ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Самодивски езера, Джано, Ченгелчал
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Самодивски езера, Джано, Ченгелчал
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Самодивски езера, Джано, Ченгелчал Отговорете с цитат
Здравейте.
Малко снимки от последното скиторене :

http://picasaweb.google.com/dobrudjan4e/xmvK

Времена не съм давал, тъй като бяхме доволно голяма група, а знаете какво се получава в такива ситуации Smile .

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Окт 01, 2007 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Ето снимки и от мен Отговорете с цитат
Гледам, че Цецо този път изпревари всички Smile Ето снимки и от мен (с коментари поправени от Дидо): http://picasaweb.google.com/psoboleva/Samodivski_ezera Сега ще чакаме Дидо и Катя да се включат.
Пон Окт 01, 2007 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Мдам, времето беше идеално са одене и снимане. Хубави снимки, перфектна разходка. Тия пичове къде ли са тръгнали с дете през това място не знам. Exclamation Question Добре, че са попаднали на вас.

Една мънинка забележчица. Wink От Валявишки ез. в. Малък Полежан не се вижда. Rolling Eyes
Пон Окт 01, 2007 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ок, нещо неправилно съм запомнил обясненията на Дидо. Сега ще го оправим Cool

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Окт 01, 2007 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Бе принципно е така човек, но самия връх не се види. Връхчетата между портата Джангалска и него го крият.

Това беше само една вметчица. Cool Целта не е да се търсят кусури. То иначе ако тръгна не знам докъде ще я докарамеSmile

Иначе примерно снимката на "Насам натам" където пише: "От Джано гледката към Кременски езера е неповторима, виждат се всичките три езера."

Аз виждам 5 езера! Wink Хубави снимки, как човек да търси кусури! Само кефене има тука. дъра-бъра
Пон Окт 01, 2007 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Мда детайлите са пипера на тия Пирински красоти. Радвам се, че на хората около мене сякаш определено им личеше да са прихванали магията на тази планина. Ето един бърз разказ и от мене (предполагам вече ви е ясен прехода от горните снимки, но нека да го предам в текст само...).

Тръгнахме в Петък посока х. Гоце Делчев и след досадно влачене по Владайското задръстване, пристигнахме около 23:00 на хижата. Там опънахме бивака и след кратко пийване на бири-мири се опънахме да спим. На сутринта както Поли отбеляза - имаше леко запъване при вида на спрелия лифт. За късмет на Хасан му беше писано да яде баница и в 10:00 бяхме пред дъсчената барака при езерото готови за път. Хванахме отново заобиколната пътека и в рамките на 1:30 часа (11:30) бяхме на брега на Папазгьол. Там се помотахме малко за снимки и поехме към Самодивските (Момини) езера. В него момент Никси се отдели от групата и хвана качване на Джангала от изток, с дисагите на гърба.

По пътя Цецо ни взе акъла с едно прилично свличане от пътеката, за щастие безпроблемно. В 12:45 бяхме на брега на езерата. Там хапнахме, скрихме раниците и поехме посока Демиркапия (14:00), подсичайки Демиркапийските чукари от североизток. Там някъде Люси и Ани се отделиха и хванаха разходка по Джангалица към връх Сиврия. Ние пък тръгнахме към Джано от портата (15:00), по самия ръб с една постоянна добра гледка към Демиркапийския циркус и Аргировото езеро долу. На Джано (15:40) ни чакаше чудесна гледка към езерата разбира се Smile Кременските особено ни радваха с чудни сини нюанси заради променливата облачност. След дежурната фотомасовка хванахме Ченгелчал. На върха бяхме към 16:30.

Посоката беше Амбарташ, но времето напредваше и очевидно нямаше да се върнем по светло ако ли бяхме извървяли планирания път докрай. Затова малко след безименния връх преди Демирчал хванахме един улей към Демиркапийската река. След едно доволно досадно смъкване по сипеите, стигнахме реката към 17:50. Оттам последва едно качване посока Демиркапия, гарнирано с магическите отражения на Ченгелчал в Аргировото езеро на залеза. На портата бяхме към 18:50. Оттам хванахме отново подсичането на Демиркапийските чукари.

Нейде по камънака дойде ред на Витя да се метне зверски, за късмет без тежки счупвания. Малко след това срещнахме 5 годишната Рада, която водеше родителите си към Тевното езеро. За нещастие хората бяха поредните объркали пътеката за натам - бяха се набили нейде нависоко по Демиркапийските чукари. Залезът беше в 19:15, часът беше 19:05. Успяхме да убедим хората да не рискуват нощно придвижване из района с хлапе на главата и заедно поехме към Самодивските езера. Долу разпънахме бивака, останалото е ясно на всички планинари с пълни раници ...

--------------------

На другата сутрин (10:45) хванахме посока портата между връх Момини двори и гребена южно от Джангала. Горе бяхме половин час по-късно (11:15). Нейде отгоре се провикна Никси. Беше се набутал по специфичния за него начин точно на същия гребен южно от Джангала, ама баш на най-невъзможното и стръмно място с всичките си дисаги. Малко ми се дръпна като го видях, ама нейсе ше се оправи човека... С него се събрахме на едно от езерата под Джангала (11:50). Там наснимахме здравата върха и езерата и хванахме Джангалската порта (12:30-13:00). На портата след кратка почивка вече беше ясно, че планината няма да ни пусне посока Полежаните - време беше да си ходим, бурята идваше.

Сумарно преминаването на Валявишкия циркус под Джангала от порта до порта ни отне около 1 час. За тоя маршрут мога да отбележа, че е по-удачно да се мине със слизане покрай самите езера посока Джангалската порта въпреки финалното качване дотам. Ако се избере пътека с плътно подичане под Джангала в опит да се задържи височината, пътят се удължава доста, а и се минава през доста обширни и забавящи хода каменни морета в подножието на върха.

От Джангалската порта се смъкнахме за около 30 минути чисто време до разклона на жълтата и зелената маркировка (13:50). Оттам хванахме отново долната немаркирана пътека за Безбог и към 15:00 бяхме на Безбожкото езеро. По пътя, точно при овчарника, изгубихме вървящата отзад Гери. Намерихме я бързо слава богу, даже се сдоби с почетен ескорт в лицето на Цецо и мене досами езерото Smile

На Безбог пихме по бира. Групата слезе надолу с лифта, Катето, Никси и аз решихме да ходим додолу - не бяхме ходили маршрута х. Безбог - х. Гоце Делчев и ни беше интересно да го видим как е. Реализирахме едно безумно препускане надолу - Никси е цар в тия работи, и за около 1 час бяхме долу при компанията. Там се събрахме всички на бири и мохабет. Това е Wink

Снимките от мене малко по-нататък ...
Пон Окт 01, 2007 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Ха здравейте и от мен.. Smile

Като най-нов член на този планинарски форум, и аз да си пусна фотосите от скитането последния уикенд из Пирина.

http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=19509

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Окт 02, 2007 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
Леле леле, аз освен да пусна малко снимчици, друго май не мога да направя Wink
Тоя път обаче не снимах много, повечето бяха разни портретчета, които няма да пускам тук.

==
И тъй, докато другите кроята планове, наведени над картата, накъде и какво да бъде, аз се поразходих покрай клека и снимах това


След като походихме по заобиколната пътека, минахме кошарата и се спуснахме надолу, срещнахме едно от Рибните езера:


При него, обаче, не се спряхме, а продължихме към Папазгьола, където малко поседяхме да позяпаме сините му води и да се поизтегнем. Съжалявам само, че снимките станаха толкоз малки, направо се чудя що така.... както и да е де, тоя път тъй


ето гледка малко отгоре на Папазгьола:


После, като стигнахме Кременските езера, слънцето пусна малко светлина в района:


След Джано тръгнахме към Ченгелчал. Първоначално вървяхме по едно остро ръбче, но постепенно пътеката стана по-нормална. Един поглед назад, към Аргировото езеро, портата при Демиркапия, и в дясно Голямото Кременско езеро.


На Ченгелчал видяхме бисера скрит долу, тая снимка я има в някоя от темите на Дидо, ама нищо де Wink


След 10-15 мин снимане, продължихме по рида към Демирчал, откъдето имаше друга гледна точка на езерото. За съжаление, слънцето се беше скрило вече:


Тъй и не стигнахме до Демирчал, времето напредваше, а и не искахме да вървим по тъмно и да се спъваме из камънака, затова запрашихме надолу към реката.
Ето гледка към Ченгелчал, който се оглежда в Аргировото езеро:


Връщайки се към мястото за нощуване, се обърнах назад. Щракнах това:


.....................................

На другата сутрин, след като се излюпихме, се помотах малко да поснимам. Джангала в езерата го има сниман и другаде... ето лагера обаче:


После, докато слизахме към долните две Джангалски езера, щракнах тези два кадъра



Ми т`ва е засега. Други снимки после. Wink
До скоро дъра-бъра
Вто Окт 02, 2007 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Е то каква стана тя само аз останах за резил да не съм си пуснал снимките...
Вто Окт 02, 2007 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
бе, Дидо, нали знаеш, бързата работа - срам за майстора Wink
то и аз пропуснах доста снимки, ей на, за тез снимки 2 часа отидоха. .. А леглото ме чака Laughing
айде, мия зъбките Brush и лягам
Вто Окт 02, 2007 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение :) Отговорете с цитат
Ама готини портретчета, Кате. Това особено: http://picasaweb.google.com/small0er/wjMurD/photo#5116601926348340690 Laughing
Вто Окт 02, 2007 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
А тука сме хората дето ходихме без Цецо и самата Катя:

http://picasaweb.google.com/small0er/wjMurD/photo#5116603790364148386
Вто Окт 02, 2007 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания Много красоти, много!! Laughing
Вто Окт 02, 2007 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
абе, Поли, тоя кадър не е типично портретче,... абе айде, портретче е, ама повече на фотото, а най - вече на обектива Laughing

а, ето я и малката Рада, {която водеше родителите си към Тевно Laughing } която сутринта беше доста нацупена, защото й смениха розовия панталон с кафяв Very Happy
http://picasaweb.google.com/small0er/wjMurD/photo#5116603682989965922

Само не разбрах, татко й от спасителната планинска служба ли беше или от БЧК и защо носеше червено яке с надпис и червена раница с емблема?
Вто Окт 02, 2007 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Мда Рада си беше яка терца, само как пърпореше по ливадата не е истина Very Happy
Вто Окт 02, 2007 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov