ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Всичко за планинското бягане
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Всичко за планинското бягане
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Желая ти приятно тичанеSmile Самата пътека е лесна, но не е интересна, защото е през цялото време в гора. След 2-3 тичания и ти се иска да се качиш на някое било Smile

Общо взето обаче, всяка туристическа и вело пътека става, а ако баира стане толкова стръмен, че да те удря по челото и не му се вижда края - просто спри да тичаш и почни да ходиш Smile
Чет Мар 31, 2011 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой още не чувал за марката 5.10(FiveTen) искам само да му насоча вниманието. Фирмата е известна с най-добрите подметки на пазара. Ако търсите обувки със стабилност при всякакъв терен пробвайте тях при следващата си покупка. Freerunner & Dome
http://www.youtube.com/watch?v=tEmg1qszFPk&feature=related

_________________
www.senseofbulgaria.org
Пет Апр 01, 2011 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Току що се прибирам от първото състезание за 2011 по планинско бягане. Имаше около 30 участника на старта - по 4-5 от всички групи. Аз финиширах 4ти при мъжете от 5 стартирали, а победителят подобри и рекорда на трасето. Като гледам календара на оставащите събития, това е най-лесният от всички маршрути през годината.


Бягах с ГПС-а:
http://www.trainingpeaks.com/sw/KOTXSI7INFCIE74FLNKQJE6WKE
Нед Апр 03, 2011 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ribar



Регистриран на: 15 Юли 2009
Мнения: 29
Местожителство: Bansko, BG

Мнение Отговорете с цитат
Браво хора,даите да поработим за популяризиране на тези спортове,та белким повече хора разберат че има и по-интересен и здравословен начин да оползотвориш времето си!!!
Писна ми да тичам и да ме гледат все едно сам луд или да ме гонят кучета по ливади и пътеки!!!
За съжаление за повечето Българи е по-интересно в кръчмата!!!
А за един крос ти требват само един чифт маратонки и един чифт къси гащи!!!
Ето един линк за които знае англииски да си обогати общата култура с малко инфо
http://www.sport-fitness-advisor.com/marathon-training.html
Пон Апр 04, 2011 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
cholla написа:
Ако някой още не чувал за марката 5.10(FiveTen) искам само да му насоча вниманието. Фирмата е известна с най-добрите подметки на пазара. Ако търсите обувки със стабилност при всякакъв терен пробвайте тях при следващата си покупка. Freerunner & Dome
http://www.youtube.com/watch?v=tEmg1qszFPk&feature=related


До колкото знам 5.10 нямат модели за планинско бягане?!

Не знам защо никой не говори за Мизуно. За питащия по-горе за обувки - нека ги погледне. Mай имат промоция в SLS-a.
Пон Апр 11, 2011 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Ами най добре да се следва опита на индианците тараумари Smile .

http://neverland.phpdevil.com/t34-topic
Сря Апр 13, 2011 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро прочетох книгата Born to run и останах изключително впечатлен от тези хора. За тях тичането е начин на живот и целият им мироглед е различен от нашият. Освен това, книгата дава много хубава представа какво е бягане на много големи разстояния - 2-4 пъти повече от маратон, както и какви хора се занимават с това.
Сря Апр 13, 2011 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
slavei написа:

До колкото знам 5.10 нямат модели за планинско бягане?!

Не знам защо никой не говори за Мизуно. За питащия по-горе за обувки - нека ги погледне. Mай имат промоция в SLS-a.


5.10 модел Exum Guide - това е обувка която става за много неща - направо лепи по всякаква повърхност, удобни, леки, стават за тичане, катерене, скачане, ходене по кофти места (индустрия, ниви и др)

нямат мембрана, мокрят се, обаче съхнат бързо
миналото лято съм тичала само с тях
Сря Апр 13, 2011 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой може да каже добра дума за Salomon XA Pro 5 като маратонка за бягане по пресечен терен, ще съм щастлив да го чуя Laughing Ако пък знае нещо лошо за тая обувка, нека си замълчи, щото не искам да знам, че съм се прецакал със 170 лв Confused Моите лични впечатления засега са добри, удобни са ми, системата на връзване и това, че не стърчат връзките, ми допада много. Моя вариант е без гортекс, просто някаква мрежичка, опъната върху подметката Laughing Дишат много и се мокрят толкова лесно, колкото и съхнат Laughing Най-важното е, че на жена ми толкова й харесват, че ми дава дори на работа да ходя с тях, ако искам Laughing

P.S. Допуснал съм грешка в модела на маратонките, за което се извинявам Oops Вярното е Salomon XA COMP 5. Нали ги имам само от два дни (пък и като писах не бях с тях) и не съм ги запомнил вярно... Oops


Последната промяна е направена от boris_borisov на Вто Май 03, 2011 12:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Май 02, 2011 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Честито, добър избор.
До колкото разбирам, това е новата версия на Salomon XA 3D Ultra. На предната страница съм пуснал леко ревю за моите маратонки. Досега имам 600км тичане и вече се виждат първите признаци на износване. Мембраната на езика се претърка от връзките и се накъса леко. Самият език обаче си е добре. Дано да са сменили гумата на подметката, защото по гладки мокри скали се пързалят прекрасно Smile За всичко останало - перфектни са. От както ги разработих - спрях да мисля за тях.
Пон Май 02, 2011 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Имах такива обувки - Salomon XA Pro - преди няколко години. Изкараха ме повече от 1000км. С тях скитах из българските планини през лятото на 2008. Това че са ти удобни е най-важното (на мен ми бяха ляко тесни в арката на ходилото, но им свикнах). Мога да потвърдя до тук казаното- много добре дишат (бързо съхнат), вградената шина в подметката пази ходилото от остри камъни; пластмасовия "протектор" на палеца е много добър, особено когато си изморен и се препъваш постоянно в камъни и дървета; мембраната на мойте (вероятно по-стар модел) се протри след време (към 1000км), но това не беше особен проблем - маратонките си бяха ОК, макар и да не изглеждаха толкова добре като нови; подметките наистина се плъзгаха по мокрите камъни, но не си спомням дали това беше още в началото или след като се поизносиха. Освен това изглеждат страхотно - дори жена ми ги хареса на времето. Добра идея е да си вземеш някои по-евтини за тичане из града, а тези си ги запази на планината. Същото се отнася и за ходенето на работа с тях - няма смисъл да ги износваш за такива прозаични цели. Всеки километър им се "трупа" (омекотителите в модметките се износват, мембраната и грип-а на подметката - също) независимо дали тичаш или ходиш с тях и независимо от терена.
Вто Май 03, 2011 2:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Наскоро прочетох книгата Born to run и останах изключително впечатлен от тези хора. За тях тичането е начин на живот и целият им мироглед е различен от нашият. Освен това, книгата дава много хубава представа какво е бягане на много големи разстояния - 2-4 пъти повече от маратон, както и какви хора се занимават с това.

На БГ няма ли я?

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Май 03, 2011 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
На БГ няма ли я?


Почти сигурен съм, че я няма. Аз даже я изтеглих като аудио книга на mp3ки и я изслушах за 1 седмица в колата.

Някои може ли да даде идея за хубав планински маршрут покрай Русе?
Вто Май 03, 2011 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
На БГ няма ли я?

На времето съфорумеца Балкана беше пуснал едни статии които, до колкото знам, преразказват/обобщават част от написаното в книгата:
http://www.planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1878
Иначе и аз като Dobber си я свалих като аудиокнига, но още не съм я слушал.
Сря Май 04, 2011 2:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
petarpstone написа:
На БГ няма ли я?


Почти сигурен съм, че я няма. Аз даже я изтеглих като аудио книга на mp3ки и я изслушах за 1 седмица в колата.

Някои може ли да даде идея за хубав планински маршрут покрай Русе?


Благодаря.
Около Русе си е най-добре по "Ломовете" Very Happy

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Сря Май 04, 2011 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov