ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Батерии за GPS приемник

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Батерии за GPS приемник
Автор Съобщение
grizzlofob

Мнение Батерии за GPS приемник Отговорете с цитат
Здравейте, от известно време ползвам Garmin 66s. Купувам си обикновени алкални батерии, чиито живот не е особено дълъг. На третия час използване започва да излиза едно досадно съобщение, че „това не са най-добрите батерии и че е по-добре да се ориентирам към NiMH батерии“. Действително употребата на еднократни обикновени батерии е неикономична и неекологична, затова искам да намеря по-трайно и добро решение. Разбрах, че Garmin предлагат тези батерии https://garmin.bg/nimh-baterii , които позволяват директно зареждане на устройството чрез USB. В магазина обаче нито можаха да ми кажат колко горе-долу зареждания са предвидени за тези батерии, нито по колко часа средно издържат. Да не говорим, че на батериите имаше маркировка 11/18 – продавачката не знаеше дали това е дата на производство или срок на годност, или нито едно от двете. Някакви съвети?
Благодаря!
Нед Сеп 22, 2019 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca

Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз от Лидъл си бях купил зарядно със зарядни батерии и вече 3 години ги ползвам изключително доволен съм.
Батериите си карат 3 дни през Лятото без проблем, 62CSX ми е машинката доволен съм и от Варта и едни GP Английски.
Не във всяка хижа има ток който можеш да ползваш за да зареждаш през приемника, за това си вземи едно зарядно и 2 комплекта зарядни батерии и готово с теб ще имаш ток за 6 дни постоянно ползване Laughing

Нед Сеп 22, 2019 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ilievvli

Местожителство: Плевен

Аз съм с etrex 30 и ползвам батерии eneloop pro 2500mAh на Panasonic. Дават им 500 цикъла на заряд. Има ги в магазините за черна техника и фотостудията. Също може да се поръчат и on-line. Комплект от 4 батерии е около 45-50лв. Най-добре е да си вземеш комплект 4 батерии + зарядно.
Пон Сеп 23, 2019 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vencil

LADDA https://www.ikea.bg/products/lighting/chargers-batteries/batteries/ladda-akumulatorna-bateria-4-br-v-k-t/70303876 или ENELOOP https://techmag.bg/eneloop-4xaa-box-azpabua60154010?search=Eneloop другото просто не си заслужава. На ENELOOP им дават 2100 заряда и половината да са верни повече от доволно е. За LADDA се твърди че са брандиран ENELOOP за Икеа (не знам), аз лично използвам и двата модела и като че ли не правя разлика но.... Уловката е че дългият живот на батериите зависи от качественото зарядно, и то струва пари ама се изплаща сравнително бързо.
Пон Сеп 23, 2019 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grizzlofob

Благодаря на всички за съветите.
Поздрави!
Пон Сеп 23, 2019 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.