ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Проблем.
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Разбрах! Отговорете с цитат
Въпросът ми беше за "Кошчето", където периодично се появяват нови мнения , а уж е заключена. Rincewind обаче ми изясни положението: очевидно модераторите местят там неприемливи мнения. Само че бих препоръчал, като ги местят, да пишат къде са били. Иначе излиза, че самите автори водят диалози в "Кошчето". Впрочем, след като ми се изясни неговият статут, аз повече няма да го отварям. Не ме интересуват псувните, които някои участници си разменят. Учудват ме все пак дребните поводи, по които те се "благославят", а и тая прекомерна нервозност, която не е присъща на истинския турист, настроен да общува с величието на природата.
Пет Май 08, 2015 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Добре казано, г-н Сотиров!
Темата е стената на срама на форума.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 08, 2015 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Преди година може и да беше такава наистина.Сега в момента е тема за триене на неудобни някому коментари.В последните няколко седмици имам поне 10поста които от този раздел слязоха в коша без да има в тях нито цинизми,нито нищо...Не отричам и че имам и от "другите".Напрежение във форума е имало и преди,но сега избуя защото модерацията тук стана тотално неадекватна.Всякакви тъпотии седят по темите и никой им не обръща внимание.За да се свърши нещо очевидно по дадена тема-разчистване,цепене,местене,преименуване-трябва побутване.За сметка на това постовете на някои хора се гледат под микроскоп,издребнява се с модерацията и и за най-малкото нещо следва триене.Типично по фатмашки.
Допреди проблемите идваха основно от Ристо.Той не става за модератор.Навремето вършеше работа.Сега в момента само гледа да сее интриги из форума.С мълчаливото му одобрение минават провокативни постове сакън някой да се дразни.Примерно постовете на Тзетзко изникнали от нищото и без никъв повод пуснати с очевидна цел да се дразни един друг човек никога не се триеха.Благодарение на това преди 2месеца се нагледахме на бая форумни войни и грозни сцени тук...
В момента към това поведение се добави и един фанатик-пуритан от женски пол.
Когато има напрежение във един форум-то избива нанякъде.Едни почват да се псуват.Други да се лигавят.Трети да пускат по-пиперливи или цинични постове към модераторите...Четвърти-просто спират да пишат тук.Няма да е лошо да се огледате или да отворите една тема от 2009та за да видите колко позабравени никове има.Тия хора едва ли са умрели..
Между другото ми е неясно и защо трябва да има толкоз много модератори тук!?Да си модератор е задължение,а не някаква военна титла,която се дава на тия с които сме гъсти...Форума не е голям,няма и много модераторска работа.Един човек е достатъчен-Мислещия примерно става идеално за целта.Ако е толкоз пък нужен втори-то сложете но някой уравновесен човек.
Махнете пагоните на Ристо и Мариана и форума ще се укроти.Модератора е нещо като съдията в един футболен мач.Трябва да е незабележим като сянка.Почне ли да става главно действащо лице-публиката почва да псува.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Май 08, 2015 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
...
Интересното е, че спрямо твоите постове бях прекалено толерантен Smile
Отпуснах ти края и резултатът не закъсня - живо доказателство за слободията на словото си.

ZCEZBPM написа:
Току що установих че над 2/3 тоест около 2000 от коментарите ми са изтрити.
Някой ще ми обясни ли за какво става дума????????????????????
За който ми чете коментарите му е пределно ясно че по-голямата част от тях са в помощ на някой аджамия, а да се изтрие такава голяма бройка едва ли е четен всеки един коментар и е преценявано дали има полза от него, по-скоро е трито с голямата гъба безогледно.
Кажете ако имате нужда от помощ за останалите 718. Ще се заема веднага.
За броят на твоите постове - "Търсенето даде 3904 резултата"
Всички са си там.
Ма тя статистиката в случая е подвеждаща.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 08, 2015 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
А защо пише 719/720 под ника ми?
Реших че някой трие.
Бил Гейтс е решил да те стимулира да пишеш постове, че нещо си станал ленив Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 08, 2015 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Да върви по дяволите броя на постовете ми. Не ми плащат на бройка. Не това е важното.
Тук има нещо друго.
Моментът който е избран да се човърка нещо по профила ми хич не е подходящ.

Тогава защо го споменаваш?
И да псуваш, и да не псуваш, все тая. Палих ти се когато те приемах сериозно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Май 08, 2015 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Станаха 3 за Дидо и 1 за Иво. За втория - пИво.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 08, 2015 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Интересното е, че спрямо твоите постове бях прекалено толерантен Smile


Това че не съм пострадал аз конкретно от тебе не значи нищо.И не е повод да търпя когато очевидно си действал тенденциозно спрямо други потребители тук.Казах го и пак ще го кажа:С мълчаливото ти одобрение доста често тук минаваха разни тролски и провокативни постове с цел да се дразни някой.Непровокирани от никой.Подмяташе там Тзетзко разни дразнещи постове,а ти седеше кротко и се правеше че ги не виждаш.Често въпросните постове седяха по цели дни и от тримата модератори тук никой не им обръщаше внимание.После по някое време се мяркаше Иво и почваше се пали.Същите случки съм ги виждал и с други потребители.
Кому е нужно всичкото това?Тук сме се събрали за да си приказваме за планините.Това не е място за някакво дребно интригантство и т.н.Видяли сме сега че някой се пали и дай сега да подкукуросаме някой друг да го дразни.Тва ли е смисъла на форума,ебаси?
Тия забележки ги правя не щот си нямам друга работа и се чудя с кой да се заям,а защото и аз както и много други хора милеем за форума.
По същата причина и отбелязвам че повишението на Мариана е крайно ненужно и след време ще бъде пагубно за самия форум.Ся ако милеете за форума-махнете я от модераторското място.Още повече че това нещо беше повтарям-напълно ненужно.Не е като да има хиляди мнения на ден тук че да са нужни цели 4 модератора.За последните 24ч. са пуснати 2нови теми,пуснати са общо 20поста,от общо 20души.И за всичкото това са нужни да го цензурират общо 4души(плюс админ-стават пет).
А вече ако е сложена с някаква отделна цел-да дразни някой-това е отделен въпрос.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Пет Май 08, 2015 10:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 08, 2015 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Кой каквото търси - намира.
Апропо - много пророци се извървиха.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 08, 2015 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Ристо,хайде отвори някоя тема от 2009та и сам прецени колко от хората участващи тогава сега вече не пишат?Това е чисто обективно измерение и всеки може сам да провери.От десет-пише един.Аз ли съм съм виновен че тия хора не пишат вече тук?Или Иво?Или Иван Костов?
И за чий трябваше да се наслаждаваме на всичките тия "шоута" тук?На пикели дето щяха да се размятат при среща по пътеката,на остроумните иронични забележки на Тзетзко,на "проявите" на тричко,пешко,кубинеца и т.н.А ти седеше отстрани и гледаше сеир.
Форума не е за това на което го обръщаш...
Затова и не трябва да ви е чудно като почнахме и други хора да го обръщаме на нещо друго.
Жалко е за самия сайт и за трупаната през годините информация тук,но кво да се прави.Рибата се вмирисва откъм главата.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Май 08, 2015 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Не е лошо човек да поглежда и огледалото, когато вменява вина.

пп - нима не се справихме с цитираните от теб конфликти, проблемни хора/действия? М?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 08, 2015 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
За реда тук се грижат модераторите.Не виждам защо ми вменяваш на мене вина.Да не кажа и че в много случаи като с тричко ако не бях аз да му натегля майните-още щеше да пише тук и да дразни хората.
Квот съм могъл съм направил.И винаги съм гледал да е в полза на форума,а не в негов ущърб.
Що ти никога не излезе пред потребителите тук да кажеш че пешко,тричко и т.н. му превъплащения(щото имаше и още)са един и същ човек?
Що не излезе да отговориш верни ли са или не обвиненията на кубинеца че бил баннат тук?
Що и досега в тоя форум се не знае кои са модераторите и никъде ги няма написани черно на бяло?
Във всеки един друг форум пише кои са модераторите,кой на кой раздел е,кой е глобален на всичките раздели и т.н.Кои сте модераторите тук?Покажете се да ви знаем?Дидо модератор ли е или не е?Под ник "админ" кой пише?Защо всички модератори(без един)умишлено сте си скрили онлайн статуса и човек не може да види дали сте на линия?
Най-малкото е неудобно щото ако утре човек има конкретен проблем да му преместят примерно темата то не знае към кой да се обърне...
А и е хубаво когато човек се води за лидер на някаква общност-да носи отговорност с името си.А не някакви сенки и призраци да изплават от небитието,да трият и да мажат и после пак да изчезват в небитието ни лук яли,ни лук мирисали...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Май 08, 2015 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Модераторите са кратко и ясно - започвайки от дамата:

Mariana1000
Speedy
mislesht
dido
Ристо Туристо

admin на форума е Николай Даутов, който е и създателя на форума, заедно с mislesht - Митко от Пловдив.
Модераторите в този форум не искат да бъдат третирани като по-различни потребители от всички останали, отдето предполагам иде скриването на статуса (синичко излиза да не е равно на зеленичко, дори и в обикновените разговори).

ОК?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 08, 2015 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Сигурно нещо аз съм бъгав, но във форумите, в които пиша, дори не ми е идвало на ум да се интересувам кои са модератори/админи.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пет Май 08, 2015 11:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 08, 2015 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение ОК! Отговорете с цитат
Very Happy (отговарям на Дидо)
Пет Май 08, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 3 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov