ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Спален чувал и раница

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Спален чувал и раница
Автор Съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Спален чувал и раница Отговорете с цитат
Здравейте, решила съм да си взема нова спален и чувал и раница, че сезона за скитане наближава Smile

Спрях се на няколко варианта, моля ви дайте съвети дали си заслужават.

Раницата искам да е до към 300 лв. Колебая се между Deuter, този модел: http://www.stenata.com/ranitsi/treking-ranitsi/produkti/act-lite-5010-
и Salewa http://www.adventuresport-bg.com/products.php?773&osCsid=abb8a5f6719c3ec0889cede7c07f9e49

А спален чувал май ми е по-трудно да си избера. Искам да е трисезонен, с комфорт около нула градуса и възможно най-лек и компактен, до към 200 лв. И със синтетичен пълнеж, а не с пух. Колебая се между Ferrino, Salewa или нещата предлагани в Стената.

http://www.stenata.com/spalni-chuvali/produkti/orbit-0

http://www.alpibg.com/products.php?1551

http://www.adventuresport-bg.com/products.php?SIG7&osCsid=abb8a5f6719c3ec0889cede7c07f9e49

Моля дайте съвет Smile
Сря Фев 09, 2011 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
за раница не знам, но за чувал - аз си взех Мамут от екипировка, 129 лева на -2 комфорт. ползвах го няколко пъти - гарантирам, че го бива.
Сря Фев 09, 2011 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Раницата е чудесна, от олекотената серия. Има добър гръб. Като минус - липсва вграден дъждобран, малко на брой джобове, скъсени странични каишки и прекалено нежни щракалки на катарамите (чупят се лесно). За късмет в Стената имат резервни щракалки ако се наложи смяна.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 09, 2011 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм за Дейтера, от олекотената версия, Салевата е 2,5 кг Shocked Shocked, без да правя сравнение на останалите параметри, но 1 кг повече е много, взимай Дойтера и не му мисли Smile
Чет Фев 10, 2011 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pamir



Регистриран на: 12 Окт 2010
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
Привет :
Относно раницата на Салева ...трудно ми е да повярвам , че тежи 2,5 кг при положение ,че големите им раници 60+ , 70+ ...не достигат това тегло . Дейтера може би е с едни гърди напред , но аз те съветвам да хвърлиш едно око и на Lowe Apine ( имат доста добри раници -както и чисто дамски серий)
Сигма Флекс-а е страхотен чувал , но не бих казал че спада към 3 сезаонните и е далеч от комфорта на 0 та!
Чет Фев 10, 2011 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
vasil111 написа:
за раница не знам, но за чувал - аз си взех Мамут от екипировка, 129 лева на -2 комфорт. ползвах го няколко пъти - гарантирам, че го бива.


ами явно ще трябва да си разширя параметрите на търсенето Smile ще разгледам и вариантите на мамут, мерси за идеята.
Пет Фев 11, 2011 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Раницата е чудесна, от олекотената серия. Има добър гръб. Като минус - липсва вграден дъждобран, малко на брой джобове, скъсени странични каишки и прекалено нежни щракалки на катарамите (чупят се лесно). За късмет в Стената имат резервни щракалки ако се наложи смяна.


дам, може би това не е най-добрия модел на Deuter за тази цена, но в Стената нямат много голямо разнообразие явно.. Колкото за дъждобрана, след едно обилно наваляване по време на един преход в Стара планина миналото лято, когато всичко в раницата ми беше мокро, въпреки че тя беше сравнително непропусклива, реших да си нося един черен найлонов чувал винаги с мен и да слагам раницата в него в случай на нужда Smile))
Пет Фев 11, 2011 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:
И аз съм за Дейтера, от олекотената версия, Салевата е 2,5 кг Shocked Shocked, без да правя сравнение на останалите параметри, но 1 кг повече е много, взимай Дойтера и не му мисли Smile


Май вече все по-твърдо клоня към Deuter-a. Това за разликата в колограмите е странно наистина Smile
Пет Фев 11, 2011 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Pamir написа:
Привет :
Относно раницата на Салева ...трудно ми е да повярвам , че тежи 2,5 кг при положение ,че големите им раници 60+ , 70+ ...не достигат това тегло . Дейтера може би е с едни гърди напред , но аз те съветвам да хвърлиш едно око и на Lowe Apine ( имат доста добри раници -както и чисто дамски серий)
Сигма Флекс-а е страхотен чувал , но не бих казал че спада към 3 сезаонните и е далеч от комфорта на 0 та!


Мерси за съвета за Lowe Apine. Не съм ги гледала и ще видя какво предлагат, въпреки че като марка не са ми много познати. Но може да имат качествени неща Smile
Пет Фев 11, 2011 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Deuter-a е лек щото е light-серията и е спестено от маса неща - както писах има малко джобове, няма дъждобран, скъсени спомагателни каишки, олекотени (и чупливи) щракалки и т.н.

За сравнение виж не-light-серията -примерно Aircontact 55 + 10 . Тя е 2.6 кила, ама има всичко Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 11, 2011 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с Aircontact 45 + 10 и е 2,4 кг почти. Ама най ми е мерак като на Дидо леката серия 45+10 SmileSmile ама засега ще почакам..... само заради тоя килограм почти отгоре искам да я сменя, ако ми изпаден нещо изгодноSmile (иначе е супер)
Иначе за дъждобрана на раницата, засега не ме е предавал и да е пускал, но превантивно вътре всичко е в отделни найлонови пликове Smile
А и лично съм се убедил в това предимство дъждобрана да ти е захванат за раницата Smile след като 2009 на Кутело ми отлетя на предишната раница допълнително купуван, и май още е в неизвестност SmileSmile
Пет Фев 11, 2011 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Deuter light версия Отговорете с цитат
ggattov написа:
Аз съм с Aircontact 45 + 10 и е 2,4 кг почти. Ама най ми е мерак като на Дидо леката серия 45+10 SmileSmile ама засега ще почакам..... само заради тоя килограм почти отгоре искам да я сменя, ако ми изпаден нещо изгодноSmile (иначе е супер)
Иначе за дъждобрана на раницата, засега не ме е предавал и да е пускал, но превантивно вътре всичко е в отделни найлонови пликове Smile
А и лично съм се убедил в това предимство дъждобрана да ти е захванат за раницата Smile след като 2009 на Кутело ми отлетя на предишната раница допълнително купуван, и май още е в неизвестност SmileSmile


е занчи да разбирам, че въпреки че са спестени разни джобове и дреболии факта че раницата е по-лека й дава предимсво пред по-добре оборудваните, но по-тежки, така ли? Т.е. да си държа на light версията? Smile
Пет Фев 18, 2011 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Re: Deuter light версия Отговорете с цитат
хей, а Ferrino дали правят добри раници? Smile Сега видях една тяхна със същото тегло като Deuter-a, само че с повече джобове и на половин цена... Rolling Eyes

http://www.getx3m.com/%D0%A0%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/Ferrino-HAUTE-ROUTE-60
Пет Фев 18, 2011 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Deuter light версия Отговорете с цитат
theia написа:
хей, а Ferrino дали правят добри раници?

На моята Ферино още от първото ходене (буквално) започнаха да и се чупят циповете при по-силно дръпване и след няколко месеца един не беше останал.
Пет Фев 18, 2011 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
theia



Регистриран на: 09 Фев 2011
Мнения: 15

Мнение Re: Deuter light версия Отговорете с цитат
igurbev написа:
theia написа:
хей, а Ferrino дали правят добри раници?

На моята Ферино още от първото ходене (буквално) започнаха да и се чупят циповете при по-силно дръпване и след няколко месеца един не беше останал.


благодаря за отговора. няма да е Ферино Smile
Пон Фев 21, 2011 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov