ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Две книги за детски туризъм

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Две книги за детски туризъм
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Две книги за детски туризъм Отговорете с цитат
Най-накрая, след цяла година работа, две книги за моите екскурзии с внуците са отпечатани! Първата е огромен албум с 400 страници голям формат и около 1000 цветни снимки. Съдържа пътеписите ни от началото с първия внук преди 15 години и нататък последователно с четиримата. Последната екскурзия е на Пирин миналата година. Основният материал е взет от разказите, които съм помествал в нашия форум, но е значително преработен. Ето я разгъната корицата:



Първоначалната ми идея беше да събера пътеписите и да ги издам на свои разноски като подарък и спомен на внуците. Издателството, което подготви албума, е "Фабрика за книги". Издателите обаче толкова харесаха идеята, че ми предложиха да направим съкратено издание без цветните снимки и без прекалено личните моменти. Нарекохме го наръчник и в него материалът е преподреден по теми - за възпитанието на малките, за багажа, спането на палатка, храната и пр. Като приложения са описани маршрути с различна сложност - от разходки на Лозенската планина и Витоша до няколкодневни екскурзии из Рила и Пирин. Включени са и нарисувани от мен карти с основните пунктове на екскурзиите. Издателството е "БГкнига:

На планина с деца. Наръчник

Ето корицата на наръчника:



Албумът обаче излезе толкова скъп с търговските надценки, че от издателството категорично отказаха са го предлагат на книжарниците. Пък и той има повече сантиментална стойност. Наръчникът обаче е съвсем достъпен - той е с джобен формат, на лека хартия и струва само 14 лева. Разбира се, целта ми не е печалбата, а посланието към родители, дядовци и баби да имат повече вяра в децата си още от най-малки и да ги поведат по всякакви сложни маршрути. Разказите в книгата са доказателство за неподозираните възможности на малчуганите.


Последната промяна е направена от Сотиров на Пон Юли 08, 2019 10:30 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юли 06, 2019 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Еха, браво. Поздравления!
Съб Юли 06, 2019 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Браво, и на децата и на теб! Голямо постижение, насочено към семействата - как децата им да станат достойни личности.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Юли 07, 2019 7:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Не само децата, а и дядовците и бабите имат неподозирани възможности. Много ме дразни това, че напоследък в планинарските среди виждам коментари как, ако някой е стар, вече не става за ходене и маркиране. "Дядовци" като Владо и деца като внуците му, ни слагат в малкия си джоб. Wink
И двете книги изглеждат чудесно и съм сигурна, че съдържанието е много интересно и грамотно написано. Respect

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Юли 07, 2019 7:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Благодаря! Отговорете с цитат
Надявам се да съм оправдал очакванrята ви. Извинявам се, че съобщението ми е попаднало в тема за Андроида и картите. Уж исках да го пусна като нов отговор в темата за теристическата литература, пък то попадна другаде.


Последната промяна е направена от Сотиров на Пон Юли 08, 2019 10:31 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 08, 2019 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Благодаря! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Извинявам се, че съобщението ми е попаднало в тема за Андроида и картите. Уж исках да го пусна като нов отговор в темата за теристическата литература, пък то попадна другаде.

Това е за да има един кусур, че да не ти урочасаме книгите Wink Не се притеснявай, отиде вече където трябва Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юли 08, 2019 3:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Хем добре стана! Отговорете с цитат
Сега темата си е на мястото. Остава и книгата да си намери мястото...
Пон Юли 08, 2019 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Браво! Отговорете с цитат
Дядо Владо, огромно браво за това, което правите! Искрено се радвам и за теб и за децата. Те са истински късметлии с такъв дядо, който ги е закърмил с любов към планината, а ти си щастливец с толкова другари в преходите! Наръчникът го прочетох с интерес – в някои от описаните ситуации припознах своя скромен опит, а за непознатите за мен неща четох с любопитство. Хареса ми последователността в подхода както с децата, така и с планината. Без излишни усложнения - като в математиката! Бъдете здрави и продължавайте в същия дух!

_________________
http://www.hristoadventures.com
Сря Дек 09, 2020 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov