сря Окт 03, 2007 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ами какъв пример да дам!?!? Think Може би нещо от сорта на "Трионите" между 2-те Мусали. Това е най-близко до това, за което говоря. Но не е точно такова. Има някаква прилика само. Лани гонехме една раница там, щото се юрна надолу към Невързумския циркус. Laughing
Сря Окт 03, 2007 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov