ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mediator37, благодаря за добрите думи, казани за мен. Без твоята инициатива, без безплатното ти возене, без добрата ти компания аз нищо нямаше да постигна, приятелю. Аз по време на Ком-Емине ще ви се обаждам, обикновенно вечер, тъй като на много места няма обхват. В участъка от Върбица до Риш също на много места няма обхват. Но аз ще бъда с три телефона, по един на всеки оператор, така че, все по някой от тях ще ви открия. За доматите не се тревожи, нали затова ги носих. Щеше да е по-лошо, ако не бяхме ги изяли, да ги нося и следващия ден. Нямам навика да изхвърлям продукти, особено ако стават за мезе.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юни 30, 2011 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Имам инфо от приятели. колоездачи които преди седмица са минали по маршрута. Бялата боя даста е посивяла. Явно пръскалките, които ползвахме не са много качествени. Има проблеми и с коло-маршрута, който Мечо не успя да маркира. Ще трябва да се организираме отново!!! Сега моля внимавайте, има маркировка, макар и посивяла или си заредете в ГПС-ите следите от моя GPS
Вто Юли 05, 2011 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
На едно място между р. Елешница и дървените пейки на разклона, имаше поставена маркировка бели ленти, завързани на дърво, сочещи път наляво. Не посмяхме да рискуваме и продължихме по стандартната маркировка. Преди пейките видяхме път, който идва отляво. Дали това е същия път и просто се избягва силно изровения път или има някакъв друг вариант за минаване там?
Това е линк към разказа ни за минаването на маршрута от Върбица нататък. Другата седмица ще помоля Ники да ми изпрати gps следата ни.
Вто Юли 05, 2011 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Белите лентички /за букети/ ги връзваха от разузнавателната група, две седмици преди да минем ние с боята. По разказите и снимките им са минали през мястото с пейките или "голямата нива" както го кръстиха. Ако сте видели маркировка с лентички на северен път преди пейките е грешка или точно трасето което търсим - по билото ?? Който се наема, има време в запас и GPS да го пробва и публикува трака Smile
Вто Юли 05, 2011 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Анелия и mikesli, лентите са навързани от насрещната група. Водете се по маркировката бяло-червена боя. Пътя с лентите се отделя от боята, но после пак се събират на едно място. И двете маркировки са верни. На всяко кръстовище има лентова маркировка с боя, само да се следи.
Анелия, ако можеш да си спмниш, за колко време се изкачихте, от края на асфалта до горе където се обръща рязко посоката. Края на асфалта означава обръщалото преди беседката. Не зная, дали ме разбра. Това е много важно за мен, тъй като по този път ще мина и пеша, ако стигна до там.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Юли 06, 2011 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Аз бях с групата, която връзваше лентите за букети при предварителното минаване, вървяхме в посока от запад на изток. Категорично заявявам с пълна увереност, че сме връзвали лентите само там, където сме видели и стара маркировка, никъде другаде! Спомням си само за едно място, където имаше отклонение на пътя вляво и нагоре, а напред продължаваше досегашния път. Мястото беше малко след пресичането на притока на река Елешница, в самото начало още. По отклонението вляво скоро беше минавала машина, която беше разчистила и разширила пътя. По това отклонение ИМАШЕ стара маркировка и затова го обозначихме и с ленти. В същото време пътят преди отклонението продължаваше и направо, но беше обрасло и не го изследвахме напред, защото бяхме видели маркировка по пътя вляво. Въпросното отклонение НЕ минава по билото, което си остава горе вляво. Разбира се, остава възможността някой друг също да е маркирал с ленти, обозначавайки път на мотористи например.
Колкото до Голямата нива, това е поляната с пейките, откъдето червената маркировка се отклонява вляво нагоре по стръмна пътека (при посока запад-изток); от нея надолу покрай едно дере и покрай чешмата тръгва и "асфалтовия" път. Името "Голямата нива" фигурира на картите "Ком-Емине" и затова я наричаме така Very Happy
Сря Юли 06, 2011 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Анелия, ако можеш да си спмниш, за колко време се изкачихте, от края на асфалта до горе където се обръща рязко посоката. Края на асфалта означава обръщалото преди беседката. Не зная, дали ме разбра. Това е много важно за мен, тъй като по този път ще мина и пеша, ако стигна до там.

Ами целият преход ни отне около 7 часа (от 6 до 13 часа), но не мога да кажа точно тази част колко е била. Овен това има и други фактори: ние сме възпрепятсвани от велосипеди на доста обрасли места, където се върви по-бързо без колело. Освен това имахме и смяна на 3 спукани гуми, което още ни забави. Пък и все още почти всичко ми е мъгла: къде се сменя посоката, къде се подсича, къде е билото Laughing
Сря Юли 06, 2011 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Ей тоз' младеж Zappa ей, пак ги е написал в стил...
Фенсъм

_________________
www.senseofbulgaria.org
Чет Юли 07, 2011 7:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Оня ден минах през участъка Върбишки-Ришки проход. За съжаление се оказа, че май има още какво да се свърши в района. Ние проблеми почти нямахме, но това беше само поради факта, че аз бях с групата.
Значи, за участъка след Елешница. На първото разклонение вляво и надолу боята върху тънкото дръвче се вижда само след много вглеждане и е факт, че групата спонтанно тръгна погрешно надясно и нагоре, та се наложи аз да им коригирам посоката. На разклонението след притока на Елешница (втората рекичка, която се преминава) маркировка липсва. По-нагоре се появява стара жълто-червена такава. По-лошото обаче от липсваща маркировка е грешно поставената такава, а имаме и такъв случай. Точно в ниското след слизането от Голям Дебелец и в началото на изкачването към Малък Дебелец, на около 20-30 метра вляво от иначе добре маркираната пътека, е поставена много ясна и добре видима маркировка, подвеждаща или към път в средата на склона, който скоро свършва в нищото, или надолу към дерето. Особено за велосипедист, който се спуска скоростно по склона на Голям Дебелец и няма много време да се оглежда, тази маркировка вляво може да му причини голямо и ненужно изгубване. Не знам каква е била идеята на маркиращата група, за да постави тази марка там, но ако това се признае като грешка, най-добре ще е първия от нас, който мине оттам (например Мечо Пух, само трябва да му се каже), да я махне. Иначе пак казвам, вярната пътека си е много добре маркирана. Изводът за мен като цяло е, че е свършена чудесна работа, просто трябва още много малко.
И друго: явно не сме дали достатъчно гласност на това, че вече районът си е проходим и маркиран, защото групата по КЕ, организирана от БФТ, са пропуснали участъка с мотива, че бил обрасъл и непроходим... Sad
Пон Авг 08, 2011 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
По-лошото обаче от липсваща маркировка е грешно поставената такава, а имаме и такъв случай. Точно в ниското след слизането от Голям Дебелец и в началото на изкачването към Малък Дебелец, на около 20-30 метра вляво от иначе добре маркираната пътека, е поставена много ясна и добре видима маркировка, подвеждаща или към път в средата на склона, който скоро свършва в нищото, или надолу към дерето.


Точно в този участък се мотахме поне 30 минути -- връщахме се докато се установи че има две маркирани трасета Sad премаркираме само по едното
Според мен за да се оправи участъка е необходимо не малко а доста да се поработи!!!
Сря Авг 10, 2011 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anjelica Metodieva



Регистриран на: 24 Окт 2011
Мнения: 7
Местожителство: Сливница

Мнение Здравейте! Отговорете с цитат
Така,гледам,че тук има безмерно добри хора,готови да се заврът в най-гадните трънаци само и само да почистят някаква част от пътеките за Ком-Емине и искам първо да кажа БРАВО ръкопляскания !Второ,бих искала да ви питам-сега следващата година пак ще има комеминаци иии пак пътеките ще са обрасли.Понеже аз също имам планове да минавам този марширут,искам да ви питам дали ако пак се организирате да се съберат някъкви групики,да се присъединя и аз да помагам,включително и да опозная терена?? Question Confused

_________________
Ком-Емине
Чет Ное 03, 2011 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Здравейте! Отговорете с цитат
Anjelica Metodieva написа:
бих искала да ви питам-сега следващата година пак ще има комеминаци иии пак пътеките ще са обрасли.Понеже аз също имам планове да минавам този марширут,искам да ви питам дали ако пак се организирате да се съберат някъкви групики,да се присъединя и аз да помагам,включително и да опозная терена?? Question Confused


Би било благородно от ваша страна, но не зная кой ще я организира. Аз не бих се хванал, по простата причина, че не осребриха дори сумата, която изразходихме за боя за маркировката, с оправданието, че можели да осребрят най-много до 30 лева. Разхода беше 68 лева, а осребриха 30 лева. Благодарим на БТС.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Ное 03, 2011 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ако човек, имащ огромното желание да премине успешно Ком-Емине, отдели един ден от живота си, за да премине пробно участъка Елешница-Ришки проход, на самия поход проблеми с ориентирането няма да има, дори без да се чисти и маркира повече от това, което е в момента. Не казвам, че маркировката е идеална или че няма къпини. Но ако се внимава и не се върви слепешката, наличната маркировка е достатъчна, а къпините не са непреодолими.
Това лято трасето си беше сравнително добре, но големите групи (визирам конкретно групата на БФТ) продължават да заобикалят участъка с изтърканото клише, че там е непроходимо. Е, водачите на тия групи не четат ли тоя форум (а и в други форуми също има информация), от тия групи от по 30-50 човека никой ли не знае, че там е чистено и маркирано? Или просто е по-удобно Върбишки-Ришки да се заобиколи по шосето, по възможност с автобус?
Докато туристите и групите по Ком-Емине продължават да не искат да минават оттам, участъка ще е зле. Това е положението.
Пет Ное 04, 2011 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: Здравейте! Отговорете с цитат
Anjelica Metodieva написа:
Така,гледам,че тук има безмерно добри хора,готови да се заврът в най-гадните трънаци само и само да почистят някаква част от пътеките за Ком-Емине и искам първо да кажа БРАВО ръкопляскания !Второ,бих искала да ви питам-сега следващата година пак ще има комеминаци иии пак пътеките ще са обрасли.Понеже аз също имам планове да минавам този марширут,искам да ви питам дали ако пак се организирате да се съберат някъкви групики,да се присъединя и аз да помагам,включително и да опозная терена?? Question :confuse


Със сигурност ще има хора, които ако не почистват или премаркират - поне ще походят да се запознаят с трасето. Проблем е организацията, защото сме от различни места; Обществен транспорт почти няма или ако има актуалната информация за движението му е недостъпна почти, трудно е да се засечем и по време ---- но всичко това се компенсира с желание и малко лудост по планината, каквато на хората тук не ни липсва.
Така че ако имаш идеи сподели ги тук и тръгваме Smile
Пет Ное 04, 2011 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Готов съм да помогна на всеки , който тръгне по този маршрут. Фен съм , луд съм по Ком Емине. Затова, който пожелае моята помощ, ще пожертвувам и време, и сили ще му помагам. Само ми се обадете, за кой участък става въпрос. Ще ви обясня сложностите, ако вие желаете ще дойда на походче на тоя участък, само и само да успеете на Ком Емине. А по време на Ком Емине, ще повървя с вас по някой преход в Източна Стара планина, която се смята за безинтересна, а тя вече е най-интересната част на похода. Половината туристи я заобикалят или се возят там, а има толкова много емоции по Източна Стара планина, поради факта, че няма пътища и пътеки, както в Западна. Тя все още е дива. Ама нали това търсим.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Ное 04, 2011 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 9 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov