ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пускат коли в парк „Витоша”

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Пускат коли в парк „Витоша”
Автор Съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Пускат коли в парк „Витоша” Отговорете с цитат
Пускат коли в парк „Витоша”

Влизането на автомобили в Природен парк „Витоша” в събота и неделя ще бъде позволено. Това решиха вчера съветниците от транспортната комисия в Столичната община. Предложението бе внесено от зам.-кмета по транспорта Любомир Христов.

В момента има забрана за влизане на автомобили от кв. „Бояна” към Златните мостове и от кв. „Драгалевци” към „Щастливеца”. Ограничението важи от 8 до 17 ч. в неработни дни. Искането за отпадане на забраната бе инициирано от собственици на заведения в района и от представители на туристически обекти.

http://www.monitor.bg/article?id=285836

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Мар 31, 2011 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
и със забраната през почивните дни Витоша беше пълна с коли, така че едва ли ще има разлика, вижте сателитната снимка на паркинга край Дендрариума от почивен ден: http://wikimapia.org/#lat=42.628303&lon=23.2302958&z=18&l=0&m=b
Чет Мар 31, 2011 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Супер. Сега ще има 10 пъти повече коли.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Мар 31, 2011 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Януари 2008:

https://lh4.googleusercontent.com/_QR3zeA79yHc/S0n6KYbFcKI/AAAAAAAABIM/C3qRK0F98eU/s800/P1190086.JPG

Ми не е нормално! Да пуснат общински бусчета щом не стига маршрутката, такса да събират от колите ако трябва... а те - не можем да ги спрем да се качват, дай да си измием ръцете.
Няма забрана - няма проблем Evil or Very Mad
Чет Мар 31, 2011 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
аз съм доволна Smile
ние се качваме с кола, с лифта ни излиза прекалено скъпо

пеша се качваме лятото, но това е друго
Чет Мар 31, 2011 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да ми каже какво ще стане, ако 15% от софиянци решат да се качат с колите си на Витоша някоя слънчева Неделя ?

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Мар 31, 2011 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Напливът от коли едва ли ще е много по-голям от сегашния. Сега никой не дебне за забраната...
Чет Мар 31, 2011 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
donzezo



Регистриран на: 15 Яну 2011
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
И какво лошо има в това. Цените на лифта са безбожно високи.
А във връзка с трафика, то и сега го има.
Нед Апр 03, 2011 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Леле, ама то имало забрана да се качват коли нагоре Shocked..... а стига ве?!?!?!?!..... А аз се чудех от Бояна към мостовете какви са тия странни знаци да не се минава в неработни дни Rolling Eyes ..... ама от към Драгалевци не си спомням дали имаше такива Smile

ПС: Поне да вземат да оправят пътищата, че да си махна и аз мойта лична забрана да карам от там с мойта кола по тия павета (с дупкиSmile ) Laughing
Пон Апр 04, 2011 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Voludar



Регистриран на: 03 Ное 2008
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тази забрана никога не е спазвана, така че премахването и няма да повлияе по никакъв начин ;]
Вто Апр 05, 2011 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: Пускат коли в парк „Витоша” Отговорете с цитат
Мавруд написа:
Пускат коли в парк „Витоша”


Забраната и досега беше само формална. И да я налагат, хората няма да са склонни да я спазват, понеже алтернативите са неприемливо и неоправдано скъпи.

Ако общината мисли наистина за тишината и чистия въздух на Витоша (вместо за собствениците на не знам какви си кокошарници, построени, където не им е мястото и за техните клиенти-алкохолици), тя би могла да направи следното:

1) Да постави бариери за събиране на такса на всички входове - те не са никак много. Лесно, евтино и печелившо.
2) Да осигури алтернативен, редовен, приличен и евтин транспорт в почивните дни при запазване на забраната и вземане на мерки за спазването и плюс тежки глоби на нарушителите - много по-трудно и главоболно, не мисля, че общинарите са в състояние да извършат такъв подвиг.

Моето мнение е, че нищо подобно няма да се случи. Поне не и в скоро време.
Вто Май 03, 2011 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov