ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за х. Рай
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Питане за х. Рай
Автор Съобщение
kaic



Регистриран на: 22 Юни 2007
Мнения: 20

Мнение Питане за х. Рай Отговорете с цитат
Здравейте, утре сутрин съм рeшил да изведа семейството си за ден-два на разходка до х. Рай - Райското пръскало и наоколо.
Отправна точка - Севлиево
Бихте ли ме посъветвали, ако може с подробности от къде да мина, понеже никога не съм ходил до там.
Знам само, че ще тръгна от Карлово към местноста "Паниците", но как ще ги намеря-един Бог знае. То може и да не съм много в ред, но ще вземам с мене и сина си който е на 4г. Дали ще издържи прехода от там където ще трябва да оставя колата или ще трябва да го нося?
http://hijapleven2.atspace.com/
http://hijapleven3.atspace.com/
Качвал съм го няколко пъти на саможод до х. Плевен, но там е 1-1.5 ч път, а тука знам че е доста повече.
На х. "Рай" предлагат ли храна или трябва да си носим всичко за ядене?
Благодаря за информацията на отговорилите!
Чет Окт 04, 2007 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Виж сега, географски погледнато Севлиево и х.Плевен са в северна България, а Карлово и Калофер, както и х.Рай - в южна. Какво произтича от това? За да стигнеш от север х.Рай трябва да прехвърлиш билото на планината, което с 4 г. дете си е направо неразумно, особено по това време на годината, миналия месец горе валя първия сняг и беше покрило!
Паниците се намират на час пеш над Калофер, т.е. няма да тръгнеш от Карлово за там, а от Калофер. Асфалт е и се стига с кола също. От там до х.Рай е примерно 3,5 часа но за малко дете ще е зор и на Рогачева гора на стръмното ще мрънка със сигурност. Храна се предлага, но аз не разчитам и си нося винаги в планината.
Чет Окт 04, 2007 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kaic



Регистриран на: 22 Юни 2007
Мнения: 20

Мнение Ходих видях и се върнах-споделям Отговорете с цитат
Не си падам много по писането но ще се опитам да разкажа моите впечатления от един прекрасен уикенд до хижа "Рай", "Райското пръскало" и вр. Ботев: /щтракнал съм и няколко снимки/

http://hijarai.atspace.com/

Дано да ви е приятно и не загубите времето си напразно.
Поздрави!
Вто Окт 16, 2007 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Брей, голям пътепис, голямо чудо! Къртовски труд си положил. Поздравления и адмирации! ръкопляскания
Сря Окт 17, 2007 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Добре е че сте успяли и съм сигурен че пак ще се върнете там! Чудесно е написано и оформено всичко в сайта! Поздравления! Smile
Сря Окт 17, 2007 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
alpinist



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 4
Местожителство: plovdiv

Мнение Re: Питане за х. Рай Отговорете с цитат
kaic написа:
Здравейте, утре сутрин съм рeшил да изведа семейството си за ден-два на разходка до х. Рай - Райското пръскало и наоколо.
Отправна точка - Севлиево
Бихте ли ме посъветвали, ако може с подробности от къде да мина, понеже никога не съм ходил до там.
Знам само, че ще тръгна от Карлово към местноста "Паниците", но как ще ги намеря-един Бог знае. То може и да не съм много в ред, но ще вземам с мене и сина си който е на 4г. Дали ще издържи прехода от там където ще трябва да оставя колата или ще трябва да го нося?
http://hijapleven2.atspace.com/
http://hijapleven3.atspace.com/
Качвал съм го няколко пъти на саможод до х. Плевен, но там е 1-1.5 ч път, а тука знам че е доста повече.
На х. "Рай" предлагат ли храна или трябва да си носим всичко за ядене?
Благодаря за информацията на отговорилите!



значи в Калофер има транспортна фирма която предлага всякакав вид транспорт(с бусове от 8 до 25 места,джип,коне,съдействие за настаняване и планински водачи) от и до където пожелаете.Наскоро дори предлага много изгодни цени от която и да е точка от страната до Калофер,за организирани групи.Телефона за информация за цени е следния-0885013165(Милен Маринов).Сайта на фирмата е megatransbg.com


Вто Окт 06, 2009 2:43 pm
Вто Окт 06, 2009 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аз предлагам на администратора на тоя преди мен да му изтрие всички постове..... баси човек
оспами навсякаде?!!!!
Вто Окт 06, 2009 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alpinist



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 4
Местожителство: plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:
аз предлагам на администратора на тоя преди мен да му изтрие всички постове..... баси човек
оспами навсякаде?!!!!


не те разбрах Извинявай,какъв е проблема?Просто помагам Sad
Вто Окт 06, 2009 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
alpinist написа:
не те разбрах Извинявай,какъв е проблема?Просто помагам Sad


Хубаво, но защо едно и също да напускаш в 6 теми...!?
Пуснал си една тема и това е достатъчно.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Окт 06, 2009 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
alpinist



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 4
Местожителство: plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
alpinist написа:
не те разбрах Извинявай,какъв е проблема?Просто помагам Sad


Хубаво, но защо едно и също да напускаш в 6 теми...!?
Пуснал си една тема и това е достатъчно.


извинявам се Confused
Вто Окт 06, 2009 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нищо лично обаче на става така Smile

само че както го беше набил на 6 места..... е не знам дали е твоя фирмата (в което няма нищо лошо ако е) или дейтвително само помагаш но може само да отблъснеш дори и някой да е имал желание.... като го види 6 пъти.....

всичко хубаво Smile
Вто Окт 06, 2009 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
godlike



Регистриран на: 07 Фев 2010
Мнения: 18
Местожителство: София

Мнение х.Рай, Тарзанова пътека Отговорете с цитат
Добро утро банда.
Тъй като в петък(26.02) заминавам за 3 дни на зимна подготовка( за изкачване на в.Арарат) към х.Рай искам да питам, дали някой е бил там тези дни и да сподели впечатления, относно лавинна опастност, снежна покривка и т.н.
Благодаря предварително !

_________________
Има 2 вида хора - такива, които обожават планината и такива, които нямат никакъв вкус !
Сря Фев 24, 2010 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Къде дали е бил някой...на Арарат ? Smile
/или на Рай/

Кога ще ходите на Арарат ?
И как ? - с агенция ли, или сами си го организирате ?

Иначе с този южен склон и тия жеги напослдък едва ли там има особена лавинна опасност.
Но само разсъждавам де...тая зима по този маршрут още не съм бил.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Фев 24, 2010 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
godlike



Регистриран на: 07 Фев 2010
Мнения: 18
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не, не...
Питам, дали някой е бил скоро на х. Рай Smile Дано да няма много сняг, иначе лоша работа. Ще спим 2 вечери на палатки, за да имитираме бивакуване на Арарат.
Относно изкачването на Арарат, да сме живи и здрави, ще ходим м.юли със сдружението "Бяла звезда". Те не са фирма.

_________________
Има 2 вида хора - такива, които обожават планината и такива, които нямат никакъв вкус !
Чет Фев 25, 2010 7:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Май съм закъсняла с отговора,но все пак-има сняг,който се постопи в събота и неделя,върнах се на 22.02. Very Happy На някой места бяха паднали малки лавинки,но нищо сериозно Smile
Пет Фев 26, 2010 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov