ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
За GPS-ите съм съгласен, че трябва да има, още повече, че има голяма вероятност в тоя район маркираните трасета да са повече от едно. Това би обяснило напълно твърденията и на двата лагера - и на тези, които казват, че е почти непроходимо, и на другите, според които проблем с храсталаци и тем подобни няма. Просто е възможно да са минавали по различни пътища, всичките маркирани с червена боя. Аз обаче пак казвам, че GPS нямам и дори не мога да работя с такъв (не ми е попадала такава джаджа досега в ръцете). Тъй че другите от заформящата се групичка ако имат...
Колкото до подновяването на маркировката, имам следното предложение: ние, първата група, отиваме с основната задача да чистим, за което ще наблегнем на носенето на инструменти за чистене и бивакуване (може да се наложи, дори е твърде вероятно). Успеем ли да се справим, за вас, следващата група, да остане премаркирането. Така вие ще носите само боята и четките, ще вървите бързо по вече прокаран път и няма да спите в гората, защото при тия условия ще го минете в рамките на един ден (дори доста по-малко). За третата група ще остане само да мине юни месец и ако има нещо за довършване или нови издънки, да ги отстрани. Съгласни?
Вто Апр 12, 2011 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение GPS Отговорете с цитат
Борисов,имам GPS за кола.Не съм боравил много с него,тъй като е на сина ми.Той слага картите,аз като
ходя на излети го ползвам.Постоянно включен съм вървял с него,батериите издържат 4 часа.След това
трябва да се зареди.Но ние можем да го включваме на най-необходимите места.Зарежда се от кола.
Нямам зарядно устройство-токоизправител-220 волта.Мисля,че ще ни свърши работа.
GPS a се казва GARMIN nuvi.Тая седмица мисля да го пробвам от Прохода на Републиката до Котел.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Апр 12, 2011 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Нувито се зарежда с 12 волта - малко акумулаторче или пакет от 3 плоски батерии, свързани последователно, ще свършат работа.
Виж само дали може да записва трак, че ако не може - няма смисъл да го носите.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Апр 12, 2011 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Това за Хаимбоаз-Котел звучи добре, но е 2 дена здраво ходене. Дано "нувито" ти помогне около Бутора. Преди 2 дена наваля и нов сняг на местста над 1100 м... /Чумерна, Буковец, Темна Гора/

А за почистването до ришки проход може да вземете и телефон с навигация. Garmin се качва на всички "мобилни" операционни системи и записва следа!!! Пишете тук датите когато ще ходите. Ако са ми свободни, ще дойда с GPS и лозарски ножици и още няколко ентусиасти.
Вто Апр 12, 2011 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение трак Отговорете с цитат
Дидо,нов съм и в нета,и с GPS a.Kакво значи "да записва трак"?Където мина остава една синя черта,и
след няколко дни минавам по същите следи.Това ли?Извинявай за простите питанки?Такъв е тоя meco puh.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Апр 12, 2011 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Ако сте от София, мога да ви давам от време на време хубав туристически ГПС на заем с цел работата ви по Ком-Емине.

А може и бартер за моторния храсторес на boris_borisov, че искам да поразчистя един обрасъл стадион Smile))

ПМ при интерес.
Вто Апр 12, 2011 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: трак Отговорете с цитат
meco puh написа:
Дидо,нов съм и в нета,и с GPS a.Kакво значи "да записва трак"?Където мина остава една синя черта,и
след няколко дни минавам по същите следи.Това ли?Извинявай за простите питанки?Такъв е тоя meco puh.


Трак ще рече гъста поредица от точки от маршрута с техните координати. Уреда да ги запсва във файл (на SD-карта примерно). Тоя файл можеш да го пуснеш тук и да се ползва от други хора, които искат да минат по същия машррут.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 13, 2011 1:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за обяснението дидо.Ще се науча някога.Този ГПС прави следа,само трябва зареждане на ба
териите през 4 часа,ако се остави непрекъснато включен.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Апр 13, 2011 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Ето и разписанията на автобусите от автогара Шумен:

ТРЪГВА ПРИСТИГА
за Върбица 6:15 8:00
от сектор 7 10:30 12:10
12:30 14:10
15:00 16:40
17:00 18:10

за Върбица 9:30 11:40
през с. Риш 13:30 15:30
от сектор 11

Цена на билета: 6.50 лв.
Сря Апр 13, 2011 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕй, колко хубаво го бях подредил като табличка... а как излезе Sad
Както и да е, мисля че пак се разбира
Сря Апр 13, 2011 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Хаин боаз-Чумерна Отговорете с цитат
mikesli написа:
Това за Хаимбоаз-Котел звучи добре, но е 2 дена здраво ходене. Дано "нувито" ти помогне около Бутора. Преди 2 дена наваля и нов сняг на местста над 1100 м... /Чумерна, Буковец, Темна Гора/

А за почистването до ришки проход може да вземете и телефон с навигация. Garmin се качва на всички "мобилни" операционни системи и записва следа!!! Пишете тук датите когато ще ходите. Ако са ми свободни, ще дойда с GPS и лозарски ножици и още няколко ентусиасти.


Няма да е за два дни.Няма да гоня вятъра.Ще е за 3 дни.Прохода-Чумерна; Чумерна-Вратник;
Вратник-Котел.С наслаждаване на зазеленяващите гори.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Апр 13, 2011 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Да, това е по-нормално темпо Smile , написах 2 дена заради проблемната нощувка на Вратник. На самия проход имаше ведомствена база, "купи" я преди години небазизвестния сливенски адвокат Руси Големанов. Дали е ремонтирана, дали се ползва частно или публично??? Добре ще е да споделиш след като минеш. Сигурно и аз до края на месеца ще мина там и ако има възможност за спане ще планирам по-кратки преходи. За тази неделя съм планирал при хубаво време Сливен-заслон Вратник. После според темпото и умората ще продължим за Котел или ще се върнем в Сливен, или ще звъннем някой да ни прибере с кола Smile. Може да се засечем, около 6:30 ще тръгнем от Сливен, ходенето е 5-6 часа. От прохода до заслона са 70-80 минути, ако тръгнете по-късно може да походим заедно до Котел.....
Вместо Чумерна, може да се спи на Буковец. Условията са по-добри и по-равномерно се разпределя ходенето в първи и втори ден.
Сря Апр 13, 2011 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на bourbonman за разписанието. Към него имам само 2 въпроса, които може да придобият значение за мен в случай, че не се осъществи идеята той да ме чака на гарата с кола и заедно да пътуваме към Бяла река. Мисля, че отговорите може да са полезни и за някой друг.
1) Ако пътувам с нощния влак за Шумен, който пристига там по разписание в 6:07, какъв ми е шанса да се класирам за първия автобус за Върбица, който тръгва в 6:15?
2) Какъв обществен транспорт има от Върбица към Бяла река? Предполагам, че ако се използва вариантът за Върбица през Риш, въпросът е излишен, защото автобусът би трябвало да мине през село Бяла река. Лошото на тоя вариант е, че първия рейс по тоя маршрут е чак в 9:30...

Към mikesli: датата засега е 26.04 с опция за отлагане с 1-2 дни при лошо време. Ако си свободен тогава, заповядай Wink

Към dobber: не съм от София, живея във Врачанския балкан, село Челопек Very Happy Храсторезът се намира във Видинско при баща ми, взимам го само когато тревата в двора ми стане за косене и пак му го връщам. За съжаление е трудно да направим бартера при тия условия Sad
Сря Апр 13, 2011 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Даааа, значи, ако влака спре точно в и 07 мин. имаш 8 мин. до автобуса, които са напълно достатъчни. ЖП гарата и Автогарата в Шумен са на 100 метра една от друга. (сега незнам как ще стане ако има опашка на гишето за билети Laughing )
Другото за Бяла река си прав. Трябва да се хване автобуса през с. Риш. Не знам дали се движи автобус в обратната посока (Върбица-Риш-Шумен). Но според мен ако наистина ще прогонваме отсечката: Върбишки-Ришки, незнам каква работа имаме в Бяла река, защото до Котата на върбишки проход се стига с кола по ПЪРВОКЛАСЕН път. Иначе за сега няма промени в плановете.
Сря Апр 13, 2011 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
bourbonman,според мен Борисов е прав,трябва да тръгнем от Бяла река.От курорта Върбица до Горско
стопанство Елешница прехода е по чакълен път,едва ли има какво да се чисти и е 3 часа и половина
преход.От Бяла река до горското е по-близо.
-mikesli,струва ми се,че няма да се засечем с вас,тъй като по твоите думи разбирам,че вие ще бъдете на
Вратник около обяд,а аз ще пристигна вероятно привечер.От х.Буковец имам около 8,5-9 часа път.
-Борисов,ние следваща седмица пак ще се чуем,но аз до Шумен по всяка вероятност ще пътувам с
моята трошка Лада и така ще си организирам времето,че да имам време да взема билети.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Апр 14, 2011 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 2 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov