ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Самодивски езера, Джано, Ченгелчал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Самодивски езера, Джано, Ченгелчал
Автор Съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
абе, Поли, тоя кадър не е типично портретче,... абе айде, портретче е, ама повече на фотото, а най - вече на обектива Laughing


Е да, ама Дидо толкова се е слял с това фото, че му е като "extension", без него портрета нямаше да е пълен Laughing Все едно мен да ме снимаш без очила Very Happy
Сря Окт 03, 2007 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Вижда ли се Ореляк от Полежан? Отговорете с цитат
Здравейте. Smile

Тук сте се събрали големи фенове и познавачи на Пирин, та реших тук да си задам въпроса.
Последната събота и неделя на септември сме шетали из един и същи район.
Само че ние тръгнахме в събота сутринта и имахме време само за традиционното качване на Полежан. А в неделя се качихме на Джано и после, както знаете, трябваше да гоним лифта и да се спасяваме от дъжда. Та точно на Полежан видях нещо, което до този момент не бях забелязала. Видя се връх Ореляк. Просто няма какво друго да е като разгледах картите, ама все пак ми се вижда малко странно и въпросно. Вижте на тази снимка (от лентов апарат) най-лявата верига зад Брезнишкия рид, мисля. Винаги досега съм я виждала така, както се вижда на снимката – тъмна, сиво-зелена, замазана и слята с околните баири. А точно тогава ниското западно слънце се подаде за малко изпод облаците и я освети като с прожектор. Направо ахнах. Видя се прекрасен бял скален венец. Много релефен и внушителен. Имаше три ясно очертани върха и на единия от тях се виждаше нещо като антена и сграда под нея. Не можех да се начудя коя е тази красота и как така досега не съм я забелязала. Явно само при специално осветление се вижда така ясно от тук. За жалост не познавам Среден Пирин, та въпросът ми е дали това наистина е Ореляк и ако не, какво тогава? Разгледах снимките на групата ви (с голямо удоволствие! Very Happy ) и ето тук се вижда по-ясно въпросния зъбер, зад по-ниската зелена пирамида, но без антената.
Сря Окт 03, 2007 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Привет.
Да, Ореляк се вижда от Полежан. На втората снимка е по-добре - точно над Бойков връх стърчи. На първата е мътен въздуха, но пак се вижда.

Ето едно кадро http://oreliak.e-psylon.net/image.php?image_id=601, където стената на Ореляк се вижда добре. Сниман е по-отблизо де, затова. Wink
Сря Окт 03, 2007 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Мда и аз подготвих един кроп от същия този уикенд, за който говори Malama:



Снимано е от Ченгелчал. Като сравниш парчето от снимката с тази тука - http://picasaweb.google.com/psoboleva/Samodivski_ezera/photo#5116271017709871506 , ще разбереш кое е точно.


Последната промяна е направена от dido на Пон Авг 23, 2021 1:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 03, 2007 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря!

След точните снимки всичко си идва на мястото. Smile Точно това видях и гледката беше наистина голяма изненада за мене. На хижа Пирин съм била само веднъж при ниски облаци, дъжд и отвратително време. Нищо не се разбра от околните баири. Така че за мене Пирин от Демиркапия на юг е почти непознат. Confused
Колкото и пъти да е бил човек някъде, все може да види нещо ново или нещо старо, но по нов начин, знаете как е. Smile
Сря Окт 03, 2007 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Е то на х. Пирин няма видимост зарад гората, така че не съжалявай за мъгливото време. Пък от Демиркапия на юг има време да опознаеш. Има за какво да се иде и по оня "санджак". Само здраве и време да има човек. Smile
Сря Окт 03, 2007 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Айде и от мене някоя и друга снимка от онова хубаво ходене:

Агитката отмаря на Папазгьол, отзад Полежан


Полежан от Папазгьол


Цецо на Папазгьол, отзад склона на в. Сиврия


Катето пред едно от Самодивските (Момини) езера


Ченгелчал от над Демиркапия


Поли, Витя и Гери по камънака над Демиркапия. Посока - Джано.


Гери и Поли. Вляво от Гери се вижда в. Сиврия


Цецо пред Кременските езера, гледка от Джано


Ченгелчал се оглежда в Аргировото езеро, снимка от зелената пътека към Демиркапия. Скъсахме се да я снимаме тая гледка Smile


Утрин при едно от големите Момини (Самодивски) езера. Насреща е лагера ни


Пак оттам, поглед към в. Кралев двор и гребена му към Демиркапийските чукари


Джангала се оглежда в едно от Валявишките езера


Така се печели по едно малко - веселба в х. Гоце Делчев



Последната промяна е направена от dido на Пон Авг 23, 2021 1:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Окт 07, 2007 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
леле леле Very Happy
монитора, като гледам, си е свършил своята работа Laughing
Много хубави снимки, ма май е излишно да казвам. Като гледам и аз добре съм се справила с твоето фото Wink т.е. нямам против да ми го даваш по-често.
друго
- 1-во, много ми харесва дето покрай другите снимки, пускаш и снимки с хора Very Happy
- 2-ро, много ми харесва като цветове и контраст - третата снимка с Цеци на Папазгьола
- 3-то.. не се сещам Laughing

Поздрави Croc
Нед Окт 07, 2007 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
2-рото е заради поляризиращия филтър, на първите кадри е работил най-добре Very Happy Croc
Нед Окт 07, 2007 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Забравих още една добра двойка кадри, за плакнене на окото са, и двата от Папазгьол посока североизток:




Нед Окт 07, 2007 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
тц, не е само заради поляризационния филтър.. и тревата е хубава, и сянката, и съчетанието на всичко точно в тази снимка... Think ..

От последната двойка - първия е Но1
Подобен ми е на този с Цеци Smile
Нед Окт 07, 2007 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Изплакнах очи и аз. Много добри снимки си отбрал градски. Бравос!

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Окт 08, 2007 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Данке както са казвали братовчедите украинци през 42-ра Very Happy Очаквам от тебе един родопски разказ, че стана голяма издънка с времето при мене тоя уикенд Smile
Пон Окт 08, 2007 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Оказва се, че е хубаво така някой да позакъснее с пускането на снимки. Тъкмо вече е отминало след-преходното омагьосване, всеки потънал в работа и изведнъж някой ни връща към хубавите спомени Very Happy Ама и снимките са яки!
Сря Окт 10, 2007 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
2-рото е заради поляризиращия филтър, на първите кадри е работил най-добре Very Happy Croc

Тъкмо щях да кажа че може би си ползвал филтъра и ти си призна. Smile
Чет Окт 11, 2007 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov