ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Осоговски рожденни дни - 04-06.02.11г.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Осоговски рожденни дни - 04-06.02.11г.
Автор Съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Осоговски рожденни дни - 04-06.02.11г. Отговорете с цитат
1 ден: 04.02.11г.:
След работа седем човека с две коли достигнахме до хижа Осогово. Нашата кола беше на хижата около 22.00, а Дидо и ко след 23.30. В сладки приказки неусетно стана 01.00 часа след полунощ и трябваше да си лягаме…

2 ден: 05.02.11г.:
Оптимистичния вариант за тръгване бе в 07.30 часа, а песимистичния бе в 09.00. Оставихме колата до чешмата, в близост до хотел Три Буки и в 08.35 часа тръгнахме. Компанията на Дидо останаха на хижата и не знам кога са тръгнали.
До заслон Превала нямаше нужда от снегоходки, затова така и отговорих на позвъняванията на Ани и Митко. За по нататък не знаех, какво е положението. До тук стигнахме за 1.35 часа, като аз все още не бях изостанал от Ванката и Цецо.

заслон Превала


билото на планината, което ни очаква

След заслона сложихме снегоходките, защото подсякохме едно хълмче. Но до върха и обратно до заслона не сме ги сваляли, въпреки, че на места се виждаше тревата по билото. Но имаше и заледени участъци. Така, че снегоходките бяха от полза. Духаше много силен северозападен вятър. Нагоре устоях и не си сложих маската, но на връщане я използвах. Но пък имаше перфектна видимост.

поглед назад - връх Църни камък


поглед напред - връх Шапка и връх Мали Руен

Малко преди върха срещнах Ванката и Цецо да слизат. По трасето много ми дръпнаха, като на върха са били един час преди мен.

пирамидата на връх Руен, а на заден план се виждат Витоша и Рила

От заслона излязоха четирима македонци, като за тяхното присъствие знаех от Цецо. Постоях половин час вътре и тръгнах да се връщам, като срещнах Дидо, Тони, Калата и Цвети. След връх Шапка срещнах Митко, Ицо, Маргото, Ани и Таня.

вятъра бе „изрисувал” интересни форми в снега

На заслон Превала спрях за малко. Като реших да тръгвам, дойдоха Теди, Надето, Алекс и Руми. Почивали си на завет на лятната пътека до връх Църни камък. А аз минах по билото и затова не съм ги видял.

поглед назад


Пирин


Рила


На купона вечерта, рожденниците Ачо и Нина се бяха погрижили всичко да е на ниво.


3 ден: 06.02.11г.:
Към обяд си бяхме в София, като времето бе доста горещо.

Всички снимки:


Последната промяна е направена от Valio на Чет Яну 26, 2012 4:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 08, 2011 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, имаш ли идея в какво състояние е заслона на върха ? Не знаех, че вече официално се води заслон, ама аз не съм ходила нагоре поне от 2 години, така че...нещата се променят... Very Happy

Имало е страхотна видимост, представям си изгрева и залеза какви са били...
Сря Фев 09, 2011 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
ve_san написа:
Здрасти, имаш ли идея в какво състояние е заслона на върха ? Не знаех, че вече официално се води заслон, ама аз не съм ходила нагоре поне от 2 години, така че...нещата се променят... Very Happy


Здравей.
Не знам защо си мислиш, че преди две години не е бил заслон. Моето първо посещение бе през ноември 2006 г. Тогавашна снимка на заслона.
Единствената разлика оттогава досега е, че са запълнили фугите между камъните с хоросан. Можеш да видиш от снимкие на Друм от януари 2009 г., колко сняг е имало в заслона преди, когато фугите не бяха запълнени.
Поздрави.
Сря Фев 09, 2011 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
А понякога заслона може да бъде много затрупан от сняг - каквато видях в края на март 2009. В такъв случай трябва много усилия с пикел и лопата, ако иска някой да влезе в заслона...




Поздрави,
Жоро
Smile
Чет Фев 10, 2011 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Хе, след известно копане, човек е бил заслонен отвсякъде, буквално. Smile
Чет Фев 10, 2011 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anadel



Регистриран на: 03 Дек 2008
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
и от мен снимки с благодарност на Ачо и Нина



Пон Фев 14, 2011 2:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Valio написа:
Единствената разлика оттогава досега е, че са запълнили фугите между камъните с хоросан. Можеш да видиш от снимкие на Друм от януари 2009 г., колко сняг е имало в заслона преди, когато фугите не бяха запълнени.
Поздрави.

Само да направя едно уточнение: когато ходих 2009г. наветия сняг беше от недобре затворена врата, а не от фугите. А въпросните фуги не са запълвани през тези години, откакто съществува заслона. Когато духа вятър вътре в заслона става слабо течение. Е, ако е обледен сериозно може и да няма такова течение.
Пет Фев 18, 2011 1:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov