ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
През Витоша - Княжево до Железница през Черни връх

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
През Витоша - Княжево до Железница през Черни връх
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение През Витоша - Княжево до Железница през Черни връх Отговорете с цитат
Здравейте Smile

Миналите събота и неделя бяха доста сбъркани като прогноза, даваха го лошо време. Отказахме се от уговореното предните дни ходене до Пирин. Аз и Марина предпочетохме ходене до Витоша, по нейно предложение с начална точка Княжево, а по мое - финал при Железница. През Черни връх разбира се.

Тръгнахме към 7:30 от последната спирка на трамвай 5. Ходенето беше прилично, гледките - обичайни като за Витоша. Денят беше доста приятен. Очакването заоблачаване дойде след Конярника. Горе на Черни връх си беше бая студено вече, та поотморихме около час в чайната. Оттам лениво се спуснахме до х. Купена (Академика) и после през гората надолу до с. Железница. Очаквания гнъсен дъжд по прогноза така и не се случи, та мааалко се чувствахме прецакани. Нищо де...

За справка на хората, които се интересуват от маршрута съм приготвил една табличка с приблизителните времена за ходене по отсечки (да вкарам малко текст в темата все пак... Wink):

Качване
----------

От спирката на трамвай 5 в Княжево --> Бялата вода, денивелация 620 до 980 метра за 0:45 часа
От Бялата вода --> Златните мостове, денивелация 980 до 1410 метра за 1:10 часа
От Златните мостове --> хижа Кумата, денивелация 1410 до 1720 метра за 0:25 часа
От хижа Кумата --> местност Конярника, денивелация 1720 до 1790 метра за 0:20 часа
От местност Конярника --> Черни връх, денивелация 1790 до 2290 метра за 1:15 часа

Слизане
----------
От Черни връх --> хижа Купена (Академика), денивелация 2290 до 1870 метра за 1:15 часа
От хижа Купена (Академика) --> село Железница, денивелация 1870 до 1050 метра за 1:20 часа

Това е. По-долу някоя и друга снимка:

Каменна река при Златните мостове


Поглед към Копитото от Конярника


Умрялата мурова гора под Резньовете и връх Голям купен (над х. Академика)


Над Железница


Хлапе води хвърчило при х. Академика)

Сря Окт 10, 2007 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Въъъ, на тая Витоша сега като прелистих тефтера последно съм бил на Черни връх на 11.11.2000 г. Exclamation Rolling Eyes Всъщност лани бях в Кладница, ама запънах на една сватбарска маса та барем и до Селимица не можах да ида. Laughing
Сря Окт 10, 2007 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Хехе, ти поне си ходил натам Smile За мене оная част е още непозната Wink
Сря Окт 10, 2007 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
сега се замислих за моето хвърчило.. иска ми се най-накрая да го пусна, ма дано стане скоро...
и зимата става, при някое бързо посещение на Витоша Very Happy
Чет Окт 11, 2007 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Първата снимка много ми хареса - шаренко, есенно, супер Laughing .
А Кате полека с хвърчилата, че като знам как стояхме като замаяни при майсторските изпълнения на Светльо .... Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Окт 11, 2007 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Това упражнение го направихме вчера, в 9 ч тръгнахме от последната спирка на 5-цата и в 17.30 ч вече пиехме бира в кръчмата на Железница. Казвам "упражнение", защото си е едно ходене, сиреч "маане", доста скучновато ми дойде.
От едната страна на Витоша е зима, с прясна пудра в гората след Златните, а от другата си е кажи речи пролет.

Ето и малко снимки:

В гората след Златните е ето така...


...и така. Сняг има !



Снегът е толкова пресен, че направо ухае Smile


Любувам се на Витоша без лифтове и строежи


Витоша като от детството ми Smile




Един странен облак, като перушина от гигантска патица




Бронз




По здрач

Пон Мар 05, 2012 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тая година сняг по Витоша определено има, особено от север. Над Кумата има ли нещо като пътека (демек трябват ли снегоходки), че и ние мислим да се поупражняваме от Княжево събота или неделя, но ще слизаме пак там през Платото?
Пон Мар 05, 2012 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
В гората над Кумата нямаше пъртина, ние бяхме първите, които минаха от там, другите обикаляха по пътя, но това short cut-че е незначително, та, нагоре, около Конярника беше минала шейна, и по дирите й се придвижвахме до някъде. Трафик имаше доволно (човешки), и пъртината се е разширила, 100 %. Сега ще вали нов сняг обаче.
Снегоходките си ги обухме главно за да не ги носим, свършиха работа и на слизане при подсичането на Скопарника, че яко се хлъзга Very Happy
Аз ходя за пръв път на Витоша със снегоходки, не знам защо тъй ми щукна Rolling Eyes
Пон Мар 05, 2012 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Цялата Витоша за един ден! Отговорете с цитат
Че вие сте обходили цялата Витоша и по дължина, и на височина! Ашколсун! Да не сте били с бързоходки, а не със снегоходки? Very Happy А "перушинката" страшно я харесах! "Я кажи ми, облаче ле бяло, от де идеш, де си ми летяло..."
Вто Мар 06, 2012 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ve_san написа:
Това упражнение го направихме вчера, в 9 ч тръгнахме от последната спирка на 5-цата и в 17.30 ч вече пиехме бира в кръчмата на Железница. Казвам "упражнение", защото си е едно ходене, сиреч "маане", доста скучновато ми дойде ]

Оният облак на 6-та снимка и аз го имам:
http://prikachi.com/images/432/4486432F.jpg
(линк e за да се види "онзи" облак).

Значи сме били по едно и също време от Черни връх към Купена.
Ей, че временце беше Laughing


Последната промяна е направена от tanjai на Вто Мар 06, 2012 1:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Мар 06, 2012 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Планинарска завист Отговорете с цитат
Туй облаче само на девойки ли се явява? Shocked И аз бях тъдява, и аз гледах къмто небето - само ясна синева и силно слънце! Тюх...
Вто Мар 06, 2012 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Нее, как само на девойки, нали и другарчето ми го видя Wink
Денят си беше магически отвсякъде, а иначе за "бързоходките", ние не ходим чак толкова бързо, но просто рядко спираме за почивка (само вече като няма накъде). Ако ме питаш защо, и аз не знам Rolling Eyes Laughing
В случая идеята беше да си направя "тест" на коляното, дали ще ме заболи при тази денивелация (която всъщност се взима почти неусетно), за да разбера има ли ефект от добавките, които пия. И явно има, защото коляното не ме заболя, обаче пък тазобедрената става нещо щракаше. Абе, старост, нерадост Razz
Вто Мар 06, 2012 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Който се минал... Отговорете с цитат
Вай, че красоти! А аз гоних Михаля сред дървета и преспи, ега открия митичния Погледец. Минал съм се, но на Погледец няма да му се размине, доде не обходя всичките пътеки околовръст. В събота или неделя съм планувал атака отдолу нагоре. Cool


Последната промяна е направена от Сотиров на Вто Мар 06, 2012 11:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Мар 06, 2012 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Да е минавал някой тия дни по този маршрут , ще трябват ли снегоходки ми е мисълта ?
Пет Фев 15, 2013 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov