ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Всичко за планинското бягане
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Всичко за планинското бягане
Автор Съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами и аз не знам как точно да го направя. 2009 го тичах до Студена, после полу-ходене, полу-свински тръс до Железница и там пак ми дойде вдъхновението да го бягам. Ако го тичаш като за маратон ти свършват силите на Чуйпетльово. Много хора се предават и на Железница. Трябва доста опит за да го пробягаш оптимално цялото.
Чет Юни 30, 2011 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:
Ами и аз не знам как точно да го направя. 2009 го тичах до Студена, после полу-ходене, полу-свински тръс до Железница и там пак ми дойде вдъхновението да го бягам. Ако го тичаш като за маратон ти свършват силите на Чуйпетльово. Много хора се предават и на Железница. Трябва доста опит за да го пробягаш оптимално цялото.


Аз предните две години бях с тежките туристически обувки и финиширах на Чуйпетльово и м. Брезите. Тази година съм доста по-трениран и ще съм с маратонкиSmile Мисля си, след Тихия кът нещо от рода на - 20 мин ходене, 5 мин тичане, след м. Брезите - пак тичане евентуално до финала. Разбира се, на място ще решавам, може да ходя през цялото време.
Чет Юни 30, 2011 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Успех на тичането и да разкажете как е минало!

Някой знае ли историята на обиколката на Витоша - от кога се провежда, какъв е рекорда, кога и от кого?
Пет Юли 01, 2011 5:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:
Ами и аз не знам как точно да го направя. 2009 го тичах до Студена, после полу-ходене, полу-свински тръс до Железница и там пак ми дойде вдъхновението да го бягам. Ако го тичаш като за маратон ти свършват силите на Чуйпетльово. Много хора се предават и на Железница. Трябва доста опит за да го пробягаш оптимално цялото.


Криси, не ти намирам името сред завършилите, а те видях преди старта. Надявам се няма контузии.
Аз успях да изтичам доста голяма част от маршрута и най-накрая едно тегло да ми падне от врата Smile
Ето и кратък разказ:

На старта се запознах с две момчета - Виктор и Илиян от сайта runbg.net. С Виктор стартирахме заедно и се оказа че поддържаме добро темпо заедно. Той постоянно повтаряше как след Тихият кът, смята да тича. Аз пък се притеснявах да не се преуморя прекалено рано. Обиколката на Витоша ми бе влязла дълбоко под кожата, понеже вече две поредни години не можех да завърша. През изминалата година тренирах много и се чувствах подготвен, но спомена че и през миналата година се чувствах подготвен ме дърпаше назад. Все пак, решихме да тичаме от Тихия кът до Владая, което е само около 2.5 км. Там се запознахме и с Ани, която тичаше плътно до нас. До Кладница стана хубава приказка между нас и тримата решихме да следваме плана - 20 минути ходене, 5 минути тичане. Освен това, трябваше да сме на финала преди 15:00, за да гледаме награждаването на най-добрите. Следяхме си по часовник и GPS и гледахме да не прекаляваме с едното или другото. Оказа се все пак, че тичането е по-лесно от ходенето, тъй като натоварването е различно и в момента в които спреш - усещаш болките в краката си. На път за Студена все пак, ходихме дори по най-малките баири, а тичахме по равното и слизането.
В пункта на Студена бяхме още по тъмно и студено и продължихме, спеше ни се и решихме да сме пешком до Чуйпетльово. Там бяхме около 7:20. През 2009 година, на този пункт пристигнах малко след 9 и се обадих на приятел да ме прибере с колата.
След 15 минути почивка със свежи сили и сабудили се, тръгнахме да качваме последният голям баир на маршрута. За нула време и без да усетих бяхме горе, като на слизането започнахме отново да тичаме. Там ни задминаха и първите колоездачи. На най-стръмната част от слизането, бе осеяно с много малки камъни и при набиване на краката, явно не издържа нещо и свода на лявото ми стъпало започва доста силно да ме боли. Всички останали болки са се появявали за около 5 км и са отшумявали в една цялостна умора. Но свода на стъпалото си остана. На влизане в Ярлово отново тичахме. Бе страхотно половината село да ти ръкопляска! Бяхме в 9 часа, като този пункт се намира на около 50-55 км от обиколката. Малко след пункта с Ани решихме, че прекалено бавно се движим. Ако за 9 часа сме на средата, то това би значило че в 18 часа трябва да пристигнем. За да стигнем до финала на време, трябваше да изтичаме цял маратон за около 6 часа. И двамата не бяхме тичали досега маратон и не знаехме дали е възможно, камо ли след като си изминал вече 60км... Казахме си чао с Виктор и поехме напред. До последният баир преди асфалта на Ярема направихме много добро темпо по пресечен терен. Духът бе страшно приповдигнат и удоволствието да тичаш по този терен и в тези условия много ни надъхваше.
Разбира се, тялото бе развалина, но стискахме здраво зъби. Когато стигнахме Ярема, поспряхме на чешмата да презаредим вода и да си кажем наздраве с по една ампула течен аналгин. Според мен - доста помогна, защото целият асфалт до Брезите го изтичахме без почивка, а след Брезите още около 10км отново не сме спирали. Малко по малко обаче започнахме да разбираме че телата ни имат лимит. Ани страдаше и с двете си колена. Аз със свода на стъпалото на левия и сгъвката на коляното на десния крак. Проблема според мен бе голямото количество баири за слизане. Голямо набиване е по тях Sad Малко преди Симеоново и двамата се предадохме и започнахме да кретаме само и единствено с цел - финала. Имахме да изминем 15км за 2:30 часа за да стигнем до финала преди 15:00, а дефакто ги изминахме за 3:30 часа. Моето време бе 15:55 часа.


Не познавам победителите, надявам се да видим интервю или те самите да пишат някъде.
Първият бегач е бил със следното време
Кладница - 2:00, вторият 2:01
Студена - 3:00
Чуйпетльово - 4:00, ...
Ярлово - 5:00
Брезите - 7:00, 7:15 - тук водачеството се разменя, понеже първият се изгубва за около 20 минути.
Финал - 9:35 - нечовеци!

Браво на всички завършили и успех на неуспелите през другата година. Благодаря на организаторите, на всички хора по пунктовете и на бонбонките Kris Kris.
Догодина аз ще се пробвам с колело.

Снимки: https://picasaweb.google.com/zlobber/02072011#
Нед Юли 03, 2011 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Важното е, че си завършил! Поздравления от мен!
Пон Юли 04, 2011 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е браво, пак добре.
Мен през този ден ме болеше корема. Отидох да пробвам дали ако се разтичам няма да ми мине, но не би.
Опитах се и просто да вървя, но през цялото време ми се струваше, че Пешо, лека му пръст, тича без челник напред-назад и се смее на тези, които вървят като нормални хора. Smile Тъй че се отказах.
Вто Юли 05, 2011 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за успешното завършване dobber! Този крак накрая изглежда доста сериозно - предполагам си го изкълчил някъде по пътя? Явно мотивацията е била много голяма за да завършиш въпреки всичко и то с прилично време - браво!
Сря Юли 06, 2011 5:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Ultra-Trail du Mont-Blanc
The distance is approximately 166 km, with a total elevation gain of around 9,400 m. Some believe that it is the most difficult foot race in Europe.
The route follows basically the Tour du Mont Blanc hiking path, that is usually completed in 7 to 9 days by hikers. This is a loop around Mont Blanc.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-Trail_du_Mont-Blanc
Сря Авг 03, 2011 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uZomvTHI790

хареса ми, та да го споделя тук Smile
Вто Ное 15, 2011 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
http://www.sportiva.com/products/footwear/mountain-running

някой да има Ла Спортива?

искам да си купя за тичане зимата - на стадиона и по баири като има време
ако са толкова хубави като обувките им за планина ще е чудесно
Пет Дек 02, 2011 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
http://ultratrailmb.com/
Вдъхновени от UTMB с още няколко момчета решихме да се пробваме в състезанието. Насочили сме се към по-кратката дистанция - 100км от Кормайор до Шамони - CCC. Записването е от 16 Дек до 9 Януари, а самото състезание ще се проведе на 31 Август, така че които смята че ще успее да се подготви, да се записва от сегаSmile Такова състезание е по силите на голяма част от сериозните туристи, свикнали да носят тежки раници в много-дневни преходи. Малко по-дълго и трудно от Обиколка на Витоша и Мазалат-Ехо, но и времето за завършване е по-голямо.

Малко по малко ще попълваме всичката налична информация за събитието, така че и други които се интересуват да могат да видят информация на Български.
https://docs.google.com/document/d/1Q4g9WRUw96zT2Af8FYavCWyREzTSO9nMl04mCk-55g0/edit?hl=bg
Вто Дек 06, 2011 2:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Пожелавам Ви успех Smile
Вто Дек 06, 2011 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Само да спомена, че днес беше изтеглен жребия за участие в Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB). Това е едно от най-трудните състезания в света. Провеждат се и няколко по-кратки състезания, за по-нормални хора. От 11те Българи записали се за различните състезания, 9 изтеглихме дългата клечка и ще участваме това лято.

В UTMB (160км, пълна обиколка на масива Мон Блан)
Николай Кабаджов
Дарин Коев
Любомир Палакарчев (Да, това е същият маратонец рекордьор на Ком-Емине и финиширал 3ти на "Обиколка на Витоша" 2011)

В състезанието CCC (100км, полу-обиколка на Мон Блан, от Кормаьор до Шамони)
Димитър Давидов (Победител в "Обиколка на Витоша" 2011)
Емил Апостолов (многократен участник в Спартатлон и други прояви от 250+км)
Иван Димитров (скромно моя милост)
Илиян Лазаров
Цанко Стойков
Крум


http://ultratrail.com/page/1/The_event.html
http://www.youtube.com/watch?v=BLlUYaR-cL8&list=PLFAFBB530AA8EBFAE&index=3&feature=plpp_video
Пет Яну 20, 2012 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
И още едно много надъхващо клипче в което има и карди от UTMB, както и други състезания.

http://www.youtube.com/watch?v=yOfkwA26hrY

Ще се видим по пътеките и през 2012 Smile
Пет Яну 20, 2012 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ulpius



Регистриран на: 24 Юни 2010
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение V-ТО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ „МЕМОРИАЛ КИПРА ДАНАИЛОВА” Отговорете с цитат
Здравейте любители на планинското бягане.

На 01.04.2012 (не е шега Smile ) ще се проведе V-ТО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ „МЕМОРИАЛ КИПРА ДАНАИЛОВА” пред хижа Борова гора на Витоша.
За повече информация - http://www.bfla.org/programs/kipra_kros.htm

На всички записали се за участие - късмет и успешно завършване на бягането.
Вто Мар 13, 2012 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov