ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
на заслон ботев има wi fi ;)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
на заслон ботев има wi fi ;)
Автор Съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Качването с автомобил до средата на парка по пътеки ми прилича на лесно видимо лошо.
Колко повече хора би било добре да има по планините - интересно кой как си представя това?
Пет Апр 08, 2011 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Глупости,глупости,глупости...Интернета не пречи с нищо на живата природа,на неживата или на която се сетиш...Още повече че е безжичен.
А другата глупост за мутри на Ботев даже и няма смисъл да я коментира човек...Мутрите строят там до където се стига с токчета и не отстоят на голямо разстояние от голям град.Останалите места не са им "финансово интересни"...Те на Незабравка,Добрила и Дерменка не построиха та какво остана за Ботев дето е на гъзо на географията.И като как ще ходят мутресите и фолк-певачките(за да им пеят на ушенце) на имагинерната бъдеща хижа "Ботев"?Ще ги извозват с конь("ууф че мирише")?
Или може би ще ги спускат с хилихофтер? Twisted Evil

А колкото до вземането на пари-когато някой стопанисва нещо-->той се труди-->следва да му се плаща...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 09, 2011 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Глупости,глупости,глупости...Интернета не пречи с нищо на живата природа,на неживата или на която се сетиш...Още повече че е безжичен.
А другата глупост за мутри на Ботев даже и няма смисъл да я коментира човек...Мутрите строят там до където се стига с токчета и не отстоят на голямо разстояние от голям град.Останалите места не са им "финансово интересни"...Те на Незабравка,Добрила и Дерменка не построиха та какво остана за Ботев дето е на гъзо на географията.И като как ще ходят мутресите и фолк-певачките(за да им пеят на ушенце) на имагинерната бъдеща хижа "Ботев"?Ще ги извозват с конь("ууф че мирише")?
Или може би ще ги спускат с хилихофтер? Twisted Evil

А колкото до вземането на пари-когато някой стопанисва нещо-->той се труди-->следва да му се плаща...


Интернета не пречи със сигурност, но прането на чаршафите пречи!
Много балансирано трябва да се подхожда : Разбира се че условията трябва да са такива, че да се сведе до минимум въздействието в/у природата. Разбира се, че трябва за поддръжката да се плаща - който ползва плаща! Разбира се, че в нашата действителност който го стопанисва трябва да го контролира иначе гадовете и ламперията ще изгорят. Знаете ли че предната зима когато заслона беше оставен без стопани през зимата със запас дърва, свещи и пропан бутан, някой от благодарност се беше изходил вътре /ако не са ме излъгали околните хижари и други хора, които са постоянно в района/
В никакъв случай проблемите не са прости и еднозначни.
Вто Апр 12, 2011 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Syller



Регистриран на: 30 Сеп 2011
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Дрън, дрън. Собственикът на ЗАСЛОНА го прави за всички туристи. Нямате си и най-малка идея колко много му коства това начинание за да им е удобно на туристите. Всичко което се изкарва от така нареченият тук Човекопоток се влага отново вътре. Ето сега ще се правят подобрения по подовата настилка за да може като влезете с кални обувки по-лесно да се почиства.

Това за гувното е напълно вярно.

Имам от ония модерни телефончета... та пускам си навигацията 1 час преди върха от Калофер и ми изкарва къде съм ... та вие тук за wifi ... което дори е подарък на Заслона от турист. Странна порода е това туриста. Или някой от нас. Не ви ли е по-приятно след един 6-7-8 часов преход да седнете да пиите по едно винце или ракиика и да си легнете на легло със завивки... дайте да го съборим тогава ...

Българина знае само да плюе по всичко, дори и по това.
Пет Сеп 30, 2011 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Syller написа:
... Не ви ли е по-приятно след един 6-7-8 часов преход да седнете да пиите по едно винце или ракиика и да си легнете на легло със завивки... дайте да го съборим тогава ...

Българина знае само да плюе по всичко, дори и по това.

Без да критикувам, не бих си развалил разходката с миризмата на вино или ракия. Единственото важно е да може да се изкъпе човек - да има баня, вода, или поне завет и достатъчно сняг. Легло, чай - все добри неща. Интернетът и цигарите са към нежеланите в моето разделение.
Пет Сеп 30, 2011 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих критикувал - такова самомнение за българина не прави чест просто ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 30, 2011 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Точно този интернет пък е безценен при положение,че обхват нямам там с глобъл. Възползвал съм се - евала наистина.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Сеп 30, 2011 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Интернета е последното нещо, от което имам нужда там. Че то е между трите неща, от които искам да избягам в планината! Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Окт 01, 2011 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Syller



Регистриран на: 30 Сеп 2011
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Ебаси проблема го направихте това Уайфи. Като не искаш просто не го ползваш и толкова. Нито има кабели, нито се вижда рутера, нито заема място, нито ти пречи. За такива като мен и много друи си е удобство. Аз например без да бъда информиран за мачовете не ме свърта. И като съм на Заслона нищо не ми липсва. Виж друго нещо е за прането на чаршафи. Там вече трявба да се помисли какво точно да се направи за да не се замърсява с прахове и т.н.

В Алпите повечето хижи имат еднократни чаршафи за ползване ... но пък и там една нощувка варира от 40-50 евро нагоре ...
Съб Окт 01, 2011 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
За рутера екстра, който иска го ползва, който искане, няма драма. За чаршафи, винаги си нося чаршаф за спален чувал и не ползвам хижарските. То за 8-10 лв.не очаквам снежнобял балдахин. Laughing



че къде има по осем кинта бе, на една хижа по по-ниските планини миналия октомври беше шест, но хижарите бяха и пазачи май и вземаха произволно от който колкото могат и по симпатия Very Happy
на рай - 11, на русалка - тоже, на мандрата - 12, на плевен 12-14 и прочее...
Съб Окт 01, 2011 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Като разбереш че има и други планини освен Стара планина, ще видиш къде. Ходене му е майката. Спирам темата до тук, защото не ми се водят безмислени разговори. Wink Laughing


аз просто питах, ко се нервираш не сме тука за да си ги мерим ... часовете и биваците нали. не ходя за надник, а правя кото ми е кеф както и ти предполагам... Very Happy на славянка не сме ходили за съжаление , че по диагонал и по западната граница също на РБ. а, странджа я открихме преди четери години едва. такива ми ти работи. Very Happy
Съб Окт 01, 2011 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vereto



Регистриран на: 22 Дек 2011
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Много съм разочарована от заслона - в крайна сметка нали за това се казва заслон, каква е тая нощувка 12 лв.
Пет Фев 10, 2012 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Заслон Ботев е едно прекрасно местенце ! Прекрасно като местоположение, прекрасно като отношение на хората , които го стопанисват ! Croc

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пет Фев 10, 2012 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Знаеш ли каква кочина е бил този заслон преди да го направят такъв какъвто е сега?


Тази снимка не е много показателна, но не ми се търси повече. От 2005-та е.
Пет Фев 10, 2012 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Оооо, имам и по-показателни..само да ги намеря. Wink
Пет Фев 10, 2012 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov